АВГУСТинчетата вече с глас се смеят и да се обръщат някои умеят - тема № 9

  • 16 521
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 196
Не, тиква с картоф давах.  Явно аз съм прекалила с гъстотата на дом. пюрета, но  доста по-малко се цапахме. А за други пюрета не знам понеже още не съм давала, ама като гледам май ще си готвя някои.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 483
Ами може би наистина има оцветители тогава, не знам... И аз си правя част от пюретата, детето одобрява  Grinning

# 692
  • Мнения: 1 569
Ех тези 'скрити' и 'гости', що така тоооолкова се крият, я да вземат да се представят  Joy

Йоанче, Терпсихора: оффф много е кофти това с неистовия рев, все минават през някакви си техни фази  Thinking Crossing Arms
И аз се надявам максимално да успея да следвам препоръките на Драганов, тъй като наистина е добър! Доста е краен в някои отношения, но поне едно 90% от съветите му ще опитам да следвам.

Ааа, и аз си правя част от пюретата. Защо не, ако имаме домашни продукти. А пък като нямаме и искаме да въведем нещо, като фасула, дето го няма в купешките, ще купуваме замразени и ще правим, кво да се прави  Wink

Ох, аз мисля да я изведа малко, поне да поспи навън на двора, като не може да ходим в този сняг Sad

# 693
  • Мнения: 0
Яна и алегория - има на хип ще го напиша на англ., че незнам точно как са го превели на опаковката fine green beans & potatoes. Не вземай замразени зеленчуци по-доре потърси това на хип. Аз като сложа замразени неща да готвя и винаги се разкашкват ужасно, ама ти си знаеш. Пък за разнообразие има ужасно много, но аз съдя и по други марки, защото ми е каша още в главата кое къде гледах и как... Помня имаше сладък картоф, авокадо, краставица, един друг вид тиква и т.н. Ама в крайна сметка немисля, че това са храни, които са често на трапезата в бг, така че каквото има това ще се захранва, не се втилявайте толкова Wink
Магаре - много хубава зебричка с коремче си  Hug
Отивам да правя кашичка с ябълка и круша  Stop

# 694
  • София
  • Мнения: 1 483
Лидия, няма ги тук тези пюрета със зелен фасул, авокадо, сладък картоф и т.н. Затова и прибягваме до варианта със замразените зеленчуци. Между другото, аз за нас като готвя често използвам замразени зеленчуци и никога не са се разкашквали, но може пък да зависи от начина на приготвяне, знам ли. А все забравям да ти кажа какъв е сладур Макси- много ухилено хлапенце  Hug

# 695
  • Мнения: 466
Благодаря за поздравленията! Нека всички августинчета растат здрави и щастливи за радост на мама и тати, и бати, и кака ,и баба, и дядо и т.н.
 newsm51 newsm51 newsm51
 smile3525 smile3525

Хайде сега да почерпя



А ето го и нашия мишок:

# 696
  • Мнения: 331
МАгаре много си готина...   а снимката на Митето с надписа/макар и  с правописни грешки  Grinning/ е много сладурска...Милия той сигурно много се е вълнувал
Лидия МАкси е голям сладур /пу-пу/... и май доста му харесва бънджито...голям кеф
Захира , не са много редки пюренцата на Хип...Само плодовите са по водни4ки...Аз давам само на Хип и съм доста доволна...А и нашите лъжици се боядисаха и от моркова и от тиквата...Ама моркова ми беше домашен,направен на сок... така 4е не вярвам да има оцветители в пюретата...
Стела много готино си го направила...И Ем4о как се усмихва само ...


Днес пак голямо затишие тук...къде сте се покрили вси4ки newsm78

# 697
  • Мнения: 219
Еееей, растат децатаааааааа. Да са живи и здрави всички направили половин годинка вече. Много да радват мама и тати, ако имат кака или бати, да бъдат все засмени, весели и наспени! (ех как ми  дойде в рими Simple Smile

Абе само моето момче ли изяжда цяло бурканче на Ганчев от 190мл, че и после суче  #Crazy Мислех да заместя хранене, а той си иска цица човека, не отказва. И суче като новородено по час.

Аз обаче нещо съм настинала, гърло ме боли (вече поминава) и носа ми е запушен, дано да ги пропусне децата поне.

Иначе и аз съм ЗА БЕЗ бънджи и проходилка (особенно нея). Юлето не влизала в такова чудо, и чак преди няколко месеца започна да поскача, но вече е голяма да я държи някой да скача (то, не, че и сега не ти откъсват ръцете, ако скачат), но пък ако подскача до него страшно й се кефи и й се смее, голяма забава. Иначе след 8-ми месец не виждам смисъл от проходилка, детето вероятно ще се е научило да пълзи (ако се оставя на земята през деня според мен се научава, но ако е в кошарка....не знам), за какво да се слага в проходилка? То с пълзене ще си ходи на всякъде, и когато може ще се изправя по разните мебели. Е, ще пада, но на 3-тото падане вече ще се подпре както трябва. Тези от проходилките не се усещат мн как да падат после.
Айде дръпнах си и аз моето конско, да не ме набиете сега, ама особенно по-малките апартаменти - за какво да си бутате апарт с излишни неща, да не говорим за парите.

Да взема да поспя малко с децата, че май се наспаха вече, а на мен ми се спи.

# 698
  • Мнения: 25
Здравейте мами,
моля за някакво инфо за д-р Драганов. От приятелки знам, че са ходили на ортопед, но нашата доки всеки месец си го "разпъва" по кушетката, върти го по корем, да посяда и т.н. и всеки път казва, че сме много добре, дори изпреварваме с физическото развитие.
За инфо малкият вече се обръща и от корем на гръб (първо това направи) и обратно, стои на борчески мост всеки път като му сменям памперса (чак не мога да го натисна да легне - понякога остава само на глава, краката като съм ги хванала, за да ги повдигна - той ме изпреварва и вдига дупето във въздуха), "лази" по гръб (на глава и крака), а като е по корем снощи за пръв път се повдигна и на ръце и на колене и се отласна напред - скоро май ще пролазим. Подскача като е в ръце, но понеже при големите ми се откачаше кръста - сега гледам да не го уча много, много. И вече седи самичък от няколко дни - той просто, ако не спи - не лежи.
Имам проходилка, но въпреки че баткото на 5мес и малко обикаляше къщата снея, сега като се влияя от "новите" мнения на лекарите - още не смея да го слагам.
Само, че по мое лично мнение, ако се избягва проходилката заради натоварването на гърба, то бънджито би трябвало да натоварва още по-шоково гръбначния гръб.
Големите бяха с проходилки от 5-6 месец - вярно, не обичаха да лазят, но си проходиха и двамата около 10 месец с поддръжка от възрастен, а се "пуснаха" около годинка.
Единственото, което ме кара още да отлагам при малкия е, че и баткото и каката проходиха (и дълго продължаваха да ходят) на пръсти, а това вече не е добре, но като се сетя едно време колко игри, състезания и движение съм имала, а сегашните деца - дай им компютър, TV и няма да мръднат с часове - това май повече ги уврежда  newsm78
Както и да е, дълъг стана поста, но все още се колебая и затова искам да чуя и други мнения

# 699
  • София
  • Мнения: 2 687
Малее, май да пиша след като изчета всичко няма да го бъде. Поне да пиша нещо си там, докато чета.
А и барем чучна някоя снимка някъде, та да я вмъкна в темата. А аз мога ли го това в същност  newsm78

Честито на всички бебенца, дето стават на шест месеца, да са винаги здрави и щастливи.

Хариелка, аз не видях стюардеските снимки  Sad, сигурно си супер. На мен все още си ми приличаш на Джоди фостър, айде не приличаш, но намирам сходни черти с нея.

Добре дошла на новата мама Esca_Rina, много сходни неща намирам в нейния лексикон, а лексикона е добра причина да се разкрият тайно пишещите.
Апропо, аз съм една от скритите. Като забременях за трети път, заради неблагополучния втори път не исках моите юнски мами да ме разкриват къде се ровя и че съм бременна, та затова се и скрих.  Wink

Коя от вас се тюхкаше за зъбки - на Ивайла и излязоха първите 2 като беше на 10 месеца, много си е индивидуално и нищо не значи дали е рано или късно зъбопоявяването.

Моят косопад е на ниво - аз нали повече маам с къса коса, та сега съм пуснала едни къдри, зловещо е направо като почна да се реша, скубя и т.н.

Е, не мога повече да пиша. Ако ви се гледат сватбени снимки, ето - http://www.betiistoian.hit.bg/
Много са ми смешни като ги гледам сега, но това е положението.
Направихме си пешеходна сватба, от която аз бях най-доволна.
Лексиконът - другия път.

Абитуриентският ми бал беше преди 15 години, ихахаа, освен да сканирам някоя снимка, друг начин да ме видите нема.

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 17:47 от Сънчо

# 700
  • Мнения: 1 569
Лидия, няма ги тук тези пюрета със зелен фасул, авокадо, сладък картоф и т.н. Затова и прибягваме до варианта със замразените зеленчуци. Между другото, аз за нас като готвя често използвам замразени зеленчуци и никога не са се разкашквали, но може пък да зависи от начина на приготвяне, знам ли. А все забравям да ти кажа какъв е сладур Макси- много ухилено хлапенце  Hug

Точно...  ooooh!

Лиде: просто тук няма как, аз не случайно написах, че няма готово пюре със зел. фасул... За сладък картоф, авокадо и тинтириминтири да не говорим  Grinning

# 701
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте,мами,
  Относно бънджитата и проходилките,аз по принцип не съм по крайностите,т.е. ще я сложа рано или късно,но няа да бързам.Проходилка също имаме,но съм я слагала само за снимка.Мисля,че ще й е много интересно,но поне след месец.
  Стискайте палци-след като Никол се обрина от картоф и морков ooooh!,направихме 5 дни пазуза и утре продължаваме със захранването с тиква,по препоръка на педи.Дано този път няма реакция.малко ми е притеснено,защото ако пак се обрине ,с какво да я захранвам,не може цял живот да е на мляко Simple Smile Въпреки,че имам и домашна тиква,реших да й дам от пюретата на Хип.По тоя повод,много странно Захирка,че са ти се сторили рядки.Аз също ги разреждах.
  Това е от нас.Целувки и непробудни бебоци!   Hug

# 702
  • Мнения: 18
Бърборанке, аз бях 73, а трябва да съм 58, какво ще кажеш Thinking Whistling Grinning, ти не гледай у Фейса, всичко е оптическа измама Joy, сега съм се заела с една диета и съм 67.500, имам само още 9 кг, надеждата ми е като стане по-топло и не се застоявам много вкъщи и да се оправят нещата. А така и не ми каза коя е тая Властелинка Хонза Crossing Arms Laughing
Я кажи каква е тази диета че и аз май трябва да я почвам, защото и аз съм към 75 а преди бях 64 а още по преди 58  Cry Cry Cry Снимки от сватбата имам ама ще видим когаа ще ви ги покажа и тях. Ето ни и нас

 

 АМА ЧЕ СЪМ ЗАГУБЕНА ВЧЕРА СТАНАХМЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКА А НЕ СЪМ ПОЧЕРПИЛА

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 18:29 от sosmy

# 703
  • София
  • Мнения: 2 687
Джорето заспа, Ивайла е при баща ми (правели снежен човек), викам - никакви парцали, сяда да чета във форума.

Лидия, вашият бебо е страхотен сладур в това сакенце, много изджиджан!

Тина, на първата снимка, дето пееш, ми приличаш на новата айдълка!  Wink

Ивушке, много ефирна булка си.
А и като те знам на живо какъв си образ, на сватбата ми изглеждаш още по-готина.

Герчо, що си махна сватбените снимки!? Аз нищо не видях.  Crossing Arms

Италиана, умори ме с тия спящи мъже! Но браво на мъжо ти, че се оправя с детето, повечето май нямат нерви и търпение да седят известно време с бебе сами. Стил сексът и градът какво ще рече - шопинг или секс? хаха.

Янче, умори ме с тия хормонални моменти. Много точно казано, като нямам предвид теб, а по принцип.

Захира, ти преди не беше ли пускала и едно клипче, сватбата ви беше на открито нали? Помня много красиви снимки, разбира заради красивата булка.

ssiillvvyy, въобразяваш си за класацията по възраст!  Wink Калинче, наборки сме, но аз съм юни  Mr. Green

Много се надявам на осми да се запозная с някоя мама, дето не познавам на живо.
Като например Терпсихора, Шайн, Данчето, Захира, Елия, Калина, Руми!? Коя забравих!?
А другите като тръгнат към София по повод или без повод да се обаждат, барем се организираме покрай тях.

В същност най-забавно ми е запознанството с Биа (в реанимация) и с Цветито (тя на количка току що родила).

Стоп машина, бебо се събуди.

# 704
  • Мнения: 1 569
i b: Драганов се намира във ВМА. В софия се спрягат най-много две имена в детската ортопедия, неговото и на Александров, който други мами да кажат къде беше...  newsm78 Драганов действително изглежда мнооого добър в областта си. Малко е краен, в смисъл, че освен проходилки и бънджита отрича и помощта при прохождане с държане за ръка и каишки. Детето трябва задължително да лази преди да проходи, в никакъв случай да не сяда преди 6м и т.н. С други думи е ЗА напълно естественото развитие на детето, от преди времената когато е имало такива 'помощни средства'.

Иначе, (да не засегна някоя мама, не визирам никой тук, просто си разсъждавам пишейки, понеже имам 10 свободни минутки  Heart Eyes ), винаги съм се чудела на майки, които много държат децата им да порастнат по-бързо отколкото могат, в смисъл искат децата им да са първи във всичко - ядене, обръщане, гърне, лазене, прохождане, говорене.... Наистина ми иде да гръмна майките в парка, които се хвалят как децата им на 3 месеца ВЕЧЕ ядяли еди си какво или на 8 проходили. Това е по всички параграфи изключително вредно за детето, но за съжаление го има този мираж 'а нищо му няма, здраво е', като не осъзнават, че те уврежданията идват доста по-късно и никога даже не се и разбира, че причината трябва да се търси в тази крехка ранна бебешка възраст. А пък майката с тризначетата в нашия парк МНОГО ми се чуди, че  'ОЩЕ' кърмя, че ДАЖЕ и през нощта  Joy Направо анатема  hahaha  #Crazy  Пак се увлякох в разсъждения и дрън дрън, простете  Crazy   bowuu   bouquet

Джема: оф как можа малката красавица да се обрине така  Sad Ама ти и картоф и морков заедно ли й даде в началото? Дано като започнете с тиквата няма проблем, че е мног огадно. Аз още страдам за тези кайсии, дето ми се обрина малко май от тях...

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 19:06 от Yana-barborana

Общи условия

Активация на акаунт