ФИМОЗА III или споделено за кожичката на пениса

  • 168 497
  • 751
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 13
Здравейте,не знам дали за тук е моя въпрос ,но съм много притеснена и моля ако някой има впечатления и опит да сподели.
Синът ми е на 10 мес.Когато беше на 8 мес.след дълго поддържане на висока температура му откриха е.коли в урината.Пи зинат 10 дни и не можахме да продължим лечение с нелидикс,защото повръщаше.Не бяхме забелвали пениса ,но започнахме и аз мислех,че съм го забелила ,но след изолирана отново същата бактерия ,уролог му го забели докрай.Докторът настоява да изчакаме с приема на антибиотик  и да направим ново изследване на урина.Как мога сега да облекча болките на детето , защото се дере от болка,когато се опита да уринира и възможно ли е да се изчисти бактерията без прием на аб.?Извинявам се за объркания постинг и благодаря преварително.

# 121
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Здравейте отново,искам да попитам нещо,тази вечер докато къпех сина си (2 г,)опънах с лек натиск пишлето за да го измия и то се забели,детето изплака,но бързо се успокои,като го обличах дръпнах кожичката и намазах с гентамицин,не се е подуло на този етап,но забелязвам,че се пипа там и проплаква.Въпроса мие:възможно ли е да го боли,дали ще се подуе и трябвали всяка вечер да отварям или да изчакам няколко дни,също с какво е най-добре да го мажа.Благодаря предварително. Hug

# 122
  • Мнения: 113
Здравейте!
Аз съм една от майките, които не "забелват".
За съжаление се убедих колко е трудно да опазя детето си. При сблъсъка ми с педиатърката се разигра такава грозна сцена, че реших да направя нещо.
Така преведох две статии от американски автори, с малко повече подробности за фимозата и защо не може да се говори за такава при малките деца. Ще се радвам, ако са от полза на някой, а ако имате бележки ще коментираме Simple Smile
Ето и първата статия "Измислената диагноза "фимоза" - http://pippilotamentolka.wordpress.com/2011/01/17/phimosa/

# 123
  • Мнения: 15 379
Пипилота, браво!
Чудесно е, че си положила труд и усилия по тази така щекотлива тема  bouquet.

# 124
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте!
Аз съм една от майките, които не "забелват".
За съжаление се убедих колко е трудно да опазя детето си.
........
Ето и първата статия "Измислената диагноза "фимоза" - http://pippilotamentolka.wordpress.com/2011/01/17/phimosa/

 Grinning   Hug    bouquet

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте Simple Smile

Имам момченце на 1 месец. Нямам намерение да забелвам, но трябва ли да му му дърпам кожичката до където позволява и да го мия с вода ?

# 126
  • Мнения: 113
Трябва да се просвещават хората, лошото е, че рядко искат да бъдат просвещавани.

Д-р Бранков, Вашето одобрение е чест за мен  Embarassed Приемам всякаква критика по отношение на превода Simple Smile

А на практика имам следния въпрос: има ли агенция, организация или пък може ли да се пише директно на МЗ, за да може по някакъв по-всеобхватен начин да се сведе до знанието на повече педиатри информацията като тази в статията на д-р Бранков и преведената от мен? Иначе е безсмислено всеки един родител по дон кихотовски да се бори с педиатъра си.

# 127
  • Мнения: 7 947
Какво значи да се бори? За първи път чувам такова нещо, това е избор на родителя, как лекар ще те принуди нещо подобно? Ако видиш, че става пререкание на тази тема - сменяш си лекаря, поне аз това бих направила - компромиси с детето си - не бих допуснала!

# 128
  • Мнения: 263
Доктор Оги, имам момченце на месец и половина, от миналата седмица започнах да забелвам и почиствам с вода при къпане главичката на пениса, а после слагах марля с риванол, защото в началото се зачервяваше главичката(може би като я пипах) - така пет вечери, като марличката стоеше от 10 вечерта до към 8 сутринта и проблеми нямаше. Вчера сутринта обаче забелязах ситни червени пъпчици по кожичката на пениса и няколко по тестисите. От какво може да са - от риванола??? трябва ли да мажа с нещо или...Днес също си ги има. Моля за вашето мнение. Освен марлята с риванол нищо не съм мазала там, нито съм сменяла марката памперси...

# 129
  • София
  • Мнения: 2 437
Ще споделя и очаквам мнения, защото съм доста объркана и не съм 100% убедена, както винаги.

Малкото ми момче е на 3г и другата седмица предстои "операция" в Токуда при д-р Такова. Тя предложи изцяло да го обреже, но аз не искам, т.е. не съм убедена, че един ден детето ми няма да ме упреква. Затова се разбрахме да направи "пластика"- тя така се изрази и да изреже само част от кожичката.
Тъй като имах проблеми с по-голямото ми момче (направи гнойно възпаление) се наложи спешно да го забелят в Пирогов и изживяването беше ужасно, се реших сега с малкото да не стигаме до там. Не съм ги забелвала и двамата, защото не исках и знам, че това води до евентуални усложнения. Д-р Бранков бяхме и при вас, съветът ви тогава беше да не забелваме, но така се получи, че в крайна сметка го забелиха по спешност на 2г (не искам да си спомням изживяването и после ежедневните мъки с почистване и забелване)
И понеже онзи ден видях на малкото един бял пръстен под главичката (явно е смегма) се притесних да не се получи, като с баткото. Заведохме го в б-цата и ни предложиха (направо препоръчаха) този вариант със изрязването на този пръстен кожа.
И сега в главата ми са хиляди въпроси...постъпвам ли правилно, добра ли е възраста, голяма визуална разлика ли ще има с останалите момчета (да не говоря, че детето страда, че неговата пишона не се забелва, както на татко и батко), как протича после възстановяването и т.н. и т.н.
Има ли други майки, чиито момченца са обрязани, но не съвсем?
Благодаря, че ми изчетохте дъългото писание.

# 130
  • София
  • Мнения: 1 335
Хм и за мен е любопитно какво представлява тази "пластика" и какво ще рече "обрязване, но не съвсем" ?

Аз за друго нещо влязох в темата:
д-р Оги, преди няколко месеца бяхме на преглед при вас - установихте наличие на фимозен пръстен и препоръчахте да се извърши малка операция, в която пръстенът се срязва на няколко места (доколкото разбрах?).
Исках да попитам - какви белези остават след тази операция? С какъв размер, силно изразени ли?
Има ли опасност от естетични дефекти в следствие на операцията?

Вчера намерих тази статия: http://www.biomedcentral.com/1471-2490/8/6
Най-долу има подробни снимки, които ме карат да мисля, че за същата процедура става въпрос. Така ли е?
Ако да - резултатите (чисто визуално) са обнадеждаващи - на последната снимка не се вижда абсолютно никакъв белег?

Още един въпрос - попадна ми откъслечна информация за лечение на фимоза с аргонов лазер. Безкръвна и безболезнена процедура било. Само че като потърсих повече за това в нета неминуемо изникваше и думичката "обрязване" накрая. Действително ли става дума за обрязване или има вариант и за локално третиране на фимозния пръстен с лазер?

Благодаря предварително за отговорите  bouquet

# 131
  • София
  • Мнения: 2 437
И на дребното ще махат фимозен пръстен...затова се стигало до това обрязване. Това, което разбрах е, че той трябва да се изреже, но само той. Това било полуобрязването...а не да се изреже цялата кожа около главата.  Rolling Eyes

# 132
  • София
  • Мнения: 1 335
И след изрязването кожата от върха се съединява с кожата отдолу ли? Rolling Eyes

# 133
  • София
  • Мнения: 2 437
При моето дете се вижда само една малка дупчица, откъдето пишка. Останалото всичко е обвито в кожа. Когато леко се дръпне кожичката се образува една дебела халка по средата. Вероятно ще изрежат само нея за да се заголи главичката, а пък при обрязването се изрязва цялата кожа около главата. Това е, което разбирам. И нищо с нищо не се съединява, защото тази кожа е от основата на пишока до върха.  Rolling Eyes
Но и аз чакам по-компетентен отговор Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 яну 2011, 14:23 от Dachy

# 134
  • София
  • Мнения: 1 335
Да, надявам се д-р Бранков да внесе светлина по въпроса Hug  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт