За правата на децата ни!-тема 4

  • 52 240
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 9 900
Мерси,мадам! Wink
И ние там ще минаваме. ConfusedСутринта отидох да проверя коя е датата за явяване.А вие като ходихте чакахте ли много?Че сега към 11ч нямаше жива душа.
Пфууу,сега цял месец само това ще мисля.

# 61
  • Мнения: 521
Ами първия път чакахме доста,но имаше и доста деца.Сега се класирахме бързо.Мисля,че имахме даден някакъв час в повиквателната.Отидохме,дадох документите и след 10 минути ни извикаха... А пък навън съпружеското тяло още си търсеше място за паркиране!
По принцип децата са с предимство.Когато дават решенията децата са последни.Аз бях най-най-последна.Чаках близо час и половина.

# 62
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Валенце, не знам в коя болница се явявате, ние сме в V-та градска, за трети път минаваме, не се чака въобще, взимат те точно на часа, даже, ако сме били по-рано и са привършили с предишното дете, ни викат веднага, не чакаме точния час. Кабинетът, в който се явяват децата е отделен от другите, където се явяват възрастните. После за получаването на самото решение винаги са ми давали час, който е в обедната им почивка, така че пред кабинета пак няма хора и не се чака, не знам как е в другите болници...
Кога ви изтича предишния ТЕЛК?
По принцип, решението ще е готово около седмица, след явяването на комисията, но после трябва да си изчакаш да минат и останалите дни (общо 14 от 31.03), да го завериш на "Иларион Макариополски" и тогава подаваш в социалните. До към 15-20число обработват документите за следващия месец, така, че със сигурност май месец ще си получите парите.

# 63
  • София
  • Мнения: 9 900
Петя,изтече на 1 февруари.
Сега като го смятам-това 14 работни дни ли са или календарни?Щото пак ще съм на косъм.Ако ги занеса на 15 април може въобще да не ни включат през май. Tired
Иначе ще се яваваме в Психиатрията на Екзарх Йосиф. Confused

# 64
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Валенце, късно сте подали документите, трябва грубо около 2 месеца преди изтичане на ТЕЛК-а, около месец се чака за писмото и после датата за комисия също ти е около месец по-късно.
Социалните ти смятат ТЕЛК-а, че важи до края на мес.февруари (уви, за картите за ГТ не го смятат така). Значи ще получите парите и март - за февруари. Изпускаш двойните детски и соц. оценка за един месец.
14 календарни дни, тоест, отиваш на 14.04. да подпечаташ ТЕЛК-а, преснимаш около 5-6 копия, приготвяш си и пресниман акт за раждане и директно отиваш същия ден при социалните. Когато подаваш документите за чл.43 пишеш да ти ги изплатят със задна дата или както там го искат, за да ти ги изплатят и за този междинен месец между двата ТЕЛК-а, имаш право.
Ако имаш възможност, когато ти излезе самото решение, около седмица след явяването на комисията, дори преди да си го подпечатала иди до социалните и поразпитай, обясни,че са ви забавили много ТЕЛК-а и т.н.
Картата за ГТ, този път ни стана много бързо, остава си същата електронна, просто трябва да ти придвижат молбата. Примоли им се, че много пътувати и дано не ти забавят документите.
По принцип, май месец би трябвало да получиш парите за април, в най-лошия случай, ако се забавят, юни ще ги получиш за 2 месеца - април и май. Успех!

# 65
  • София
  • Мнения: 9 900
Петя,и аз така бях разбрала,че ще получа парите за февруари сега през март.Обадих се обаче на горещата линия на социалните и те казаха,че няма да ги получа през март. Tired

# 66
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Валенце, нашият ТЕЛК също изтече на 1.02, този път комисията ни я назначиха по-рано и на 28.01 вече бях с подпечатан нов ТЕЛК при социалните - върнаха ме, само документите за картата успях да си подам. Върнаха ме  точно с причината, че ТЕЛК-а ми е валиден до края на февруари и да ида началото на март да подам новите документи. Успях да си подам само за детските, защото така или иначе ги подавам февруари месец и понеже на същото място беше и за социалната оценка, жената каза, че няма да ме разкарва и ми прие документите. За тези по чл.43 ще ходя пак другата седмица, тоест март. Не ми го каза само един социален, при нас са разхвърляни по различни кабинети и си обикаляш за всяко нещо на различно място (в различните кабинети ми казаха едно и също), а и от други места съм чувала, че въпреки че в ТЕЛК решенията датата е 1-во число, ТЕЛК-а се смята валиден до края на месеца.
Така че не знам с кого си говорила, но би трябвало през март да си получите парите за февруари. Ако звъниш по телефоните компетентно мнение можеш да получиш от АСП или от дирекциите за соц.подпомагане.
Надявам се да не са ме излъгали, защото просто... не знам... Парите по чл.43 могат със задна дата, за това съм сигурна, има го в нормативен документ, чела съм го, но нямам време да го търся сега...

# 67
  • София
  • Мнения: 9 900
Да,знам че може със задна дата за чл43.Обаче утре явно пак ще звъня до социалните или направо ще отида.Аз звънях на горещия телефон на АСП.
А за картата за транспорта-аз си мислех че директно с новия ТЕЛК отивам в бюро на СКГТ и готово.Не е ли така,пак ли трябват документи от социалните?Бубка и извадих ученическа карта,обаче за мен сега си купувам.
Благодаря ви много ,от тази тема научавам повече отколкото от АСП. Hug

# 68
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
За картата в бюрото за ГТ, което ти е към общината, където си подавала и преди, пак се попълва молба и трябва да ти я придвижат. Дават ти талонче с дата и те ориентирет после само къде да идеш със старата карта да ти я заведат наново в системата.

# 69
  • София
  • Мнения: 9 900
Петя,то с нашата карта големи проблеми,аз и по напред писах. CrazyВ крайна сметка инвалидната карта я занесох на Възраждане,подписах,че я давам ,за да ми издадат ученическа карта на детето.Прибраха я,казаха да отида с новия ТЕЛК и да я взема.Освен това трябва да е изтекла ученическата,която се зарежда месец за месец.
Един господин от социалните в Люлин така хубаво ме насмете по телефона като се опитах да получа информация дали ще вземем парички и през март,че не е истина.Каза ми да си търся заповедта и там да гледам. Mr. GreenИ аз си я намерих.В нея пише,цитирам "отпускам месечна добавка в размер на 168лв от....до 28,02 2010г"Това по мое мнение ще рече,че и тоя месец ще вземем някакви парички,макар и не пълната сума.

# 70
  • Мнения: 1 234
...В нея пише,цитирам "отпускам месечна добавка в размер на 168лв от....до 28,02 2010г"Това по мое мнение ще рече,че и тоя месец ще вземем някакви парички,макар и не пълната сума.
Защо да не е пълната, след като пише, че до 28.02.2010 г. се отпуска месечната добавка. Тук не се гледа датата от месеца до която важи ТЕЛК,  помощите се отпускат за календарния месец. Така мисля аз. Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 9 900
Мартинче,имам предвид,че няма да взема детски...така мисля де,щото никъде не намирам да пише за детските.

# 72
  • Мнения: 1 234
Валенце, отделни са заповедите, търси  Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 9 900
Валенце, отделни са заповедите, търси  Simple Smile
LaughingТърся,търся,но за детски не намирам.Голяма каша е,нали като се местихме сменихме и социалните,та сега имам документи от Плевен че ми прекратяват помощите,от Сф че ги отпускат.Лудница.Но детски не виждам.Както и да е,то ще си проличи.

# 74
  • Мнения: 72
Здравейте момичета. Имам един въпрос към вас. На 24.02.2010 получихме решение на ТЕЛК 62% за дъщеря ми която е на 2г. Датата на инвалидност е 14.01.2008г. тъй като ми предстои подаване на дукоменти в соц. искам да ви питам имам ли право да поискам да ми бъде исплатена соц.помощ от датата на инвалидност или се исплащат от датата на решението?
Като отидох там да питам какви документи ще трябва да попълвам ми казаха само че трябва молба по чл.43 и за двойни детски надбавки,за друго нищо не ми споменаха.

Общи условия

Активация на акаунт