Директорът прави училището

  • 23 450
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Наскоро чух от една преподавателка - "Директорката не ни дава да ги изключваме (учениците) защото гледа на тях като на 1400 левови банкноти!"

Не искам да влизам в темата с изключването на учениците на горното твърдение, ясно ми показа, че директорът изгражда вътрешната нагласа на преподаватели и ученици към училището. Най-малкото директорът е този, който може да "определи" до колко училището трябва да се стреми да бъде реномирано, негова работа е да намери, привлече и задържи правилните преподаватели и да им даде възможност да си вършат работата качествено.

Така, че да директорът не може сам да изгради училището, но напълно сам може да го съсипе.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 204
Съмнявам се, че дори да получи обществено достояние болезнения проблем, нещо ще бъде направено. Сигурна съм, че  "горе" ще кажат: "Направен е конкурс, добър специалист е получил поста."
Не знам, какво ще кажат отгоре, ама по-показателно от намаляващия 3 пъти брой на учениците в училището няма, какъвто и конкурс да е държал въпросния директор.По-скоро як гръб има човека и това му дава право да коли и да беси  ooooh!

# 17
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Колко жалко! Какъв е директорът си личи още като влезеш в двора на училището. Като разграден двор ли изглежда или като добре поддържано място има значение. Там са децата обикновено повече време отколкото в дома си. Често виждам да се мете двора на едно училище, а на друго виждам 2 пъти годишно за 15 септември и за избори... второто мен като минувач даже не ме респектира, какво остава за учениците...

# 18
Колко жалко! Какъв е директорът си личи още като влезеш в двора на училището. Като разграден двор ли изглежда или като добре поддържано място има значение. Там са децата обикновено повече време отколкото в дома си. Често виждам да се мете двора на едно училище, а на друго виждам 2 пъти годишно за 15 септември и за избори... второто мен като минувач даже не ме респектира, какво остава за учениците...

Много точно казано. Синът ми е в пети клас и искам само да добавя,че децата също забелязват проблемите в училище.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 204
Колко жалко! Какъв е директорът си личи още като влезеш в двора на училището. Като разграден двор ли изглежда или като добре поддържано място има значение. Там са децата обикновено повече време отколкото в дома си. Често виждам да се мете двора на едно училище, а на друго виждам 2 пъти годишно за 15 септември и за избори... второто мен като минувач даже не ме респектира, какво остава за учениците...

Колкото и да е странно и аз като минувач мога да кажа, че никак не изглежда като разграден двор въпросното училище. Поне отвън е много прилично и заметено даже  Laughing Нямам обяснение, явно другаде е там проблема. newsm78

# 20
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Има една страхотна народна мъдрост:"Рибата се вмирисва откъм главата".
Искам да кажа,че какъвто е директорът,такъв е и колективът.Много директори работят на принципа:разделяй и владей,а след това се чудят на резултатите,които виждат.
 Най-много се изненадах,че в наше време има директори,които се явяват пияни на работа... Shocked

 Къде са шефовете на тези шефове,а? newsm78

# 21
  • Мнения: 2 898
neli mar4, ами и те са глава на по-голяма рибка  newsm62 !

# 22
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
neli mar4, ами и те са глава на по-голяма рибка  newsm62 !

  newsm12  тъй,тъй
 Ама дереджето на бълг.образование хич не е добро....

# 23
  • Мнения: 3
Двора няма как да не е подреден и няма как училището да не е в изряден вид.Понеже няма ученици,няма кой да цапа:-)Не е ли ясно?Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 268
В момента реалността е такава,че за да си директор на училище или болница,първо трябва да си бизнесмен.Нямаш ли бизнеснюх,не става директор от тебе.Как иначе ще намираш средства за училището или за болницата?То от всяка пръчка свирка не става.

# 25
  • Мнения: 1 213
Има една страхотна народна мъдрост:"Рибата се вмирисва откъм главата".
Искам да кажа,че какъвто е директорът,такъв е и колективът.Много директори работят на принципа:разделяй и владей,а след това се чудят на резултатите,които виждат.
 Най-много се изненадах,че в наше време има директори,които се явяват пияни на работа... Shocked

 Къде са шефовете на тези шефове,а? newsm78
Много точно казано Peace.

