Предстои ми лапароскопия - тема 5

  • 142 268
  • 1 158
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 25
АБСОЛЮТНО НИКАКВА БОЛКА,Е НЕ МОЖЕХ ДА ТИЧАМ И СКАЧАМ.ЗАТОВА ПРЕПОРЪЧВАМ ТАЗИ КЛИНИКА,БОЛКАТА Е СВЕДЕНА ДО МИНИМУМ.МОЯТА БЕШЕ САМО ДИАГНОСТИЧНА,НО В РЕАНИМАЦИЯТА БЯХ С ЕДНО МОМИЧЕ,НА КОЕТО МУ МАХНАХА КИСТА И ТЯ ОТКАЗА БОЛКОУСПОКОИТРЛНИ,ЗАЩОТО НЕ Я БОЛИ.

# 61
  • Мнения: 471
Радвам се за всички, на които лапарото им понася така леко. НО всичко е индивидуално!!!
Моето лапаро беше диагностично, но бях много зле след него. Цял ден повръщах, успях да изям половин банан и да изпия  1 чаша вода за целия ден. Станах от леглото чак на 7-я час след като се събудих от упойката и то с чужда помощ.
Не искам да плаша никого, но е от значение как ти понася упойката - при мен всеки път е така.
Най-хубавото е че до седмица след лапарато вече нищо ти няма.
Успех на всички, на които им предстои тази интервенция!!!

# 62
  • Мнения: 59
Радвам се за всички, на които лапарото им понася така леко. НО всичко е индивидуално!!!
Моето лапаро беше диагностично, но бях много зле след него. Цял ден повръщах, успях да изям половин банан и да изпия  1 чаша вода за целия ден. Станах от леглото чак на 7-я час след като се събудих от упойката и то с чужда помощ.
Не искам да плаша никого, но е от значение как ти понася упойката - при мен всеки път е така.
Най-хубавото е че до седмица след лапарато вече нищо ти няма.
Успех на всички, на които им предстои тази интервенция!!!


И аз бях така и затова не ми се вярва, че има момичета, които не ги боли.Но явно наистина си е до организъм. След моето лапаро едва вървях, не можах да хапна нищо през целия ден и спах почти два дни непрекъснато. Но така или иначе след 7-8 ден всичко се забравя.Важен е резултата.

# 63
  • Мнения: 28
Здравейте,аз съм на 24 и на мен ще ми правят лапароскопия след 2 седмици при доктор Попов.Вие знаете ли каква е разликата между Вита и Шейново,защото той оперира и на двете места.Сигурно във Вита има по добри условия...но други разлики...примерно подготовката да не би в Шейново да е повече(повече време да седиш преди операцията) и да ти правят и те изследванията нищо ,че си ги направил преди това?Престоя там ли е повече?Във Вита май е 1400 лв ,а в Шейново 800,права ли съм?
И съжалявам за глупавия въпрос ,но нали лягаш на операционната маса или на гинекологичния стол и там ти бият упойката,понеже четох на някои места ,че на стола?
Много ще съм Ви благодарна,ако сте запознати с това и ми отговорите!

# 64
  • Мнения: 471
renij2002, макар че не се оперирах при Попов ще ти отговоря: когато влезеш в операционната зала, лягаш на операционната маса, започват да ти слагат едни като лепенки в зоната на деколтето, с които следят сърдечната дейност, поставят ти катетър и абукат. Започват да те забавляват с общи приказки и междувременно ти слагат и упойката, няма и 2 пъти да мигнеш и си заспала. Знам, че звучи малко плашещо, но бързо се забравя.
После като те събудят ръцете и краката ти са като от олово. Помня, че исках да се почеша по лицето, но едва след време успях - уж мозъкът ми казва на ръката "вдигни се", а тя все си стои отпусната - интересно състояние, но минава май доста бързичко, не мога да преценя точно.

# 65
  • Мнения: 28
много ти благодаря за отговора,ти колко дни стоя в болницата?Там ли пи прахчетата за прочистване?

# 66
  • Мнения: 471
Приеха ме в понеделник следобед; него ден ядох само кисело мляко и пих много малко вода; вечерта ми дадоха разхлабитена свещичка. Във вторник сутринта ми беше лапарото, в 11ч. бях отново будна, в 18ч. станах за първи път; почти целия ден като се опитам да стана повръщах, но към вечерта и това спря. Изписаха ме на другия ден по обед.

# 67
  • Мнения: 28
благодаря ти

# 68
  • Мнения: 646
Престоят в Шейново е по-дълъг, но се работи по-качествено. Незнам какви са цените в момента на двете места, но лично аз предпочетох Шейново.
Познавам претупано момиче във Вита, защото доктора бързал за раждане в Шейново  Sad

# 69
  • Мнения: 57
Да се включа и аз.Моето второ лапаро мина преди дни в Шейново. Очарована съм от отношението на целия екип - сестри , акушерки , доктори и най- вече от  човечността и професионализма на д-р Попов!!! Съвет- ако имате колебания- забравете ги! Това е истински лекар  и човек с голямо сърце!Който иска ,може да ми пише на лични- ще помогна с каквото мога като информация.
Успех ,момичета!

# 70
  • Мнения: 646
Аз за пореден път искам да обърна внимание на това, че д-р Попов много обича да фенестрира яйчниците, а това е нож с 2 остриета. Особено да внимават момичетата, на които след лапароскопията им предстои АРТ.

# 71
  • Мнения: 1 053
Здравейте и от мен много често ви чета и искренно се надявам всичко при вас да е наред,и аз пак ще правя лапароскопия правих преди 1 година и сега пак заради киста ужас вече,аз правих при д-р ДАСКАЛОВ медикус алфа преди беше в ТОРАКС,много биах доволна не ме болеше нищо възтанових се много бързо,дано и сега да е така и всичко да мине добре,защото искам бебче,тъкмо всичко се нареди пукане на фуликули овуация и пак киста.Пожелавам на всички успех.

# 72
  • Мнения: 317
Аз моя опит вече го описвах, но пак да си кажа - от упойката излязох като от следобедна дрямка, не ми е прилошавало изобщо. Станах на крака след няколко часа, и катетъра ми махнаха тогава. Болкоуспокояващите ги отказвах, но не защото не ме е боляло, а защото болката си беше напълно поносима(особено сравнена с тази след раждането). И въпреки това не съм и помислила, че ще тръгна по магазини, кафенета и разходки някакви! Имах си дренаж освен това и ме изписаха на последващия ден. Моето лапаро беше оперативно.
След седмица си забравил за манипулацията - това е истина!

# 73
  • Мнения: 55
Здравейте
цяла седмица ви чета тайно и не смеех да пиша
Вчера беше моята лапароскопия, с диагностична цел и резултатите са много добри *слава богу*
искам да споделя с вас как мина операцията
Колкото и информация да бях изчела по въпроса, дори вечерта преди операцията гледах  клипове с лапароскопии.
Нищо не можеше да ме подготви за това което е в действителност.
Бях много изнервена и плаках докато не ме вкараха в операционната, след събуждане пак голям рев му ударих по скоро от облекчение, че тръбите ми са проходими, нямам сраствания и никакви изменения на детеродните органи.
След като дойдох на себе си дойде и болката, няма да ви лъжа, чувството е отвратително
преживяла съм и други коремни операции и чувството след лапароскопията  по нищо не се различава от тях.
В болницата която ми я правиха нямат практика да изправят още същия ден оперираните.
Ако не бяха болкоуспокояващите едва ли щях да заспя.
като чета какви героини е имало тук чак се чудя да не би  лапароскопиите
да се правят по различен начин.
днес всичко ме боли, корема ми е адски подут и болезнен, с голями усилия савам от леглото и се обличам.
Чувставм си се оперирана.
Може би утре че съм по добре, но едва ли ще ходя скоро по магазините.
На вскички който им предстой подобна операция им пожелавам моя късмет,
поне експертизата си заслужава всички болки които търпя в момента  Grinning

# 74
  • Мнения: 179
Здравейте, момичета,
напоследък все по-често разлиствам страниците из темите за лапароскопия ... Надявам се да не стигнем до там, но ...
Искаме бебе вече от почти 2 години, имам 2 спонт. аборта в 5-6г.с. Препоръчаха ни Д-р Янакиева, Тина Киркова. Тя ни пусна една камара изследвания, които бяха в норми и без особености. Остана само Лапароскопия, която тя препоръча, поради факта, че всичко е нормално, но не забременявам. Цветната снимка показа хубава матка, дясна тръба - нагъната и пропускаща периампуларно (каквото и да значи това?), лявата тръба - пропуска през фимозно стеснено отвъстие (и това не е мн ясно?). Снимката я правихме Януари 2010. Д-р Янакиева каза, че ако до 4-5 месеца няма бременност, ще направим лапароскопия - съмнения евентуално за ендометриоза.
Някой има ли опит с Д-р Янакиева или чувал ли е някакви коментари за лапароскопия при нея в Тина Киркова. И аз като повечето момичета се страхувам от операцията, иначе за д-рката съм чувала хубави неща и тя ме пое добре и отговорно.
Благодаря ви предварително   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт