Машина за хляб - 25 част

  • 49 582
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Дуня, изпича ли се добре вътре?
  Моята машина също 1.5 кг, но не посмях такова количество да сложа.
  Сега видях,че твоята е Клатроник, моята е Мулинекс- на програмата за кекс бая ми го препече, нещо като негърско дупе стана отдолу и отстрани  Laughing

Кекса става перфектен.Не само той ами и всичко което се пече в машинката.Ето нагледно как изглежда


# 61
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Когато печете козунак, кога мажите отгоре с яйце и поръсвате със захар?

След второто втасване малко преди да се сложи за печене.След първото втасване го оформям сплитам и слагам във ел.фурна на 50 градуса за да втасва 2път.След това втасване мажа с яйце и наръсвам захар

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 16:16 от dunia53

# 62
  • Плевен
  • Мнения: 97
Искам само да кажа за Moulinex 2000 ,че вчера направих страхотен хляб,за съжаление не го снимах ,но уви.Приложих една техника от форума за по- хубаво препичане , сложих фолио над прозорчето.И хляба стана златист и вкусен.Благодаря ви за добрите идеи.Вече си знам че машинката си е ок нищо ,че не е толкова силна.
  bouquet

# 63
  • Мнения: 4 236
И аз в новата тема. Много хубави картинки сте сложили за твърдостта на тестото. Аз все се чудя как ми е тестото.

# 64
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
И аз в новата тема. Много хубави картинки сте сложили за твърдостта на тестото. Аз все се чудя как ми е тестото.

Тези картинки не са само от сега а са си постянно от 20 тема за машина за хляб.В началото на всяка тема първата страница е изпълнена с тях за да може всеки да се запознае с това.

# 65
  • Мнения: 1 934
Дуня, кексът ти наистина изглежда страхотно  Simple Smile
   При мен този проблем с препичането стои и при хлябовете, явно си е от машината. А ме е страх да я изключа по-рано програмата, защото може вътре да не е опечен добре.

# 66
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Дуня, кексът ти наистина изглежда страхотно  Simple Smile
   При мен този проблем с препичането стои и при хлябовете, явно си е от машината. А ме е страх да я изключа по-рано програмата, защото може вътре да не е опечен добре.
Бодни го с една клечка за зъби и като я извадиш, ако е суха значи се е изпекъл и можеш да изключваш машинката. Аз така правя.
Дядо Хаджия   bouquet

# 67
  • Мнения: 2 214
Олееееееее кога изписахте 5 страници бе хора Shocked

# 68
  • Мнения: 427
Бу,ако се спреш на Северин-а предложен ти от милата госпойца  Hugне знам дали си струва да го поръчваш от чужбинско.В Пловдив можеш да го видиш и купиш .Магазина на Северин е в хотел Новиз.Аз съм с такава машинка,с 2 бъркалки е, хляба е дълъг Laughing,има си гаранция хлебопечката.Успех в избора Peace
dunia53,кекса изглежда много вкусен!

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 5 492
Запис с въпрос (простете, ако вече е обсъждан)
За предпочитане ли е прясната мая пред сухата? Ако се ползва прясна мая, разтваря ли се предварително във вода?
Аз предпочитам прясната мая. Хлябът ми бухва повече с нея. Разтварям я предварително, без да я подхранвам в малко от водата /докато премеря брашното и тя  е готова/.

dunia53, кексът изглежда много апетитно!

# 70
  • Мнения: 479
TheNMaster, Вела, благодаря за отговорите!  Peace

# 71
  • Мнения: 767
Така ми се меси и правят разни тестени, но си имам един шишко в къщи с висок холестерол и за това само ще ви се радвам! Weary

# 72
  • Мнения: 734
Досега не съм успявала да направя свестен кейк с машината. Става ми нисък и сбит. Ще опитам с рецептата на Дуня, дано този път стане сполучлив.

# 73
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Не мога да ви настигна. Hug

# 74
  • Мнения: 9 776
Френски хляб - страхотен, изпълни формата и дори изскочи над нея, правих го на програма Сандвич:

Общи условия

Активация на акаунт