Нека има Еко подфорум в Бг-Мамма!

  • 8 766
  • 177
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 13 236
Какво те кара да мислиш, че ще изчезне?  Rolling Eyes
newsm78 Може би случилото се с подобни теми от съвсем близкото минало, модератерствани от участващи в тази дискусия модератори,твърдящи, че са безпристрастни (и с това си мнение искрено се надявам да не разлютя по-горните).  Praynig

Ако е нарушавала правилата (нямам идея за коя тема точно говориш)... тази не нарушава, още повече, че се намира баш на точното място. А какво му пречи на потребителя ако не е доволен от решение на модератор да уведоми администраторите? Така е честно, нали?  Wink

# 136
# 137
  • Мнения: 3 869

Понеже стана ясно, че засега не се предвижда създаването на Еко подфорум, можем ли да се възползваме от предложението на Vache?

Понеже Алетрнативния форум няма модератор аз бих предложила някой, който следи темите да опреснява 1 постинг и после някой от модовете ще подменя информацията.  Wink

Удобно ли е по този начин? Как точно да стане? (въпросът е към потребителите, не към модераторите) Някой да информира мод за новопубликуваните връзки в темата-указател и да посечи кои раздели на 1-ва страница на Зелена (Екологична) Тема да вялзат?!  newsm78

# 138
  • Мнения: 658
А всъщност удобно ли е един човек да се ангажира с това? Меги, би ли поела тази задача?

Друго, вече коментирахме, че повечето теми се намират в по-слабо посещаемите подфоруми и че са трудно откриваеми, обосновахме се достатъчно по въпроса. Това се отнася и за двете теми, които сега коментираме за закован указател - едната се намира в Алтернативния, а другата - в Нашият дом. Тъй като общото между всички "зелени" теми е това, че сме майки / родители, които целят да живеят и да отгледат децата си в хармония с природата, бих искала да предложа закованият указател да се намира в "Майки". Това би била една добра отправна точка за всички родители, които се интересуват от еко, био, зелено, естествено...

# 139
  • Мнения: 7 008
Ми не сте всички родители, ама щом смятате, че майки ще е най-добре, майки да е Rolling Eyes

# 140
  • Мнения: 3 869
Ами в нашия случай (без подфорум засега), си мисля, че Зелена Екологична Тема си е на мястото в "Нашя дом", но разглеждам "нашия дом" като по-общо понятие - нашият дом Земята Simple Smile
Въпросът е дали може да бъде закована тази тема или е по-обре да има закована тема "Зелен Екологичн Указател" (или него такова) където да не се пише много, но да може да се ъпдейтва редовно първа страница и да се добавят нови теми там. За снова на указателя би послужила разбира се, първа страница на Зелената Екологична Тема.
Отделно разни зелени еколологични въпроси и мнения мога да се дискутират както и досега в Зелената Екологична Тема.
Какво мислите?

Единствено темата за раждането е за "Майки" по мое мнение, но времето тя да може да просъществува там все още не е дошло, затова е по-добре да остане там където е сега. Достатъчно е, че ако човек напише ключови думи в Гугъл първо му излиза именнот тази тема. Т.е. проблем с търсенето за нея специялно няма Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 13 236

Понеже стана ясно, че засега не се предвижда създаването на Еко подфорум, можем ли да се възползваме от предложението на Vache?

Понеже Алетрнативния форум няма модератор аз бих предложила някой, който следи темите да опреснява 1 постинг и после някой от модовете ще подменя информацията.  Wink

Удобно ли е по този начин? Как точно да стане? (въпросът е към потребителите, не към модераторите) Някой да информира мод за новопубликуваните връзки в темата-указател и да посечи кои раздели на 1-ва страница на Зелена (Екологична) Тема да вялзат?!  newsm78


Мег аз нямах предвид точно това... Останалите потребители пращат готови коригирани първи постинги и ние ги подменяме. Така мисля, че е редно. Това означава някой от най-задълбочено четящите в тази тема да допълва първия постинг и после да го изпраща на мод като текст. Вие не можете да коригирате, но можете чрез цитат да позлвате цялото съдържание на 1 постинг с тагове и всичко... Това го казвам, защото аз лично не бих имала време да се наема да поддържам непрекъснато линк по линк която и да е тема с изкл. на библиотеките например. А ако някой друг се навие да го прави - ОК, няма проблем  Wink

# 142
  • Мнения: 3 869
Vache, благодаря за разяснението; сега те разбрах Simple Smile

# 143
  • Мнения: 658
Аз имах предвид в "Майки (бъдещи и настоящи)" да бъде закована тема - указател на зелените теми, намиращи се в BG-Mamma. Тоест тази тема да съдържа списък на зелените теми във форума без в нея да се дискутира значението на думата "екология", дали вегетарианството и раждането в къщи са еко... "ЗЕЛЕНА "(ЕКОЛОГИЧНА) ТЕМА е библиотека за всякаква екологична информация, намираща се както във форума, така и извън него (има връзки към външни източници) , също така тя е дискусионна тема. А нали искаме обединяваща отправна точка, която да води към всички останали теми във форума? Нещо като тази закована тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168884.0
Така, а аз дали те разбирам правилно Vache?  Embarassed

# 144
  • София
  • Мнения: 13 236
Vache, благодаря за разяснението; сега те разбрах Simple Smile

Няма проблеми!  Peace

Kabiv, за заковаването на тема в Майки да кажат модовете там  Wink
А иначе нали за това говорим за отправна точка. Обаче, това което аз обясних беше, че тази отправна точка трябва да се поддържа актуална. Затова предложих вместо при всеки новопоявил се постинг или тема (защото аз разгледах конкретните две постнати тук) да се информира модератор. Принципно е по-лесно един човек, който чете повече тези теми и ги следи да поправя първият постинг като текст и някой модератор ще го подмени. Проблемът е, че аз лично нямам време да следя моят подфорум, останалите, без конкретен мод и да поддържам дадена отправна точка актуална. В темите, които са на този принцип обикновено един потребител следи и събира линковете и после модератор подменя. Grinning
Но Kabiv замисли се дали е възможно една тема да бъде хем справочна, хем дискусионна. Зависи от обема на информацията де, но все пак... И как ще се определи къде да седи тази отправна тема? В кой подфорум?

И друго искам да попитам.. редно ли е след като тази тема е обединяваща за теми в бг-мамма да има линкове към други външни източници. Може ли да сме сигурни, че няма да се превърне в тема събрала информация от места в нета, но не и от бг-мамма?

# 145
  • Мнения: 658
Последно, че и аз започнах да се обърквам. Rolling Eyes Vache, точно това предложих и аз - справочна тема без дискусии и без линкове към външни източници. Сега въпроса е къде?

# 146
  • София
  • Мнения: 13 236
Последно, че и аз започнах да се обърквам. Rolling Eyes Vache, точно това предложих и аз - справочна тема без дискусии и без линкове към външни източници. Сега въпроса е къде?

Нямам идея  Rolling Eyes
Нека и други модове да се включат...

# 147
  • Мнения: 1 048
А няма ли да е по-добре,ако е Алтернативен подфорум,а не еко,няма ли да е по-приемливо и по-обхватно

# 148
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Имам идея, но не знам дали е давана преди  Blush - на всяка от "зелените" ни теми, да има линк към "указателя на зелени теми" - така, ако влизате само в мими, ще се ориентирате и за дома, и за другите, т.е. намерите ли една еко-тема, ще стигнете и до другите....
ПП. сега виждам, че на 1-ва страница на ЕБХ-то няма такава препратка  Wink http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=424945.0  Peace

# 149
  • Мнения: 902
Е, не всички четат "Майки (бъдещи и настоящи)" (аз специално - не) , може да се сложи в няколко форума - така поне ще има частично, минимално решение.  Например да има в Наш дом, Майки, Алтернативна медицина и още един ( за Кърменето, примерно), но някой трябва да се заеме с обновяването им...

Общи условия

Активация на акаунт