Козметичните ви ритуали

  • 8 701
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 34
Мисля че от маската с аспирин кожата става фоточувствителна. Не знам дали заради салицилиовата киселина или просто заради самото ескфолиране.
Ето линк от друга тема по този въпрос: http://209.85.129.132/search?q=cache:NfopXvxGmU8J:www.bg-mamma.c … hl=en&ct=clnk

# 61
  • Мнения: 34
От маската с аспирина дали не се  получава в последствие пигментация?Може би поради това че кожата се ексфолира доста и после слънцето я прецаква.
познавам жена която си прави маска с апсирин и  лицето и е с доста петна.Затова не бих рискувала
Всъщност маската се използва за избелване и махане на пигментни петна  Wink

# 62
  • Мнения: 1 416
Да, но то от всеки един пилинг било то а АХА киселини, било то със салицилова, гликолова или др. киселина кожата става по-фоточувствителна. Е вече разбира се зависи от вида и концентрацията на самата киселина, както и от самата кожа , по по принцип не се препоръчва веднага след третиране на кожата с киселина да се ходи на солариуми или да се пече. Мисля, че поне 48 часа трябва да има между едното и другото, за да е спокоен човек, а също и крем с фактор (колкото и да не си падам по тях, заради ефекта със запушването на порите).

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 021
Измивам лицето с почистващ гел и после тоник.Вечерта си слагам Кокосово масло за подхранване.
Един път в седмицата си слагам скраб на лицето от зехтин+мед+захар,както и да дупето,бедрата и гърдите.
Използвам сапун Рефан са малко успокоение с мирис.
Маска за коса един път в седмицата с бадемово масло или зехтин.
Най-много държа лицето ми да е чисто.
Смятам и да си изградя навик да си подържам околоочния контур също.Мажа го чат-пат със зехтин.

P.p А този пилиг с утайката на кафе освен за целулита за какво друго служеше?

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 21:37 от viksdesire

# 64
  • Мнения: 686
Много хубава тема  Praynig

Аз не съм много редовна с тези ритуали.
Всяка вечер се мия с хубав гел, но не задължително слагам крем.
Сутрин също пронякога пропускам крема, но слагам лек фон дьо тен и грим.
Маска за коса - веднъж седмично. Маникюр - на 10 дена вкъщи.
Всеки ден след къпане - кремчета и лосиони за тяло.

# 65
  • Мнения: 4
Разкошна тема!Изчетох ви с интерес Peace
Честно казано при мен ритуалите се  множат с напредването на годините .Жалкото е само , че
съм започнала малко късно да се грижа за себе си Confused
Сутрин започвам с почистващ гел за лицето и шията , последвано от дневен крем  и околоочен
крем .Вечер - задължително почистващ гел за разгримиране , който нанасям в банята и използвам върху лицето , шията и деколтето.Отскоро - екфолиант с кафе.След банята -
на лицето - крем за мимически бръчки ,нощен крем, околоочен крем ,на тялото - лосион
за тяло с мумийо , на ходилата- омекотяващ крем.Веднъж в месеца - парафинова маска на
ръцете и ходилата.По принцип съм с чувствителна кожа и  и обръщам най-голямо внимание.
Маникюра - на десетина дни , педикюра - на месец. Маски  за коса ползвам готови , но рядко
( не че нямам нужда).Веднъж или два пъти в седмицата ползвам дермоабразио за лицето.
Имам въпрос за маската с аспирин - ще помогне ли при лунички?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт