Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 252 125
  • 744
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 167
Здравейте!
А аз да ви се похваля - днес стана 1 г. от операцията ми и се радвам, че съм добре.
Целувки на всички "ветерани" и Ви благодаря за голямото приятелство!

# 16
  • Мнения: 223
Браво, Софи! Допълнила си първата страница.


Момичета мойте мъки продължават.В момента съм на инжекции-милгама и мовалис,но подобрение няма за сега!Личната ми каза,че нямало нужда от невролог,ама без да ме пипне дори,само и показах къде боли и каза,ако нямам подобрение до края на седмицата,че ще се наложи да мина на кортизолови инжекции....Вярно ли е,че на снимките не се виждало нищо и нямало смисъл и от снимка..... newsm78
Нинка, по принцип лечението на личната ти е адекватно. Всички процедират така-отначало се пробва с нестероидни противовъзпалителни (мовалис е едно от тях), евентуално + милгама, зависи от симптомите, може и мидокалм. Ако не подействат-кортикостероиди. НО! Ти все пак трябва да знаеш точната си диагноза, която на рентген наистина не може да се види, ако има дисково изменение, но се вижда прекрасно на скенер, или още по-добре на ЯМР. Това са сравнително скъпоструващи изследвания и затова трудно се дава направление дори от специалист-невролог и неврохирург. За GP-то ти се съмнявам изобщо да даде, щом и се свиди даже направление за невролог. Ако можеш, си плати скенер, мисля, че е в порядъка на 50 лв. Иначе пак настоявай за невролог. Невролозите, по мое мнение не правят кой знае какво, но поне нзаначават медикаменти, насочват за физиотерапия, балнеолечение, или друг тип консервативно лечение. Не на последно място, имат право да дават много болнични, ако се наложи. С това отговарям на въпроса и на GagaMaga. Аз досега съм сменил 3-4 невролога и всички правят едно и също (почти нищо). Малко невролози има, които могат да разгадаят диагнозата по снимка от скенер, или ЯМР, без да прочетат разчитането от рентгенолога. Моят съвет-идете на консултация при неврохирург. Не е задължително да се оперирате, но всеки кадърен хирург, като погледне снимката, че каже колко е сериозно положението, какво се притиска от нервните структури и каква е прогнозата. Чул съм, че почти винаги неврохирурзите препоръчват непременно операция, но в моя случай не бе така. Макар аз самият да не съм опериран, има много колеги от форума, успешно оперирани. Митовете за непременно осакатяване след операция са отпреди години, когато се е действало почти на сляпо. Всеки трябва да вземе решение сам за себе си.

# 17
  • Мнения: 223
niama me, спокойно. Аз съм с ДХ от поне 5 години, баща ми- от 40 ! Сега е почти на 70, но води нормален и активен начин на живот. С болки понякога и известна пареза на левия крак, но копае градини!
Ако имаш време, върни се назад в тези теми, ще намериш огромно количество информация.
Напиши тук разчитането на скенера, може да ти разясним нещо.

Към всички "новобранци". Моля ви, не се подвеждайте по категорични мнения от неспециалисти като мен например. "Оперирайте се веднага", "ходете на озонотерапия", "в никакъв случай операция" и др. да не ви подвеждат. Еднозначно решение и лечение-панацея няма. Изводи си прави всеки. Случаите и съветите на другите могат само да ориентират. 

# 18
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Tекс,благодаря ти,мисля,че няма да имам проблем за направление,ако съм по-настоятелна,но при кого да отида?
Ти би ли ми препоръчал добър невролог в София?

# 19
  • Мнения: X
niama me, спокойно. Аз съм с ДХ от поне 5 години, баща ми- от 40 ! Сега е почти на 70, но води нормален и активен начин на живот. С болки понякога и известна пареза на левия крак, но копае градини!
Ако имаш време, върни се назад в тези теми, ще намериш огромно количество информация.
Напиши тук разчитането на скенера, може да ти разясним нещо.

Към всички "новобранци". Моля ви, не се подвеждайте по категорични мнения от неспециалисти като мен например. "Оперирайте се веднага", "ходете на озонотерапия", "в никакъв случай операция" и др. да не ви подвеждат. Еднозначно решение и лечение-панацея няма. Изводи си прави всеки. Случаите и съветите на другите могат само да ориентират. 

Разчитането на скенера мога да напиша довечера, защото сега съм на работа а снимката е в къщи.
Днес сложихме втора инжекция Дексаметазон, въпреки че лекаря каза че няма нужда да се слагат но болките отново се засилиха. След поставянето на първата, нямаше болки почти 4 дни и аз се обнадеждих страшно много...днес обаче всичко ми изби. Рева от сутринта, дори се обвинявам че не съм била по-настоятелна да го водя на лекар. Защо позволих да се оплаква от кръста толкова време, докато не стигна и до крака....но какво да направя като ми се казва Престани да мрънкаш ,няма да ида на лекар, нищо ми няма !!! Е...до това се стигна.....
Имам толкова много въпроси....сестрата на обяд каза че е възможна болката в крака отново да е реакция от новото лечение, тоест да започне да действа след 3-те инжекции Мелбек /нещо такова/, които изписаха. А може и просто вече да е минало действието на дексаметазона..... Колкото се опитвам да бъда положителна, толкова не ми се получава. На 2-3 места прочетох за осакатени или не събудили се след операции и сега само това мисля. Много зле се чувствам.....
Ще заживеем ли пак нормално както преди? Ще може ли да води активен начин на живот както преди? Защо не минава бързо......
Абе много неща и...............

# 20
  • Мнения: 14
Днеска говорих с личния си лекар и той ми препоръча физиотерапията на бившата поликлиника Хр.Ботев-не и зная новото име май е ДКЦ-3. Доколкото разбрах,където избереш лекар физиотерапевт,трябва да провеждаш физиотерапияа в клиниката където работи. Лекарката която ми препоръча е д-р Кирилова. Някой,ако знае нещо. ОК, в какъв смисъл са те скопосали? Аз мисля да поискам йонофореза с нивалин,както съветвате всички по-нагоре. Също ми се иска и лекар да ми обясни какво мога да правя от гимнастиките и спортовете.

Здравей,
Преди малко ти писах в предишния форум за болките. Моят съвет е,че докторът трябва да ти определи процедурите. Всяко състояние е индивидуално. Но дори и да не ти изпишат ЛФК, хубаво е да започнеш някаква гимнастика. Това, което на мен постоянно ми се повтаря е, че единственият начин да се предпазим е като стегнем мускулатурата и облекчим гръбнака.

# 21
  • Мнения: 14
Tекс,благодаря ти,мисля,че няма да имам проблем за направление,ако съм по-настоятелна,но при кого да отида?
Ти би ли ми препоръчал добър невролог в София?

Здравей,
аз лично съм много доволна от д-р Зографова в Токуда. Работи с направление.

# 22
Разчитането на скенера мога да напиша довечера, защото сега съм на работа а снимката е в къщи.
Днес сложихме втора инжекция Дексаметазон, въпреки че лекаря каза че няма нужда да се слагат но болките отново се засилиха. След поставянето на първата, нямаше болки почти 4 дни и аз се обнадеждих страшно много...днес обаче всичко ми изби. Рева от сутринта, дори се обвинявам че не съм била по-настоятелна да го водя на лекар. Защо позволих да се оплаква от кръста толкова време, докато не стигна и до крака....но какво да направя като ми се казва Престани да мрънкаш ,няма да ида на лекар, нищо ми няма !!! Е...до това се стигна.....
Имам толкова много въпроси....сестрата на обяд каза че е възможна болката в крака отново да е реакция от новото лечение, тоест да започне да действа след 3-те инжекции Мелбек /нещо такова/, които изписаха. А може и просто вече да е минало действието на дексаметазона..... Колкото се опитвам да бъда положителна, толкова не ми се получава. На 2-3 места прочетох за осакатени или не събудили се след операции и сега само това мисля. Много зле се чувствам.....
Ще заживеем ли пак нормално както преди? Ще може ли да води активен начин на живот както преди? Защо не минава бързо......
Абе много неща и...............

Здравей и от мен!
Първо искам да ти кажа - спокойно! Аз съм на 29. 4 години сменях лекарсва и периодични кризи, но понеже и аз съм голямо магаре, трябваше да не мога да си движа десния крак, че да отида на снимка. Сега съм с операция на 2 месеца. Чувствам се страхотно и изтръпването в крака почти отмина. При това разчитам много скоро пак да спортувам активно. Сигурна съм, че и при вас нещата ще се оправят. Нужно е само търпение и постоянство. При всеки човек проблемът е много индивидуален и не е задължително да се стига до операция.
Знам, че е стресиращо, но не забравяй,че все пак не теб те боли. Човекът до теб има нужда от спокойствието ти и подкрепата ти. Не мисли за каквито и да са неща до преди да сте се информирали напълно за диагнозата и да сте се консултирали с необходимите специалисти.
Да мислиш за последици от решения, които все още не ти се налага да взимате, е излишен стрес.

# 23
  • Мнения: 78
Здравейте!
И аз се разписвам в новата тема. За сега нямам проблеми с "приятелката" на Л-4 Л-5. Само дето от няколко седмици ме мъчи много досадна тъпа болка в областта на шията Weary. Изтръпали са ми лявата длан отстрани, кутрето и безименният пръст.  Вечер е просто отвратително. Място не си намирам на ръката. Преди пет години след като родих имах същите оплаквания, но и на двете ръце. С времето отшумяха. Притиснявам се да не е нова ДХ - този път  на шията, защото симптомите са същите както при парезта на кракът. Успокоявам се, че всичко е на нервна почва и стрес, но много дълго продължава. Дали да не прескоча до невроложката?   newsm12

# 24
  • Мнения: X
 Ето разчитането на скенера :

 КТ изследването на лумбосакралните прешлени на нива Л3 Л4, Л4-Л5, и Л5 - ЕС1 показва:

Л3 - Л4 и Л4 - Л5 - б.о.
Л5 - Ес 1 - голяма десностранна дискова херния.
Парамедианна.

 Confused

# 25
  • Мнения: 309
Няма ме,не се притеснявай толкова много.Аз вече 2 години съм с постоянни болки от хернията-хирурзите казват-не си за операция,а минаване няма.Вначалото като я получих бях 2 месеца на легло и от нищо не ми минаваше.Постепенно болките утихнаха,но не минаха никога .Нямам ден без болка все още не мога да свикна и да приема.Не се притеснявай давай сила и кураж на съпруга си,направете консултации с неврохирург,има много сполучливи операцйй както тук така и в чужбина.Ще видите ,че с времето всичко ще се нареди.Имай вяра.

# 26
  • Мнения: 615
Да взема да се разпиша в новата темичка  Hug Много добре е станало с новите неща  Peace


niama_me,я се стегнете!Тук сакати хора няма!Оперирана съм и ходя на двата си крака.С това се живее,има и по-страшни неща.
Лекарят преценя ,кога се прави физ.терапия,щом ви праща отидете.Това ,как ще му се отрази е много индивидуално.Аз лично съм имала случай на влошаване,но трябва да  пробва.Процедурите действат обезболяващо ,но чудеса не правят.Да направи физ.терапия и след това евентуално санаториум.Ако болките са от много време и много силни се консултирайте с неврохирург и може би трябва да направите ЯМР или ЕМГ

Много точно казано.

 newsm20



Трябва да имате МНОГО търпение преди всичко.



Здравейте!
И аз се разписвам в новата тема. За сега нямам проблеми с "приятелката" на Л-4 Л-5. Само дето от няколко седмици ме мъчи много досадна тъпа болка в областта на шията Weary. Изтръпали са ми лявата длан отстрани, кутрето и безименният пръст.  Вечер е просто отвратително. Място не си намирам на ръката. Преди пет години след като родих имах същите оплаквания, но и на двете ръце. С времето отшумяха. Притиснявам се да не е нова ДХ - този път  на шията, защото симптомите са същите както при парезта на кракът. Успокоявам се, че всичко е на нервна почва и стрес, но много дълго продължава. Дали да не прескоча до невроложката?   newsm12


Върви на невролог до като е време  Peace
 

# 27
  • Мнения: X
Да взема да се разпиша в новата темичка  Hug Много добре е станало с новите неща  Peace


niama_me,я се стегнете!Тук сакати хора няма!Оперирана съм и ходя на двата си крака.С това се живее,има и по-страшни неща.
Лекарят преценя ,кога се прави физ.терапия,щом ви праща отидете.Това ,как ще му се отрази е много индивидуално.Аз лично съм имала случай на влошаване,но трябва да  пробва.Процедурите действат обезболяващо ,но чудеса не правят.Да направи физ.терапия и след това евентуално санаториум.Ако болките са от много време и много силни се консултирайте с неврохирург и може би трябва да направите ЯМР или ЕМГ

Много точно казано.

 newsm20



Трябва да имате МНОГО търпение преди всичко.



Здравейте!
И аз се разписвам в новата тема. За сега нямам проблеми с "приятелката" на Л-4 Л-5. Само дето от няколко седмици ме мъчи много досадна тъпа болка в областта на шията Weary. Изтръпали са ми лявата длан отстрани, кутрето и безименният пръст.  Вечер е просто отвратително. Място не си намирам на ръката. Преди пет години след като родих имах същите оплаквания, но и на двете ръце. С времето отшумяха. Притиснявам се да не е нова ДХ - този път  на шията, защото симптомите са същите както при парезта на кракът. Успокоявам се, че всичко е на нервна почва и стрес, но много дълго продължава. Дали да не прескоча до невроложката?   newsm12


Върви на невролог до като е време  Peace
 


Виждам от подписа че хернията ти е същата като на съпруга ми , как се развиват нещата при теб?

# 28
  • Мнения: 223
Ето разчитането на скенера :

 КТ изследването на лумбосакралните прешлени на нива Л3 Л4, Л4-Л5, и Л5 - ЕС1 показва:

Л3 - Л4 и Л4 - Л5 - б.о.
Л5 - Ес 1 - голяма десностранна дискова херния.
Парамедианна.

 Confused


В случая няма какво да се разгадава, написано е съвсем ясно. Парамедианна-значи, че хернията е "изскочила" между встрани и назад. За втора херния нищо не се споменава. Не са описани и костно-ставни изменения, което е добре, ако е вярно.

# 29
  • Мнения: 669
Разчитанията на скенера са доста оскъдни,за това ,ако има проблеми  се засилете към неврохирург.Едно,че скенера не показва съвсем точно и друго ,че и малко невролози разбират от снимки.

Общи условия

Активация на акаунт