Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 040
Недейте обвинява кучетата, а стопаните им за това, че са агресивни и че хапят. Винаги хората са виновни за това да ги ухапе куче а не самото куче.

А когато става въпрос за ухапани от бездомни кучета, т.е. кучета без стопани, кого да обвинявам освен кучето, че е агресивно?

# 31
  • Мнения: 1 749
Недейте обвинява кучетата, а стопаните им за това, че са агресивни и че хапят. Винаги хората са виновни за това да ги ухапе куче а не самото куче.

А когато става въпрос за ухапани от бездомни кучета, т.е. кучета без стопани, кого да обвинявам освен кучето, че е агресивно?
Обвинявай тези,които са изхвърлили него,или неговите родители на улицата.

# 32
  • Мнения: 1 892

Не е въпроса до облагородяване,Елиас Simple Smile .Въпроса е в нещо друго.
Но не искам тази тема да бъде превърната в "за" или "против" кучета с порода и безпородни такива.

 HugРазбрах те, затова и се почудих, но не се стърпях да го кажа. Извинявай!
Недейте обвинява кучетата, а стопаните им за това, че са агресивни и че хапят. Винаги хората са виновни за това да ги ухапе куче а не самото куче.

А когато става въпрос за ухапани от бездомни кучета, т.е. кучета без стопани, кого да обвинявам освен кучето, че е агресивно?
Обвинявай тези,които са изхвърлили него,или неговите родители на улицата.


Разбира се. Като помислим малко, отново става ясно чия е вината и за този ужас (както и за безброй други)- човешка, естествено.

# 33
  • Припят, Украйна
  • Мнения: 29
Китана написа:
Цитат
Въпрос:как обучаваш кучето в самозащита?

В самозащита не го обучавам специално Simple Smile. Учил съм го да не напада пръв. Как: като беше по-малък и чат-пат го пусках да играе с другите кучета, абсолютно всеки път когато проявеше непредизвикана агресия пръв към друго куче, му се карах и му извивах ухото, докато не легне на земята. Ако обаче друго куче го нападне първо и моят се сбие - тогава вече нито съм му се карал, нито съм го наказвал (естествено на секундата разтървавах кучетата).

Резултатът: моят сега се е научил, ако друго куче му заръмжи, да идва и да ми се завира между краката. Така чака аз да се оправя с другото куче. Ако обаче другото куче е пуснато, не се стресне от моите викове и доближи агресивно моя, докато е между краката ми, тогава вече кучето ми напада свирепо и знае, че наказание няма да има. Аз вече от доста време го държа почти само на каишка, и въпреки това няколко пъти се е случвало да го нападат непровокирано, докато е отстъпил и ми се е заврял между краката - затова не му и слагам намордник - да може да се защити за няколко секунди, докато другият собственик успее да си овладее агресивното куче.

Може подходът ми да не е "като по учебник", ама съм доволен за себе си от практическия резултат - знам, че кучето ми няма да се хвърли първо, но ще се защитава много сериозно, ако го нападнат.



Maidenly написа:
Цитат
А когато става въпрос за ухапани от бездомни кучета, т.е. кучета без стопани, кого да обвинявам освен кучето, че е агресивно?

Обвинявай дебилният човек, който е изхвърлил кучето или неговите родители на улицата. Той е виновен, за това, че си ухапана, а не кучето.

# 34
  • Мнения: 2 414
Китина,адмирации за темата.  bouquet
Нека повече хора да я видят и да осъзнаят,че човек взимайки куче поема отговорността да се грижи за него и да го възпитава.

# 35
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Много полезна тема. Дано повече хора я прочетат. И дано намалеят обявите от типа - продавам / подарявам куче, че ще имаме бебе. Ми защо сте си взели куче, като знаете, че ще планирате да имате бебе. Кучето е живо същество, това не е плюшена играчка, че да я изхвърлиш, когато ти омръзне. Ама отговорността също се възпитава и за съжаление, при много от хората това не е направено. Между другото, синът ми когато беше бебе, имах и куче, и котарак. Винаги сме имали куче в къщи. Освен, че е научен на отговорност, грижа и състрадание към по-слабите и беззащитните, с друго нищо не му е навредило наличието на животни в непосредствена близост.  
От много години имам куче. Моето куче не е специално обучавано, гледала съм го и съм го учила на всичко по абсолютно същия начин, както бих гледала и научавала дете. В резултат стана едно много добро и мило същество, което безкрайно обичам. Не е доминантно, можеш и кокала от устата му да вземеш, нищо няма да направи, само гледа жално. Но ... моя е вината, че се научи да проси. При това проси само от мен, мъжете в къщи не ги закача изобщо. Няма начин аз да ям нещо и той да не ме гледа в устата. Може и да ми поскимти, а може и да сложи лапа на коляното ми, гледайки ме настойчиво, само и само да си изпроси нещо. Не е ясно къде съм в йерархията  Simple Smile Обаче който е виждал пекинез, знае какви огромни, кръгли и изразителни кафяви очи има и колко е тъжен погледът му. /Не че кучето тъжи за нещо, просто поради формата на очите, погледа си му е такъв, изглежда тъжен/. И аз не устоявам, давам му от храната, никаква дисциплина на хранене нямаме и двамата Simple Smile в следствие от което, просията му е  усъвършенствана в успешен занаят. Той е длъжен да пробва, може пък и да изпадне нещо. При мен минава номера, мека душа съм, разглезвам всичко живо  наоколо - и кучета, и мъже, и деца ...
И да, няма лоши кучета, има лоши стопани. Кучетата, подобно на хората, стават хапливи само и единствено от мизерния кучешкия живот. /Валидно е и за двата вида/.

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 01:38 от Unknown_lady

# 36
  • Мнения: 1 175
Браво, много необходима и полезна тема! Потресена съм от липсата на елементарно познанство и овладяване на домашните кучета в България. Най-много съм потресена от собствениците на големи породи кучета, които без основна дресировка (или с неправилна такава) се превръщат в убийци - а по принцип големите породи са страшно умни и податливи на възпитание! Но то и държавата си е виновна донякъде. Някакви закони да има относно домашните кучета? Някакви наказания? И дали се спазват? Тук в САЩ когато домашно куче ухапе човек, кучето се умъртвява по закон. И да видите кучетата какви са послушниии... В България те не се взимат насериозно нито от собствениците, нито от законите/съдилищата, което е недопустимо като се имат предвид статистиките на ухапани от домашни кучета.

За съжаление това не се отнася само до кучетата - просто кучетата причиняват най-много щети и привличат най-голямо внимание. Със същото неразбиране повечето хора се отнасят и с котките, и със селскостопанските животни. Отрасла съм на село и винаги съм се чудела как тези хора, които от поколения прекарват целия си живот с животните, всъщност разбират толкова малко от нуждите и държанието им! И за жалост там неразбирането се компенсира с много бой. Тъжна работа.

# 37
  • Мнения: 47 821
не се притеснявам да излизам с него на разходка, макар че е огромен, защото знам какво да очаквам и как да реагирам- за съжаление не мога да кажа същото за други стопани на кучета, да не говорим за тези, за които кучетата са най-голямата заплаха и най-омразните същества  newsm11
За съжаление тук не е САЩ, и повечето кучета не са обучени, не говоря изобщо за вързани (или да им се събират тортите), и аз не мога да знам кое куче какво е- дали е добро, лошо, ядосано, какво го провокира и т.н. Ето защо все повече хора се настройват против кучетата( и малоумните им стопани), така че не се изказвай така за хората, които се страхуват от кучета. Най- вероятно са имали неприятни преживявания.

# 38
  • Мнения: 6 291
Още треперя от тазсутрешната ни разходка. По маршрута ни преди нас явно беше минало женско разгонено куче, не мога да ви опиша как летях след кучето в преспите. Хъски е, и ме влачеше като шейна, едва успях да го озаптя и успокоя.

# 39
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 213
Има кучета, които изобщо не се сещат, че имат стопанин. Нещо ги храни. Нещо ги извежда на разходка и това нещо, горкото куче трябва да тегли след себе си по време на цялата разходка.

Това според мен си е направо пресилено. Laughing Кучетата са прекрасни и и благородни животни.
Китанка, чудесна тема, поздравления Peace

Санбернарка, това се случва и на човеците от мъжки пол - ако му хареШе някоя мацка прави същото, но по различен начин  Laughing

# 40
  • Мнения: 6 990
Още треперя от тазсутрешната ни разходка. По маршрута ни преди нас явно беше минало женско разгонено куче, не мога да ви опиша как летях след кучето в преспите. Хъски е, и ме влачеше като шейна, едва успях да го озаптя и успокоя.
Ах, и това ми беше полезно.
Точно за хъски си мечтая.
 Laughing Laughing

# 41
  • Мнения: 1 892

Санбернарка, това се случва и на човеците от мъжки пол - ако му хареШе някоя мацка прави същото, но по различен начин  Laughing


Или кучка, както в случая  Laughing Съжалявам за офф-а Blush

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 192
Китана, страхотна тема, дано повече хора вникнат в написаните неща  Laughing
Когато купихме нашето куче,  от развъдника ни дадоха един лист, написаното в него много ме впечатли, за това ще го споделя с вас Grinning

     ДВАНАДЕСЕТ МОЛБИ НА ЕДНО КУЧЕ

1.Моят живот трае от 10 до 15 години.Всяка раздяла с теб ми причинява голяма тъга.Помисли за това преди да ме вземеш.


2.Обичай ме такова каквото съм-защото ти си ме избрал.Аз нямам възможност да избирам приятелите и господарите си.

3.Дай ми време да разбера какво искаш от мен когато ме възпитаваш. Преди да ми се скараш изпитай себе си-може би аз не разбирам какво искаш от мен.

4.Обичаш ли ме-аз живея от твоята любов.

5.Недей да ми се сърдиш и наказваш.Ти работиш имаш приятели и развлечения-а аз имам само теб.

6.Говори ми. Може би си мислиш че не те разбирам но аз зная какво мислиш и чувстваш.

7.Не зная какво е отмъщение-но знай че не забравям как постъпват с мен.

8.Помисли преди да ме удариш защото аз мога и да хапя въпреки че няма да го направя.

9.Не ме вземай като играчка докато съм малко и сладко кутре а като порасна да ме изхвърлиш защото моята любов към теб не зависи от възрастта ми.

10.грижи се за мен като остарея остана без зъби- оглушея -ослепея.Ако много страдам-изпрати ме ти да си ида достойно от живота.

11.Не казвай че не можеш да го направиш-ще ти простя защото знам че е било необходимо.

12.Когато мен вече ме няма недей да тъгуваш а си вземи друго куче и го обичай така както си обичал мен.  
                                                          от Твоето куче

# 43
  • Мнения: 1 749
Има кучета, които изобщо не се сещат, че имат стопанин. Нещо ги храни. Нещо ги извежда на разходка и това нещо, горкото куче трябва да тегли след себе си по време на цялата разходка.

Това според мен си е направо пресилено. Laughing Кучетата са прекрасни и и благородни животни.
Не е никак пресилено.Самата аз имах такова куче.Просто не успяхме да установим никаква връзка.На всичкото отгоре горкото животно страдаше от поведенчески проблеми.Не ,не беше агресивно.
Violenza,молбата е страхотна,Всеки път,когато я чета се вълнувам . Simple Smile

# 44
  • Мнения: 6 291
.....Китана, страхотна тема, дано повече хора вникнат в написаните неща  Laughing
Когато купихме нашето куче,  от развъдника ни дадоха един лист, написаното в него много ме впечатли, за това ще го споделя с вас Grinning

     ДВАНАДЕСЕТ МОЛБИ НА ЕДНО КУЧЕ
.......................

                                                          от Твоето куче


Разплака ме, много мило ми стана като се сетих за моето агънце-хъски. Толкова е миличък, въпреки всичко!

Общи условия

Активация на акаунт