Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (11)

  • 88 534
  • 791
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 182
Главоболието е слабо, почти постоянно от страни на главата или челото. Едновременно с това от време на време имам и много силни, остри, внезапни пробождания около слепоочията, под и над веждите и сякаш някъде дълбоко под очите.

# 76
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 869
SURF , преди години (не искам даже да си спомням колко) и аз минах по горе-долу същия път като теб. Познато ми е невежеството на личния лекар, недоумението на всички, че съм здрава и права и в същото време как така се случват световъртежи, задушаване и т.н. екстри. Имах единствено подкрепата на мъжа до мен  Heart Eyes, което изобщо не е малко  Simple Smile
Моят съвет е - намери си ендо, на което да се довериш; пий си сутрин еутирокса и с това мисълта ти за хашимото да е до там; по възможност не чети много много и не се вкарвай във филми.
С риск да се поентя, но хашимото не е болест. Тъп дисбаланс, който обаче е..ва майката на много работи  Wink
И спокойствие!

# 77
  • София
  • Мнения: 10 705
да се запиша и аз....прясна прясна съм...
...и аз май съм с хашимото  днес го разбрах след резултатите и ми предстои преглед при ендокринолог....май излезна проблема за спонтанните ми аборти и кухото яйце...
а ето ги и тях:
ТСХ ми е 3.630 при реф.0.35-5.00
FT4 Ми е 19.52 при реф 11-22.60
FT3 ми е 4.88 pmol/l  реф 3.10-6.30
ТАТ ми е 180.90IU/ml                 до 115
МАТ - (TPO)  ми е 39.67 IU/ml      до 34

Прогестерона ми е 40.51 - тук съм ок
 nmol/l М(0.89-3.88) Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28, мен. до 2.32)

сега ще ви прочета с интерес,че съм в ужас все още

П.С извинете ако резултатите ми са не на място в тази тема

# 78
  • Мнения: 348
да се запиша и аз....прясна прясна съм...
...и аз май съм с хашимото  днес го разбрах след резултатите и ми предстои преглед при ендокринолог....май излезна проблема за спонтанните ми аборти и кухото яйце...
а ето ги и тях:
ТСХ ми е 3.630 при реф.0.35-5.00
FT4 Ми е 19.52 при реф 11-22.60
FT3 ми е 4.88 pmol/l  реф 3.10-6.30
ТАТ ми е 180.90IU/ml                 до 115
МАТ - (TPO)  ми е 39.67 IU/ml      до 34

Прогестерона ми е 40.51 - тук съм ок
 nmol/l М(0.89-3.88) Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28, мен. до 2.32)

сега ще ви прочета с интерес,че съм в ужас все още

П.С извинете ако резултатите ми са не на място в тази тема

Резултатите ти не са толкова лоши.Само ТСХ трябва да свалиш под 2.Успех!

# 79
  • София
  • Мнения: 10 705
да се запиша и аз....прясна прясна съм...
...и аз май съм с хашимото  днес го разбрах след резултатите и ми предстои преглед при ендокринолог....май излезна проблема за спонтанните ми аборти и кухото яйце...
а ето ги и тях:
ТСХ ми е 3.630 при реф.0.35-5.00
FT4 Ми е 19.52 при реф 11-22.60
FT3 ми е 4.88 pmol/l  реф 3.10-6.30
ТАТ ми е 180.90IU/ml                 до 115
МАТ - (TPO)  ми е 39.67 IU/ml      до 34

Прогестерона ми е 40.51 - тук съм ок
 nmol/l М(0.89-3.88) Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28, мен. до 2.32)

сега ще ви прочета с интерес,че съм в ужас все още

П.С извинете ако резултатите ми са не на място в тази тема

Резултатите ти не са толкова лоши.Само ТСХ трябва да свалиш под 2.Успех!
благодаря ти..а ТАТ и МАТ...те са извън граници особено ТАТ newsm78

# 80
  • Мнения: 776
ТАТ и МАТ са антителата, които се водят сравнително неконтролируеми, затова с лечението се влияе предимно върху ТСХ. Единственото , което мога да те посъветвам е да избягваш стреса и да проучиш първа страница на темата - там има синтезирана информация за почти всичко по-важно за Хашимотото. Успех и не се стряскай, всичко ще бъде наред като си пиеш редовно хормончето, както ти го предпише докторът. Hug  bouquet

# 81
  • Мнения: 104
благодаря ти..а ТАТ и МАТ...те са извън граници особено ТАТ newsm78
[/quote]
Наистина са извън нормата, но не е толкова страшно мисля, защото има момичета тук включително и аз, на които ТАТ е 1000, то това не  е успокоение, но след като си намериш добър ендокринолог мисля, че нещата ще се нормализират, не се притеснявай толкова тук на първа страничка има добри лекари, а темичката е пълна с хора, с които винаги можеш да споделиш и да ти помогнат със съвет  Hug
Да споделя и за себе си, аз също съм имала проблеми с очите - сенките около предметите, светкавиците, световъртежа, гаденето от време на време, но съм го отдавала на това че нося очила и диоптъра не  е малък, а работата ми е по цял ден пред компютър, даже в някакъв момент мислех да проверя да нямам проблем с вестибуларния апарат, но това си остана само мисъл .... може и от Хашимотото да е било
Хубави почивни дни, макар и доста студени на всички, хубаво е когато в това време човек знае, че в темичката има много топлинка  bouquet

# 82
  • София
  • Мнения: 10 705
ТАТ и МАТ са антителата, които се водят сравнително неконтролируеми, затова с лечението се влияе предимно върху ТСХ. Единственото , което мога да те посъветвам е да избягваш стреса и да проучиш първа страница на темата - там има синтезирана информация за почти всичко по-важно за Хашимотото. Успех и не се стряскай, всичко ще бъде наред като си пиеш редовно хормончето, както ти го предпише докторът. Hug  bouquet
благодаря и на теб и на Bobolinka* Simple Smile отивам да чета...навсякъде се ровя...

# 83
  • Мнения: 2 111
Главоболието е слабо, почти постоянно от страни на главата или челото. Едновременно с това от време на време имам и много силни, остри, внезапни пробождания около слепоочията, под и над веждите и сякаш някъде дълбоко под очите.
Моето е в горната част на главата,слепоочията и между веждите,постоянно през целия ден и цялата нощ,болката е доста силна и всичко ми пулсира в главата.

но съм го отдавала на това че нося очила и диоптъра не  е малък, а работата ми е по цял ден пред компютър
И аз отдавам главоболието на диоптрите,както и  на хроничния синузит,който имам.

magnet_for_happiness ,резултатите ти са с много малки отклонения от нормата.Вярвам че като започнеш прием на еутирокс всичко ще се оправи много бързо  Hug

# 84
  • Мнения: 288
Искам да пипитам какво пиета за устойчивост при вируси ?Защото нали всякакви имуностимулатори за противопоказни ? Освен рибено масло , селен , какво друго може ?Защото моята работа е такава , че съм в среда с множество вируси . И тази годиа вече не знам за кой път се разболявам . Истината е , че ми минава бързо , за 2-3 дни , но все пак май на всеки месец , месец и нещо съм сополива , с болки в гърлото и понякога и температура  Confused

# 85
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 869
Искам да пипитам какво пиета за устойчивост при вируси ?Защото нали всякакви имуностимулатори за противопоказни ? Освен рибено масло , селен , какво друго може ?Защото моята работа е такава , че съм в среда с множество вируси . И тази годиа вече не знам за кой път се разболявам . Истината е , че ми минава бързо , за 2-3 дни , но все пак май на всеки месец , месец и нещо съм сополива , с болки в гърлото и понякога и температура  Confused

нищо!

Я се стегнете, бе хора! Преди да забременея за най-малкото главоболие, например, веднага пиех някакво болкоуспокояващо. Сега търпя. Имала съм случаи на такова зверско главоболие, но не съм пила нищо. Чакам да ми мине. Всичко е в главата  Wink
Яж здраво лимони, киви, портокали, мед и т.н. и да видим грип или настинка дали ще те събори.
И какво означава "разболявам се"? Това, което си описала изобщо не е разболяване, а съвсем нормално нещо за сезона, в който сме в момента.

# 86
  • Мнения: 1 269
Аз пиех преди няколко години прополисов разтвор, който е мощен имуностимулатор и само тогава не  съм боледувала. Сега с  Хашимотото  забранено ли е?  Ние сме пчелари и се надявам пчелните продукти да не се налага да ги избягвам.

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 11:09 от pazzza

# 87
  • София
  • Мнения: 6 302
Дион, много се зарадвах на твоя пост, помня те от преди доста време. Прекрасно е, че си бременна! Дано е лека бременността до края и не се притеснявай за пътуването до България!

И аз наблягам на плодовете, чай и мед. Пия също витамин Е (но то е по-скоро за подсилване на половата система след няколко неуспешни опита ин-витро). Мисля, че е добре да се приемат повече течности също.

# 88
  • София
  • Мнения: 10 705
Главоболието е слабо, почти постоянно от страни на главата или челото. Едновременно с това от време на време имам и много силни, остри, внезапни пробождания около слепоочията, под и над веждите и сякаш някъде дълбоко под очите.
Моето е в горната част на главата,слепоочията и между веждите,постоянно през целия ден и цялата нощ,болката е доста силна и всичко ми пулсира в главата.

но съм го отдавала на това че нося очила и диоптъра не  е малък, а работата ми е по цял ден пред компютър
И аз отдавам главоболието на диоптрите,както и  на хроничния синузит,който имам.

magnet_for_happiness ,резултатите ти са с много малки отклонения от нормата.Вярвам че като започнеш прием на еутирокс всичко ще се оправи много бързо  Hug
дано,дано,чакам да стане утре да се обадя на д-р Начев за преглед...важното е че сега намерих отговор на въпросите си-защо три аборта,защо няпълнявам,защо боледувам често,защо така сменям настроенията....главоболие нямам/поне това добре/

# 89
  • Мнения: 776
Аз препоръчвам Енгистол, не е опасен при Хашимото, а много помага за имунната защита, давам периодично на децата ми!
 Можеш да го приемаш 2-3 месеца, дори повече. Мисля, че се смучат по 1 таблетка три пъти дневно, но за всеки случай прочети упътването! Ето , намерих малко информация :
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=1187

Освен това яж портокали, мандарини, лимони, мед - много помагат зимата! Hug

Общи условия

Активация на акаунт