ФИМОЗА III или споделено за кожичката на пениса

  • 168 512
  • 751
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 2
Здравейте д-р Оги,синът ми е на 2 години и преди 3 дена личната лекарка му заголи пишката,защото се беше събрала много смегма и трябваше да се почисти.Детето плака много и сега не ми дава дори да го докосна,затова се налага да му даржа ръчичките за да може баща му да го почисти и намаже.Вече изпитвам ужас дойде ли време за къпане,защото ме е страх да не го травмираме,но ако спрем сега цялата болка ще е напразно

# 106
  • Мнения: 621
Здравейте!Извинявам се ако не е тук мястото,но моля за съвет.Синът ми е на 1г и 2м.Вчера цялото пишле му беше доста зачервено и го болеше,не даваше да се пипне.Днес на сутринта му нямаше нищо,но одеве преди банята видях,че пак му е зачервено,но само от едната страна и дори му е потдуто там,като че ли има нещо вътре и много го боли при допир,иначе е видимо спокоен.Пишлето не е забелено,ние не го пипаме.Има и нещо като бяла точица под кожичката,която му стои от доста време,а педиатърката ни не и обърна внимание,каза,че нищо му няма.Не знам към какъв лекар да се обърна и какво да правя.Моля,дайте ми някакъв съвет,много съм притеснена.

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 22:14 от Viktoria09

# 107
  • Мнения: 1 622
Здравейте, в Пловдив потърсих доц. Йонков, но ми казаха че вече повече от 6 месеца не е на работа /травма някаква на крака/. Исках да попитам към кого друг  да се насочим за консултация и преглед.  Личната ми лекарка препоръчва  доктор Сарачев, вие имате ли някаки впечатления.

# 108
  • Мнения: 12
Здравейте!
Бих искала да ви помоля за съвет за момченцето ми, на 2,6 години има срастване на кожата на пениса, което пречи на главата да се оголва докрай и най-вероятно отдолу има събрани секрети и др. неща. Когато беше на 1 година го водихме на уролог, който я оголи (седмица след това го болеше при пишкане), но в последствие пак я изпуснахме и се срастна отново.

Моля дайте съвет какво да направя? Да го заведа ли пак да му я издърпа уролог? Как да предотратя следващо страстване? Когато пишка, трябва ли да изкарвам главата навън?

Мерси

# 109
  • Мнения: 12
Искам съшо да попитам от прочетеното дотук разбирам, че има шанс сам да се оголи пениса между 3 и 5 години? Аз му го дърпав при къпане, всяка вечер, но се оголва до един етап и нататъка спира...задължително ли трябва да има намеса от лекар или може процеса да стане по този начин?
Мерси

# 110
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, д-р Оги.
Много благодаря за бързия ви отговор. Бих искала да ви посетим за второ мнение.

Малко изоставих тази тема, извинете ме. По този проблем трудно се дават съвети от разстояние. По принцип се изчаква естественото разлепване докъм 3 - 5 година. Но ако преди това е имало опит за насилствено забелване, нещата се усложняват. Затова е най-добре да прегледам детето. В детска хирургия може да ме откриете на 952 21 37, а след 15 часа преглеждам на
851 00 99.
Бялото натрупване под кожичката е секрет - смегма, който допринася за естественото разлепване. Това не е инфекция, но при лоша хигиена или продължително запарване може да създаде проблеми.

В Пловдив освен доц.Йонков може да потърсите доц.Мошеков - пак от детска хирурггия на Пещерско шосе.

# 111
  • Мнения: 2
Здравейте проф.Бранков,

синът ми е на 2г.и 3 м. досега няколо пъти сме опитвали да забелим по-сериозно главичката на пениса му, но никога успешно, още от бебе се опитвах да открехвам нежно, колкото дава, без да насилвам, лекар не е посягал по-силно да дърпа, вярвах, че всичко ще се нареди по естествен начин, уви не се случи.
снощи късно забелязах, че пениса е много подут и зачервен, опитах да погледна и като натиснах леко изтече бял секрет, предполагам гной, случило се е за около 2 часа, защото преди това го сменях и видях, че си е наред.
На сутринта ситуацията беше още по-зле и аз реших да тичам към Пирогов, там ме препращаха по кабинети и в крайна сметка заседнахме на една опашка, никой не ни каза кого да търсим и кой ще ни прегледа, затова се обадих на близка приятелка, чийто баща е уролог в Пирогов. По принцип съм против насилствено забелване, забелязвам, че и вие, но според д-р Асенов това, което той приложи било наложително заради инфекцията вероятно. Излезе голямо количество нещо бяло, може би гной, не знам, но беше ужасно. Препоръча ми да го мажа леко с Йодасепт и да слагам Риванол върху марля отгоре.
Бях много уплашена и се съгласих с доктора, в крайна сметка не съм лекар и разчитам на професионалното мнение, а и тогава не бях изчела вече всичко, което изчетох днес.

Сега се чудя дали това е било най-правилното решение, особено след като е имало инфекция, дали не е трябвало първо да се почисти по друг начин и имало ли е друг начин за действие??
Ако може и да ми препоръчате какво да правя освен мазането и за какво да следя. Има ли опасност да се инфектира сега и какво да правя ако вдигне температура?
Благодаря ви предварително 

# 112
  • Мнения: 456
Здравейте проф.Бранков,
Днес най-накрая заведох сина си да го забелят. В момента е на 1г и 5м. От третия месец започнах да придърпвам кожичката до където е възможно, имахме напредък, но стигнахме до едно положение и от там-нататък нямаме никакъв напредък Rolling Eyes Не ми струва да е толкова зле работата, а и никакви оплаквания нямахме... Както и да е след прегледа трябваше да избираме дали да го забели и три дни детето да реве, което не препоръчвал в никакъв случай, или което било за предпочитане да влезем в болница за оперативна интервенция, която ме втрещи - спомена нещо за обтягане на кожата и евентуално цепване на геймчето, също и задължителен престой в болница ден-два Shocked Също и ако изчакаме да навърши две години можело да се наложи и обрязване Shocked От само себе си работата нямало да се оправи...Уж се спряхме на втория вариант и си тръгнахме. Наистина не знам какво е най-добре да предприема, но предложения като удачен вариант от този лекар ми се струват много краен за такова малко дете????  Със сигурност ще потърся и други лекарски мнения...

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте!
Синът ми е на 5г и 6м, при забелване се проявява стеснен пръстен при главичката.Нямахме проблем с забелването, това стана, когато беше на 1г.
Възможно ли е да се появи в последствие това стесняване, защото го забелязях преди два месеца?Каква е процедурата?
Благодаря Ви!

# 114
  • Мнения: 7 947
Сто на сто е обсъждано, но нямам време да изчета темите. Та да попитам. Забелен е пишока ни, без болка, съвсем нормално се смъква кожичката. Онзи ден обаче, отворих я да го измия с водичка и отдолу видях, точно до там, където се дърпа кожичката, една малка бяла точка, нещо като пъпка, издута и бяла. Ще го водя на лекар другата седмица. И все пак - нещо да ме посъветвате?

# 115
  • София
  • Мнения: 3 188
Бях много уплашена и се съгласих с доктора, в крайна сметка не съм лекар и разчитам на професионалното мнение, а и тогава не бях изчела вече всичко, което изчетох днес.
Сега се чудя дали това е било най-правилното решение, особено след като е имало инфекция, дали не е трябвало първо да се почисти по друг начин и имало ли е друг начин за действие??

Станалото - станало. Не е проблем. Секретът е смегма, който, предполагам, поради запарване от памперсите се втечнява и създава впечатление за гной. Промивайте го с Риванол, но в никакъв случай Йодасепт. И извинете че забавих отговора си  Embarassed

# 116
  • София
  • Мнения: 3 188
Наистина не знам какво е най-добре да предприема, но предложения като удачен вариант от този лекар ми се струват много краен за такова малко дете????  Със сигурност ще потърся и други лекарски мнения...

Не прибързвайте. Оставете нещата на природните процеси. За оперативна намеса може да говорим след 3-та годинка.

# 117
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте!
Синът ми е на 5г и 6м, при забелване се проявява стеснен пръстен при главичката.Нямахме проблем с забелването, това стана, когато беше на 1г.

Трудно ми е да преценя. Кожното "пръстенче" може да не е изразено и да не е проблем. Проблем става когато след забелване не можете да върнете кожичката обратно.

# 118
  • София
  • Мнения: 3 188
Онзи ден обаче, отворих я да го измия с водичка и отдолу видях, точно до там, където се дърпа кожичката, една малка бяла точка, нещо като пъпка, издута и бяла. Ще го водя на лекар другата седмица. И все пак - нещо да ме посъветвате?

Не се безпокойте - това е секретът, или смегма, което е нормално.

# 119
  • Мнения: 7 947
Онзи ден обаче, отворих я да го измия с водичка и отдолу видях, точно до там, където се дърпа кожичката, една малка бяла точка, нещо като пъпка, издута и бяла. Ще го водя на лекар другата седмица. И все пак - нещо да ме посъветвате?

Не се безпокойте - това е секретът, или смегма, което е нормално.

Благодаря Ви!

Общи условия

Активация на акаунт