Отговори
# 450
  • Мнения: 22 036
Нямат причина да ги заразяват умишлено.  Оперирано куче, може да се пренесе спокойно с кола без клетка. Не е обезопасено, но ... все едно и като ги возим не упоени са обезопасени.

# 451
  • Мнения: 2
Здравейте, радвам се, че открих тази тема. Не съм прочела всичко в нея, но първите постове ми направиха добро впечатление. Имам въпрос, ако някой може да отговори и помогне, ще съм много благодарна.  Имам куче на 7 месеца мини пудел. Прекрасна девойка, много красива. Нооо....много непослушна. Много бързо учи команди, защото наградите са храна а тя е многоооо лакома....но това не е проблем....проблема е, че е прекалено досадна, игрите и са много груби...никога не спи или ако спи е много рядко...в повечето време ме дърпа за ръцете, за дрехите, за косата или постоянно ми вре играчките си в лицето....обичам да играя с нея, но понякога искам и почивка. Следващия проблем е че досажда много и когато имаме гости...тя е свръх енергична. За храната нямаме проблем..пробвала съм многократно да и бъркам в купичката докато яде и нямаме никакъв проблем....но когато има храна на масата и тя тръгне да си взима и и се скарам или я бутна започва да ръмжи доста обезпокоително....на вън трудно се справяме с повода...но има проблясъци на послушание, особено когато сме в непозната среда...иначе е куче влачи рейс...много се дърпа. Умна е, обичам я и искам да направя хубава и стабилна връзка с нея но нещо не се получава до момента...а и прави много бели....разкъсва разни неща...постоянно взима тоалетната хартия и я яде.....все още пишка където не трябва ...но рядко.....моля помагайте....знам че грешката е в мен...но не знам как да поправя нещата....а и друго нещо което ми е направило силно впечатление...когато ме посреща на вратата никога не прикляка или приляга, не знам как да обясня действието....повечето кучета снишават глава и почти лягат, прибират и ушите...но тя не...днес като я заведох при фризьорката и, която не беше виждала два месеца(а преди това я е виждала само веднъж) приклекна и залепи ушите. Фризьорката я похвали и този и миналия път...че е много послушна, седи мирна, няма никакви проблеми с подстригването...моля дайте съвет.
Благодаря предварително на всички отзовали се.

# 452
  • Мнения: 647
Ani Gerginova, нямате авторитет пред кучето, затова не Ви слуша. Ръмженето и дърпането по време на разходка са прояви на доминантно поведение, т.е. то възприема милото Ви поведение като слабост и се опитва да Ви командва. В момента нямам много време да пиша пълен и изчерпателен отговор, но в темата имаше някои хубави съвети как да се справите с подобен тип поведение. Не прекалявайте с лакомствата, не позволявайте на кучето да се храни преди Вас или заедно с Вас, не му давайте и да се качва по креватите и столовете. Това е основното, ще се включа по-нататък с още съвети когато имам възможност. Успех! Кучето е умно, ще схване бързо.

# 453
  • Мнения: 205
По отношение на енергичността , това ще се коригира,като изморявате кучето повече . Повече разходки , повече игра навън . Кроткото куче е измореното куче  Wink

# 454
  • Мнения: 12 473
Много хубава тема!
А аз съм от "случилите" на куче.
Като ви чета- Имам невероятен късмет с нея.
Кротка, любееобилна, много послушна..само навън е малко дива, но това е заради недостатъчните разходки.

# 455
  • Мнения: 22 036
По отношение на енергичността , това ще се коригира,като изморявате кучето повече . Повече разходки , повече игра навън . Кроткото куче е измореното куче  Wink

И си права и не. Моето куче е кротко, дори когато не е изморено. Тя има проблем със тазобедрените стави и не може да тича много. Въпреки това е спокойна и се държи добре,

А това куче не е от най-добрите Simple Smile. Има си характер, но никога не и се е случило да ми ръмжи, а ако и се случи, ще и се стъжни.

Много е смешна, защото знае, че не и е позволено да копае в двора и ако си открадне нещо и го зарови се държи супер гузно. Трепери направо и се крие, а никога не е удряна или наказвана сериозно.

# 456
  • Мнения: 2
Ani Gerginova, нямате авторитет пред кучето, затова не Ви слуша. Ръмженето и дърпането по време на разходка са прояви на доминантно поведение, т.е. то възприема милото Ви поведение като слабост и се опитва да Ви командва. В момента нямам много време да пиша пълен и изчерпателен отговор, но в темата имаше някои хубави съвети как да се справите с подобен тип поведение. Не прекалявайте с лакомствата, не позволявайте на кучето да се храни преди Вас или заедно с Вас, не му давайте и да се качва по креватите и столовете. Това е основното, ще се включа по-нататък с още съвети когато имам възможност. Успех! Кучето е умно, ще схване бързо.
Благодаря за вниманието..дано намерите време за по-изчерпателен отговор, ще ми бъде много полезен..от изчетеното до момента работя върху някой неща като това да не и давам от масата храна,давам и храна след като ние се нахраним...влизам първа в стаите и излизам първа от тях....но не искам да не я пускам на дивана....искам да се качва...другия ни проблем е че не е много гальовна....но предполагам това е защото се чувства алфа...благодаря отново..оставам в очакване на отговор.

# 457
  • Мнения: 12 473
Да питам нещо "кучкарите" - досега сме били все в апартамент и ни предстои да заживеем в къща с двор.
Как да я приуча да ходи само на определено място? Не ми се иска целият двор да е миниран?

# 458
  • Мнения: 647
Ani Gerginova, когато я разхождате не давайте на кученцето да Ви дърпа напред, както и да се заседява и да души на едно място много време, а Вие да стоите и да я чакате. Вие определяйте маршрута и почивките, къде ще спрете и колко време ще стоите там. Не давайте лакомства, освен ако не е много изпълнителна. Ако й давате прекалено често разни деликатеси, то ще свикне, че му се "полагат по право" и няма да се старае да ги заслужи с добро поведение. За кучетата е много важно кой къде сяда/спи - водачът на глутницата се разполага на най-удобното място, нека седи там, но не позволявайте да Ви избутва или да ръмжи (ако го прави). Щом и позволявате да се качва на дивана, това ще затрудни малко процеса на възпитание. Ако прояви агресивност, никога не я удряйте с ръка, защото хем ще Ви ухапе, хем ще натрупа злоба срещу Вас - по-добре я ударете със сгънат на руло вестник или нещо подобно. Така пак я удряте Вие, но злобата й ще се насочи към вестника. С една дума, трябва да й покажете нейното място в домашната "глутница", което значи да проявите инат и да й се наложите. Ако имате по-конкретни въпроси, питайте.

За гальовността - може да се дължи на това, да. Но имайте предвид, че някои кучета просто не обичат да бъдат галени. Повечето пудели, които знам също не са много гальовни. Но пък това означава, че са по-самостоятелни и няма много да "плачат" и да създават проблеми на съседите през деня, докато Вас Ви няма.

# 459
  • Мнения: 2 827
Да питам нещо "кучкарите" - досега сме били все в апартамент и ни предстои да заживеем в къща с двор.
Как да я приуча да ходи само на определено място? Не ми се иска целият двор да е миниран?
EXQUISITE кучето, след като пообиколи няколко дни двора, само  ще си намери точно определено място, на което ще си върши нуждите и няма да минира безразборно. Даже, ако го разхождате извън двора сутрин и вечер ще се научи да върши тези неща навън. По принцип кучетата не обичат да цапат "бърлогата" си.  Grinning

# 460
  • Мнения: 12 473
Да питам нещо "кучкарите" - досега сме били все в апартамент и ни предстои да заживеем в къща с двор.
Как да я приуча да ходи само на определено място? Не ми се иска целият двор да е миниран?
EXQUISITE кучето, след като пообиколи няколко дни двора, само  ще си намери точно определено място, на което ще си върши нуждите и няма да минира безразборно. Даже, ако го разхождате извън двора сутрин и вечер ще се научи да върши тези неща навън. По принцип кучетата не обичат да цапат "бърлогата" си.  Grinning
Hug
Мерси!
А мога ли да го "подпомогна" с нещо да се ориентира къде?  Някакво кътче да му приготвя? Не съм чувала за кучешки тоалетни.. newsm78

# 461
  • Мнения: 2 827
Наистина нямам представа  newsm78 Кучетата, които сме гледали на двора винаги сами са се ориентирали къде им е тоалетната. Може би просто трябва да отделиш няколко дни, докато животинката свикне с новата обстановка, а също и да се заредиш с доза търпение  Hug

# 462
  • София
  • Мнения: 5 499
Когато видите голямо домашно куче,което се дърпа като обезумяло на каишката към вас и детето,почвате да мразите кучето,.Не се замисляте,че на другия край на каишката е стопанина му!
Когато домашно куче нахапе някой,то се счита за агресивно и се евтанизира.Да,правилно,трябва да се евтанизира.Но кой е виновен за състоянието ,до което е стигнало това куче?Кой е виновен за травмите на нахапания?Кой е виновен за смъртта на кучето?Стопанина!

Много книжки си чела, но не си разбрала едно важно нещо - кучето и котката, за другите животни нямам наблюдения, понеже не съм гледала такива, си имат СОБСТВЕНИ характери. Също както и хората. И независимо, че родителите на един наркоман може да са интелигентни хора и са се опитали да му дадат най-доброто възпитание и образование, то той все пак е станал наркоман. Същото е и с кучетата и котките - те си носят своите характери в гените си. Едно агресивно куче по природа, няма как да го преобразиш, независимо какви мерки използваш. Същото е и с котките.

Запомни от мен - човек, който е гледал доста кучета и котки в живота си - всяко животно се ражда с характер. Затова е важно, преди да си вземете куче или котка, да видите родителите на животното, до някъде техните характери са определящи за поколението им. Важно е потеклото и все пак не може на сто процента да се съди за бъдещия характер на животното. Възпитанието може до известна степен да притъпи някои черти от характера му, но той все пак си остава и животното си го носи цял живот.

# 463
  • Мнения: 647
Съгласна съм с Popule, не може да си вземеш кавказка овчарка с идеята "аз ще го социализирам и то ще стане кротко". Познавам много пострадали по този начин, включително стопани. Wink

Общи условия

Активация на акаунт