ШЕСТВИЕ "БЪЛГАРИЯ - СВОБОДНА ОТ ГМО!" - 31.01.2010 (неделя)

  • 32 814
  • 1 124
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 65
Цитат
Ще си подадете ли оставката заради обвиненията, че сте излъгали за писмото на ЕК, в което изобщо не става дума за махане на защитни текстове от нашия закон, а за обратното - иска се повишаване на контрола в лабораториите?
Яко! bowuu

# 1 051
  • Мнения: 592
VTV - само да видя кой е това, много познат е

# 1 052
  • Мнения: 1
До сега във форума се поставяха едни искания за оставки. Защо въпроса не бъде :

Г-жо .... кога ще си подадете оставката? Вие систематично и целенасочено вървите против интересите на ГРАЖДАНИТЕ и държавата!

 Twisted Evil

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 00:12 от Гражданин

# 1 053
  • Мнения: 1
ХА Simple Smile  Joy - много сходни мисли ! ? !

# 1 054
  • Мнения: 1

Аз не вярвам Борисов да не е упълномощил двете "еколожки" да направят точно такъв закон.

Вярвате ли, че те биха си го позволили, нали той заплаши всеки министър, който не работи в екип, съгласно  предизборните обещания на Геб, да бъде моментално сменен?

Двете нямаше така смело да лъжат, ако нямаха карт бланш от по-високо.

# 1 055
  • Мнения: 1
Цитат
Doctora
[Златен]
от Bulgaria

Общо мнения: 11033
   
Apolitichen
към разсъжденията ви искам да добавя, че:
1. За всеки географски район има различна роза на ветровете, която може да наложи дори разширяване на предпазната зона от 30км.
2. Да не забравяме че България е пресечена от два пътя на прелетни птици - Via Pontica и Via Aristotelis. Така че ако има GMO's те ще бъдат разнесени от тук по всички "спирки" на птичите ята.

Редактирано от - Doctora на 05/2/2010 г/ 22:26:15


Според мен е много обезпокоително ! newsm78

# 1 056
  • Мнения: 1

Освен това - гласуването на Найденов в Брюксел за трите нови хибрида царевица в ЕС, също не е минало без неговото одобрение.

Какво отговори на този въпрос Борисов на диванчето?

Че и предишните правели така.  Гласували "за".

# 1 057
  • Мнения: 592
Във ВиТиВи току-що приключи дискусия с един от депутатите на ДСБ, но не му видях името, младичък симпатичен. Много добре се изказа и го бъзнаха за Манева, че е от техните. Просто си каза че тя е с най-богата биография и опит и винаги е отстоявала морални позиции, НО този път се разминават групата и тя!!!??? Ама нали били демократи - нямало да я юркат! Е те тва не ми хареса. Но пък каза че ще работят докрай и имат вяра, че ББ ще размисли, защото това с мораториума нито е добре за нас нито за ония лешояди с биодизела, а той се вслушвал в общественото мнение!  Thinking

# 1 058
  • Мнения: 2 652
Народното творчество продължава.

Леля Пена вежди сбра
и народо се събра.
- На кого разпараям яз
в тоя студ и тоя мраз -
мен ме никой не е***ва,
даже и комуто става.

Яз заЯвих - искам гена
с който съм си си родена.
НЕщем оня зарзават
или оня там домат,
дето щом са у салата
стават главно за свинята.

Искам си домата наш,
не със мирис на талаш...
Искам си и занаята -
аз да давам на свинята,
а тя целата година
да ме крепи на сланина.

Нещем да пробутват модата
да прецакваме природата.
Искам, искам сичко родно
да е истинки природно...
Внучката на леля Пена
на световните ергени
нек` акъло да прибEре.
Ако не, че ви подбEрем!!!

Она че ми казва - немалО подкупени.
Нали я ги знаем, они со надупени -
сас Едната рЪка си Гащите крепат,
а другата пружат надире, да гепат.

Па после ни викат "нели ни избрахте",
избрааме ви -викам, ма вий ни **ахте.
Бе я не от вчера - когото избЕрем
и он там се качи и сичко усЕре.

И после на мен че ми викат съм проста,
а тие обрали са сичко до кости.
Я простата дома си седим, работим
инечем да одим за тех да се потим.

И нечем да раним и я диверсанто
дека пущия ни те от монсанто.
И дето я гледате тая мотика
отзаде на сите че я натикам!

# 1 059
  • Мнения: 6
Във ВиТиВи току-що приключи дискусия с един от депутатите на ДСБ, но не му видях името, младичък симпатичен. Много добре се изказа и го бъзнаха за Манева, че е от техните. Просто си каза че тя е с най-богата биография и опит и винаги е отстоявала морални позиции, НО този път се разминават групата и тя!!!??? Ама нали били демократи - нямало да я юркат! Е те тва не ми хареса. Но пък каза че ще работят докрай и имат вяра, че ББ ще размисли, защото това с мораториума нито е добре за нас нито за ония лешояди с биодизела, а той се вслушвал в общественото мнение!  Thinking

Не ви ли умилилява тази другарска "толерантност"? Наистина ли каза "лешояди"?

# 1 060
  • Мнения: 74
И аз мисля, че най-важното е да се пита защо се намаляват защитни буфери като на селски пазар, след като в писмото се иска ЕДИНСТВЕНО да се осигури по-голяма защита при контролираните условия? И защо в т.нар. комисия нямаше нито един научен аргумент, но затова пък хора с конфликт на интереси!

# 1 061
  • Мнения: 6
Цитат
Doctora
[Златен]
от Bulgaria

Общо мнения: 11033
   
Apolitichen
към разсъжденията ви искам да добавя, че:
1. За всеки географски район има различна роза на ветровете, която може да наложи дори разширяване на предпазната зона от 30км.
2. Да не забравяме че България е пресечена от два пътя на прелетни птици - Via Pontica и Via Aristotelis. Така че ако има GMO's те ще бъдат разнесени от тук по всички "спирки" на птичите ята.

Редактирано от - Doctora на 05/2/2010 г/ 22:26:15


Според мен е много обезпокоително ! newsm78


Имам идея:
Гръцките фермери и без това се чудят какви нови искания да поставят, блокирали са границата ни, а ние уж сме невинни.
Няма ли кой да им пусне мухата, че с нашия нов закон за ГМО ще ги изпозаразим и съвсем им отиде поминъка.
Те са организирани и гръмогласни, а и вече ще имат ИСТИНСКО основание да затварят границата ни.

# 1 062
  • Мнения: 592
Не ви ли умилилява тази другарска "толерантност"? Наистина ли каза "лешояди"?
не, това е от моя милост, да е ясно за кой става въпрос.
А това за розата на ветровете си е жива истина! Направо сме бомба!

# 1 063
  • Мнения: 2
Цитат
Doctora
[Златен]
от Bulgaria

Общо мнения: 11033
   
Apolitichen
към разсъжденията ви искам да добавя, че:
1. За всеки географски район има различна роза на ветровете, която може да наложи дори разширяване на предпазната зона от 30км.
2. Да не забравяме че България е пресечена от два пътя на прелетни птици - Via Pontica и Via Aristotelis. Така че ако има GMO's те ще бъдат разнесени от тук по всички "спирки" на птичите ята.

Редактирано от - Doctora на 05/2/2010 г/ 22:26:15


Според мен е много обезпокоително ! newsm78


Имам идея:
Гръцките фермери и без това се чудят какви нови искания да поставят, блокирали са границата ни, а ние уж сме невинни.
Няма ли кой да им пусне мухата, че с нашия нов закон за ГМО ще ги изпозаразим и съвсем им отиде поминъка.
Те са организирани и гръмогласни, а и вече ще имат ИСТИНСКО основание да затварят границата ни.

Това и аз си го мислех, защото една приятелка еколожка ми го бе споменала. Каза, че пуснем ли семена, може да стане екокатасрофа на хиляди километри....

# 1 064
  • Мнения: 2 652
Цитат
Doctora
[Златен]
от Bulgaria

Общо мнения: 11033
   
Apolitichen
към разсъжденията ви искам да добавя, че:
1. За всеки географски район има различна роза на ветровете, която може да наложи дори разширяване на предпазната зона от 30км.
2. Да не забравяме че България е пресечена от два пътя на прелетни птици - Via Pontica и Via Aristotelis. Така че ако има GMO's те ще бъдат разнесени от тук по всички "спирки" на птичите ята.

Редактирано от - Doctora на 05/2/2010 г/ 22:26:15


Според мен е много обезпокоително ! newsm78


Имам идея:
Гръцките фермери и без това се чудят какви нови искания да поставят, блокирали са границата ни, а ние уж сме невинни.
Няма ли кой да им пусне мухата, че с нашия нов закон за ГМО ще ги изпозаразим и съвсем им отиде поминъка.
Те са организирани и гръмогласни, а и вече ще имат ИСТИНСКО основание да затварят границата ни.

Това и аз си го мислех, защото една приятелка еколожка ми го бе споменала. Каза, че пуснем ли семена, може да стане екокатасрофа на хиляди километри....

Мдаам. Да алармираме, а? Някой по-запознат да развие тезата?

Общи условия

Активация на акаунт