Сладкиш "ЖАДНАТА МОНАХИНЯ"

  • 86 881
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Моята рецепта е подобна,но с повече яйца и заливката се прави с прясно мляко.Отгоре правя глазура от 2 белтъка с 1ч.ч.захар.Става страхотен!

Венислава,ще споделиш ли как се прави заливката с прясно мляко? Praynig Hug

# 16
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Сладкишът е страхотен.Днес го направих и съм снимала парче,но не съм свалила снимките от фотото.Направих го точно по рецептата.

Ето снимката


Много вкусен,лек и приятен сладкиш,много ми хареса.Благодаря за рецептата   bouquet .

Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 20:59 от max-mama

# 17
  • Мнения: 65
Сладкишът е страхотен.Днес го направих и съм снимала парче,но не съм свалила снимките от фотото.Направих го точно по рецептата.

Ето снимката


Много вкусен,лек и приятен сладкиш,много ми хареса.Благодаря за рецептата   bouquet .

Много се радвам, че ти е харесал. А и като гледам снимката ... Чудесно изглежда.

# 18
  • Мнения: 52
Изглежда страхотно Peace,ще го пробвам.

# 19
  • Мнения: 594
Сладкиша е страхотен!  Peace Правила съм го безброй пъти, докато бях ученичка. Не знаех, че така се казва. Веднага си копирам рецептата, защото на майка ми тефтера се загуби, а аз не се сещам вече точните пропорции (само знам, че този, който аз правех беше с 6, а не 4 яйца, но като технология и съставки си е същия)  Hug

# 20
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Сладкиша е страхотен!  Peace Правила съм го безброй пъти, докато бях ученичка. Не знаех, че така се казва. Веднага си копирам рецептата, защото на майка ми тефтера се загуби, а аз не се сещам вече точните пропорции (само знам, че този, който аз правех беше с 6, а не 4 яйца, но като технология и съставки си е същия)  Hug

То това си е пандишпаново тесто.Та,на 6 яйца трябва да се сложат 1 1/2 чч захар,1 1/2 чч брашно+1 бакпулвер.Така си правя блатове за торта.

# 21
  • Мнения: 594
max-mama , благодаря ти! Уж и аз правя торти...но ...  Embarassed Нещо мозъчето ми се е изпарило  Mr. Green Вярно, че е пандишпаново тесто  Whistling

# 22
  • София
  • Мнения: 6 269
Този сладкиш при нас е известен като "Пияната калугерка"

Ето рецептата от тефтера на мама:

5 яйца
1 ч.ч. захар
1,5 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
1 ч.ч. смлени орехи

Пече се и се оставя да изстине. Нарязва се на парчета и се сиропира:

Сироп - слага се на котлона да загрее, накрая се добавя коняка:
1,5 ч.ч захар
1 ч.ч. вода
3 с.л. какао
1 пак. краве масло 125 гр.
100 гр. коняк

Като се сиропира отгоре може да се поръси с настърган шоколад, какао или шоколадови пръчици.

# 23
  • Мнения: 4 916
Преди години го правех много често, но с кафе вместо с какао. Веднъж толкова прекалих със силата на кафето, че мъжът ми вдигна кръвно от две парчета и оттогава не съм го правила. Ще пробвам по тази рецепта - с какаото  Peace

# 24
  • Мнения: 130
Здравейте,направих го и аз сладкиша,много се хареса на всички,но сега се чудя останалата част в хладилника ли да прибера или не.Това ми е питането.Благодаря за рецептата  bouquet!

# 25
  • Мнения: 71
Аз го правя по рецептата catty m едно към едно,като го опека ,след като изстине  го режа на квадрати или ромбове и го сиропирам.Любимия сладкиш на мъжа ми.

# 26
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Здравейте,направих го и аз сладкиша,много се хареса на всички,но сега се чудя останалата част в хладилника ли да прибера или не.Това ми е питането.Благодаря за рецептата  bouquet!

Аз запечатах тавата с фолио за свежо съхранение и оставих в кухнята,но там е студено ,16/17 градуса.

# 27
  • Мнения: 4 668
Отдавна се каня да потърся рецептата за този сладкиш .
Благодаря много   bouquet
Утре сигурно ще го направя .

# 28
  • Мнения: 6 713
И аз го направих преди малко, но оплесках нещо. ooooh! При вас колко стана заливката? Защото аз имах чувство, че е половин литър... Сложих по рецептата, като добавих и малко масло. Rolling Eyes
С две думи стана страхотна вкусотия Crazy, но много течно. Трябва да се яде с лъжичка. Party Laughing
Другият път ще сложа по-малко вода?! newsm78

Снимки малко по-късно ще пусна.

# 29
  • Мнения: 6 713
Ето и снимка, днес е още по-вкусен сладкиша и много сочен! Grinning Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт