Шоколадов сладкиш с майонеза

  • 270 128
  • 1 547
  •   1
Отговори
# 975
  • София
  • Мнения: 10 331
Бърз въпрос. Почнах да го правя и установих, че имам само царевично брашно. Ще стане ли с него или да търча до магазина?

# 976
  • Мнения: 11 818
Може би е късно вече, но според мен е по-добре с бяло, типово.. Нещата, които съм правила с царевично брашно са със съвсем различна структура.

# 977
  • София
  • Мнения: 10 331
Ох, мерси. Да си призная, намерих един пакет с бяло брашно, но оставен не на място и така го направих.  Embarassed
Голяма съм блейка, ей! Не посмях с царевично да пробвам, че чакам гости и не е за провал.

# 978
  • Мнения: 594
labrex , благодаря!  Hug

# 979
  • Мнения: 1 176
Сладкишът го направих като торта, с крема на Labrex. Тук, някои писаха, че не е много сполучливо като комбинация, но на нас много ни хареса, много  Heart Eyes. Направих един блат, разрязох го с конец. Опасявах се, че ще го начупя, защото от много отдавна не съм рязала с конец, но стана идеално. Между блатовете сложих крем и върху него парченца банани и ягоди. Някой беше питал в темата дали ще е добре с тези плодове - чудесно става. След това намазах целия сладкиш с останалия крем и пак украсих с ягоди и банани, и поръсих с шоколадови пръчици. Много хубава тортичка се получи. С този крем и плодовете, на мен ми се връзва много като вкус.
Ето и снимка,  ще ме извините, че няма много вид, но когато я правих бях нещо много ядосана и общо-взето плесках отгоре, изливах си яда, вместо да я украсявам  Laughing. Но на вкус беше разкошна.
http://prikachi.com/files/1582915L.jpg

# 980
  • Мнения: 622
Днес направих една модификация на сладкиша, на която отдавна се точа.  Mr. Green Сложих пудинг карамел вместо какао и направих глазура от бонбони Лакта, масло и крокан. Ето резултата:



# 981
  • Мнения: 6 390
днес го направих като мъфини - нямам думи, бе изяден за нула време, всички ги харесаха
мерси  bouquet

кой е този крем на Лабрекс?

# 982
  • Мнения: 1 176
...
кой е този крем на Лабрекс?

Ето го кремчето:

Крем на Labrex - 1 пакетче крема сирене, 1 голяма кофичка заквасена сметана (използвам Мегле), 1 крем без варене Оле на Йоткер и 1 ч.ч. пудра захар (аз слагам 3/4 ч.ч.) - всичкото това се разбива с миксер до гладък крем.

# 983
  • Мнения: 6 390
...
кой е този крем на Лабрекс?

Ето го кремчето:

Крем на Labrex - 1 пакетче крема сирене, 1 голяма кофичка заквасена сметана (използвам Мегле), 1 крем без варене Оле на Йоткер и 1 ч.ч. пудра захар (аз слагам 3/4 ч.ч.) - всичкото това се разбива с миксер до гладък крем.
мерси, звучи супер   bouquet

# 984
  • Мнения: 319
Хайде най-накрая и аз да си покажа тортичката с крема на labrex, стана много вкусна, но я правих само с белия крем, наистина е много вкусен
 labrex  Hug благодаря!
Глазурата стана много зле, но не и обръщайте внимание, разрез забравих да снимам

# 985
  • Мнения: 11 607
Веси,супер!  bouquet А да кажеш розите и зеленото как ги направи?

# 986
  • Мнения: 319
Маме благодаря ти,
розите и листенцата са от марципан Варна, плах първи опит с него  Blush

# 987
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
 Joy взимам аз новия пакет брашно и какво да видя на обратната страна   Shocked рецепта и то каква Crazy

а това са мъфините ми

# 988
  • Мнения: 6 243
Ееее, да не видят нещо тия брашнопроизводители  Laughing

Майтапа настрана, аз съм попадала на много вариации на сладкиши и торти с майонеза, явно в някои америакнски щати е много популярен. По правило винаги е бил със сода, но аз го пробвах и със сода, и с бакпулвер, и във втория вариант повече ми допадна. А знам за една майсторка, дето го напраи с амонячна сода погрешка  Laughing и каза, че хич не било зле и така.

Само че версията на тия от брашното има и яйца, така че се губи момента да смесиш надве - натри три продукта и да стане цял десерт.

# 989
  • София
  • Мнения: 6 210

Ееее, да не видят нещо тия брашнопроизводители  Laughing

Майтапа настрана, аз съм попадала на много вариации на сладкиши и торти с майонеза, явно в някои америакнски щати е много популярен........
Ами, популярен, четат форума и те Joy  Hug!

Поздравления, видах прекрасни майонезени сладкиши, ще го направя и аз отново!

Общи условия

Активация на акаунт