Свинска мас-не мирише потта и сол във водата-не се поти?????

  • 10 715
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Туфи
Тинка79, моля те, без глупости! Нито свинската мас, нито солта биха повлияли на физиологичния процес потене, който е необходим, за да не прегрее тялото ни....за в случай, че не знаеш....тук имаше толкова полемики по този въпрос, и направо се чудя, че още има хора, които се канят да Упитват от тези странни бабешки методи.... Shocked



  Hands Thumbsup   202uu

# 16
  • Мнения: 3 146
Тинка, зарежи тези дивотии със солта и свинската мас - 21 век сме, има с какво да се маже човек.Както евтини, така и скъпи неща заливат пазара.Бабите ни са нямали с какво друго да се мажат, но ние да го правим е срамота.

# 17
  • у нас
  • Мнения: 660
Стига вече с тази сол и тази мас! Ама моля ви се, не ви ли звучи повече като ,, осолена сланина,, Animal Pig А това чували ли сте го, че колкото по-често къпеш детето,когато му никнат зъбчета, толкова по-лесно и бързо ще поникнат Rolling Eyes ами дайте тогава да ги накиснем за по-дълго, може пък всичките наведнъж да поникнат  sport027

# 18
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Lorexa
Стига вече с тази сол и тази мас! Ама моля ви се, не ви ли звучи повече като ,, осолена сланина,, Animal Pig А това чували ли сте го, че колкото по-често къпеш детето,когато му никнат зъбчета, толкова по-лесно и бързо ще поникнат Rolling Eyes ами дайте тогава да ги накиснем за по-дълго, може пък всичките наведнъж да поникнат  sport027


Хехехе това за зъбките и водата ми хареса , ще се възползвам  Laughing А възрастните не могат ли така да си ги сменят Shocked
А за мастта и солта - мазала съм сина си преди 13г и съм солила и водата и краката му, даже съм го оставяла да спи със солта по краката (по настояване на вещата свекърва),  представяте ли си как му е боцкало на детето.Никак не се гордея с постъпките си още повече че няма ефект, сега в пубертета ми окапва носа от "солените му крачета" а за потта да не говорим, добре че има мазила против потене Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Момичета, с тая сол и с тази мас шега не бива. Моята бъдеща свекърва се кани така да ми гледа бебчето. Аз обаче изобщо не съм съгласна. Какво е това осоляване? Че то да не е сушено месо? А пък за маста нямам думи. Още малко и ще се върнем в праисторическата епоха. Точно се канех да ви се оплача и видях темата. Така де, я си кажете (то май си е за нова тема) какво мислите за всичките бабини деветини? Например, че не трябва да се подстригваш докато си бременна, че не трябва тайно да си вземаш нещо, защото ако те стресне някой и се пипнеш, на бебто ще му излезе белег. Или пък да не гледаш хора с недъзи, защото може и твоето да стане такова, или пък да опитваш от всяко нещо което видиш за  ядене, защото бебето искало...

# 20
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Sania
Така де, я си кажете (то май си е за нова тема) какво мислите за всичките бабини деветини? Например, че не трябва да се подстригваш докато си бременна, че не трябва тайно да си вземаш нещо, защото ако те стресне някой и се пипнеш, на бебто ще му излезе белег. Или пък да не гледаш хора с недъзи, защото може и твоето да стане такова, или пък да опитваш от всяко нещо което видиш за  ядене, защото бебето искало...


Ами ако искаш да изглеждаш като орангутан докато родиш следвай ги тия съвети Imp  Sign Exclamation  Imp  Imp  Imp
А пък ако опитваш всичко, което видиш докато си бременна, накрая със сигурност ще си 200 кила Wink  Wink  Wink
Другите глупости няма да коментирам, СОЛТА И МАСТА, тоже.
Ха пробвайте да се намажете вие с мас и си преспете в чаршафите, мммм голям кеф Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil
Ама тъй ще е, докато се слушат баби, свекита и тем подобни закостенели мозъци

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ами ако искаш да изглеждаш като орангутан докато родиш следвай ги тия съвети

Хе хе хех хееееееееее хареса ми това за орангутана  Laughing   Laughing   Laughing   Laughing   Laughing   Laughing  Мисълта ми обаче беше следната:Ако следваме бабешките съвети докъде ще я докараме? Всеки случай смятам още другата седмица да се подстрижа, няма да ходя като саморасляк я...а пък за хапването постоянно се дърляме, защото аз определено нямам апетит, камо ли да опитвам това и онова. А другите неща аз също ги оставям без коментар. Просто откак роднини и близки знаят, че съм бременна постоянно ме "напътстват" и започвам сериозно да се дразня. Та се чудех дали и другите така ги съветват...или само на мен ми се случва?

# 22
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Sania
Та се чудех дали и другите така ги съветват...или само на мен ми се случва?


Не си сама Wink особено ако ти е първо дете се спукват от съвети Close  Sign Exclamation Бясна бях и естествено ги слагах на място, без оглед на близки и далечни роднини или приятели.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Цитат на: AFRODDITA

Не си сама Wink особено ако ти е първо дете се спукват от съвети Close  Sign Exclamation Бясна бях и естествено ги слагах на място, без оглед на близки и далечни роднини или приятели.


Хммм да почвам да точа рогите тогава... Laughing

# 24
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Sania
Хммм да почвам да точа рогите тогава... Laughing


  superuu   superuu   superuu

# 25
  • Мнения: 6 206
Цитат на: sladka hapka
Виж, ако простираш бебешките дрехи след залез слънце, е 100% сигурно, че ще дойсат самовилите да откраднат бебето. Wink


Нещо не си разбрала, мила, или си правиш майтап с неправилното нещо. Първо не само, че не трябва да ги простираш след залез слънце, но и не трябва да стоят на простора 1 мин след залеза. Второ, не самовилите, а нечисти сили могат да завладеят дрехите и оттам детето. И трето това е само до 40-ия ден, когато се чете първа молитва на бебето, и оттам нататък Господ го взима под крилото си, въпреки че не е кръстено и ти можеш да си простираш когато си искаш. Това е в случай, че си вярваща. Но нещата се менят, едно време не са ги извеждали навън до 40-ия ден, нито са им рязали ноктите. Въпрос на личен избор.

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защо се правите на интересни бре жени, ако сложат свинска мас в опаковка на Vichi и ви изрекламират колко е полезна ще се изпотрепете да купувате...Някои хора просто си мислят, че колкото по- скъпа е една козметика, толкова е по- качествена.
Вие разбирате ли нещо от тия неща, които се съдържат в кремовете ви- със сигурност са супер вредни, само вие си вярвате, че ви влияят добре- на вас или на бебетата ви. Много лесно се повлиявате от рекламни трикове.
Аз мога да ви кажа, че кожата на баба ми на 63 години е като на 28 годишна софиянка, мацотила се с "полезна " козметика...

# 27
  • Мнения: 76
За мас ми се струва малко топличко, а употребата на всякакви яйца и сол във водата ми беше изрично забранена от нашата педиатърка. Аз и без това бях прочела ужасни страхотии за осолени бебета, и за себе си реших, че синовете ми ще миришат. Надявам се и за нататък да има вода, та да избегнем този проблем.
Въпреки всичко, това е въпрос на личен избор

# 28
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
С две ръце съм против!!Имах неблагоразуието преди години,когато сефте родих да слушам разни баби за горните измишльотини.Малкия се поти много сега,не му мирише потта,ама знаеш ли по-нататък.Преди време четох,че дори било вредно да се топи детето в солена вода!Така,че не го прави,моля те.Не стига,че няма ефект,отгоре на всичко и пречи!

# 29
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: PoliaSp
Цитат на: sladka hapka
. И трето това е само до 40-ия ден, когато се чете първа молитва на бебето, .


Малко уточнение Embarassed - молитвата се чете на майката не на бебето. Без зла умисъл Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт