Bioderma

  • 42 930
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 702
В момента ползвам мостра на тониращия крем 50+. Засега съм доволна. някой използвал ли го е?

Миналото лято бях с него и ми хареса. Малко е мазен, но аз преди него слагах крем и база за грим, а и кожата ми тагава не беше така суха като сега. И не е вярно, че не се схаща тен с такъв висок фактор- азз получих страхотен тен, а дорr не съм си пекла лицето кой знае колко.
На Биодерма ползвах и слънцезащитния спрей в оранжева опаковка, той също ми хареса- хубаво се размазва, не побелява и мирише приятно. Имах супер тен с него, въпреки че е със сравнително висок фактор- 30.
За суха кожа препоръчвам ексфолианта от серията Hidrabio- страхотен е! За първи път след измиване на лицето, кожата ми не е опъната и скърцаща.  Ако някой знае за измиващ гел на Биодерма за суха кожа, моля да сподели, понеже не съм попадала на такъв досега, а искам да сменя този на Авен, че ми изсушава доста.
Козметичката от темата Попитай козметичката препоръча този гел,като каза,че не изсушава кожата,аз също искам да го пробвам,и да ви питам някой ползвал ли го е?

http://www.framar.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC% … -pid30012199.html
има го и в опаковка от 200мл

# 61
  • Мнения: 3
Мерси, mama galka23! Сега се сетих, че съм го виждала, но в малка опаковка. Ще го прабвам непременно!

# 62
  • Мнения: 17 414
Ползвам го, за децата, понякога и аз. Малка ми дъщеря е с атопичен дерматит- предписа й го дерматолог. Купувам от 500мл, щото ми е по- изгодно.

# 63
  • UK
  • Мнения: 1 937
mamagalka, а с този мус може ли да се чисти и грим? Искам да си купя някаква измиваща емулсия или гел за сутринта и вечерта на Биодерма, нещо, което да не изсушава, но и да не дразни...или пък може би мицеларния разтвор? С нормална и реактивна кожа съм.

# 64
  • Мнения: 17 414
Пробвала съм го и за почистване- не съм доволна аз лично и смятам, че разтворът е по- добрият вариант.

# 65
  • Мнения: 702
mamagalka, а с този мус може ли да се чисти и грим? Искам да си купя някаква измиваща емулсия или гел за сутринта и вечерта на Биодерма, нещо, което да не изсушава, но и да не дразни...или пък може би мицеларния разтвор? С нормална и реактивна кожа съм.
Точно за почистване на грим го препоръчаха в другата тема,но не съм го полвала и не мога да кажа как е!
Ето това е много хвален продукт и мисляче е подходящ за почистване на грим и з нормална кожа!

http://www.framar.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC% … -pid30008306.html

# 66
  • Мнения: 3
Това тоалетно мляко съм го купувала няколко пъти. Много е приятно, не е толкова гъсто като другите млека и много бързо попива. Не оставя филм върху кожата, много хубаво хидратира. За съжаление, доста бързо ми свършва и точно поради тази причина използвам друг продукт, който е в по-голяма опаковка. Това е единственият недостатък.
Мицеларните води на Биодерма също ми харесват, но едно шишенце не ми стига и за 2 седмици, което ми е доста изнервящо и предпочитам да взимам друго, което ще ползвам повечко време. Те са подходящи за по-мазна кожа според моите наблюдения, моята е сухичка и леко ми опъваше след мицеларната вода.

# 67
  • Мнения: 5
По повод мицералните води и предния пост - имам две - Hydrabio и Sensibio. Изключително икономични и приятни за ползване. Учудвам се, че били неикономични. Подходящи са за по-мазни кожи, да, заместват тоалетните млека. По-добрата за мен е Sensibio-то. Препоръчвам я, още повече, че я има в малка опаковка, до 10 лв, удобна за проба, пък и за носене.

# 68
  • Мнения: 3
Ти грима ли си махаш с мицеларнен разтвор? Би било хубаво да кажеш и какво количество грим слагаш и по колко пъти на ден си почистваш лицето с Биодермата. Ще кажа как е при мен- гримирам се всеки ден, доста често дори и по два пъти (т.е почиствам сутрешния грим изцяло и нанасям вечерен). Най-малко по 2 пъти на ден си чистя лицето и при такова ползване, стаднартна опаковка на мицеарния разтвор ми стига за по-малко от 2 седмици Peace Което ми е безкрайно неикономично, откъдето и да го погледнеш!

# 69
  • Мнения: 5
Pretty_T, относно грима - гримирам се по възможно най-естестевия начин - фон дьо тен, пудра(понякога), мъничко руж, черен молив, спирала, глос. Гримирам се почти всеки ден, но не всеки. Най-често веднъж на ден. Рядко слагам вечерен грим. Мицералният разтвор използвам за отстраняване на грима, след което ползвам други почистващи продукти. Не съм свикнала да не си измия лицето след това. Ползвам тампонче, на което слагам разтвора. За дневния грим ми е достатъчно едно томпонче, за вечерен ми се е налагало да ползвам две, но това не се случва често.
В твоя случай може би не идва икономичен, но то има ли продукт, които да не свършва....
 Аз съм много доволна от продукта - като качество и икономичност.
И от други продукти на марката съм доволна, така че ще продължа да я ползвам  Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 3
Ами, ето защо ти е икономичен мицеларният разтвор. Аз с едно тампонче не мога да си изчистя спиралата само от едното око, какво остава за цялото лице hahaha
Изразходвам поне 6-7 тампончета с разтвор и след това задължително си измивам лицето с почистващ гел. Но както казах вече, аз слагам доста грим (не като количество, а по-скоро като разнообразни продукти) и то повечето е водоустойчив и доста издръжлив и дълготраен. Ние с теб затова имаме различно мнение по въпроса, просто използваме продукта по различен начин. Иначе, аз съм наясно, че не съществува продукт, който да се използва безкрайно дълго. Но много по-удобно ми е да си купя тоалетно мляко 400мл (разбира се на по-висока цена), отколкото непрестанно да купувам мицеларен разтвор, който ми свършва аламинут и чиято водниста консистенция предразполага към буквално изливане от шишенцето. Определено проблема не е в цената, а в безмислената му неикономичност според мен.

# 71
  • Мнения: 0
Вече има 500мл. разфасовки (30лв) на мицеларните разтвори - просто информативно съобщавам, за нуждаещите се от големи количества Wink

# 72
  • Мнения: 5
Pretty_T, така е. За щастие има толкова много продукти на пазара, че човек може спокойно да избира. За вечерния си грим използвам тоалетно мляко, по-удобно е за почисстване на количества грим, доволна са от това на Galenic, но това вече е друга тема Heart Eyes Козметиката за мен направо е мания, коята придобива разстрашителни размери в последно време, чак почвам да се плаша....

# 73
  • Мнения: 3
Кокетка, същата съм и аз hahaha Не мога да спра да купувам и това си е! Точно това мляко на Галеник ползвам, бялото 400мл, супер е!

# 74
  • Мнения: 5
 Laughing какво съвпадение, и моето е 400 мл, било някаква промоционална опаковка, иначе го видях 200 мл за същата цена  Wink И аз съм много доволна от него. Ще се опитам към момента да се въздържа, но за  бъдещи покупки съм хвърлила око на 1-2 продукта на Галеник, пък ще видим  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт