Какво ще кажете за публикуването на детски снимки във Фейсбук

  • 10 947
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 146
Към авторката - детето тагнато ли е? Или ти сама тагната ли си? Ако си, можеш да изтриеш тага. Не вярвам да не реагират администраторите, но е възможно и да не реагират.
Направеното от въпросната жена трудно може да се заяви като незаконно, тъй като тя е декларирала при качването, че има права върху снимката, от което се предполага, че третите лица са се съгласили да бъдат снимани (те или децата им) и с това са ти делегирали права да притежаваш лика им на снимката. Но публикуването вече не е лично ползване, затова, мисля, че все пак е нарушение. Напиши им подробно на тези администратори!!! Отново и отново!

Аз лично съм си направила много рестрикции във ФБ за разглеждането на профила ми, включително и на снимките.

# 31
  • Мнения: 6 713
А това нещо ФБ има ли админи изобщо? ooooh! Останала съм с впечатление, че няма такова нещо там... Thinking Или кликайки върху Report - това е връзката с админите?
Иначе и аз качвам снимки, но ги виждат само приятели. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 464
Ти ме накара да се замисля.И моето дете присъства в снимките на много мои познати.А пък да на говорим за собствената ми страница-там мои снимки няма.

# 33
  • Мнения: 625
Аз често размишлявам на тази тема, дори с директорката на детската градина сме водили подобен разговор.Всеки има право да иска или да не иска снимките на детето му да се показват където и да било.И това желание е редно да се уважи.Мен лично тук, в Канада, са ме питали дали нямам нищо против да снимат детето ми( това са хора, които не познавам лично, но техните деца си играят с моето на катерушките).Мисля, че така е цивилизовано.

# 34
  • Мнения: 2 135
Имам албуми бая във фейса.На тях, естествено, има и снимки на деца на приятелите ни и роднините.Никой няма нищо против публикуването им, защото съм питала.Но, друг е факта, че могат само приятели да ги разглеждат!

# 35
  • Мнения: 959
Чудя се ако спрат детето и го снимат от някоя телевизия, вземат му интервю, или го включат в предаване или го изберат за реклама, пак ли ще сте толкова недоволни и против. Възможно е моето мислене да е тотално различно...

Ако е без мое знание, и съгласие, ще съм против, и още как!

# 36
  • На морето!
  • Мнения: 5 777
Мен ме притесняват предимно снимки като тази на аватара на Ирина, нищо лично- просто примерът ми е пред очите. Иначе някакви масовки- 5-6 деца, играещи на топка не биха ме трогнали, такива фотоси гледам обобщено, не се взирам в лицата на всяко едно от децата, освен ако не търся нещо конкретно- емоция, прилика и т.н.

# 37
  • Мнения: 1 464
Мен ме притесняват предимно снимки като тази на аватара на Ирина, нищо лично- просто примерът ми е пред очите.

Не ти харесва детето,това че е голо или това,че е в леген?

# 38
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Не ме притесняват личните снимки в интернета, но знам че има хора, които не харесват това. Съобразявам се с мнението им и не публикувам общи снимки с тях. На сина ми също съм го обяснила, че трябва да попита, преди да публикува снимки с други деца и затова той просто предпочита да не го прави.
В градината и училище винаги попълваме формуляр, в който потвърждаваме, че нямаме нищо против децата ни да бъдат снимани и ако има дори един родител, който е изявил притеснение, снимките на общите тържества се забраняват. А ако се правят от професионалист, лицето на детето, чийто родители не са дали съгласие да се снима, е замъглено. Не мога да разбера тези хора, понякога дори се дразня, когато заради тях е забранено снимането, но се съобразявам с желанието им  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 592
Луди винаги ще има. Щом задавш въпроса - не качвай снимки, за да не трепериш от вятъра навън. Всеки сам си решава!

# 40
  • Мнения: 2 090
Имам снимки на децата си във ФБ,които са видими само за приятели.Имам също така и снимки на приятелски дечица(които са на на общи снимки с моите.(Не)желание на някоя майка да се публикуват тези снимки,бих уважила,и приела.Некоректна е постъпката на познатата ти Rolling Eyes,още повече след като си и казала че си против Confused..Дано се намери начин да бъдат свалени Peace

# 41
  • Мнения: 4 301
Нямам снимки във Фейсбук, освен тази на профила ми, която е и доста неясна. Лични албуми не бих качвала, но не защото се притеснявам от нещо, а защото просто са си лични и такива държа да си останат.
Нали знаете, че всеки има нет, Фейсбук и т.н. ? Като сте позволили да ви снимат децата, защо не сте помислили за това, че снимките могат да попаднат навсякъде? Уточнявайте предварително тези неща. Аз не бих постъпила като познатата на авторката, но много го правят, без да мислят, че е нередно.

# 42
  • Мнения: 2 011
Права си в исканията си към въпросната майка.
Лично аз страхове/претенции относно публикувани снимки в нета нямам, защото съм публикувала съвсем обикновенни снимки, но разбирам и хората, с претенции като твоите.

# 43
  • Мнения: 3 146
А това нещо ФБ има ли админи изобщо? ooooh! Останала съм с впечатление, че няма такова нещо там... Thinking Или кликайки върху Report - това е връзката с админите?

Всеки сайт има администратори на различни нива, иначе няма как да се поддържа в Интернет изобщо. Просто в повечето няма пряка връзка с тях, защото не е необходимо. ФБ също си има и да, репортът е тъкмо връзка с някакво ниво на администриране на сайта, до което обикновения потребител няма достъп.

tt_bg, напълно бесмислена е реториката във въпроса ти, защото ДА, това важи за всичко, което може да е някакъв тип публичност и телевизията е именно публичност, затова се изисква разрешение от родител по закон. Подкрепям Schmetterling!

# 44
  • На морето!
  • Мнения: 5 777
Мен ме притесняват предимно снимки като тази на аватара на Ирина, нищо лично- просто примерът ми е пред очите.

Не ти харесва детето,това че е голо или това,че е в леген?
Детето е голямо сладурче, да ви е живо и здраво!   bouquet
Дадох го за пример заради голото дупе. Виждала съм доста такива снимки- голички бебета, обикновено в банята или след банята- идеални за материал на разни изверги.

Общи условия

Активация на акаунт