не иска на гърне

  • 10 458
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 344
До 2 г. и 9 м. дъщеря ми беше с памперс. Свикна без него за броени дни без никакви аварий. Очевидно е била готова за промяната.
Преди това периодически опитвах да го махна и не се получаваше.
Обаче трябва и ти да си спокойна. Напрежението на всяка цена да успееш не върши добра работа.
В яслите не е проблем детето да е с пампрес.
А анкетата каква връзка има с темата?

# 31
  • Мнения: 1
аз съм майка на две деца на 4 мес и на 2 г и 3мес.голямата ми дъщеря до скоро не искаше да погледне гърнето.докато бях бременна с малкото всички ми натякваха че трябва да науча каката по бързо защото два вида памперси да купувам ще е мн скъпо.бях страшно паникьосана.не можа да стане научаването.когато се роди малката опитвах да и обясня че вече е кака и трябва да чурка в гърнето,но пак не стана.един ден я оставих по гащички и когато се начурка и обясних че когато не казва става така оставих я малко мокра след това я преобух.повтори се още няколко пъти и започна да си казва сама обаче искаше като мама и тати на голямото гърне.това е мисля че трябва да оставяме сами да се научат да казват Grinning

# 32
  • София
  • Мнения: 9 517
Моето ситното има дни, в които само на гърне върши работата - сама си казва, че я боли коремчето и кате седне, върши работата, но са рядкост, повечето дни казва, че я боли коремчето, но не иска да седне на гърнето. Ние имаме друг проблем - наумила си е, че извън нас не се пишка в памперса и като излезем или отидем на гости, стиска докато не се приберем. Аз лично съм малко притеснена, понеже има случаи, в които казва, че я боли коремчето, а ние се прибираме след час, като тя през това време стиска и само плаче, че я боли коремчето, но отказва да свърши работата в памперса.

# 33
  • Мнения: 166
Бих искала да използвам темата, за да изложа и нашия проблем с акането. Дъщеря ми е на 2 годинки и все още е с памперс. От около 6-7 месеца започна да си казва само когато й се ака и винаги акаше в гърнето. Обаче от няколко дни не иска да казва, ходи и се крие (има си две места за това) от нас и се нааква в памперса. Не знам как да я отуча, имам чувството, че вместо към махане на памперсите, вървим към връщане назад. Моля, някоя от вас, ако е имала подобен проблем, да сподели как е преодолян.

# 34
  • У дома !
  • Мнения: 700
И ние имаме проблем..... Rolling Eyes
Синът ми е на 2г. и 2м. от една седмица пишкаме в гърне без проблем....казва си и  дори  пишка прав като аз му придържам гърнето,а той сам си държи пацката Laughing,после иска и сам да си хвърли урината в 00
Проблема е такъв,че не иска да ака в гърнето и не само в гърнето,ами никъде Shocked
Стиска по 3 дни,показва,че му се ходи пипа си дупето,почва да се върти като кученце,да ходи на пръсти и т.н.но не иска да сяда на гърнето и за 5 сек.дори,слагам му гащички и в тях не иска,в памперс също Tired
Днес на няколко пъти плаче и показва,но едва ли не на сила и в движение след 10-15 опита го сложихме на гърнето на сила,а той плачеше силно и викаше мамо мамо..... Tired
На вън като му се допишка ми казва,но не дава да му сваля гащичките и започва да плаче........стиска докато може..... ooooh!
Не знам вече какво да правя......

# 35
  • Мнения: 15 379
Бих искала да използвам темата, за да изложа и нашия проблем с акането. Дъщеря ми е на 2 годинки и все още е с памперс. От около 6-7 месеца започна да си казва само когато й се ака и винаги акаше в гърнето. Обаче от няколко дни не иска да казва, ходи и се крие (има си две места за това) от нас и се нааква в памперса. Не знам как да я отуча, имам чувството, че вместо към махане на памперсите, вървим към връщане назад. Моля, някоя от вас, ако е имала подобен проблем, да сподели как е преодолян.
Ами това не е проблем. Просто детето ти се развива идеално!
Около 2-рата си година дечицата изпитват страх от акането, мислят, че това е част от тях, с която не искат да се разделят и всъщност "не си го дават".
Това е просто период, който ще отмине. Затова не хаби нерви, а дай шанс на детето ти само да прецени кога е готово да ти поднесе "скъпоценния" според него подарък.

# 36
  • Мнения: 3 456
Щом ще тръгва на ясла- там ще я научат.

# 37
  • Мнения: 1 599
И моят син също не искаше да седне на гърнето какво ли не правех ... дори аз сядах, за да му покажа , но той не та не. Тогава предложих на съпругът ми да го вика с него в тоалетната да пикаят заедно и тн... и тогава той започна да иска  да ходи в WC-то без седалката за деца (и нея отказа да ползва) . И се започваше искам сам... оставете ме сам Simple Smile Махнахме памперса на 2 г. и 7-8 м.
Не насилвайте децата - всяко дете е различно и то само решава кога е готово  Peace





# 38
  • Мнения: 29
Здравейте!Малкия ми син е на 2г и 6м. и е с памперс. Пика си в памперса и след това казва,че има пико,когато вече се е изпикал и намокрил,казва че му е мокро и да му сменям памперсасяда на кукото,стои 10мин.,казва че няма вече .През повечето време не иска да седне,пищи,вика че няма чиш, слагам го насила с бонбони,играчки и т.н. стоял е по 1час,някой път пика, друг път като му сложа памперса и веднага се напикава.Иначе за акото нямаме проблем, казва "мамо имам ако" и докато не го сложа на кукото се стиска и не ака в памперса. Септември ще е вече на 3г. и ще ходи на градина,а там не слагат памперси и няма гърнета,не е като в яслите.Искат детето да ходи на тоалетна.
Лятото бяхме махнали памперса,казваше си чиш,но влезнахме в болница 14 дни и оттам нещо се наплаши.
С баткото нямах такъв проблем,за 7дни махнахме памперса и ходехме направо в тоалетната.

# 39
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 716
Дъщеря ми до около 1г. и 6м. беше започнала да казва за пишкане. От един момент, обаче, спря да казва и започна да се крие, когато ака. Говоря й, че вече е голяма, взех й седалка за тоалетната чиния, но нищо..
започвам да се притеснявам, че ако я приемат в детска градина и все още ползва памперси ще имаме проблем.

# 40
  • Мнения: 7 947
Защо темата една - анкетата друга  newsm78
В яслата не е нужно да сте без памперс. Не я насилвай, не е дошло времето явно.
Да не говорим, че моя въобще неседна на гърне - а направо на тоалетната.

Общи условия

Активация на акаунт