Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (11)

  • 88 499
  • 791
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 776
Да, точно често присвяткане и после тъпа болка и напрежение. ooooh!
Смятам да отида в края на март при очната, защото тогава водя детето ми и ще видим какво ще каже, а дотогава дано няма много светкавици! Crazy

# 61
  • Мнения: 93
Птица, знаеш, че съм нова в тази материя, но нали сега усилено се просвещавам, та в една книга дето я чета сега пише следното:
Не трябва са се използват медикаменти, които възбуждат имунната система /Ехинацея, Червена ехинацея, Бял имел, препарати съдържащи Мащерка/.
Защото имунната система при Хашимото болните под въздействието на стимуланти работи прекалено и се нарушава нейното функциониране и баланс и това може да доведе до увеличаване на антителата.

Видях мащерката в твоята рецепта и реших да се изкажа. Макар, че мащерката е противовъзпалителна билка и на мен ми е чудно newsm78

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 351
dianach , наистина много лекари смятат, че при Хашимото не трябва да се засилва имунната система, защото може да се произведат повече антитела, а ние не искаме това. Противно на логиката, обаче, много имуностимулатори и имуномодулатори действат много успешно в нашия случай. Тъй че мненията са противоположни. Само не ме карай да казвам къде съм го прочела. То помни ли се...

# 63
  • Мнения: 832
Здравейте, момичета!

Отдавна не съм се включвала при вас. Набързо да спомена, че ми откриха автоимунен тиреоидит на Хашимото през Април 2009г. Започнахме лечение с Еутирокс и за месец хормона си влезе в граници. Три месеца след това след 5,5годишни опити забременях (може би и това да е бил проблема при нас, не знам вече какво да си мисля). Стана съвсем неочаквано, тъкмо бяхме пристигнали тук и бяхме започнали да се приспособяваме. Засега всичко върви добре, искрено се надявам и се моля и занапред да е така. Живот и здраве, в началото на март се прибираме в БГ. Всеки месец си пускам изследване на ТСХ и ФТ4, в норма са, в момента съм на 100мг Еутирокс, ТСХ последно беше 1.0. Сега най-голямото ми притеснение е дългият полет на връщане, дано всичко да мине добре  Praynig

Исках просто да ви споделя. Пожелавам ви много положителни емоции   bouquet

# 64
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,
и аз най-накрая намерих време да се включа, отдавна не сам писала. Накратко да разкажа за моя случай на Хашимото, но аз съм с хиперфункциа и съм на Метизол от 2004г. При мен МАТ е много висок и през годините всеки път когато спра Метизола хормоните пак се връщат на същия хал. При мен се случи нрщо много интересно миналата година. За около 6 месеца пиех само Метопролол без Метизол, който по някакъв начин придизвика обръщане на хормоните в обратната посока т.е. ТСЖ се повиши, докато Т4 се понижи. Прибрах се в България и ходих при много доктори, но всички бяха на различно мнение какво става. За 5 години с болестта не ми се беше случвало такова обръщане на хормоните, но...този Метопролол някак ми подейства добре, сърцебиенето спря, безсънието също, но трябваше да го спра. Сега незнам как стана но оттогава Т4 ми е винаги в норма (това никога не е било Simple Smile но ТСХ си е ниско и МАТ висок ако не взимам поне едно хапче Метизол на ден. Тай че сега съм на тази доза и бебеправене от доста време вече. Смятам че йогата, спокойствието и здравия сън също имат доста положителен ефект.
Много неприятна болест, но ще драпаме както можем да се борим с нея.
Да не забравя да кажа благодаря за страхотния форум и интересните теми...ще се включвам по честичко вече. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 348
Писана,тогава може да е било от стреса,но след година пак имах без да съм била под стрес.Точно тогава имах силно главоболие и ходих на невролог.Апроблеми с ушите и вестибуларния апарат съм нямала.

Момичета,аз четох,че имунната ни с-ма като отслабне, обърква и унищожава ЩЖ.Но ако се засили,се оправя и започва да функционира правилно.Смятам,че ако я оставим слаба,ще боледуваме по-често,а нали не е хубаво да боледуваме заради жлезата?
Аз в момента пия разни неща да я подсиля пък ще видим накрая какво ще се получи. Thinking

Птица,на мен ми препоръчаха един чай,който е подходящ за нас,но незнам какво точно има в него.Лошото е,че го има само в София и в момента не мога да го купя,за да видя съдържанието му.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 351
dion, поздравявам те за радостната новина! Значи и ти си за първа страница, но птица вече май не може да те включи.
За искащите бебета - ето как ставало - отиваш на другия край на света и готово  smile3521 Може промяната да е подействала положително.

# 67
  • Мнения: 182
Здравейте, май и аз ще се присъединявам към вас. Все още нямам окончателна диагноза, защото трябва да си правя още изследвания, но според ендокринолога ми, най-вероятно ще се потвърди.
честно да ви кажа, радвам се, че вече е ясно какво ми е. От 3 месеца обикалям по лекари и всички ми казват, че съм напълно здрава и всичко ми е наред. Личната ми лекарка даже искаше да ме праща на психиатър. Единствено очната лекарка ми каза да си изследвам щитовидната жлеза. Само дето при ТСХ- 3.70 и гинеколога ми и личната ми обясняваха, че нямам проблеми с нея. Добре, че форума, да се ориентирам към ендокринолог.
Два месеца бях със силно главоболие и остри пронизващи болки в областта на слепоочията и очите. Имах и проблеми със зрението, появяваше ми се сянка пред очите, точно като след заслепяване със светкавица на фотоапарат. Много се бях притеснила, вече си мислех, че имам тумор в мозъка и умирам. Даже мъжа ми вече си правеше планове, как ще живеят с детето без мен. Само дето вече съм по-добре и май няма да го огрее.
Сега започвам да пия Еутирокс 25мг. и да събирам информация за тази болест.

# 68
  • Мнения: 348
SURF,аз имах същите симптоми миналата година.Ходих на невролог,той ми изписа някакви хапчета,главоболието вече не беше постоянно и така приключих.Но след няколко месеца започна постоянно да ми прилошава,да ми се вие свят и да ми се повдига.Ходих при  двама лекари-единия се усъмни за лаймска болест,а другия ми изписа хапчета за стомаха.Изобщо..... Angry
Накрая сама си назначих изследвания и разбрах какво ми е.
Аз вече съм смъкнала ТСХ,но все още имам главоболие от време на време.Дано при теб да спре!

# 69
  • Мнения: 776
Ужас! Аз за световъртежа знам, че е от Хашимотото, но сега разбирам, че май и светкавиците в очите са от това, а аз първоначално смятах, че е от високо кръвно. Темичката ни е много полезна!  bouquet

dion, чудесна новина, честито! Пожелава ти леко бременеене и всичко да бъде о кей! Hug  bouquet

# 70
  • Мнения: 348
Писана,то може и с кръвното да е свързано,защото аз винаги съм била с ниско кръвно,а по него време беше станало с нормални стойности.Казвах го на докторите,но никой не му обърна внимание.

# 71
  • Мнения: 2 111
Аз пък не знам ,че световъртежа е от Хашимотото.Преди не съм имала никакъв световъртеж,но от месец може би/откакто започнаха и светкавиците/ ми се вие свят ако много съм се изморила или напрегнала.

# 72
  • Мнения: 182
ново начало значи казваш още екстри да очаквам. На мен пък все силни обезболяващи ми изписваха - аулин, етодин, но ефектът беше минимален. Неврологът все за мигрена ми говореше, ама аз и това си имам от години и мога да направя разлика между болката.Не знам дали вит. Б, оказва някакво влияние върху щит. жлеза или е случайност, но откакто започнах да пия милгамма и неуробекс се чувствам по-добре. Вече все по-рядко ме боли глава.

# 73
  • Мнения: 2 111
Surf,а какво точно е главоболието?Би ли го описала?

# 74
  • Мнения: 348
ново начало значи казваш още екстри да очаквам. На мен пък все силни обезболяващи ми изписваха - аулин, етодин, но ефектът беше минимален. Неврологът все за мигрена ми говореше, ама аз и това си имам от години и мога да направя разлика между болката.Не знам дали вит. Б, оказва някакво влияние върху щит. жлеза или е случайност, но откакто започнах да пия милгамма и неуробекс се чувствам по-добре. Вече все по-рядко ме боли глава.
Не,не съм имала това предвид.Аз тогава не знаех,че имам хашимото и ТСХ ми е било високо.
Мен преди година ми биеха инжекции Милгамма по друг повод и се чувствах невероятно-бях адски спокойна,нищо не можеше да ме ядоса,спях добре,изобщо беше супер.Чак не исках да ги спирам.Явно  ни се отразяват добре. sohappy

Общи условия

Активация на акаунт