Не ми се побират в устата...

  • 26 403
  • 411
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 1 762
Аз пък напоследък страшно се дразня от " в смисъл". Вече го чувам навсякъде. Дори в къщи, синът ми е на 20 и "смилосва" непрекъснато  ooooh! Трябва ли непрекъснато някой да ми казва къде е смисъла. Едно време "братче", "викам", "разбираш ли"........ не са ме дразнили толкова. Пък може и от възрастта да ми е  Laughing

# 376
  • София
  • Мнения: 3 062
Аз пък напоследък страшно се дразня от " в смисъл". Вече го чувам навсякъде. Дори в къщи, синът ми е на 20 и "смилосва" непрекъснато  ooooh! Трябва ли непрекъснато някой да ми казва къде е смисъла. Едно време "братче", "викам", "разбираш ли"........ не са ме дразнили толкова. Пък може и от възрастта да ми е  Laughing

Това и мен ме дразни, лошото е, че по едно време го прихванах като паразит, много е заразно!

# 377
  • София
  • Мнения: 1 762
Е то е като пиявица  Laughing И аз го казах няколко пъти, ама сама се пляскам през устата  Laughing

# 378
  • Мнения: 5 614
И мен това ме дразни ужасно Sick Особено "акаме зелено" - кои, цялото семейство ли Mr. Green

O, това си ми е фворит от как родих и започнах да говоря с други майки за децата ни и тогава за белязах как всички "акат зелено"  Laughing ужасно е и всички (почти) го правят. Даже и бащите?!  #Shocked

А като сме се разхождали семейно (мъжът ми, детето и аз) и ни попитат : "Колко СТЕ големи?", мъжът ми винаги отговаряше: " Жена ми е на 27, аз съм на 26 а детето е на 6 месеца...   Laughing  След тази реплика винаги следваше кратка пауза от страна на задаващият въпроса  Mr. Green

# 379
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 889
Аз пък напоследък страшно се дразня от " в смисъл". Вече го чувам навсякъде. Дори в къщи, синът ми е на 20 и "смилосва" непрекъснато  ooooh! Трябва ли непрекъснато някой да ми казва къде е смисъла. Едно време "братче", "викам", "разбираш ли"........ не са ме дразнили толкова. Пък може и от възрастта да ми е  Laughing

Не е от възрастта ти.  Stop Просто сега е на мода.  Tired Преди беше "яко".  Mr. Green К`во да се прави - луди-млади.  Crazy


[А като сме се разхождали семейно (мъжът ми, детето и аз) и ни попитат : "Колко СТЕ големи?", мъжът ми винаги отговаряше: " Жена ми е на 27, аз съм на 26 а детето е на 6 месеца...   Laughing  След тази реплика винаги следваше кратка пауза от страна на задаващият въпроса  Mr. Green

Очарователно.

# 380
  • Мнения: 567

O, това си ми е фворит от как родих и започнах да говоря с други майки за децата ни и тогава за белязах как всички "акат зелено"  Laughing ужасно е и всички (почти) го правят. Даже и бащите?!  #Shocked


Чувала съм бащи, които казват "раждаме"!  #Crazy
Едни приятели, като ходиха на курс за бъдещи майки, бъдещият татко разказваше за 5-те вида дишане при контракции и казваше-дишаме и раждаме.
Звучеше много гадно. Не знам как му се побираха тези думи в устата!  ooooh!

# 381
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Леле колко гадно, че бащата е съпреживял раждането!  Mr. Green
Достойно за дълбоко възмущение!

# 382
  • Мнения: 5
Има доста изрази и думи, които много ме дразнят и никога не употребявам.

Фаворит освен някои от тук изброените ми е Чочка, Чочко, Чочи и всички производни. Като чуя някой да се обръща така към друг и направо  Crazy Иначе най мие грозно жена да реди цветисти и вулгарни думи /не че на мъжа много му отива де/ ей тогава се чудя изобщо как им се побира в устата....

# 383
  • Мнения: 567
Леле колко гадно, че бащата е съпреживял раждането!  Mr. Green
Достойно за дълбоко възмущение!

Не си ме разбрала! Не звучеше като съпреживяване на раждането, а като че ли той ще ражда!  Peace

# 384
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Леле колко гадно, че бащата е съпреживял раждането!  Mr. Green
Достойно за дълбоко възмущение!
(

Не си ме разбрала! Не звучеше като съпреживяване на раждането, а като че ли той ще ражда!  Peace

Тук се изпада вече в някаква буквалистика. Естествено, че няма как той да роди, но пък това множествено число (не само в този случай) не говори ли всъщност за нещо много важно и ценно - че хората се чувстват едно цяло, с общи радости, общи проблеми, изобщо една общност са? Кое е лошото? Ок, ясно, че думи като гъз, сопол, клозет и т.н. може да са дразнещи за по-деликатните уши, но това пък защо?

# 385
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 889
Леле колко гадно, че бащата е съпреживял раждането!  Mr. Green
Достойно за дълбоко възмущение!
Не си ме разбрала! Не звучеше като съпреживяване на раждането, а като че ли той ще ражда!  Peace
Тук се изпада вече в някаква буквалистика. Естествено, че няма как той да роди, но пък това множествено число (не само в този случай) не говори ли всъщност за нещо много важно и ценно - че хората се чувстват едно цяло, с общи радости, общи проблеми, изобщо една общност са? Кое е лошото? Ок, ясно, че думи като гъз, сопол, клозет и т.н. може да са дразнещи за по-деликатните уши, но това пък защо?

Имаше една подобна тема наскоро... нещо за множественото число и дали използването му ни дразни...не помня точно. Както и да е.

За мен също е повече от ясно, че използващите множественото число го правят най-вече защото се идентифицират с рожбите си, особено когато те са много малки.
Не виждам абсолютно нищо лошо, дразнещо, гадно и пр. в това. Странно ми е, че някои не го разбират.

# 386
  • Мнения: 276
Леле колко гадно, че бащата е съпреживял раждането!  Mr. Green
Достойно за дълбоко възмущение!
Не си ме разбрала! Не звучеше като съпреживяване на раждането, а като че ли той ще ражда!  Peace
Тук се изпада вече в някаква буквалистика. Естествено, че няма как той да роди, но пък това множествено число (не само в този случай) не говори ли всъщност за нещо много важно и ценно - че хората се чувстват едно цяло, с общи радости, общи проблеми, изобщо една общност са? Кое е лошото? Ок, ясно, че думи като гъз, сопол, клозет и т.н. може да са дразнещи за по-деликатните уши, но това пък защо?

Имаше една подобна тема наскоро... нещо за множественото число и дали използването му ни дразни...не помня точно. Както и да е.

За мен също е повече от ясно, че използващите множественото число го правят най-вече защото се идентифицират с рожбите си, особено когато те са много малки.
Не виждам абсолютно нищо лошо, дразнещо, гадно и пр. в това. Странно ми е, че някои не го разбират.
Така е. И аз понякога се улавям, че говоря в множествено число, рядко е, но го правя. Но съм забелязала, че го използват именно майки на по-малки деца.

# 387
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Или идиот или отдаден баща и любящ съпруг може да каже, че ще раждат. Аз определено вярвам, че обикновено е второто.

И ако като го чуеш не ти хрумва как наистина преживява раждането... проблемът не е при него Wink

# 388
  • Мнения: 0
За мъжки полов орган-грездей и като чуя някой мъж да казва"отивам да мушкам" или"ръгам" Sick

# 389
  • Варна
  • Мнения: 1 595
За мъжки полов орган-грездей и като чуя някой мъж да казва"отивам да мушкам" или"ръгам" Sick

Ами то това зависи от това, какво наистина има намерение да прави  Laughing
Ако на човек му е все едно къде ще "мушка" си е точно "мушкане", а ако е със спортна злоба може и "ръгане" да е  smile3532

Общи условия

Активация на акаунт