Разделно хранене 41

  • 44 193
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • ES
  • Мнения: 2 172
4удесен е този житен режим, но къде да намеря жито тук в Испания, не си спомям да съм виждала по магазините. Може би ако го потърся в магазините за природосъобразно хранене  Thinking

# 16
  • Мнения: 2 724
Добро утро момичета  Hug.
Murka, прекрасна ябълка  Grinning.
Дано по- скоро се почувстваш като у дома си, а не на гости Wink.
voltage13 ,за житния режим количеството на меда е 3 супени лъжици на ден .
Не зная какво количество е полезно на ден по принцип ,но ако медът е чист, не виждам проблем и в по -големи количеств.
Друг е въпросът, че за отслабващи все пак си е въглехидрат и в голямо количество ще забави процеса .
Аз си купувам от сигурен източник и дори го ползвам за лечение - пресен пример е дъщеря ми, която се оплака, че я боли гърло. Вместо хапче, гребваше лъжичка захаросан мед и смучеше бавничко.
gery_to,  наистина ли в Испания не продават жито!? Може би в специализирани магазини,знам ли и аз... Thinking
В краен случай го замени с овесени ядки, но няма да е същото. Ако гониш само отслабващ ефект - няма проблеми. Peace
Аз продължавам да житувам, чувствам се страхотно, не изпитвам никакъв глад ,днес ми е трети ден.
Да пием топлите си напитки и да започнем деня  както винаги с усмивка и с пожелание за прекрасен и успешен ден Hug.

# 17
  • София
  • Мнения: 336
Благодаря за кафенцето, Алекс Heart Eyes  bouquet
Murka - тези плодчета изглеждат страхотно, ако можеше да се пренесат в офиса Mr. Green Hug
Светле - къде изчезна мила newsm78 Дано всичко е наред, може и аз да съм пропуснала нещо, ама нали уж стриктно и редовно ви чета Flutter
Много други още не са отчели в новата темичка Naughty Да идват бързо за прегръдки  Hug Hug Hug
Аз в събота се изнасям. Като се поуспокоих и видях и много положителни страни. Изхвърлих доста стари лекции, които не ставаха за нищо(защо ли ги пазих 4 години newsm78), ще изхвърля и други неща, които не са ми потребни - ще изчистя и пренаредя(и фиизически, и психически Crazy). Промяната все пак е хубаво нещо, даже и да не е такава, каквато искаш точно Crazy
Желая ви хубав и усмихнат ден   bouquet

# 18
  • Мнения: 111
happysmile  от поста ти днес се усеща позитивизъм Simple Smile
Алекс мерси за кафенцето имах нужда малкия днес реши да ме събуди в 5.30, горкичкия имаше Т снощи и едни пъпчици му излязахо на коремчето и днес на доктор само се надявам да не е шарка
Лек и успешен ден на всички и много много усмивки

# 19
  • Мнения: 1 501
Алекс , честито и от мен за работата . Много професионални успехи ти желая , както и да оценяват труда ти подобаващо  Grinning. В тези трудни времена е хубаво да чуеш , че някой започва работа и то не каква да е , а харесвана и желана .

# 20
  • Мнения: X
Здравейте Simple Smile
аз вече си разпечатах всички таблици..сега се мъча да установя дали и по какво се различават.. Вие по кой автор спазвате принципите? Във всеки случай на пръв прочит много сложно ми се вижда..ами то май няма какво да се яде  Laughing реших, че ще ям за закуска мюсли със прясно мляко, ама прочетох, че не става. На бързо минах на плодове. Може ли различни плодове на едно ядене? Кафе с мляко може ли? Видях, че таратор става. На обяд това ще да е...охх нямам време да се запозная като хората с нещата а междувременно трябва да се яде, и за семейството нещо да се готви, и сигурно доста време ще правя не дотам разделни комбинации..Таблицата по д-р Шелтън харесва ли ви? Гледам сега за месото например - май освен със зеленчуци, няма с какво друго, нали? Най-популярните комбинации всъщност се изключват, а аз едва що се научих да готвя Laughing сега незнам какво да готвя, почвам да проучвам рецептите от блога ви Simple Smile хайде до скоро от мен, хубав ден ви желая!  bouquet
п.с. сетих се да питам - тези рецепти са все по един и същи автор или не...
хм, и още нещо - доматите с какво може - не може с мляко, месо и яйца, а може ли със сирене, и с краставици и пр. зелени зеленчуци? но пък в рецептите видях доста с яйца и домати..май нещо не разбирам Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 11:54 от Анонимен

# 21
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
Гледам пили сте кафе вече, но докато прибера панаирите след мъжете сутринта, разни други домакински работи и то станало обяд.
Алекс, много успехи на новата работа  bouquet
Четох назад и се чудя как може да ядете толкова малко плодове сутрин. newsm78 Поне 4-5 плода до обяд трябват, за да се раздвижи метаболизма. Литър вода също. Сега има ябълки на пазара, някое есенно грозде, мандарини. Яжте, от тях не се пълнее. А и не е работата да стърже стомаха, за да се свалят килограми. Но банани е друга работа Simple Smile Докато се свалят килограми, трябва да се избягват. А за обяд забравяте манджите - грах, жълт фасул, спанак, тиквички (ако не са много скъпи), зеленчуков гювеч, карфиол на фурна, зеле на манджа или в тава. Това са все лесни и бързи манджи. Може и за вечеря да се ядат, не е нужно да и усложнявате деня, заради храненето и да мислите какви специалитети да правите.
Отивам да правя гювеч днес за вечеря, а за обяд ще си направя солена тиква на пара. А, забравих. Не изключвайте суровите ядки заради многото минерали - бадеми, лешници, орехи. Също сусам, семена.
Моля, който е кърмил и е бил на РХ да сподели опит дали някои храни влияят на млекопроизводството Simple Smile Освен, че ми се ядат повече въглехидратни храни (и много шоколад, поне гледам да е черен  Mr. Green ) , други разлики не забелязвам.

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 12:03 от Мим4е

# 22
  • Варна, България
  • Мнения: 739
Момичета, на седмото небе съм! Напъхах се в дрехи, които бях отписала. Всички ми казват колко съм отслабнала, въпреки че на мен първо ми личи на лицето-хлътват ми бузите, защото имам скули. Корем, дупе, крака, навсякъде. И на цици  Sad, но ще го преживея
О, боже, не мога да повярвам!  Grinning

За протокола: 5-ден захранване, днес съм хапнала 1 круша и чай. Сега мисля морков и после малко кисело мляко. Не съм се качвала на кантара. Довечера съм на гости и ще има пак да си смуча водата и бавно да дъвча някакъв зеленчук.  Ох, струва си и още как!

# 23
  • BG
  • Мнения: 1 900
Извинявам се ,че така нахлувам,но имам един въпрос.От 5 дни съм се захванала сериозно да диетувам,в смисъл изключила съм сладките неща и тестяното и май карам на разделно хранене-по-точно-ям едно нещо,а даже и глад не усещам.Пия по 2 л.вода и между другото и чайове си правя.Чувствам се страшно леко и на сантиметри свалям а на килограми хич не мърдат.Според вас това как ви се струва? А и имам доста да посваля.newsm78

# 24
  • ES
  • Мнения: 2 172
Никитто, и аз от скоро съм с разделното хранене и аз отна4ало като тебе ми се виждаше трудно изпълнимо, но това е само първото впе4атление. Аз ли4но съм оставила всякакви таблици и комбинации от храни, взимам готови рецепти от теми4ката за рецептите за РХ, страхотни рецепти има. Спазваш 4асовете между храненията в зависимост какво е съдържала храната и нямаш грижи. Скоро Алекс или Дунди, мисля, беше дала примерно разделно дневно меню _ закуска плодове, обяд въглехидратна храна (картофи, ориз, паста) съ4етана правилно със салата, ве4ер белтъ4на храна (месо, риба) пак със салата. Доматите аз ги ям като зелен4ук, със сирене, месо. Млякото (кисело и прясно) по4ти с нищо не се комбинира, киселото с кисел плод _ ябълка, ананас, и следващото хранене да е 3_4 4аса след това. Кафе с мляко не е разделно, но аз така го оби4ам и правя компромис сутрин.

......... А за обяд забравяте манджите - грах, жълт фасул, спанак, тиквички (ако не са много скъпи), зеленчуков гювеч, карфиол на фурна, зеле на манджа или в тава. Това са все лесни и бързи манджи. Може и за вечеря да се ядат, не е нужно да и усложнявате деня, заради храненето и да мислите какви специалитети да правите.
.......
Не разбрах, да не ги ядем ли посо4ените зелен4уци на манджа или да?

# 25
  • Мнения: 2 724
ღVivi~anღ , звучи ми страхотно !
Нали като вървиш по улиците, никой не те пита колко тежиш, но всички виждат как изглеждаш? Wink
Щом се чувстваш страхотно, продължавай и не се вторачвай много в катнара ,минусите ще дойдат неусетно Peace. Успех Hug.
voltage13 , много се радвам за теб  Hug.
nikitto , аз на всички казвам така - не правете сложни комбинации в началото,защото се обърквате и става по- трудно .
Мим4е много добре е разяснила, ще добавя само ,че в рецептите понякога има и продукти, които не се съчетават, но те присъстват по -скоро като подправки /имам предвид количествата/.
И на мен често ми се налага да си готвя отделно ,но ако ме домързи или нямам време, разделям ястието- например печено пиле с картофи, вечрям с месото, а обядвам на другия ден с картофите, ако няма друго. Или пека в отделни пликове в една тава .Доматите аз лично ги съчетавам със сирене ,обожавам шопска салата, но основното  ястие после не трябва да е месо  Peace.
Пресните зеленчуци, особено листните, се съчетават с всичко .

# 26
  • Мнения: 2 724
gery_to , да тези ястия са отлични за обяд  Peace.
Да уточня за шопската салата - не се комбинира с месо заради сиренето.

# 27
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами алекс права си ,но поне малко стимул да имам до някъде.Кога могат да се забележат първите минуси на кантара?Оффф нещо съм си втълпила тези дни с тия килограми и незнам как ще карам.

# 28
  • Мнения: 2 724
ღVivi~anღ  ,разбирам те много добре, но имай търпение, ако си стриктна, ще дойдат и минусите.
Мим4е има много стимулиращи снимки, а и не само тя, постигнали са го със стриктно разделно хранене.
Себе си не мога да дам пример, защото аз нямам проблем с теглото, за мен РХ е здравословно ,чувствам се добре така, но пък си позволявам понякога волности  Wink.

# 29
  • Canada
  • Мнения: 277
Здравейте Прекрасни Hug

Не мога да ви хвана дирите Heart Eyes

Алекс, желая ти страхотни колеги и редовно заплащане Peace

Хеписмаил, ще видиш 4е ще е на хубаво - нова квартира, нов квартал, нов(и) приятел(и) Hug

Лека седмица ви желая! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт