Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 253 301
  • 744
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 17 546
Аз не правя нищо. Абсолютно нищичко като масажи, гимнастики, плуване или каквото и да било.  Embarassed Затова състоянието ми на дискомфорт се превърна в перманентно. И когато се появи момент, в който аз се усетих като друг човек, като нещо, което не съм била от повече от година, нямаше как да не ми направи впечатление. Примерно, болка в петата си имам сутрин като стана, но нямам напрежение на мястото на ДХ. Ставам от легнало положение по гръб без опора никъде и без усилие, също така без да се завъртам настрани, а право напред като при коремна преса. Не пия никакви лекарства в момента. Нещо напоследък взе да ми става лошо от Мидокалм и го спрях. Гади ми се малко след като го изпия. Rolling Eyes

# 571
  • Мнения: 615
Аз не правя нищо. Абсолютно нищичко като масажи, гимнастики, плуване или каквото и да било.  Embarassed Затова състоянието ми на дискомфорт се превърна в перманентно. И когато се появи момент, в който аз се усетих като друг човек, като нещо, което не съм била от повече от година, нямаше как да не ми направи впечатление. Примерно, болка в петата си имам сутрин като стана, но нямам напрежение на мястото на ДХ. Ставам от легнало положение по гръб без опора никъде и без усилие, също така без да се завъртам настрани, а право напред като при коремна преса. Не пия никакви лекарства в момента. Нещо напоследък взе да ми става лошо от Мидокалм и го спрях. Гади ми се малко след като го изпия. Rolling Eyes

То това беше инцидентно  Blush дори и на тангентор не съм ходил, а в басейна още по малко там се ходи гол и не съм любител на такива мероприятия  Laughing Аз само упражнения си правя сутрин, за това те питах за матрак защото като стана и съм схванат, но след упражненията ми е добре.

# 572
  • Мнения: 17 546
От матрака съм си доволна. Като ставам сутрин (т.е. аз ставам по обяд  Blush ), не се чувствам прележала от времето, прекарано в леглото. Така си почивам най-добре, защото във фотьойл не умея де седя като хората. Blush Все съм сгърчена или седнала по турски, или краката някъде...

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 17:13 от Бижy

# 573
  • София
  • Мнения: 2 020
Примерно, болка в петата си имам сутрин като стана, но нямам напрежение на мястото на ДХ. Ставам от легнало положение по гръб без опора никъде и без усилие, също така без да се завъртам настрани, а право напред като при коремна преса.

Бижу, не те съветвам да ставаш по този начин от леглото, дори само
и за да го използваш като диагностичен критерий.  Simple Smile
Моята рехабилитаторка казваше, че има много пациенти с дискова херния,
които се схващат точно поради неправилно ставане.

Доктор Тишо, много страшен аватар!  Wink
Този скалпеп действа много стресиращо на дискоманиаците.  Mr. Green

# 574
  • Мнения: 615

Доктор Тишо, много страшен аватар!  Wink
Този скалпеп действа много стресиращо на дискоманиаците.  Mr. Green

Така трябва, за да внимават с чупките в кръста  Laughing

# 575
  • Мнения: 167
За снимката на Тишо нямам думи, ама и sophsan е със нова фотосесия.

# 576
  • Мнения: 17 546
Бижу, не те съветвам да ставаш по този начин от леглото, дори само
и за да го използваш като диагностичен критерий.  Simple Smile
Моята рехабилитаторка казваше, че има много пациенти с дискова херния,
които се схващат точно поради неправилно ставане.
Знам! Embarassed Но нямам инстинкта за пазене когато не ме боли. Точно затова за една година си докарах толкова рецидиви! Защото явно положението се е променило и влошило; също така не е стабилизирано и оправено, а аз започвам всичко от начало заради невнимание... Confused

# 577
  • Мнения: 615
За снимката на Тишо нямам думи, ама и sophsan е със нова фотосесия.

Кефи ли те     Laughing

# 578
  • Мнения: 98
Тише, аз и без тази снимка съм се сдухала заради предстояща операция, а ти съвсем ме сдуха с този скалпел Shocked
Искам само да споделя нещо, относно мануалната терапия ... просто искам да дам съвет на такива като мен преди година, които нямат хабер от истинското си състояние и пробват разни чакръкчии, мануални терапевти и др. там "специалисти". Писала съм и преди, сега заради новопостъпилите "колеги" ще споделя...
Много се бях вдървила, знаех, че имам проблеми с дискова-каквото и да означаваше тогава това за мен и след дълги и неуспешни лечения с кортико и нестероидни личната ми лекарка /която е невролог/, ме изпрати не на скенер или ямр, а на мануален терапевт - резултатът беше - "Мъжо пускай чалга, ще играя кючек"... човекът отиде на работа на др. сутрин, аз стиснах зъби и станах, стоварих се като чувал с картофи, изквичах, детето се уплаши /трябваше да я водя на детска градина/, прониза ме ужасна болка, причерня ми, прилоша ми, стигнах до банята, пуснах гореща вода и чакам да отмине адската болка...уви - станах още по-зле, обадих се на баща ми и до там помня...Била съм простряна в коридора по бельо и детето реве и се моли да стана и да не умирам...
Е, не умрях, но си направих ямр чак тази година и сега пак съм на кръстопът дали да се оперирам, а състоянето ми е цветущо..3 нива с ДХ и един смачкан прешлен на Л4-Л5...та хубаво си помислете преди да експериментирате със себе си...
Знам, че когато човек го боли е готов всичко да опита, но помислете какво може да последва със засегнатите нерви...
Това е от мен, не исках да ви плаша, при всеки е индивидуално - просто  newsm51споделих.

# 579
  • Мнения: 615
Тише, аз и без тази снимка съм се сдухала заради предстояща операция, а ти съвсем ме сдуха с този скалпел Shocked
Искам само да споделя нещо, относно мануалната терапия ... просто искам да дам съвет на такива като мен преди година, които нямат хабер от истинското си състояние и пробват разни чакръкчии, мануални терапевти и др. там "специалисти". Писала съм и преди, сега заради новопостъпилите "колеги" ще споделя...
Много се бях вдървила, знаех, че имам проблеми с дискова-каквото и да означаваше тогава това за мен и след дълги и неуспешни лечения с кортико и нестероидни личната ми лекарка /която е невролог/, ме изпрати не на скенер или ямр, а на мануален терапевт - резултатът беше - "Мъжо пускай чалга, ще играя кючек"... човекът отиде на работа на др. сутрин, аз стиснах зъби и станах, стоварих се като чувал с картофи, изквичах, детето се уплаши /трябваше да я водя на детска градина/, прониза ме ужасна болка, причерня ми, прилоша ми, стигнах до банята, пуснах гореща вода и чакам да отмине адската болка...уви - станах още по-зле, обадих се на баща ми и до там помня...Била съм простряна в коридора по бельо и детето реве и се моли да стана и да не умирам...
Е, не умрях, но си направих ямр чак тази година и сега пак съм на кръстопът дали да се оперирам, а състоянето ми е цветущо..3 нива с ДХ и един смачкан прешлен на Л4-Л5...та хубаво си помислете преди да експериментирате със себе си...
Знам, че когато човек го боли е готов всичко да опита, но помислете какво може да последва със засегнатите нерви...
Това е от мен, не исках да ви плаша, при всеки е индивидуално - просто  newsm51споделих.

Да сложа ли някой гол мускулест мъжага да те успокоява  Hug
Ели не му мисли много много ако няма друг начин, аз както знаеш съм твърдо против операцията, до като може да се търпи. Но когато нещата отиват към пареза или друго трайно увреждане просто няма друг начин. Сега мисли за бала а операцията да не те притиснява за да не си докараш нещо по лошо от ДХ на главата  Peace

# 580
  • Мнения: 615
Сигурно го има някъде писано но аз да си питам  Laughing
Някакви кординати на проф. Бусарски да имате, и как става записването за преглед  newsm78

# 581
  • София
  • Мнения: 57
В Иван Рилски на вратата на Бусарски има телефони, но не знам дали има смисъл от предварително записване. Аз се бях записала и все едно не бях - пак чаках много време, изчаках всички които са дошли преди мен. По телефона доктора ми каза "Ела в кабинета след 10", отидох и си изчаках реда.

# 582
  • Мнения: 615
В Иван Рилски на вратата на Бусарски има телефони, но не знам дали има смисъл от предварително записване. Аз се бях записала и все едно не бях - пак чаках много време, изчаках всички които са дошли преди мен. По телефона доктора ми каза "Ела в кабинета след 10", отидох и си изчаках реда.

Много благодаря  Hug
Аз четох в нета по въпроса и стигнах до същия извод  Peace

# 583
  • Мнения: 234
Споко, операцията не е толкова страшна! И ,ако  мога да върна времето назад -сигурно бих отрязал първата веднага ,преди да ми докара втората  и сплеснатите дискове на още едно ниво.Казвал съм ,какво е притеснителното-не можеш да си сигурен ,че дори и да си платиш няма да те "претупат" и че ангажимента на докторите свършва с рязането ,а това си е половината работа! Рехабилитацията, раздвижванията ги няма в общата картинка-а това може да е предпоставка за рецидиви!

# 584
  • Мнения: 234
Тишо, имаше мнение ,което споделям,че няма полза от преглед при Бусарски,само ще ти вземе парите и ще ти каже същото ,като идея и 50 пъти по-постно от който и да е от младите хирурзи.Хич не обича да се обяснява -вероятно ,защото са му скъпи думите.За 10 дни там не ми е казал и две думи ,а уж ми беше опериращия !!! Предимно контактувах с младшия неврохирург в екипа ,който не се скъпеше да обяснява ,каквото го попиташ!   

Общи условия

Активация на акаунт