ШЕСТВИЕ "БЪЛГАРИЯ - СВОБОДНА ОТ ГМО!" - 31.01.2010 (неделя)

  • 32 690
  • 1 124
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 364
Далече сте ми за шествието, но помагам с каквото е възможно!

Това вместо лаконичното *Запис!*

   bouquet

# 16
  • Мнения: 3 869
Поздравявам ви за кампанията!!!
бТВ Репортерите  пуснаха много яка заставка за предаването в неделя - много анти-ГМО ми звучеше.

# 17
  • Мнения: 2 652
И в анонса на "Бразди" казаха, че тази събота (от 12.20 ч.) пак ще има репортаж за ГМО.

Също чакаме и Галя Щърбева с "Темата на Нова" в неделя.


А готвачите готвят протест срещу закона за ГМО


Днес:

Пресконференция, 29.01.2010, 12.00 часа, БТА

На пресконференцията ще бъдат представени най-актуалните новини от обсъжданията на законопроекта в работните групи към отговорните парламентарни комисии тази седмица и подробности около готвените нови публични акции срещу ГМО.

Участници: природозащитни организации от Коалиция "За да остане природа в България", Инициативен комитет на граждани към форума "БГ мама", земеделски браншови асоциации и др.

Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 11:06 от _Grace_

# 18
  • Мнения: 4 392
Монсанто била поканена официално на Пловдивския панаир тази година.  SickНякой знае ли подробности?

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте - малко Ъпдейт на antigmo.hit.bg има секция "новини" ще се старая да е актуална - качил съм всички филмчета от връзките на zamutantite може да се гледат директно от една страница, повечко линкове към приятели на каузата, анонсирал съм инициативите за картичката и за шествието.

Мерси на всички които ми помагат с материали Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 5 190
Единствената цел на производителите на ГМО е да увеличат богатството си още повече - за сметка на населението на планетата, включително и за сметка на тези, които ги допускат , както и тези, които вярват на лъжливите им обещания.

Не продавайте природата и здравето си за жълти стотинки!

# 21
  • Мнения: 74
Предложение от мене - хареса ми идеята с везните. Ако някой рисува добре - моля да подготви плакат с везни. На едното блюдо - бебе, на другото - пачки в торбичка Монсанто и нона караджова (простете, не мога да я изпиша с главни букви) се двоуми. Аз с рисуването съм много, много скарана Sad Но ще бъда на шествието.

# 22
  • Мнения: 4 392
paradizio , във филма "Храна ООД" ( "Food Inc.") има част специално за ГМО.
Започва от 01:05:34 до  01:18:34.
Добре е обособено, като отделно материалче. Може да се отреже и да се качи в сайта.
Аз просто не стигнах дотам. Embarassed Филмът е със субтитри. Peace
Реже се с програма SolveigMM AVI Trimmer. Hug

# 23
  • Мнения: 0
paradizio , във филма "Храна ООД" ( "Food Inc.") има част специално за ГМО.
Започва от 01:05:34 до  01:18:34.
Добре е обособено, като отделно материалче. Може да се отреже и да се качи в сайта.
Аз просто не стигнах дотам. Embarassed Филмът е със субтитри. Peace
Реже се с програма SolveigMM AVI Trimmer. Hug

Мерси за инфото - ще го направя
 по принцип можем да свали и другите филмчета които са в нето и да им прикачим субс - стига да имаме субтитри. Колкото и да се пише хората си обичат филмчета така че трябва да раздвижим и тази идея. За съжаление останаха 4 дена, но и да го примат и не темата ще си остане актуална

# 24
  • Мнения: 822
Във връзка с някои от материалите, публикувани в пресата, и по-точно това:
http://bezgmo.wordpress.com/
"... г-жа Евдокия Манева заяви:
“Дайте да не говорим за неща, които не се отглеждат в Европа (дали?), защото ще се създаде едно впечатление, че от утре в България започват да се отглеждат домати, круши, рози. Няма такова нещо! Не се отглеждат. Има контрол. В Европа не се отглежда нищо, освен един вид генномодифицирана царевица. И в България не се отглежда нищо. Не се отглеждат в България нито домати, нито царевица, нищо.
В България имаше един експеримент 1998- 1999 година, който беше прекратен и в България не се отглежда никакъв вид ГМ- плод, зеленчук и т.н.”

поствам следната информация...
Според мен не може да се твърди категорично (особено от уж компетентни лица), че в България не се отглеждат ГМ плодове и зеленчуци като се има предвид, че на семена и посадъчен материал, разработени с помощта на Монсанто, не е нужно да е отбелязано и името на Монсанто.
Една бегла справка от линк на линк показва следното...

Monsanto обслужва своите клиенти със семена и посадъчен материал за плодове и зеленчуци посредством три платформи:

#Seminis - дъщерна фирма на Monsanto, която произвежда и доставя зеленчукови семена предимно за отглеждане на открито. Компанията има европейски представителства в Австрия, Унгария, Казахстан, Русия и повечето й бивши републики, Швейцария, Украйна, Германия, Италия, Португалия, Испания, Турция.
http://www.seminis.com
Семената и посадъчният материал, които се предлагат са:
патладжан, пипер, домат, краставица, тиква, диня, пъпеш, морков, праз, лук, боб (сух и градински), грах, бамя, сладка царевица, броколи, зеле, конопида, репички, зелена салата, спанак, копър.
По-малки фирми по света, закупени от Seminis: Royal Sluis, Hungnong Seed Company, Choong Ang, Bruinsma, Petoseed, Horticeres, Asgrow Seed Company, Genecorp, Sementes Agreceres SA, Poloni Semences.

#De Ruiter Seeds - става част от Monsanto през 2008г. Дъщерна фирма, която предлага семена за защитени култури (имат предвид оранжерийни култури / отглеждани в затворени пространства). Представителства на компанията има в Албания, Кипър, Германия, Финландия, Франция, Гърция, Унгария, Италия, Австрия, Полша, Испания, Беларус, Норвегия, Холандия, Русия, Украйна, Обединеното Кралство, Швеция и Дания.
http://www.deruiterseeds.com/Contact/Internationaal/Europe
Предлагат семена на: патладжан, домат, краставица, пипер.
 
#International Seed Group (ISG) - през 2007 Monsanto обединява Western Seed (Холандия) и Poloni Semences (Франция) и създава холдинга ISG, а през 2008 към него се присъединява и Peotec (Италия).
   - Western Seed - специализира в изследването и разработването на семена на домат, пипер, пъпеш, диня, краставица, патладжан, тиква, папая. Само те декларират, че техните семена не са произведени по ГМ технология. Подобна декларация обаче липсва на американския им сайт.
http://www.westernseed.nl/company.asp?language=1
   - Poloni Semences - занимава се основно с изследване, разработка, производство и продажба на семена на пъпеш.
http://www.poloni-semences.fr/en/company
    - Peotec Seeds - пълна гама от семена.
http://www.peotecseeds.com/default.asp?id=27

***
При толкова дъщерни фирми и техни представителства в Европа ми е малко трудно да повярвам, че съвсем нищо не е достигнало и до нашата родина и че продукцията на споменатите компании е свободна от ГМО, особено след като и самите компании не твърдят нещо подобно...

А това е пълният списък на регистрирани и одобрени ГМ култури от ЕС. Г-жа Манева да си опресни познанията...
http://ec.europa.eu/food/dyna/gm_register/index_en.cfm

П.П. Минзухар, благодаря!

Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 12:40 от GM-LAB

# 25
  • Мнения: 4 392
paradizio , във филма "Храна ООД" ( "Food Inc.") има част специално за ГМО.
Започва от 01:05:34 до  01:18:34.
Добре е обособено, като отделно материалче. Може да се отреже и да се качи в сайта.
Аз просто не стигнах дотам. Embarassed Филмът е със субтитри. Peace
Реже се с програма SolveigMM AVI Trimmer. Hug

Мерси за инфото - ще го направя
 по принцип можем да свали и другите филмчета които са в нето и да им прикачим субс - стига да имаме субтитри. Колкото и да се пише хората си обичат филмчета така че трябва да раздвижим и тази идея. За съжаление останаха 4 дена, но и да го примат и не темата ще си остане актуална


Допълвам:

Освен това в "Тайният план" (Еsoteric Agenda) ако не се лъжа newsm78, мисля, че към края имаше една част за Хранителния кодекс (Codex alimentarius), което има връзка с нашата тема. ..И за ДНК. Wink


За Кодекс-а виж и това клипче:

http://www.youtube.com/watch?v=ffZGXa1ldoM&feature=player_embedded#at=227,
но е с ужасно изглеждащи субтитри. Ако се наемаш да ги смениш, можеш да ми ги пратиш за редакция първо. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 5 190

 Инициатива: Картички за Зелена България

Скъпи приятели,

нека засипем г-н Бойко Борисов с картички, повтарящи неговата прекрасна идея за ЗЕЛЕНА България — с чиста храна, земя, природа (и чисти гени, нали?)!

Картичките да бъдат красиви изгледи от нашата Родина, снимки или ръчно нарисувани. Текстът да бъде позитивно послание, вик за спасение.

Например: Г-н Премиер, Вие можете да спасите нашите поля, нашата българска роза, нашите билки, нашите деца.
Изпращайте ги на адрес:
гр. София 1164 пощенска кутия №38
Пощенският клон се намира в кв.Лозенец, на площад Журналист

Срокът за получаване е 02 - 03 февруари!


Ние ще ги съберем и ще поканим телевизионна медия да отрази връчването им! Можете да ги нарисувате лично, с децата си. Можете да "произведете" десетки и стотици и да ги донесете директно в пощенската кутия! (Намира се в столичния квартал Лозенец)

Нека обединим всичките си надежди и ги изпратим с цялата си положителна мисъл, с вяра в бъдещето на нашата Родина
!



Уговорено е с една национална телевизия  да се влючи. Ще заснемат всичко, всяка една картичка може да попадне в ръцете на г-н Бойко Борисов, както и в обектива на камерата!
Датата е 03 ( 04 ) февруари.
Тогава изтича 21-дневния срок между първо и второ четене в Парламента на закона. Това означава, че от трети февруари нататък е възможен всеки един ден!!!

# 27
  • Мнения: 4 392
GM-LAB , изключително ценна информация.  Hug Благодаря!   bouquet Но щеше да ми е безценна преди един час.


# 28
  • Мнения: 0
paradizio , във филма "Храна ООД" ( "Food Inc.") има част специално за ГМО.
Започва от 01:05:34 до  01:18:34.
Добре е обособено, като отделно материалче. Може да се отреже и да се качи в сайта.
Аз просто не стигнах дотам. Embarassed Филмът е със субтитри. Peace
Реже се с програма SolveigMM AVI Trimmer. Hug

Мерси за инфото - ще го направя
 по принцип можем да свали и другите филмчета които са в нето и да им прикачим субс - стига да имаме субтитри. Колкото и да се пише хората си обичат филмчета така че трябва да раздвижим и тази идея. За съжаление останаха 4 дена, но и да го примат и не темата ще си остане актуална


Допълвам:

Освен това в "Тайният план" (Еsoteric Agenda) ако не се лъжа newsm78, мисля, че към края имаше една част за Хранителния кодекс (Codex alimentarius), което има връзка с нашата тема. ..И за ДНК. Wink


За Кодекс-а виж и това клипче:

http://www.youtube.com/watch?v=ffZGXa1ldoM&feature=player_embedded#at=227,
но е с ужасно изглеждащи субтитри. Ако се наемаш да ги смениш, можеш да ми ги пратиш за редакция първо. Peace


Абе ще ги питам тия калъфи като свърши петрола в света от какво ще си правят пестицидите и с какво ще си превозват отровите. Дано свърши скоро (а по прогнози ще свърши мнооооого скоро)  тая гад да може да рухне цялата флякана световна икономика и да се върнем на село да си садим "доматито" както баба ни го е правила - иначе всичките сме МЯУ до 45-50 г. ако имаме късмет Simple Smile Любовта към парите може да затрие света.

малко офтопик, но не се стърпях Simple Smile

# 29
  • Мнения: 364
Извинявам се за офф, но няма друг начин за връзка!

Парадизио, ако си в Скайп, ще ти пратя видео материла за твоята библиотека!

Общи условия

Активация на акаунт