ЮНЧЕТАТА ни добрички пипат всичко със ръчички - ТЕМА №101

  • 25 378
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 132
Гамби, Хидрасек е такова прахче, Ентерол също, но по-добре му давай по-запичащи храни, отколкото да му даваш лекарства. Може нищо да му няма на детето, а да му рзстроиш корема с това прахче. Запичащи са банан, ориз, моркови...Можеш да му дадеш оризова вода, много по-добре от прахче.
п.п. Ентерол и Хидрасек се дават за разстройство, но по различен начн действат.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2
Geraldine-  newsm20 мнооого благодаря.

# 62
  • Мнения: 3 294
1. Бебетата на всички ли се опитват да сядат сами- Седим стабилно от около месец , но сам не може да седне от легнало положение , без да му подам ръчички  Peace

2. На повечето излязоха ли им зъбки, че ние още сме щърби бабки! То 100 тема мина, то чудо!- Има 5 зъба , първите излязоха на 4.5 месеца , засега не виждам наченки на други  Peace

3. Проходилка ползвате ли и каква?- Ползваме проходилката доста активно/ понеже не пълзи / , имаме една на Бертони и една на Джордани , едната е при баба и дяди .

4. За жълтъка кога мислите да го вкарвате- 8-ми месец добре ли е?- Уф , ние ги минахме 8-те месеца , но още не съм вкарала жълтък , може би към 9-тия ще се наканя  Whistling

5. Къде е somebody  newsm78

# 63
  • Мнения: 269
Добър ден,благодаря на всички Hug
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ФЕНИКС  bouquet
На гърне не съм го слагала все още мисля да го направя пролетта.
mgamisheva  ,Търпение друго не помага Hug
anyto,Ние сме на НУТРИЛОН много съм доволна Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 6
baloni bdbaloniЧестит рожден ден на ФЕНИКС, здраве, щастие и късмет на тази сладка МАМА! bdbaloni baloni
                                                                                                             happy bd
Видяхте ли тази глупава наредба http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367855.420, за изписване на децата  от детските ясли на 3 годишна възраст, без да има запазено място в група, безумие пълно.
 
Наредба 26/ 18.11.2008 г. за устройството и дейността на детските ясли...

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 14:40 от takanat

# 65
  • Мнения: 69
Честит рожден ден ,Феникс !Честити месечинки на  Боян и Йоан ,
както и на Кристиян на miroslinka, Максим на mishelle Simple Smile)


Здравейте, мами!

1. Бебетата на всички ли се опитват да сядат сами- Кайо не седи и не пълзи...иска все да е изправен..

2. На повечето излязоха ли им зъбки -  8 броя Mr. Green

3. Проходилка ползвате ли и каква?- http://cangaroo-bg.com/in/index.php?act=inside_product&product_id=54 , обожава я , както и бънджито, разбира се (нали трябва да е прав )  Flutter

4. За жълтъка кога мислите да го вкарвате- преди 2 седмици, но не съм много редовна с даването през ден, на 2 пъти ми повърна и търся (но за сега безуспешно) домашни яйца...

5. Къде е somebody       Rolling Eyes

Калоян вече диша мноого по - спокойно от моите ударни дози Коризалия Simple Smile) Даже и прояде Simple Smile)

# 66
  • Мнения: 13
Мерси много момичета за отговорите за обувките. Успокоих, че мога да си я слагам в проходилка боса или с обикновени пантофки, а не специални за прохождане, поне докато не намерим подходящ номер за нашето краче.
А с тези ясли и на мен ми идва направо да се гръмна, като си помисля  какви разправии ни чакат. Успокоява ме единствено мисълта, че имам вариант да работя от вкъщи, което не е много желателно, но все пак е решение някакво. Има много хора, които го нямат този шанс  Sad

# 67
  • Мнения: 96
Здравейте!
Честито на всички празнуващи днес и специално честит рожден ден на Феникс!


Gamby, аз съм те добавила във ФБ, за по-лесно и бързо добавяне влезни в групата и оттам виж всички участници и започни да пращаш request-и , малко бавничко е, но така всеки като види молбата за одобрение , ще те одобри. А ника ти във ФБ означава ли нещо?
По въпроса за млякото: възможно е от 2-като да получава колики, мние като минахме на 2 съвсем отказа да го яде, и го заменихме с друга марка.
Sunflower, обувки за прохождане има и съвсем мънички 15 номер са, но Петя хубаво ти е писала, че и въпроса за обувките е от дискусионните, обувай детенце, с каквото му е удобно, важното е да се чуства добре.
По темата с яслите, макар че ние няма да пращаме Петър четя и се чудя, що за безумие е това, хем държавата иска да има деца, хем нищо не прави по въпроса, ми като няма места, поне да направят майчинството платено до 2 г, на 90% от заплатата #2gunfire

# 68
  • Мнения: 48
Здравейте на всички  smile3525

Ние вече сме добре,дори и ваксина успяха на ни бият  newsm44

Честит рожден ден на Феникс и честита месечинка на малките и разбойници - Боян и Йоан! Пожелавам им много,късмет,щастие,любов,но най-вече здраве. Пожелавам на Феникс, много сили за да се справи по-леко с тримата малчугани (ние с по едно,сме се ошашавили,а тя с 3 ....).


Честита 8ма месечинка на Кристиян на miroslinka и 7ма на Максим на mishelle


1. Бебетата на всички ли се опитват да сядат сами? - Седим от началото на 5ти месец,а от началото на 6я си сяда и сама. От 2 седмици се и изправя.

2. На повечето излязоха ли им зъбки? - Имаме 2 зъбчета,които ни избиха през 1 седмица на 4,5 месеца. От 1 месец ни тормозят и горните зъбки,като от 10 дни само мрънка,реве и не иска много да се усмихва (а беше,страшно лъчезарно дете).

3. Проходилка ползвате ли и каква?- Слагах я 2 пъти на проходилката на племенницата ми и се справяше много добре. Мисля да почна по-често да я слагам,че много и се ходи.

4. За жълтъка кога мислите да го вкарвате- 8-ми месец добре ли е?-  вече от месец и давам жълтък

5. Къде е somebody -  newsm78

Успешен ден и много  love001  love001  love001

# 69
  • Мнения: 28
Здравейте мами Simple SmileЧестито на всички които имат днес месечинки Simple Smile
Така Теди вече пълзи от 2 седмици и се опитва да се изправи на краченца сам ... Simple Smile в кошарата редовно е хванат за решетката и се изправя ... много е забавно.

1. Бебетата на всички ли се опитват да сядат сами? - Да научи се да сяда сам едва след като пролази Simple Smile
2. На повечето излязоха ли им зъбки? - Миналата седмица ни се показа първото зъбче... Много се криви и проплакваше презнощта .... толкова ми беше мъчно но освен да го мажех с гелче нищо друго не можех да направя...

3. Проходилка ползвате ли и каква?- Не не ползвам. Решихме да го остави да се развива сам и да пълзи... Всичко да си върви по естественият път ... За сега става Simple Smile

4. За жълтъка кога мислите да го вкарвате- 8-ми месец добре ли е?-  На консултацията ми казаха да му давам вече по 1/4 жълтък през ден Simple Smile

5. Къде е somebody -  ???

# 70
  • Мнения: 28

"И най-важното, което искам да питам[/color] - преди питах, но май никой не можа да ми отговори. Въпросът ми е Възможно ли е от млякото Преси да го боли стомахчето? Ние сме на Нан 2. Вечер като го пие и нощем плаче от стомахче със сигурност, свива се, пръцка, писна ми от тоя Саб Симплекс вече, като бебета сме  Outta Joint Днес накарах мъжът ми да замени Нан-а с Фризолак ама дали може да е от това? Имате ли идея?  
Снощи направо ми отказа гърдата, което за мен е добре дошло  Grinning Вече почти нямам кърма, откакто спрях нощем да кърмя, вече минаваме само с гушкане и заспиване на ръце нощем, което също скоро ще се въчим да премахнем."


Аз имах такъв проблем - когато кърмата ми намаля и трябваше да му давам адаптирано мляко се появиха проблеми - нешо като колики ,болки и пръцкане. Сметнах че е от АМ и бях права смених 2 модела докато намерих това което му понася най-добре и се чувства добре сега сме на МИЛУМИЛ 2 и е супер Simple Smile няма колики и запек Simple Smile

# 71
  • Мнения: 27
Зравейте

Честити месечинки на празнуващите днес  bouquet

По въпросите:

Нямаме зъби,не пълзим-прави някакви опити но още не може да си надигне дупарата Laughing,проходилката е неизменна част от ежедневието,нашата е на Чиполино,жълтъка отдавна го въведох,но давам рядко.

Катеринка,на гърнето я(забравих коя беше) слагай след всяко хранене,поне при нас има ефект.
Сега Еми е с разтройство от антибиотика и много я боли коремчето нощем.Тази нощ от 1 до 4 не сме спали,само мрънка и иска да я разнасям.
Днес също е крива от безсънната нощ,няма и апетит от тези лекарства.
Трудно заспива и като започне да кашля се събужда,а кашля само в легнало положение.

За изправянето още сме на ниво на колене,но се мъчи да става.

Отивам да приспивам

# 72
  • Мнения: 269
Честити месечинки  bouquet
raia123  Hug

# 73
  • Мнения: 3 294
Аз да попитам , вие къде слагате бебчетата да пълзят ?? При нас пода е много студен , а като го сложа на спалнята не му е интересно и започва да мрънка ?? Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 269
Аз да попитам , вие къде слагате бебчетата да пълзят ?? При нас пода е много студен , а като го сложа на спалнята не му е интересно и започва да мрънка ?? Rolling Eyes
Слагам на земята олекотено юрганче а върху него килимчето за игра Peace

Общи условия

Активация на акаунт