Навън е страшна зима,а в къщи ОКТОМВРИйчета има!

  • 20 274
  • 705
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 715
Здравейте!
Венера,голям сладур е Марти Heart Eyes И стаичката му е много хубава.И аз те помня,уж не съм от много паметливите,но теб те помня Simple Smile

Аз тази сутрин сложих за втори път капки в о4ето Тобрекс,незнам само дали правилно ги слагам и доколко влиза вътре,тъй като 4аст от капката изти4а,а и те са едни гъсти,изглеждат гъсти и мазни.
Вчера заспа в 19,30,към 23 часа се събуди да папка,о4ето му се беше залепило,из4истих гурли4ките с паму4е напоено в лайка,така промивам на 4есто.Днес няма много гурли4ки,но пак сълзи.Незнам какво е,може и конюктевит да е. Дано само се оправи от тези капки.
Адри,благодяря ти,4е ме прие в списъка ти с приятели в Фейсбук Simple Smile

# 31
  • Мнения: 958
Здравейте, не съм чела, ще се запиша и после се връщам назад.
Да ви разкажа нещо смешно с нашият грип.
Вчера след 5 дена тамифлу, ме сви ухото, викам си край, оглушах, и юрнах мъжо по нощите в Исул на УНГ, отваря ни един младичък лекар, който преглежда Никол, като беше на 2 годинки и половина и и предписа, инхалации и гаргара  Shocked
Та казвам че ме боли ухото, а той ме прегледа много обстойно, двете уши, носа гърлото, и ми предписа капки за нос  newsm78 Нямам хрема, и едно сиропче против алергии, нямам и алергии, та в чудо се видях. И ми каза след 5 дена на контролен преглед.
Та сега слагам в абсолютно сухият си нос, капки и чакам да ме отболи ухото  hahaha

За таткото, помагаше много с Никол, сега майка е тука и си прави оглушки, ама майка изчезва за една седмица, та ще се прояви, ще не ще. Голямата му е по-интересна, говорят си, излизат заедно, води я по заведения, а бе на един акъл са Wink Бебето му се порадва малко и това е, или я погушка малко, ако майка я няма. И не смее да се оплаче от тъщата, щото а е гъкнал, а е започнал да става през ноща да храни бебе и да сменя памперси.

# 32
  • Мнения: 123
Здравейте, не съм чела, ще се запиша и после се връщам назад.
Да ви разкажа нещо смешно с нашият грип.
Вчера след 5 дена тамифлу, ме сви ухото, викам си край, оглушах, и юрнах мъжо по нощите в Исул на УНГ, отваря ни един младичък лекар, който преглежда Никол, като беше на 2 годинки и половина и и предписа, инхалации и гаргара  Shocked
Та казвам че ме боли ухото, а той ме прегледа много обстойно, двете уши, носа гърлото, и ми предписа капки за нос  newsm78 Нямам хрема, и едно сиропче против алергии, нямам и алергии, та в чудо се видях. И ми каза след 5 дена на контролен преглед.
Та сега слагам в абсолютно сухият си нос, капки и чакам да ме отболи ухото  hahaha
Това ми напомня на един виц . На един доктор му се запушил кенефа на връх нова година, викнал си майстор, майстора дошъл веднага, но бил също така и негов недоволен пациент . Та майстора огледал оттук -оттам кенефа, сипал някакви капки вътре и казал " Ако не се оправи до 3 дни, викнете ме пак " И си тръгнал .  hahaha hahahaLaughing

# 33
  • Мнения: 1 668
Много ви благодаря на всички, че ми стискахте палчета. Имах нужда. Прегръдки на всички.
Venera26 , помня те отлично. Плаках като прочетах, че след толкова мъки и премеждия най-накрая постигна това, за което си мечтала. Дано бързо отшумят неразположенията от операцията, че да се радваш на воля на мъника.
Джоя, Иван имаше проблеми с ушите лятото. писах ви тогава. не чуваше детето, мъка страшна. Излекува се с капки за нос. затова и лекарят се казва Уши, нос и гърло. Т.е. свързани са нещата... Иван задържаше воя зад тъпанчето (мисля, че така казаха) и с капките за нос щели да се дренират ушите. И на мен ми звъчеше малко странно, ама ей на - нищо му няма вече.
Деска, давай режима от който си доволна, че сутринта се измерих, видях грозната истина, прочетах правилата за 90 дневната диета и изядах едно парче Сахер в знак на протест  Twisted Evil
Пламито, съвет не мога да ти дам за мъжа. Явно не се усеща човека, сигурно не го прави от злодейство. Не можеш ли да говориш със свекърва ти да идва за някакви часове през седмицата, че поне храна да можеш да излезеш да си купиш. Аз също поръчвам много готова храна (да са живи и здрави създателите на бг меню, че без тях нямаше да оцелеем  Twisted Evil), ама на мен на лактацията не ми се отразява. Ако на теб ти пречи на кърмата трябва да направиш нещо, че да се храниш по-здравословно, че иначе лошо... И адаптето не е болка за умиране, ама да ви кажа като отгледала първото си дете на адапте и сега кърмеща - егати кефа ми е сега. Мрънка нещо, дам цица, яде ли успокоява ли се все тая, ама и двете сме щастливи... А с баткото едно стерилизиране, едно преваряване на вода, едно джуркане на шишета, пък или го претопля, или не го стопля достатъчно... ей страша мъка беше. Та сега много и държа на кърмицата, че освен всичките и останали безспорни предимства си е егати улеснението. А това никак не е малко.

# 34
  • Мнения: 22 864
Момичета, мисля, че този материал ще ви е интересен:

В час ли са педиатрите?

Ето и темата в общия форум: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=465200.msg13892226#msg13892226
Чудесен материал,благодаря.  bouquet

Гер40, е  с това се надявамда слабея.Не ми е трудно,а и досега не съм пробвала така;
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464287.0

# 35
  • Мнения: 1
Хоп и аз в новата тема за която благодаря на Мира  newsm51

Връщам се да чета, че доста съм изостанала...

# 36
  • Мнения: 58
Момичета, мисля, че този материал ще ви е интересен:

В час ли са педиатрите?

Става въпрос за редица спорни практики относно кърменето и захранването. Интервюирах трима души: двама педиатри на противоположни позиции и Бу (Таня) от Ла Лече Лига.

Получи се много интересно. Разбира се, извинявам се за преднамереното си отношение, но дадох шанс на всеки да обоснове принципите си.

Ето и темата в общия форум: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=465200.msg13892226#msg13892226
Интересно. Благодаря  bouquet

# 37
  • Мнения: 958
кака дора, на каква диета си? Тази 90 дневната нещо не ме кефи.
А тази за рускинята, нещо не мога да я схвана. Ама и не съм я чела обстойно. То остава ли време да седне човек на компа без да го налази я мъж, я дете.

# 38
  • Мнения: 571
Момичета ето да ви развеселя малко: Цък

# 39
  • София
  • Мнения: 38
autumnsphere,
много ми хареса статията (интервюто)!
съжалявам че преди 6 години, съм захранила дъщеря си още след 1 месец, и не съм знаела че кърмата може да се замразява до 6 месеца, но за жалост съм спазвала препоръките на джипито ми. имах доста кърма, с която къпех дъщеря си и хвърлях, а тя и аз така не се научихме  да се кърмим Sad, и накрая си спрях кърмата!!!!!!!! а това накрая си беше самото начало-третия месец! наистина сега това ме натъжава много, тежи ми и се обвинявам (често си поплаквам сега, като знам на какво съм подлагала дъщеря си и как съм я ощетила).
затова сега съм за кърменето, за късното захранване , по-упорита съм и  съм МНОГО ПО-ЩАСТЛИВА , и пълноценна!
усещам изпуснатите щастливи моменти , а и виждам че сега малката ми дъщеря е много по-спокойна  и доволна.
упреквам се много за миналото , че съм лишила голямата си дъщеря от контакта с мен, от имунитета, който така и не изгради..... newsm45
затова сега само се наслаждавам

# 40
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
кака дора, на каква диета си? Тази 90 дневната нещо не ме кефи.
На 90 дневната съм, спазвам си дните, не се чувствам гладна ( е само когато е плодовия ден, ама аз не обичам плодове и карам на минимални количества ) Много съм се амбицирала, да видим.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 508
Омана, не се упреквай - ето аз кърмя на поискване и съм се превърнала в една дойна крава - будим се по 10 пъти на нощ за кърмене, през деня само като ме види синът ми и отваря уста, все едно иска да яде. Като го гушна ми рови все в блузата... Аз знам, че кърменето е най-доброто за детето ми, но честно казано...до тука ми е дошло! Tired И сега дори нямам сили да го отбия. Така че за мен кърменето не е най-райското преживяване, а просто задължение. И въпреки това никога не бих променила нещо, ако можех да се върна назад. Защото знам, че кърмата е най-доброто за него. А за мене... Tired Tired Tired Безсъние, болки в гърба и дърпане за цоцане на всеки час. Laughing Дано с времето почна да го възприемам с носталгия и умиление тоя период. Joy

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 20:48 от autumnsphere

# 42
  • Мнения: 103
НВИ, за Тобрекс- значи както е надолу наклонена тубичката, стискаш малко и я накланяш настрани. Лека се отделя като капчица и чак тогава поставяш в очето. Аз също първоначално не успявах, но така се получи идеално и нищо не излизаше извън окото. Peace
Венера, добре се завърнала. Пожелавам ти бързо да се възстановиш след операцията! Домът ви изглежда прекрасно, ще чакаме още снимки!
Нашият татко помага винаги, когато е вкъщи! Супер е!
omana, добре е, че си осъзнала грешката си. Това е хубавото на лошото.
Жестока статия! newsm10 Между другото въобще не съм давала вода със захар на Кати за жълтеницата. Тогава ис вас във форума го коментирахме. Тя и досега е изпила не повече от 50мл течност друга от кърма. Предлагала съм й и не я желае, или я повръща.

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 19:54 от chip4e

# 43
  • Мнения: 1 107
autumnsphere - благодаря за статията.По този повод говорих с една приятелка за кърменето и защо тя е спряла рано, захранила със сокчета и тя ми каза, е нищо й нямало на детето, пък и дали 2 мес. по-рано или по-късно е захранването едва ли е от значение. Ние тук може и да четем и обсъждаме, но много , наистина много голяма част от майките се водят от страрата максима "че ние като не сме кърмени и захранени късно какво ни е по-лошото".....дано все повече момичета се информират Peace

# 44
  • Мнения: 20
Късно се включвам да ви почерпя за нашата месечинка  party023
И по този повод  ни пораснаха и двете долни зъбчета  Peace
много гости днес, много нещо  Grinning Не съм ви чела, утре Peace
Хубава вечер  Hug

Общи условия

Активация на акаунт