колко време ядете 1 ядене

  • 2 437
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 546
явно не мога все  още да улуча дозата и с последното, което сготвих се борим вече 10-ти ден #Crazy #Crazy #Crazy
интересно ми е при вас как е

# 1
  • Мнения: 1 417
Ти да не си готвила в казан? Или ядете много малко... Thinking Аз готвя за едно ядене, ама не винаги го уцелвам, така или иначе по вече от веднъж  Naughtyне се яде  и го хвърлям

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За всяко ядене приготвям нещо ново. А свеки готви за 1 седмица  Shocked

# 3
аз готвя всеки ден. Много рядко остава ядене за следващия независимо какво съм наготвила

# 4
  • Мнения: 9 904
най-много два пъти. Колкото и да ме мързи, самата аз не мога да го ям повече от два пъти, камо ли да карам хората около мен Simple Smile
На мен супи ми остават.

# 5
  • Мнения: 265
аз горвя всеки дем, че понякога и два пъти на ден

# 6
  • Мнения: 4 546
ами веднъж на ден се храним в къщи. не, не е в казан  Joy

# 7
  • София
  • Мнения: 4 867
ние само вечеряме у дома. през деня всеки си гони собствения режим и яде навън, единствено по-голямата ни дъщеря закусва у дома.

та значи през почивните дни готвя 3-4-5 манджи, с които се изхранваме през седмицата. май се случва една и съща манджа да се яде не повече от два пъти и то не в последователни дни. да живее този, който е измислил хладилника!

понякога правя голямо количество печено или задушено месо и през седмицата само забърквам гарнитура - задушени зеленчуци, ориз, салати. рядко се прибирам от работа преди 19:00 и няма време за истинско готвене всяка вечер. допреди година обаче свършвах работа в 17:00 и всеки ден имахме прясно сготвена вечеря и десерт.

по въпроса за количествата - май ги уцелвам - ядем манджата толкова пъти за колкото е предвидена. ако неочаквано дойдат гости - импровизирам.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
ние само вечеряме у дома. през деня всеки си гони собствения режим и яде навън, единствено по-голямата ни дъщеря закусва у дома.

та значи през почивните дни готвя 3-4-5 манджи, с които се изхранваме през седмицата. май се случва една и съща манджа да се яде не повече от два пъти и то не в последователни дни. да живее този, който е измислил хладилника!

понякога правя голямо количество печено или задушено месо и през седмицата само забърквам гарнитура - задушени зеленчуци, ориз, салати. рядко се прибирам от работа преди 19:00 и няма време за истинско готвене всяка вечер. допреди година обаче свършвах работа в 17:00 и всеки ден имахме прясно сготвена вечеря и десерт.

по въпроса за количествата - май ги уцелвам - ядем манджата толкова пъти за колкото е предвидена. ако неочаквано дойдат гости - импровизирам.
 
  Аз процедирам по същият начин. Не мога да готвя всяка вечер при условие, че излизам от къщи в 7.30 часа и се връщам 19.30часа.
  Виж събота и неделя - правя кой каквото иска, разни сладкиши и други глезотийки.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 801
Зависи какво съм готвила. Ако мъж ми реши да купува разни полуфабрикати, или да ходим по кръчми ... понякога хвърлям ядене (ама много се карам за това Simple Smile )

# 10
  • Мнения: 1 465
Oho poniakoga i po dva pati na den gotvia,

e sno6ti si misleh 4e sam sgotvila ogromno koli4estvo, i 4e 6te ima i za dnes na obiad, no muj mi izlapa vsi4ko kato hala i ne ostana #Crazy  Hug Ama hi4 ne mu li4i kak si hapva 4oveka Flutter, no i toi mnogo sportuva de. Ina4e riadko se slu4va kakvoto sgotvia ili pak toy sgotvi da se iade pove4e ot 2 pati, po prostata pri4ina 4e ne ostava. Flutter

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Най-много за 2 дни, ако е манджа.
А иначе сме привърженици на вечерно готвене от полуфабрикати  Close

# 12
Едно ядене за един път. Втори път не се признава Crazy Laughing

# 13
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Готвя всеки ден, правя само три неща, които ядем два дни- мусака; пълнени тиквички,чушки и домати; спагети на фурна с бешамел.

# 14
  • Мнения: 1 259
Аз готвя малки количества,най-много 2 дена.

# 15
  • Мнения: 6 472
Според зависи, но изяждаме нещо максимум за 2 дни, като гледам все пак да не ядем само това Grinning

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
2-3 пъти най-много. Понякога, ако ни писне яденето замразявам по 1-2 порции и след седмица си го дояждаме. Да живеят и хладилниците, и фризерите  newsm18

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Най-много два пъти и то не от всички манджи. Свекърва ми обаче много често прави разни неща (като сарми например), които се ядат доста пъти поред и то едно след друго, при което аз вече мразя сарми - ядем примерно - на вечеря  събота, на обяд и на вечеря в неделя и понякога остава даже и в понеделник или не дай Боже вторник вечерта. Аз едно и също ядене не ми допада да го ям повече от два пъти Close

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 521
Не повече от два пъти, но гледам да не се случва да е едно след друго.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 587
Моите съдове не са големи, така че няма как да сбъркам дозата. Crazy

# 20
  • Мнения: 4 546
Леле, моя мъж хич не е случил на жена, горкия Crazy
направо се засрамих  Embarassed
утре ще му сготвя нещо вкусно   chef

# 21
  • Мнения: 127
Божее, всеки ден готвя нова манджа, добре че само вечеряме. Както съм казвала и друг път, според мъжа ми едно ядене влезе ли веднъж в хладилника, вече не може да се яде Sad Вече съм свикнала да оцелвам дозата. Най-трудно ми е обаче да измисля какво да бъде, направо ми е мъка....

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825
Обикновено - по веднъж.... После се изхвърля. Confused  Ако става въпрос за пълнени чушки, мусака  и нещо подобно - се прежалваме  Wink и втори път

# 23
  • Мнения: 1 999
Готвените неща ги ядем 1-2 дена. Ако не се изядат се носят на кучетата на вилата. На тях не им пречи, че "манджата" е преседяла. hahaha Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 3 328
Докато го изядем Mr. Green

# 25
Ние също докато го изядем - обикновено 2,3 дни най-много.
Имам една приятелка, чието гадже яде манджа даже  на закуска. Филийки не признава, яде каквото е останало от вечерта, а  ако няма я кара да му прави омлет за закуска. Ужас, съжалявам я горката!

# 26
  • ново
  • Мнения: 5 982
Готвя в малки съдове само за едно ядене, ако остане го изхвърлям. За това предпочитам за вечеря салата и някакъв аламинут, за да няма какво да хвърлям.
 newsm78Май отдавна не съм готвила манджи

# 27
  • София
  • Мнения: 488
Божее, всеки ден готвя нова манджа, добре че само вечеряме. Както съм казвала и друг път, според мъжа ми едно ядене влезе ли веднъж в хладилника, вече не може да се яде Sad Вече съм свикнала да оцелвам дозата. Най-трудно ми е обаче да измисля какво да бъде, направо ми е мъка....

Същият мъж, но още по- краен. Навън не се яде дори и пакетирано, защото не се знае кой го е пипал.  Ходи се само на определени ресторанти като не се посещават китайски / любимите ми/, арабски, индийски и т.н.  Ако случайно се намери някой циганин някъде/ обслужващ персонал/, повече не се посещава това место. Готвеното трябва да е извадено не повече от 30 минути от печката, защото  след това имало лош вкус??? 2 дни едно и също - никога. Закуска, обед, вечеря- различни. Не се пазарува по открити пазари -месо, риба, млечни продукти, яйца и др. Колбаси - само Тандем/ добре че пуснаха и месо, че го бях закъсала/, мляко и производни - Сердика, пилета - Градус и т.н.


Вече като дойде време за хранене ми идва да се застрелям. А за капак на всичко и е претенциозен, и не пропуска ядене......

# 28
  • Мнения: 3 927
Koeто подлежи на готвене в по-голямо кол-во го готвя за два пъти и ядем на следващия или по-следващия ден. Неща като пица, омлети, миш-маш и др. под. се изяждат наведнъж.......
Нямам физическата възможност да готвя всеки ден. Нека някой мъж се пробва как се приготвя всеки ден различно ядене и прясно!, да го видим колко ще издържи Close
Опитвам си да не вкарвам у дома аламинути, предпоичтам да е домашно сготвено.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 328
...Същият мъж, но още по- краен...
Тез крайни мъже не са ли гладували до крайност?  Confused

# 30
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аz спадам в групата zа 2 дена. Понякога трябва обаче и zа един ден, zависи от яденето. Пък и свободното време е кът.

# 31
  • София
  • Мнения: 708
хехе..хубаво е значи да си вземеш стар ерген, живял сам..
манджата се яде на вечеря, докато се изяде..дори и на мен да ми е писнала, той си я изяжда Wink..супа на обед, ако си е вкъщи..та като наготвя в неделя следобяд две манджи караме по цяла седмица..или докато се развали, или докато се изяде..не'ам нерви да готвя всеки ден  chef

# 32
  • Мнения: 799
Същият мъж, но още по- краен. Навън не се яде дори и пакетирано, защото не се знае кой го е пипал.  Ходи се само на определени ресторанти като не се посещават китайски / любимите ми/, арабски, индийски и т.н.  Ако случайно се намери някой циганин някъде/ обслужващ персонал/, повече не се посещава това место. Готвеното трябва да е извадено не повече от 30 минути от печката, защото  след това имало лош вкус??? 2 дни едно и също - никога. Закуска, обед, вечеря- различни. Не се пазарува по открити пазари -месо, риба, млечни продукти, яйца и др. Колбаси - само Тандем/ добре че пуснаха и месо, че го бях закъсала/, мляко и производни - Сердика, пилета - Градус и т.н.

Вече като дойде време за хранене ми идва да се застрелям. А за капак на всичко и е претенциозен, и не пропуска ядене......

Леле, звучиш ми като Пепеляшка.... или като робинята Изаура  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Не се обиждай, но това е тотален тормоз. Тия мъже си мислят, че нямаме личен живот.

# 33
  • UK
  • Мнения: 1 334
каквото изядем,изядем-другото отива в кофата. и според моя мъж ядене не се претопля,защото може вече да са се навъдили бацилите Grinning

# 34
  • Мнения: 208
Едно ядене за един път. Втори път не се признава Crazy Laughing
  202uu

# 35
  • Мнения: 4 546
хехе..хубаво е значи да си вземеш стар ерген, живял сам..
манджата се яде на вечеря, докато се изяде..дори и на мен да ми е писнала, той си я изяжда Wink..супа на обед, ако си е вкъщи..та като наготвя в неделя следобяд две манджи караме по цяла седмица..или докато се развали, или докато се изяде..не'ам нерви да готвя всеки ден  chef
да,то и аз по някое време минавам на салата само, а мъжо на салата със старо ядене  Embarassed

# 36
  • Мнения: 3 537
Готвя два вида ядене за да има за 2-3 дена.Но не всеки път е така ,понякога готвя всеки ден,но спретвам нещо бързо и за да се изяде на един път

# 37
  • Мнения: 3 478
И двамата не си падаме по "една манджа два пъти". Ако съм сготвила повече, замразявам, защото знам че няма да се изяде. Но обикновено готвя само 2 порции от каквото и да е.

# 38
  • София, Младост
  • Мнения: 2 415
Аз лично не бих могла да сготвя 2(две) порции боб или леща Mr. Green. Ядем докато се изяде-2-3 дена. Мъжът ми е наясно, че делото на моя живот не е да готвя. Гледам да не остава без готвено и десерт вкъщи, но това в никакъв случай не обсебва мисълта и времето ми.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Обикновенно готвя за два дни.

# 40
  chef  момичета  аз готвя в някакви промишлени количества и в крайна сметка не стига и за два дни . Имам две деца на 8г.  и на1г. мъжа ми ме бъзика че като минат още 2-3 годинки ще готвя в казан  всеки ден.

# 41
  • София
  • Мнения: 17 315
ние само вечеряме у дома. през деня всеки си гони собствения режим и яде навън, единствено по-голямата ни дъщеря закусва у дома.

та значи през почивните дни готвя 3-4-5 манджи, с които се изхранваме през седмицата. май се случва една и съща манджа да се яде не повече от два пъти и то не в последователни дни. да живее този, който е измислил хладилника!

понякога правя голямо количество печено или задушено месо и през седмицата само забърквам гарнитура - задушени зеленчуци, ориз, салати. рядко се прибирам от работа преди 19:00 и няма време за истинско готвене всяка вечер. допреди година обаче свършвах работа в 17:00 и всеки ден имахме прясно сготвена вечеря и десерт.

по въпроса за количествата - май ги уцелвам - ядем манджата толкова пъти за колкото е предвидена. ако неочаквано дойдат гости - импровизирам.

  202uu

Особено както напоследък се прибирам след 19:30, ако няма сготвено от уикенда значи да ядем само филии.
Затварям се в кухнята в неделя следобяд, отварям една бутилка вино и вечерта доволна и омаяна съм приключила с готвенето за седмицата  Drunk
Готвя по повече неща - напр. супа топчета, мусака, пълнени чушки, грах, така че има разнообразие през седмицата.
Без хладилник и микровълнова съм заникъде.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 440
Колкото , толкова. Готвя обикновено да има поне за 2 хранения. На който не му харесва, да си направи нещо друго . Ако пък е наистина много , което май не ми се е случвало скоро - айде във фризера и вадя след известно време  Whistling

# 43
  • Мнения: 5 577
Различно, гледам да има за вечеря и поне да пратя и на мъжо за работа (нямат стол в предприятието и той си носи обяд).

# 44
  • Мнения: 8 505
Най-често за едно хранене,рядко за две.

Общи условия

Активация на акаунт