Расте и хубавее, ЯНУАРЧЕ като слънце грее

  • 68 090
  • 745
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 336
Честит празник на всички които пропуснах  bouquet Много здраве и щастливо детство на рождениците Hug

Моите както стана ясно планираме да ги пуснем в първи клас този септември. Не им се спи в градината и им е трудно да пазят тишина на другите деца, особено на щерката. Освен това набор 2006 имаше много новородени, така че очаквам да е трудно със записванията за училище, точно както беше и с детските градини. Харесали сме си учителка в едно близко училище - младичка и симпатична. Каза че за нея е важно децата да ходят на училище с желание. Директорката е много готина, поне това са ми първите впечатления. Каза, че децата много обичат госпожицата. Аз точно такъв учител търся. Иначе имаше препоръка и за друга учителка, което много ги стягала децата. Училището не е елитно или нещо такова. Има английски от 1 клас. Стола е мизерен, но готвят вкусно Laughing Мъжа ми нали си е перде - ходихме да обядваме в стола на училището. Ядохме крем супа с крутони и мандарини. За 1.50 хапнахме и двамата Laughing

Директорката в градината на децата каза може да им издаде служебна белека за ПГУ, за да ги запиша с нея в училище. Психоложката ми обеща да провери дали децата са готови за училище и като отида февруари пак при нея да ми каже нейното мнение. Ако има нещо да усвояват още ще го учим през лятото. Знаят буквите - с малки изключения от 3-4 букви, цифрите също, знаят да броят наобратно от 10. Броят срички и гласни. Сега сме взели една игра за сричките и се забавляваме с нея. Дмашни по английски пишем с пълна сила.

# 571
  • Мнения: X
Здравейте. Не съм писала в тази тема от доста години, сега покрай офанзивата за предучилищна реших да погледна как се развивате и ми се видя интересно.  Laughing
Няма да ме познаете, защото съм със сменен ник, с цел да съм инкогнито.  Laughing
Моят син не ще да учи, та не ще. Мислех да го записвам в едно от училищата, които учат със сдружение Шилер, но много се чудя. Многооо.....
Четох, че сте коментирали Алианса. Аз самата съм била там от предучилищна. На нас ни е много неудобно като локация.... Ще мисля варианти.
Със зъбите сме добре, пу пу.
Не е много ученолюбив моят син, даже хич, за голям мой ужасТ.
Това е с две думи, поздрави на всички!

# 572
  • Мнения: X
Здравейте, пак съм аз.
Някой беше писал за ваксините, наистина има ваксина на 6г. Полиомиелит + ДТК, нещо такова е. Ще питам педиатърката ми още утре като ходя. Сестрата в детската каза, че ги следи децата дали им е поставена, проверявала ги през септември.
Поздрави на всички

# 573
  • Мнения: 678
Ние вчера я сложохме,детето и гък не каза......

# 574
  • Мнения: 3 336
5 звезди и половина, добре завърнала се Grinning  bouquet И мерси за инфото за ваксината. Аз се двоумя дали да я слагам Rolling Eyes

Днес имах отвратителен ден и ми беше много хубаво да ви чета за да се настроя пак позитивно Hug

# 575
  • Мнения: 4 520
ЧЕСТИТ Рожден ден /месец/ на всички!  Hug Да растат здрави, умни, усмихнати и любознателни!

# 576
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ваксината я поставихме преди около 20-на дни. Отпразнувахме РД в сряда по домашному, а утре е детското парти. Благодаря за поздравленията. Хубави почивни дни.

# 577
  • София
  • Мнения: 1 124
Честит Рожден Ден/Месец и от мен  bdbaloni.
Ние довечера сме на контролен преглед и ще слагаме ваксината, дано да мине бързо и не плаче.
Аз ще пускам моята догодина първи клас.
 Hug

# 578
  • Мнения: 3 336
Здравейте Heart Eyes

Добре, че не поставихме сега ваксината - с варицела сме от вчера Laughing Най-накрая от 4-ти опит я хванахме. Засега са спокойни децата, без Т, на Ники от четвъртък вечерта му бяха избили 3-4 пъпки. В градината имат карантина до 10-ти, но явно ще се удължи с нашето включване. Ели засега има 6-7 пъпчици общо, но предполагам тепърва ще се види. Дано я минат леко баба Шарка... Купих вчера едно американско мазило дето било точно за варицела - ViraSoothe. Хем охлаждало, хем било с някаква патентована съставка която предпазвала от белези. И ментолов спирт съм купила. Ако се сещате още нещо да ме посъветвате ще съм благодарна Grinning Пием и едно хомеопатично - варицелин май се казваше.

# 579
  • Мнения: 690
Мишленце,

дано да мине леко и бързо!

# 580
  • Мнения: 3 336
Мерси, Петенце  bouquet Избиват здраво пъпки и на двамата, вече имат и по лицето Confused Днес изглежда ще е по-тежко от предните дни. Момичета, колко време продължават да избиват тези пъпки?

# 581
  • Мнения: 720
Когато караше Мимито варицелата имаше ужасно много пъпки, и майка ми я гледаше защото да не ползвам болнични... и докторката с Фенистил беше казала да я мажем , ама когато пъпките станаха много - буквално цялата беше в пъпки  Crazy каза че по-добре да й даваме да пие капки Фенистил...   Mr. Green
А имунизацията за която говорите сега - ходихме , но не ни я сложиха - било й гърлото зачервено ... и я отложихме . А сега пък е болна от грип.. то всъщност вече няма темп.- грипа е отминал , но сега пък накашля... и има лека хрема . Давам й Тантум лимон таблетки и Хустагил сироп  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 11:49 от Мимито & Светла

# 582
  • Мнения: 3 336
Светле, бързо оздравяване на Мимито:) Аз пък смятам да взема болничен от понеделник, първо ще е тежко с двете деца и второ в работата са ни направили луди калинки, сума народ излезе в болничен и тези които останахме ни стопиха лагерите. Така че ще използвам повода да не съм там. Имам да взимам разни обучения онлайн и тъкмо ще си ги направя докато спят децата. Ако ходя на работа не ми остава време за тях, а до 15 трябва да съм ги направила...

# 583
  • Мнения: X
Малко късно се включвам, сигурно поприключихте с пъпките от варицелата, но избиват няколко дни. Гадничко беше при нас, Крис имаше ужасно много пъпки с ъщо така.

# 584
  • София
  • Мнения: 1 124
Привет,
Ние направихме ваксината на 30ти, оплакваше се че я боли ръката, но сега вече е добре.
Ние Варицела не сме карали още, кога ли ще ни навести  Rolling Eyes .

Общи условия

Активация на акаунт