Месечните такси за детските градини скачат с 20 лв.

  • 2 010
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 800
От февруари са новите такси, те.е март месец ще ги плащаме - това ми казаха сутринта като платих таксите на хлапетата в ОДЗ-то. Всичко това, което са решили е много хубаво, но аз не съм съгласна - данъци си плащаме, нали? С две деца съм - 70+35, после по 2-3 занимания, които са по 15-20 лева, отделно по 10 лева за тоалетна х-я, салфетки и т.н., отделно по около 100 лева на година за не знам какво си ... Е скъпичко ми излиза държавната градина. Тогава данъците за какво са? и защо е държавна градината?

# 31
  • Мнения: 3 146
Didia, градината е до май, понеже официалното изявление беше, че учебната година е от 15 септември до 31 май за градините, а който иска след това, детето да посещава градина за другите месеци, трябва да подава молба.

Горе в първия линк го има и по-долу сме го обсъждали.

Да, увеличението е от 1-ви февруари, но не е ли нормално да уведомят поне счетоводителите в градините кое как стои??!! Вече мина първи, в нашата нищо се са получили от общината официално.

# 32
  • Мнения: 417

Добре би било да отиват за стимулиране на персонала, това само ми е забележката.


И аз така мисля

# 33
  • Мнения: 7 391
Didia, градината е до май, понеже официалното изявление беше, че учебната година е от 15 септември до 31 май за градините, а който иска след това, детето да посещава градина за другите месеци, трябва да подава молба.

                  Не е така.Официално от мноооооооого години учебната година си е с тези параметри.Учебната година свършва на 31 май,но ДЗ не прекратяват работа и нямат ваканции.Всеки родител си дава заявка за посещение защото сега обвързват заявката с плащане.Преди можеше всеки да отсъства когато иска и да посещава също когато иска.Не могат да ви принудят да си стоите в къщи цяло лято.

# 34
  • Мнения: 3 146
Didia, да, но по-рано ваканционните месеци за ДГ бяха само юли и август, а сега ще е и юни. Поне така разбрах от писаното по медиите и от коментарите тук. Т.е. дежурните градини ще трябва да са от юни още.

Общи условия

Активация на акаунт