Професионални серии за коса - 10

  • 67 734
  • 750
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 675
Днес си получих продуктите, които бях поръчала.
K-Pak Shampoo,K-Pak Deep-Penetrating Reconstructor , K-Pak Intense Hydrator Treatment ,K-Pak Daily Conditioner, Phyto 9 и Phytokarite  newsm44
Много ми се иска утре да отида на фризьор и чак тогава да ги пробвам, но едва ли ще издържа до утре и най-вероятно ще бъдат тествани още днес  Simple Smile

# 676
  • Мнения: 1 416
Много благодаря и на двете за съветите Hug  Grinning На Kerastase обаче ми идва скъп на този етап. В момента редувам два шампоана, единия е на Bioderma за честа употреба, другия е Fitoval за суха коса. Този на Bioderma ми действа по-добре, другия много ми омазнява. Мисля като свършат да взема или пак Bioderma или Solar Sublime на Loreal prof.

А какво мислите за шампоаните на L'occitane

http://usa.loccitane.com/FO/Catalog/Product.aspx?prod=17SH300A9

# 677
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Харесвам ги, но не са нещо изключително, за тази цена има и по-добри  Peace

# 678
# 679
  • Мнения: 3 675
Днес тествах новите продукти за коса  Rolling Eyes
K-Pak Shampoo - за него мога да кажа, че образува голямо количество пяна, каквато не се образува при употребата на Absolut repair. Останах с впечатлението, че ми изми косата, без да ми я е пресушил. За сега съм доволна от този шампоан.
K-Pak Deep-Penetrating Reconstructor - Тук вече има проблем. Случи се точно това от което се опасявах. Косата ми се превърна в метла  Sad Всичко, което бях постигнала с маската на Kerastase изчезна с едно измиване на косата. Косата ми стана твърда, суха и без блясък. Изпитвам неприятно чувство, когато се допира до тялото ми. Имам чувството, че не коса, а шкурка имам на главата си. Cry В упътването пишеше да седя 5 минути, а аз седя повечко, защото чаках да ми се втвърди косата, което накрая се случи, но не си го представях точно така. Косата не ми се втвърди особено. След това ми беше доста трудно да си го измия от косата. Миришеше интензивно и не бих го нарекла приятно изживяване. Докато си изплаквах косата от K-Pak Deep-Penetrating Reconstructor усетих, че ми е станала доста суха.
След това се намазах с K-Pak Intense Hydrator Treatment . Стояла съм около един час с него. Още докато го мажех ,косата ми се промени много. Вече не изглеждаше толкова суха, стана мека и лесно се разрешваше, но този ефект изчезна веднага, след като ми изсъхна косата.
Накрая се намазах и с Phyto 9, но абсолютно нищо не се промени. В момента, вместо коса имам метла, а само преди 1-2 месеца имах коса дълга до кръста, която не беше изгоряла, а само трябваше да и се подрежат краищата. Косата ми продължава да се къса и стана като гума.
Утре отивам на фризьор и ще я отрежа много късо  newsm45
Един единствен път през живота си съм била с много къса коса и не се чувствах добре  Cry
Изобщо нямам представа как точно искам да ме подстрижат, но съм сигурна, че крайният резултат изобщо няма да ми хареса.
Преди малко си гледах снимките от преди няколко месеца и се разплаках  Confused

# 680
  • Мнения: 616
Еее, B & C, не се отчайвай сега! чакай, не бързай с рязането толкова...Суха е не твоята си коса, а новия протеин отгоре. Твоята си коса отдолу си е все същата каквато е била преди, нито  е изгорена, нито увредена. Просто ти е дошъл в повече протеина...Та, ако можеш да я изтраеш някоя и друга седмица, състоянието й би трябвало да се подобри. Просто повтаряй процедурата с подхранването на всяко миене, преди миене прави маски с масла и мед, в  останалото време я носи рпибрана на хлабав кок (подпомага задържаето на влага в косъма) и ако след  няколко измивания няма подобрение, тогава режи.

П.п. Многократно съм подчертавала че това са интезивни терапии за увредена коса, ако твоята както сама казваш е била " дълга до кръста, която не беше изгоряла, а само трябваше да и се подрежат краищата" не виждам защо въобще  реши да ползвал продукта, бях останала с впечатлението че наистина имаш проблем с косата...

# 681
  • Мнения: 3 675
Беше  MissNellie, беше, но в един прекрасен ден реших да я намажа цялата с по-тъмно русо на Garnier. Тогава косата не ми изгоря, но ми стана по-суха от колкото беше, но с Absolut repair се оправи и нямаше чак такива проблеми. След това, понеже новата боя на Garnier ми падна  реших, че не мога да чакам още 2 седмици за да отида на фризьор да ме боядиса с Inoa, се боядисах сама, но този път с Excell 10. Тази боя ми видя сметката на косата. Уж била щадяща и само 10 минути трябва да се седи с нея, но се оказа съвсем друго. Първо ми направи впечатление, че тубичката в която се смесва боята с оксиданта стана многооо топла, след това започна да ми щипе доста на главата- все едно се бях намазала с блондор и крайният резултат беше тъмно русо, точно каквото го исках (впоследствие и то падна, след всичките маски, които си направих), но изгоряла коса. Пробвах отново с Absolut repair, но този път не ми помогна. Косата си остана суха, гадна, трудна за разресване и започна да се накъсва. Веднага започнах да се мажа всеки ден със зехтин и яйца, след което да си слагам маската на Kerastase и да спя с нея. Косата започна да се оправя, придоби блясък, но изгореното все още не се беше оправило напълно. В началото изглеждах, като афроамериканка, която си е изправяла косата, но с маските започна да изглежда по нормално, но след Joico-то отново се върнах в изходната позиция и косата не спря да се къса, а започна да се разтяга като лукум, но въпреки всичко е твърда, груба, грапава, ужасна.
Ето как изглежда в момента  Cry

Утре мисля да я намажа с мас и ако и това не помогне я режа. Няма смисъл да продължавам с мъчението, а и тази коса златна ми излезна. Маската на Kerastase свърши и сега трябва да купувам отново, а уж внимавах и се стремях да не ползвам много от нея. За продуктите на Joico и Phyto съм дала още 130 евро Rolling Eyes Ако така продължавам, накрая ще се окаже, че ще ми е по-евтино да си присадя коса отколкото да купувам продукти, които да оправят моята.

# 682
  • Мнения: 0
Само да направя една малка вметка - боята не е щадяща, точно, защото се седи с нея 10 минути. Представи си каква ударна доза химия е това, че да ти докара цвят/обезцветяване за толкова кратко време. Още с появата и на пазара си казах "ще остави сума хора без коси".

Относно проблема ти - изживяла съм същото преди 3 години, само че аз се съсипах с Гарние+неправилно боядисване, плод на невежество и самоувереност..е понесох си последствията. Съсипах коса за милиони (не, че се хваля, но имах приказна коса, фризьорите не искаха да я режат и винаги в салона се събираха хора около мен, да въздишат и да ми правят комплименти). Е да, ама аз нали съм всезнайка - бам-бам и и разказах играта.

След като станах "горда" притежателка на Сламена кошница се започна с рязането, защото беше повече от ясно, че положението няма да се подобри. Моят съвет е, ако си свикнала много с дългата си коса и не искаш да се разделяш с нея от веднъж, режи на порции - аз така направих (година и половина по 2-3 пръста всеки път - бавно и славно). Има плътен косъм, гъста и чуплива коса - това беше другата причина да не я отрежа изведнъж - нямаше как да поддържам нормална къса прическа.

Маслата са нещото, което ми помогна най-много (реално не подобри състоянието на косата ми, но помогна да не се "доскапе") - преди всяко къпане мажех дължините със зехтин, за да не се досъсипват от пенителите в шампоаните (тогава не бях чувала за такова "животно" SLES free, но няма значение - човек се учи).

Предполагам няма смисъл да казвам, но все пак - никакви преси, къдрения, боядисвай само корените (ако не можеш сама, ходи на фризьор). Ако можеш и без сешоар, чудесно. Аз, например, не мога - затова, така и не се отказах от него.

Относно протеиновите терапии - MissNellie ти е разяснила, аз не съм веща. Изпробвай и тази алтернатива, но не очаквай чудеса от първо нанасяне - няма такова чудо, което отведнъж да оправи поразииите. Или поне така си мисля..

Факт е, че съсипаният косъм, каквото и да го правиш, само ще замаскира състоянието му - рано или късно ще трябва да се разделиш с него. Неслучайно денатурацията на белтъците е необратим процес - ако химичният/физичен фактор действа прекалено дълго или е прекалено силен (в случая боята), белтъчната сруктура се нарушава. Един път нарушена - няма "ремонт" за нея.

Въоръжи се с търпение - коса расте Hug Поне за в бъдеще ще си по предпазлива и внимателна, защото ще имаш едно на ум.
Не случайно казват - не питай старило, питай патило Laughing Blush

# 683
  • Мнения: 6
 B & C, според мен трябва да си продължиш с цимента на Керастаз, но просто не очаквай от него да ти стане мека косата, неговата цел е да ти я заздрави и възстанови, а не да я подхрани. Ти май се отказа след първия опит,а той е помогнал на много момичета тук.  Peace

# 684
  • Мнения: 171
B & C, успокой се и не действай импулсивно, не мисля, че косата ти е в състояние, при което само ножицата ще я оправи. Да, вижда се, че се е изтощила доста, но според мен има начини да се възстанови. Моята беше далеч по-трагична, но успях да я спася, поне това което беше останало.
Няма смисъл от купуване на толкова много продукти. Един шампоан, маска и нещо без отмиване е напълно достатъчно. Плюс ампули евентуално от време на време. А ти много неща ползваш и смесваш, с различно предназначение, а това смятам, че е грешка. Все пак няма чак толкова вълшебен продукт, че да оправи една коса след първото ползване. Дай си малко време, ползвай една серия поне 4-5 пъти преди да решиш, че не е за теб. Не знам, все си мисля, че цимента трябваше да ти помогне. Не си го ползвала както е по правилата, може би за това не е имало ефект. Като чета описанието на косата ти и гледам снимката, много ми напомня за моята преди време, само дето при мен липсваха цели кичури. И само да кажа, че ако толкова силни продукти, като тези, които си купила, не дават нужния ефект, яйца и мас съвсем няма да помогнат. Може да омекотят, но е невъзможно да възстановят увредена структура на косъма и да спрат накъсването. Някога само си загубих времето с тях, ако по-рано бях започнала с цимента, щях да спася повече коса.

B & C, според мен трябва да си продължиш с цимента на Керастаз, но просто не очаквай от него да ти стане мека косата, неговата цел е да ти я заздрави и възстанови, а не да я подхрани. Ти май се отказа след първия опит,а той е помогнал на много момичета тук.  Peace

Точно. А се оказа, че просто не са били дадени нужните указания за ползването му. Поне 2-3 пъти би трябвало да се изпробва по правилата, това е уникална серия за възстановяване. Колкото и да са различни косите ни, все пак не може да не действа поне против накъсването  Peace

Последна редакция: чт, 15 юли 2010, 10:12 от La mademoiselle

# 685
  • Мнения: 616
Аз пък ще се включа с обратния съвет Mr. Green Никакъв цимент в момента! От разказа ти за мен изглежда, сякаш си предозирала с протеина при опита с Джойко - косата ти пак  е суха, но защото отгоре има един допълнителен, дебел , сух слой който е по-силен в момента от косъма ти. Важно е да не трупаш още протеин отгоре му с цимента, а само да опитваш да овлажниш...Пак ще ти повторя предния си съвет - спираш всякакви заздравяващи продукти, и залагаш на ударно подхранване -2-3 пъти седмично поне, няма нужда да си купуваш нищо ново, имаш 3 хубави подхранващи продукта, слагай ги в ротация и мажи...добави и малко масла преди миене...Не я суши, попивай я леко само с кърпа и я оставяй навъдух сама да изсъхне, ходи на хлабави, прибрани прически. Опитай се да я издържиш така поне една две седмици, виж как изглежда тогава, преди да режеш.Успех!

Между другото, това с боядисването е като болест някаква, всички знаем че е вредно, но в един момент ни обхваща няккава лудост и не та не, трябва да експериментираме с косата си, бам бам бам, и после от горчив опит клатим глава  Tired

# 686
  • София
  • Мнения: 93
а аз да питам тогава за Иноа,вярно ли щадо косата?Аз не се боядисвам от доста години,но отгоре тук таме започват да се появяват бели косъмчета,та не знам кво ще правя.Хич не искам да се боядисвам,ама е неизбежно,та наистина ли тия новите бои са по хубави?

# 687
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз се боядисвам с Кастинг вече 10 години и повече сигурно, косата ми е, може да прозвучи нескромно, но е идеална - лъскава, гладка, витална, здрава. Отдавам го, освен на боята, и на ползването на проф. продукти, защото преди тях не ми беше такава.
Все пак това е боя за тъмни нюанси, сега новите, русите не знам как са.

# 688
  • Мнения: 0
MissNellie, бам-бам е част от типичния женски синдром наречен "Мъж го искам, сега го искам!".

И аз съм с Кастинг откакто си възстанових косата и оплаквания нямам. Изрусявам се с нея, това трябва да се отбележи т.е изсветлявам се с няколко нюанса, защото съм естествено руса. Косата ми изглежда добре, но пък аз и се грижа за нея много - старая се да компенсирам това, че я тормозя с боя, макар и безамонячна.

# 689
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Добре ли покрива бели коси Кастинг? И колко е трайна?

Общи условия

Активация на акаунт