ИКЕА! ИКЕА! - Тема 7

  • 91 343
  • 794
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 215
Практикуват, практикуват запазване, ама трябва да си крупен клиент - на нас ни запазиха дивана, нооо след като мъжо беше оставил там 6 000 евро предната седмица  Crazy Така, че има и изключения, обаче струват доста скъпо  Joy

Иначе размерите и теглото на артикулите наистина ги няма в румънския сайт, но могат да се ползват немския и английския за целта  Peace

# 286
  • Мнения: 1 100
ДОколкото знам в Икеа не се практикува такова нещо като запазване на стока. Отиваш, ако е налична дадената стока, купуваш, ако не, питаш кога ще е налична отново.
Така е. Като купувахме кухнята трябваше да ходим три пъти, докато съберем всички елементи - шокирах се, не съм очаквала. Както и това, че трябва сама да си търся кашоните из склада и да си ги товаря. Мислех, че за големите поръчки не се отнася и отидох сама. Sunglasses С останалите мебели сметката беше над 4000 евро и въпреки това - товариш като хамалин. Наложи ни се да наемем хора, които да дойдат с нас в магазина и така три пъти. ooooh! Ама какво да се прави, като нямах време да обикалям по магазините и избирах всичко по интернет.

# 287
  • Мнения: 3 215
Специално за кухните се праща поръчка и те ти проверятват елементите и ти ги заделят. В повечето им магазини поне. Не знам защо при вас не са процедирали така  Confused

# 288
  • Мнения: 1 100
Специално за кухните се праща поръчка и те ти проверятват елементите и ти ги заделят. В повечето им магазини поне. Не знам защо при вас не са процедирали така  Confused
За проверяването - провериха, всъщност те ми направиха списък на елементите и мястото им в склада, аз само им дадох проект, направен с тяхната програма за планиране на кухни. Даже предварително ми казаха, че две неща най-вероятно няма да ги има, но се оказаха много повече. Може би защото когато поръчвахме имаше много атрактивна оферта специално за кухните и затова са се поизпразнили складовете.
Пиша, за да знае някой, че и това е възможно. Wink На нас ИКЕА ни е на 10 минути път с колата и не ни пречи разкарването, но ако бях отишла до Солун, щеше да ми призлее. За по-едрите единични покупки винаги преди да тръгнем проверявам в сайта им дали ги имат в склада.

# 289
  • Мнения: 511
Знаете ли дали Еконт приемат поръчки за истанбулската Икея?Ако не-утре ще звънна в офиса им.От Бургас съм и може би от там ще ми е по-евтино.

# 290
  • Мнения: 5 462
Предполагам не.Нямат все още офиси Еконт в Турция.Поне аз не съм чувала да имат дестинация до Турция.

# 291
  • Canada
  • Мнения: 1 773
ДОколкото знам в Икеа не се практикува такова нещо като запазване на стока. Отиваш, ако е налична дадената стока, купуваш, ако не, питаш кога ще е налична отново.
Така е. Като купувахме кухнята трябваше да ходим три пъти, докато съберем всички елементи - шокирах се, не съм очаквала. Както и това, че трябва сама да си търся кашоните из склада и да си ги товаря. Мислех, че за големите поръчки не се отнася и отидох сама. Sunglasses С останалите мебели сметката беше над 4000 евро и въпреки това - товариш като хамалин. Наложи ни се да наемем хора, които да дойдат с нас в магазина и така три пъти. ooooh! Ама какво да се прави, като нямах време да обикалям по магазините и избирах всичко по интернет.
Учудвам се, че не сте правили поръчка за кухнята, а всички шкафове са били налични в склада.
От няма и седмица съм с нова, айкииска кухня Grinning Всички шкафове ги поръчахме в магазина, позвъниха ни на 3-тата седмица да ходим да си ги вземем. Оказа се, че при поръчката сме забравили един шкаф. И неговата доставка отне 3 седмици.

# 292
  • Мнения: 152
Записвам се и аз да ви следя !

# 293
  • София
  • Мнения: 2 896
Забавна реклама от новата кампания на Икеа.
Очаква се продължение.

# 294
  • Мнения: 605
Прочетох, че в някои магазини може да се проверява дали един продукт е наличен.
Трябва да проверя за едни кутии за обувки в солунската ИКЕА, но не намерих такава опция в сайта. Малко помощ  Simple Smile, моля.

Това ми трябва: http://onlinecatalogue.ikea.com/2010/sb_wardrobe/GB/

на последната страница (на гърба на каталога)

Последна редакция: ср, 21 апр 2010, 17:09 от Raffaello

# 295
  • Мнения: 47
Когато аз имах нужда ,проверявах наличността чрез мейл (или телефон) , дадени за връзка, в сайта на конкретния магазин. Вътре пишеш каталожния номер на продукта, ако го има в няколко цвята, уточняваш за всеки случай цвета, необходимите бройки и това е  Simple Smile В рамките на няколко часа би трябвало да ти отговорят.

# 296
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
нямам нищо, но ми харесват

# 297
  • Мнения: 1 100
Прочетох, че в някои магазини може да се проверява дали един продукт е наличен.
Много им е скромен сайта на гърците. Явно няма друг начин, освен чрез телефон или мейл.
Обикновенно в сайтовете на ИКЕА по държави, има всички продукти и към тях информация за размери, тегло, наличност в склада за следващите няколко дни /точни бройки/ и т.н.

# 298
  • София
  • Мнения: 2 001
Вместо запис, да кажа, че аз гледам и в ибей за неща на Икеа, когато нямам възможност да отида до Солун. С посредническа фирма не излиза много скъпо, да не говорим че излизат и добри сделки Peace

# 299
  • Мнения: 227
Вместо запис, да кажа, че аз гледам и в ибей за неща на Икеа, когато нямам възможност да отида до Солун. С посредническа фирма не излиза много скъпо, да не говорим че излизат и добри сделки Peace
Да, и аз констатирах същото. Тази седмица ще поръчвам от английската ИКЕА с посредник и определено ще ми излезе поне 20-тина процента по-евтино. А и английският сайт е много подробен и разбираем.

Общи условия

Активация на акаунт