*** Клуб "Здравен работник" ***

  • 107 690
  • 542
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6
Този проблем с паник атаките се появи в 3ти курс на обучение.

# 466
  • Мнения: 715
здравейте, не съм в системата на здравеопазването, но....винаги съм искала да бъда. Живот и здраве смятам да кандидатствам тази година, на 37 год.  Embarassed Доста е скъпо за 2ро висше, казаха ми  2000 лева на семестър, но какво да се прави.
искам да ви питам, завършвате за мед. сестра и после как ставате операционна сестра или в неонатология например?? т.е как се профилирате за различните работни места или се учите на място??

# 467
  • Мнения: 2 545
Според мен болницата е най-добрата школа за всеки новозавършил.
Още по време на стажа човек би трябвало да се ориентира към коя област го влече повече - хирургия, вътрешно отделение, детско отделение... Интензивните отделения, разбира се, дават възможност за доста по-вълнуващо и натоварено ежедневие, както и за придобиване на повече умения.

Аз започнанах най-напред в Интензивно отделение. После прекъснах, за да следвам по друга специалност, а после по стечение на обстоятелствата продължих да работя, този път в една дентална практика. Сега отново работя в болнично отделение.

Доста ми беше трудно да се "преквалифицирам", въпреки че съм работила в болница още в началото след завършването. Установих, че мануалният усет за манипулациите не се губи, просто трябва време да се приспособиш към по-различната организация на работа. Денталната сестра в по-добрите практики е доста ангажирана с асистиране на лекаря, така че се развиват умения като наблюдателност, бързи реакции, добра мануалност и т.н. Работата й е по-близка до тази на една операционна сестра. Колкото до чисто сестринските манипулации, за 15 години ми се е налагало 2-3 пъти да правя мускулна, подкожна или венозна инжекция.

# 468
  • София
  • Мнения: 1 677
Записвам се да ви чета, работя в родилна зала и все още съм по майчинство Simple Smile
Не знаех, че има такава тема  Hug

# 469
  • Мнения: 856
здравейте, не съм в системата на здравеопазването, но....винаги съм искала да бъда. Живот и здраве смятам да кандидатствам тази година, на 37 год.  Embarassed Доста е скъпо за 2ро висше, казаха ми  2000 лева на семестър, но какво да се прави.
искам да ви питам, завършвате за мед. сестра и после как ставате операционна сестра или в неонатология например?? т.е как се профилирате за различните работни места или се учите на място??

Аз исках да кандидатствам за помощник-фармацевт, но като ми казаха, че таксата е 4000+ на година и се отказах, защото няма как да си го позволя. Единственият вариант да работя в сферата на здравеопазването е да кандидатствам за магистър-фармацевт, защото доколкото знам като имам бакалавър мога да запиша само магистър по държавна поръчка, но дали всичките 5 години ще са с нормална такса - не знам..Все още се колебая дали да се захващам сериозно с ученето, защото изпитите са много трудни и без уроци по химия няма да стане, защото нищо не помня, а и в училище не я разбирах идеално..
Не знам защо, но нещо отвътре ме тегли към бялата престилка.  Simple Smile Когато чуя, че някой учи/работи в сферата на здравеопазването тайничко завиждам и много съжалявам, че навремето не осъзнавах, че от избора ми тогава ще зависи целия ми живот..И понеже знаех, че медицината е скъпа специалност и нашите нямаха толкова пари за уроци по биология и химия 2 години, както и за високите такси, избрах нещо мноого смотано и сега ужасно много съжалявам. По-добре да не бях учила нищо. Сега поне щях да имам шанс за медицинския колеж ако бях само със средно. Иначе като цяло най-много бих искала да съм лекарка, но честно казано 10+ години още учене са прекалено много, а и медицината е възможно най-трудната специалност, която изисква постоянно четене и свободно време, което няма да имам, защото трябва да работя междувременно.. Но пък и да си фармацевт също е хубава и много добре платена професия обаче докато вляза и завърша ще съм на 32-3-4 години.  newsm78 Много се чудя...Дайте ми съвет.  Sad

Последна редакция: вт, 17 яну 2017, 00:38 от rose_33

# 470
  • Мнения: 2 591
Аз също имам едно висше държавна поръчка от колеж и магистратура платено обучение. На 31 г. съм и още преди 10 г. докато учех се чудех дали не трябваше да стана сестра или акушерка,но връщане назад няма. И аз не мога да си позволя сега 4200 лв на година, макар че ще ми признаят доста от изпитите. Другото,което ще ме съсипе е,че това е редовно обучение и ако с лекциите мина метър, с практиката(която е всеки ден до обяд) няма да стане. При нас се плаща и отработване на практика и упражнения. А вече си работя по специалността и имам дете на 2 г. Просто всичко е срещу мен Laughing

# 471
  • Мнения: 856
Аз също имам едно висше държавна поръчка от колеж и магистратура платено обучение. На 31 г. съм и още преди 10 г. докато учех се чудех дали не трябваше да стана сестра или акушерка,но връщане назад няма. И аз не мога да си позволя сега 4200 лв на година, макар че ще ми признаят доста от изпитите. Другото,което ще ме съсипе е,че това е редовно обучение и ако с лекциите мина метър, с практиката(която е всеки ден до обяд) няма да стане. При нас се плаща и отработване на практика и упражнения. А вече си работя по специалността и имам дете на 2 г. Просто всичко е срещу мен Laughing

 Ти какво си завършила?

# 472
  • софия
  • Мнения: 125
Здраейте не знам дали е тук подходящото място да питам , ноо .. Аз завърших тази година специалност медицинска сестра, но все още не работя и не знам в следващите 1 или 2 години дали ще работя по специалността. Та дочух нещо от сорта че ако не работиш 3 години си губиш правата и трябва да държиш изпити отново? ВЯрно ли е това? И още един въпрос мога ли да съм член на асоциацията ако не работя и по някакъв начин да си плащам членския внос,за да не ми прекъснат правата.

# 473
  • Варна
  • Мнения: 2 079
Губиш си правата след 5 години. Не, не можеш да станеш член на Асоциацията, ако не работиш.

# 474
  • Мнения: 910
При този недостиг на медицински сестри ,нищо не губиш ,аз лично не бях работила повече от 10 години и без никакви условия започнах работа и си възстанових правата като  единствено си заплатих членския внос

# 475
  • софия
  • Мнения: 125
Благодаря за отговорите  bouquet

# 476
  • Мнения: 5
Здравейте на всички.И аз съм мед.раотник.Акушерка съм. Работя в болница  в гр.София. И съм разочарована от заплащането на нашия труд.  Вече 4 години работя по специалността си,но мисля да сменям професията. 650 лв. заплащане за дневни,нощни смени...... отговорности,работа с пациенти.....работа на спешен кабинет....Има ли доволни колеги? Аз съм  в "Пирогов", в отделението по спешна оперативна гинекология.
Наистина се чудя с моята професия дали бих могла да си намеря някъде ,където ще получавам нормално заплащане ,без да се налага да ходя и на втора работа,както правех до сега. В момента съм бременна ,болничен съм. И ми се иска ,когато родя и се наложи след майчинството ми да се върна на работа да не бъда отново на две работни места,защото искам да бъда родител,който ще отделя нужното внимание на детето си.

# 477
  • Мнения: 5
здравейте, не съм в системата на здравеопазването, но....винаги съм искала да бъда. Живот и здраве смятам да кандидатствам тази година, на 37 год.  Embarassed Доста е скъпо за 2ро висше, казаха ми  2000 лева на семестър, но какво да се прави.
искам да ви питам, завършвате за мед. сестра и после как ставате операционна сестра или в неонатология например?? т.е как се профилирате за различните работни места или се учите на място??


Моя съвет е да не се занимаваш с това. Няма пари в здравеопазването за средния персонал. Има за лекарите, стоматолозите, фармацевтите.... Останалите взимат по 600-650 лв.  Налага ти се да работиш някъде допълнително , а няма да ти казвам колко е трудно да бъдеш нощна и дневна смяна една след друга.......

# 478
  • София
  • Мнения: 1 677
Iliyana_86, защо не пробваш в частна болница - Надежда, Щерев? Добре им плащат и няма да има нужда да работиш на две места /разбира се, ще имаш и по-малко свободно време, но пък сумата е трицифрена/

# 479
  • Мнения: 3
Искам да попитам лекар който е завършил 2012 и е практикувал само 2015 от края на 2015 до днес не работи могат ли да му бъдат прекратени правата за работа? По закон пише Чл. 191.  (1) Медицински специалист, който в продължение на повече от пет години не е заемал длъжност или не е извършвал дейност, за която се изисква медицинска правоспособност, губи правото да упражнява медицинска професия.
Това означава, че след като е работил от както е завършил 1 година през 2015г, няма проблем ?

Общи условия

Активация на акаунт