# 26
  • Мнения: 5
  В гр.Варна има много училища.Кои по-добри,кои-по-лоши,но всички си имат директори,които отговарят за тях.Те са хората,от чийто избор зависят учителите,които пък от своя страна правят скелета на училището.От тяхната работа зависи качеството на обучението,броя на учениците и т.н.
  Има едно училище в гр.Варна обаче,чийто директор сякаш не е за този пост.Училището е в центъра на града и се казва "Васил Друмев".Преди десетина години/разбирай преди този директор/,училището беше процъфтяващо.Директор беше г-н Атанас Чапкънов.Мъж с осанка подходяща за ранга му,сговорчив с колегите,отговорен към тях,учениците и поверения му пост,взискателен,обичащ професията си.В колектива по негово време нямаше дразги и сплетни.Всичко това,той парираше на момента с разговори на четири очи в дирекцията.Не позволяваше ревността или болните амбиции на някои учители да развалят реномето на училището и спокойната атмосфера за работа вътре в него.Всички учители бяха изпращани на нужните квалификации,без да прави разлика кой по какво преподава и дали е начален учител или учител в среден или горен курс на обучение.По негово време училището се водеше основно и въпреки това се пукаше по шевовете от ученици.На брой бяха около 800.Преди да си замине беше направил така,че от ОУ стана СОУ-съответно от училище до осми клас ,стана училище до 12 клас.
 Поради някои причини обаче,този директор реши да напусне.Да,но пак мислеше за училището и колегите си,които остават.Направи така,че конкурсът за директор да бъде спечелен от   Красимир Димитров.Чапкънов го увери,че ще му помага докато навлезе в материята.
На Димитров му оставаше само да следва начертания път.Да,ама не!Той направи така,че от 800 ученици от първи до осми клас по времето на Чапкънов,в момента са 320 ученика от първи до дванадесети клас.Съкрати или уволни всички преподаватели с различно и новаторско мислене,защото той не понася хора по-умни от него.Съкрати вишисти от начален курс,а остави слаби професионалисти и хора с полувисше образование.Същата чистка направи в среден и горен курс на обучение.Има и изключения разбира се,чиито съкращения са въпрос на верме поради малкия брой на учениците.
 Интересно е кого остави обаче?!Съпругата си,нейните приятелки и приближени и разбира се тези,които не се правят на по-умни от него.Да не говорим,че той трябва да влиза в часове по музика,а това никога не е ставало.В момента води часовете по музика на съпругата си,която съответно никога няма да каже на проверяващите/ако изобщо отиде някой/,че Димитров  не си кара часовете.
Падението на училището продължи и по новогодишните празници,като на карта беше поставено получаването на месечното възнаграждение на учителите.От февруари се очакват нови съкращения на персонал,за да могат останалите все пак да получават нещо за труда си.Всичко това е благодарение на "невероятните ръководни" умения на Димитров.
 Питам се,къде са хората от общината ,които отговарят за образованието?
Не виждат ли,не чуват ли,та са оставили един откровено некадърен човек да съсипва едно централно училище във Варна?!

Здравейте,аз и моето семейство сащо сме от гр. Варна и моето дете което е в 3 клас в Соу"Васил Друмев" , не съм останала с лошо впечатление нито от учителите нито от директора и зам.директора , а даже напротив ,големия ми син е в 9 клас там ... мисля че хората там си разбират от работата , днеска са отбелязва ли и Обесването на Левски..! А за малкото у-ци, може би причината е друга ... Според мене като майка на 2 момчета ,мисля че у-то е малко но сплотено по негов начин ,може би точно това ми харесва,защото сам сигурна за децата ми-което е най-важното!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: сб, 20 фев 2010, 15:55 от D.V.M.

# 27
  • Мнения: 5
Зависи и от директора и от учителите. Няма как да не зависи. Колкото и да е добър, ако учителите вървят срещу него, всичко се проваля.
 Laughing Т.е. трябва и колектива да е наред, не само директора. Едно, две зрънца да има и нещата могат да отидат по дяволите.  Laughing Просто подкокоросват и останалите. Прави се групичка срещу инициативите и политиката на директора и гледайте какво става.  newsm78 Провал отвсякъде!!!
Точно така !!!! Много съм съгласна трябва КОЛЕКТИВ  а не единия напуснал другия пенсиониран явно в СОУ Васил Друмев не е виновен само директора .... защото ЕДНА ПТИЧКА ПРОЛЕТ НЕ ПРАВИ

Последна редакция: сб, 20 фев 2010, 16:44 от D.V.M.

# 28
  • Мнения: 5
а може ли да попитам милениум1978 от къде има тази информация ..?

# 29
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Директорът е важен, няма спор, ама....
Училището го правят всички - учители, родители, ученици, местна общност, държава и други.

Та не съм съгласен, че директорът прави училището, не. Може да вдъхнови другите нещо да се поправи, но сам е обречен.

Общи условия

Активация на акаунт