Отговори
# 405
  • Мнения: 1 749
Не са само овчарките,да.Като гледам и хъскитата натам отиват.За чау-то да не говорим.Ротвайлерите,лабрадорите.За щастие,избраната от мен порода не е сред страдащите.Засега.............

# 406
  • Мнения: 168
Но аз след дълги размишления стигнах до извода,че съм безумно влюбена в овчарките,не ща друга порода,тях си харесвам,те ми пасват,те са в сънищата ми и тях ще гледам,пък било то и без родословие

# 407
  • Мнения: 1 749
И аз,за щастие,намерих своята порода.Същите усещания и при мен.Но оттам насетне с теб сме на различно мнение.Е,не е болка за умиране. Peace Не ми пречи изобщо.Надявам се и на теб.

# 408
  • Мнения: 168
Аз съм на това мнение,защото за разлика от теб нямам избор,иначе не ми пречи разбира се  bouquet

# 409
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Вселена,гъзарлъка може да бъде свързан и с телефон.И с компютър.Истинските хора не си взимат кучета,за да гъзареят с тях.Другите за мен просто не си заслужава да бъдат обсъждани,защото говорим за любители на породи,кучелюби,а гъзарите не са такива. Simple Smile


Така е. Истинските хора не гъзареят, а често спасяват куче от приют. Simple Smile

# 410
  • Мнения: 1 749
Това се получи малко като онази реклама ,в която само умните деца  дъвчат Орбит. Flutter
За всеки влак си има пътници,Вселена.И аз не съжалявам,нито ме е срам,че изпитвам желание различно от това да се кача на този,за който говориш.

# 411
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Темата е за кучето, а не за породистото куче, така че е редно да има всякакви гледни точки. А ти даваш само една. Не виждам защо се цупиш. newsm78

# 412
  • Мнения: 1 749
Да се цупя?Напротив. Simple Smile
Аз говоря за породите,защото повечето хора предпочитат кучето им да прилича на някоя от тях ,нали?

# 413
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Да се цупя?Напротив. Simple Smile
Аз говоря за породите,защото повечето хора предпочитат кучето им да прилича на някоя от тях ,нали?

Не и т. нар.  истински хора. Виж, ако са незрели тинейджъри, които сега се утвърждават пред връстниците си или са еснафи с провинциален манталитет сигурно искат. Говоря за повечето хора, не за малката група горещи фенове, които всяка порода си има /по различни, най- често емоционални причини/.

# 414
  • Мнения: 1 749
Вселена,масата хора предпочита кучето им да прилича на определена порода. Peace Поне аз това виждам.

# 415
  • Мнения: 517
Около мен няма хора, които да са мечтали за куче от порода неопределена. Просто при някои така се случи. Едни приятели си осиновиха едно кучу от улицата. Беше на няколко месеца, мършав и пред умиране. Сега е красавец, лъскав и игрив, и е доста голям.
Та нека всеки си вземе каквото кученце си хареса. Важното е любов да има. Heart Eyes

# 416
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Възгледите се променят с времето. По времето на соца беше много престижно да имаш куче от определена или приличащо на определена порода. Но сега, аз поне срещам хора, които пътуват навън или учат навън, и виждам, че не разсъждават така. А покрай тях и доста други се интересуват от осиновяване на дом. любимец, търсят къде има приюти, как могат да помогнат. И имам предвид хора с пари, с добри професии. Веднага се сещам, над моя офис живее един адвокат /колекционер на стара бълг. живопис/ си взе супер сладуран от улицата. Една моя съученичка от малка гледаше кокери. Сега завърши психология, занимава се със застрашени соц. групи, като й умря кокера си прибра кучето от входа. Друга моя съседка, художничка, има овчарка и си взе второ непородисто. Но забелязвам, че са все хора утвърдени, със самочувствие в живота. А има и пенсионери, които нямат фин. възможност, но търсят приятелството и за тях наистина породата няма значение.

# 417
  • Мнения: 517
Разбира се, нали в това е идеята. Кучето да е добър приятел на човека. Но аз се радвам на всички кучета, без значение от породата.
Единствената порода, с която хич не се разбираме са чау-чау Joy Странници са те, и не мисля, че са за тук.
А, и да ви споделя нещо весело. В парка веднъж видях един прекрасен нюфаундленд, който беше остриган нула номер, само главата му беше с нормално окосмяване. Имаше гъбички някакви, но няма такава гротеска просто. Горкото куче и то осъзнаваше колко нелепо изглежда ooooh! Joy

# 418
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Китана,определено те подкрепям в разсъжденията относно родословието и гаранциите,които то ни дава. Peace Ние си отглеждаме двама сладури-единия ни е с родословие,другия без.В случая мисля,че постъпихме по единствения правилен начин.Ретривъра /без родословие/,бе кастриран от нас с ясното съзнание,че нямаме право да "замърсяваме" породата с евентуални негови рожби.Много бих се радвала това да стане практика,но пък и знам,че малко хора споделят моите разсъждения.
Не знам защо,обаче... newsm78

# 419
  • Мнения: 168
Кастрацията не единствения начин кучето да няма потомство.

Общи условия

Активация на акаунт