Био яйца

  • 11 734
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 132
А на този Ангелов подово отглеждани ли са или свободно? От сайта му не се ориентирах. Каква в първата цифра на яйцето 1 или 2?
Ето една информативна статия - http://www.birdsinbulgaria.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=903

# 16
  • Мнения: 342
Ужас  Shocked Абе в БГ няма никакъв контрол на качеството.Под всякаква критика  Naughty Аз на моя му давам рядко айця,точно защото не ги знам какви са.Иначе като го захранвахме живеехме в Хисар и там от комшийка взимах яйца,топли още,пресни,току що снесени.А от друга мляко,пак току що събрано.Честно топли ми ги носиха.Ама там познаваш хората и ще разбереш,ако млякото на кравата е прегоряло например или е болна.А тук по пазара продават,ама няма кой да ти даде гаранция.Иначе за мен истинските яйца със по-светли черупки и по-тънки  Peace

# 17
  • Мнения: 94
Аз никак им нямам доверие на био яйцата. Харесала съм си една друга фирма- за две години нито веднъж не съм попаднала на развалено яйце. Въпреки всичко всяко яйце го мия със сапун преди употреба, чупя ги отделно и ги мириша Embarassed.

# 18
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773

Diana,къде е тази Калея.Сещам се за една на Кр. село newsm78
В Борово.
Има и в други квартали - голяма верига са май

# 19
  • Мнения: 141
Чудя се откъде да купувам на дъщеря ми.Тя обожава сварени,а само като си помисля що антибиотици и всякакви химии има в тях,направо  smile3511Преди имаше в Билла,която ми е и близо.Не,че на тези прословутите унгарски био яйца много им имам доверие,но пак беше нещо.
 Ако знаете магазини,в които наред с другите продукти да има и яйца ще съм много благодарна да ми дадете идеи.  bouquet
Боже и аз уж купувам био яйца от Пикадили и в Била,но вече съвсем се отчаях!

# 20
  • Мнения: 116
Аз като споменатата жена на Ангелов искам да поясня ,че ако някоя от Вас си беше направила труда да прочете за какви оцветители на жълтък става въпрос нямаше да има драми.
А именно : Авизант жълт съдържа екстракт от растението невен , а Авизант червен съдържа екстракт от червени чушки.Тези препарати са доста скъпи и се ползват , когато  имаме поръчка за такива яйца,на всичкото отгоре са и полезни + всички останали качества,които имат чрез свободното отглеждане на какошките.
Обикновено се произвеждат за Швейцария,но когато не ни достигнат яйца за поръчките в България слагаме и от тези за износ дори и на тази цена.
Така,че който си е купил яйца с "оцветяване" трябва да се радва , че яде яйце като швейцарец.
Членуваме в КАТ организацията, на който му се гледа да заповяда .Продаваме в цяла Европа , а там не допускат яйца с ниско качество.
http://en.was-steht-auf-dem-ei.de/en/

Био яйца засега в БГ не могат да се произведат,защото няма сертифицирани  производители на зърно,от които да се купува.Дори и да имаше 1 яйце щеше да струва около двойно и тройно.Сами се сетете какъв пазар ще има и колко пресно ще е като си го купите.

Ще ме простите ,че се ядосах,но когато се пишат глупости се чувствам длъжна да отговоря !!!

п.с. Не е задължително да се тъпкат бройлерите с каквото и да било за да станат с тези размери-всичко е до хибрид ( специална порода) птици.Не се изказвайте ,когато сте некомпетентни.Не отглеждаме бройлери,но съм наясно с нещата.Би било доста по-скъпо пилето в магазина ,ако се третираше с кокцидиостатици !

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 15:36 от Krassi-Mira

# 21
  • София
  • Мнения: 1 735
Не знам колко са естествени оцветителите,но питането ми е защо въобще трябва да се добавят?Не се заяждам,интересно ми е.
За мен естествените продукти,направени от майката природа ми се струват най-подходящи за храна на човека.Не искам да съм швейцарец.Мeжду другото скоро бях купила от БИЛА яйца на вашата фирма и мъжа ми като видя какъв цвят са жълтъците  Shocked-направо бяха оранжеви,а не нормалния жълт цвят.
По темата,намерих си човек,който ми носи истински,пресни яйца от село. newsm44

# 22
  • Мнения: 116
Както вече казах тези яйца са поръчани от Швейцария доколкото знам правят спагети с тях.На тях им трябват точно такива и днес съм преупредила във фермата по никакъв повод а не се пускат на българския пазар,защото има спекулации по въпроса.

В нашата ферма се правят 16 проби месечно за салмонела, също така какашките са минали пълен имунизационен цикъл за да се гарантира безопастността на продукта.Питам се баба на село чувала ли е за ваксини на кокошкте и колко пъти е правила изследване за салмонела, което изследване струва пари...Достатъчно е една мишка или гълъб за да се пренесат в двора на баба 101 болести.

 Така,че всеки да си предцени и да му е вкусно !

По отношение миенето на яйцата искам да уточня ,че НЕ бива да се мият ,ако не се ползват веднага.Престоят ли измити риска да се развалят и да са негодни е огромен.Чрез търкането на черупката се вкарват бактерии в яйцето.Като се снесе то си има защитен слой , а като се измие той се нарушава.

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 21:29 от Krassi-Mira

# 23
  • Мнения: 2 132
За миенето и аз преди време писах в една тема, че не трябва да се мият яйцата, защото са порести и преминават нещата, но освен мен никой не го знаеше това.

Krassi-Mira и аз не искам да съм като швейцарците. Искам си естествените яйца Simple Smile Можеш ли да ми кажеш каква е първата цифра от кода на яйцата - 1 или 2? От сайта ви не се ориентирах подово или свободно се отглеждат и за това ме интересува цифрата.

# 24
  • Мнения: 453
На Хармоника био яйцата видях във Фродомаркет в кв. "Гео Милев" днес.
Жалко, че ги няма във Била вече!

# 25
  • Мнения: 116
На кутията и на самото яйце пише какво е ,така че като отидете в магазина разгледайте ги и ако ги харесате си купете.
На самата кутия на капака отвътре има легенда.Цифрата ,която търсите е пред BG номера на предприятието.

# 26
  • Мнения: 2 132
На кутията и на самото яйце пише какво е ,така че като отидете в магазина разгледайте ги и ако ги харесате си купете.
На самата кутия на капака отвътре има легенда.Цифрата ,която търсите е пред BG номера на предприятието.
Аз знам къде се поставят цифрите и как да се ориентирам по кода. Значи са от подово отглеждане, а не от свободно?

# 27
  • Мнения: 5 221
Аз купувах от няколко години яйца на Ангелов, обаче в последно време с тези неестествено оранжеви, почти червени жълтъци, са ми гадни и спрях да ги купувам. Не знам полезни ли са оцветителите, но аз предпочитам без тях.

# 28
  • Мнения: X
Цифрата е 1, от свободно отглеждане са. Просто жълтъците на практика са червени и оцветяват всичко - преди няколко дни направих тъмно оранжева баница  Crazy Истината е че няма много опции - повечето яйца в магазините са от клетъчно гледани кокошки. Обаче тези яйца пък с течение на времето добиват все по-неестествено оцветяване (ползвам ги от 2 години насам).

# 29
  • Мнения: 36
В нашата ферма се правят 16 проби месечно за салмонела, също така какашките са минали пълен имунизационен цикъл за да се гарантира безопастността на продукта.Питам се баба на село чувала ли е за ваксини на кокошкте и колко пъти е правила изследване за салмонела, което изследване струва пари...Достатъчно е една мишка или гълъб за да се пренесат в двора на баба 101 болести.
И аз не искам "швейцарски" яйца! Crossing Arms Ще ме извиняваш, ама едно време сме яли впъти по-качествени яйца от колкото днес със вашите ваксини и оцветители, Ако че баба не е чувала за ваксини... Sunglasses Изобщо на кого му беше нужно това био производство, освен на такива като вас?! Whistling

Общи условия

Активация на акаунт