ФИМОЗА III или споделено за кожичката на пениса

  • 166 466
  • 745
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 523
Здравейте! Имам син на 10г. Беше с лека степен на фимоза като бебе и по съвет на педиатъра полека отлепяхме по време на къпане. Миналата година го водихме на хирург и вече е напълно отлепен. Но сега като е по-голям казва , че когато се мие го боли главичката и не може да я пипне, щипе и когато стане "голяма" става по тъмно синьо червена и по - трудно връща кожичката. Баща му казва че сега расте и затова е така, но аз се притеснявам. Все пак е доста важен орган. Дали трябва да направим консулт с детски уролог?

# 631
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 755
Здравейте! Имам син на 10г. Беше с лека степен на фимоза като бебе и по съвет на педиатъра полека отлепяхме по време на къпане. Миналата година го водихме на хирург и вече е напълно отлепен. Но сега като е по-голям казва , че когато се мие го боли главичката и не може да я пипне, щипе и когато стане "голяма" става по тъмно синьо червена и по - трудно връща кожичката. Баща му казва че сега расте и затова е така, но аз се притеснявам. Все пак е доста важен орган. Дали трябва да направим консулт с детски уролог?

Да, направете консултация. Синът ми бе на 6, без проблеми дотогава, когато направи парафимоза, кожичката не можа да се прибере и го водихме в Пирогов, и в последствие все по-трудно се забелваше, даже започна и да се цепи. Направихме консултация, изписаха ни кремове за 1 месец, без ефект и оперативно му махнаха част от кожата, т.нар. частично обрязване.

# 632
  • Мнения: 523
Здравейте! Имам син на 10г. Беше с лека степен на фимоза като бебе и по съвет на педиатъра полека отлепяхме по време на къпане. Миналата година го водихме на хирург и вече е напълно отлепен. Но сега като е по-голям казва , че когато се мие го боли главичката и не може да я пипне, щипе и когато стане "голяма" става по тъмно синьо червена и по - трудно връща кожичката. Баща му казва че сега расте и затова е така, но аз се притеснявам. Все пак е доста важен орган. Дали трябва да направим консулт с детски уролог?

Да, направете консултация. Синът ми бе на 6, без проблеми дотогава, когато направи парафимоза, кожичката не можа да се прибере и го водихме в Пирогов, и в последствие все по-трудно се забелваше, даже започна и да се цепи. Направихме консултация, изписаха ни кремове за 1 месец, без ефект и оперативно му махнаха част от кожата, т.нар. частично обрязване.


Благодаря за съвета, ще потърся уролог. Тъкмо сега започва и лятната ваканция

# 633
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте, искам само да поясня, че с този проблем се занимават детските уролози и детските хирурзи. Такива в София има само в "Пирогов" и "Токуда".

# 634
  • Мнения: 44
И нашата педиатърка беше уж модерна, млада, година и половина не спомена нищо за забелване, докато на един преглед, докато се усетя и дръпна кожичката, потече кръв. Каза, че трябвало да забелвам, но от тогава мина вече повече от година и половина, а синът ми не позволява никой да му докосва пениса и вече и да искам не мога да забелвам, много е травмиран. В единичните случаи когато успявам да го докосна, виждам че отворът е само 3 мм и няма никакви изгледи да стане повече в скоро време.
Сега сме при нова лекарка, тя не се е интересувала как стоят нещата, само хомеопатът винаги намеква, че трябва да забелваме някак си.
Ще следя темата.  Simple Smile
Не е до възраст, защото нашата педиатърка е с 30 годишен опит и е против забелването.

# 635
  • София
  • Мнения: 3 162
И нашата педиатърка беше уж модерна, млада, година и половина не спомена нищо за забелване, докато на един преглед, докато се усетя и дръпна кожичката, потече кръв. Каза, че трябвало да забелвам, но от тогава мина вече повече от година и половина, а синът ми не позволява никой да му докосва пениса и вече и да искам не мога да забелвам, много е травмиран. В единичните случаи когато успявам да го докосна, виждам че отворът е само 3 мм и няма никакви изгледи да стане повече в скоро време.
Сега сме при нова лекарка, тя не се е интересувала как стоят нещата, само хомеопатът винаги намеква, че трябва да забелваме някак си.
Ще следя темата.  Simple Smile
Не е до възраст, защото нашата педиатърка е с 30 годишен опит и е против забелването.

Хомеопат и фимоза - такова съчетание досега не бях чувал..

# 636
  • София
  • Мнения: 38 210
Доктор Оги, синът ми стана на 8 и е забелен точно на половината на главичката. Нямам никакви проблеми засега. Но все пак, какво да правим? Трябва ли да се прави нещо?

# 637
  • София
  • Мнения: 3 162
Вашето описание е много общо. Може би Вие смятате, че детето няма проблеми. Нека да го прегледам, ще мога да дам съвет.

# 638
  • Мнения: 3
Здравейте д-р Бранков,
Имам син на 1,4 месеца от снощи след като го изкъпах видях, че единия тестис му е поддут. Заведохме го в Пирогов и му направиха ехография и изследвания и установиха Хидроцеле. Мога ли да ви попитам дали тази събрала се течност изчезва от самосебе си или се налага операция? Поддутината е в тестиса, който още не е слезнал изцяло в торбичката другия за сега е добре. Благодаря ви предварително за отделеното време.

Последна редакция: нд, 28 юли 2019, 08:00 от My_kiss

# 639
  • София
  • Мнения: 3 162
Ако подутината в тестиса не е голяма, тоест има малко хидроцеле, може да се изчака. Но мен ме смущава, че колегите са установили висок стоеж на тестиса. Не мога да си представя ситуацията, трябва да видя детето. Защото ако има крипторхизъм, трябва в скорошни срокове да се оперира. Може да доведете детето при мен в Детския център на Токуда.

# 640
  • Аз ще се вмъкна в теб, ще разбъркам в теб, ще разхвърлям душата ти аз, ще се влея във теб, ще кипя във теб, ще взривя покоя ти!
  • Мнения: 3 654
Добър ден, др. Оги.
От по-малко от месец имам едногадишен син - осиновен е, от приемно семейство. Не съм гледала момченце до момента и въпросът с пениса и неговото третиране ме притеснява.

Пенисът е много мъничък, детенцето е дебеличко - 12 кг е на 1 годинка, и не мога да преценя дали е съразмерен за тялото му. Забелен е вече. Ние продължаваме, вечер при къпане да забелваме. Показва се отвора на уретрата, на върха на главичката.
Притеснява ме, че е със много сиьовиолетов цвят, както и че не се показва шииката на пениса, а главичката е като покрита с ципичка. Има си определено малко количество смегма, което измиваме внимателно.  И двата тестиса са в скротума.

Имам ли, според Вас, причина за притеснение относно размерът на органите му и функционалността им?

# 641
  • Мнения: 4
Аз искам да попитам конкретно. Имаме и ние проблем с пишлето. Та ми каза хирург, който го преглежда бани с тетра. Само че не уточнихме как. Общо взето на 3 литра вода слагам щипка тетра варя 5 мин и 15мин под похлупак оставям да се задуши. После като поизстине цопвам детето вътре и си стои едно 5 минути. На ден му правя две такива бани. Правилно ли ги правя? И колко продължително време може да се правят, понеже някъде четох че тетрата изсушава кожата и да не постигна обратния ефект накрая. Другото което е, тук таме попаднах на компрес с риванол. Как се прави? Напоявам памук с риванол 1 към 1 смесен с вода ли? И после колко време стои на пишлето? Много ми е важно, тъй като сме с възпаление там, казаха ми че до преди да отмине възпалението пишлето не трябва да се пипа. Та се чудя дали действам правилно. В момента не смея дори да дръпна кожичката изобщо, само си го цопвам в легена да стои. Ако някой е запознат, много моля да сподели.

Последна редакция: вт, 05 ное 2019, 19:43 от lindy86

# 642
  • София
  • Мнения: 3 162
Аз не препоръчвам тетра, а компреси с риванол. Без разреждане. Сменяте марлята 4 пъти дневно.
Обаче не става ясно какво е състоянието на кожичката. Без да го прегледам не мога да дам съвет.

# 643
  • Мнения: 4
Ами тя самата кожичка нищо й няма, но като се дръпне вътре самия отвор, през който пишка, е зачервен и леко подут. Детето не съм насилвала да го забелвам, т. е. издърпвала съм само кожичката доколкото позволява. Не е забелен. Само че се подредихме с бъбречна инфекция съвсем наскоро и стигнахме до болница като оплакванията му бяха температура и болка при пишкане. Струйката беше добра, но той като започне да пишка се стискаше на средата и се спираше като казваше, че не може да пишка. На 2 г. и 4 месеца е. Малко изглеждаше като при цистит цялото нещо. Сега свършихме курса с антибиотика и му правя баните от тетра. Но ме гложди, че цялото нещо може да се е получило от пишлето и затова ми е важно да действам правилно. Иска ми се при първа възможност да го доведа при вас на преглед, но ще трябва да организирам и пътуване до София. Ако може пишете ми номер, на който да запазя час за преглед.

# 644
  • Мнения: 57
Здравейте,бих искала да попитам някой сблъсвал ли се е с този проблем...Предстои обрязване на детето ми 3г,поради медицински причини(фимозен пръстен)...Въпросът ми е трудно ли е възтановяването,съвети за по бързо възтановяване и кога детето може пак да си ходи на градинка спокойно.Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт