Месец Май ще ни дари с дечица умни и добри! № 15

  • 18 881
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7
Здравейте мацки!
Славче ,  много   bouquet  bouquet  bouquet, просто си уникална  newsm51 newsm10

Жани, благодарим ти за инфото за Николчето и дано да се оправят бързичко с бебата  Peace Praynig  Hug

Добре дошли на новите майчета и леко добременяване! Hug welcome

Всички болнички дечица и майки да оздравяват. newsm10

# 61
  • Мнения: 1
Десолина добре дошла и на теб  bouquet ,лека бременност .
Слънче аз обикновенно имам около 4-5 все още не пия магнерич,но лекарката ми ми го предписа и каза ако станат повече от 4-5 да го пия.Вчера бях на крачка да започна ,че имах доста контракции ,но изчаках и днес да видя как ще е.за сега съм имала 3 ,мисля че пт днес ще започна да го пия ,няма за кога да отлагам Sad

# 62
  • Мнения: 0
Благодаря за топлото посрещане  newsm51
Виждам, че Kenga_  е писала за магнезия. И аз го пия от известно време, тъй като докторката казва, че бебка седи много ниско и имам много чувствителна матка!Незнам до кога ще го пия, но малко ми притеснява, защото взимам 3х2 и докторката каза, че засега така ще си остана! Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 123
малко ми притеснява, защото взимам 3х2 и докторката каза, че засега така ще си остана! Rolling Eyes

Няма за какво да се притесняваш. И аз съм с такава доза. Първоначално ми бяха казали да пия 3х2 10 дена, а след това да премина на 3х1. Когато го намалявах обаче пак се почваха тези контракции и докторката ми каза да си остана на 3х2. Няма проблем от дозата. Иначе се пие до края на бременността. При нормално раждане се спира 1-2 седмици преди термина, а при планирано секцио въобще не се спира до операцията.

# 64
  • Мнения: 0
ООО Kenga_, много ти благодаря за инфото! smile3525 Аз бях толкова притеснена след последния преглед / накараха ми се, че бебето било ниско и тн/ , че съвсем забравих да попитам докога трябва да го пия.

# 65
  • Мнения: 1
Аз след мъничко ще се консултирам с моята лекарка по колко да започвам да пия ,защото не искам да се случи нещо непредвидено.Тя също така ми каза ,че до края на бременноста ще пия започна ли веднъж.

# 66
  • Мнения: 467
Славче, благодаря за темичката. bouquet. Стана специалистка в тази част Laughing

Още дочитам старата тема, няма и два дни сте изписали 15 страници. Нямате ли си друга работа?  Laughing  Mr. Green

jasmin_veni за теглото по време на кърмене. След като родих ми трябвапе да сваля само 10 кг до моето идеално тегло 70кг, бях 80 (излезнах от болницата), а влезнах 90/92 кг (най-много). Та по време на кърменето ми една година вместо да сваля тези 10 кг , аз качих още 15,т.е станах към 95 кг. Само да кажа, 4е това не е от кърменето, а от начина на хранене. Аз налитах само на тестено и сладко и тъкато през тази една година първо свекърва ми , после майка ми беше при нас- мекички, палачинки, банички, тортички се ядяха всекидневно. Сега мисля, че когато човек внимава какво и по колко яде, няма да има проблеми  Wink Вагна е здравословната и пълноцена храна, в нормални количества и още по-важно е да се пие, много , много вода.

Аз отслабнах с режима на Дюкан, след като спрях да кърмя. Бях станала 80 кг, преди да забременея. Тези 16 кг ги свалих за 4/5 месеца. Първите 5 паднаха още първата седмица. Като разгледах различните диети, доводи и доказателства, най-здравословни  (и според моята компетенция на молекулярно ниво  Wink) , ми се сториха , разделното хранене и режима на Дюкан, (и още няколко режима , които много приличат на тези две и са на същия принцип). А и аз си ги комбинирам, наример с режима на Дюкан си ям и плодове,които много обичам, рано сутрин и но не от най-сладките.

за кърменето. Тук акушерките ни съветваха да кърмим бебетата 20 мин без прекъсване и почивки. Ако бебчето заспива да ми разтриваме лекичко дланта или да преминаваме с пръст през сливиците(не мога точно да обясня мястото) на бебето, като така стимулираме преглъщащия рефлекс на бебето и то се пробужда.   Wink

Жасминче, дано майка ти се оправи по-скоро!

 Hug Добре дошла,Cybela! Не се притеснявай, ше се справиш и най-прекрасното нещо е че твоята муза и стимулата за живот ще бъдат винаги до теб и ще те обичат безусловно!  Hug Hug Hug

tedunmedun, Hug Добре дошла!




Последна редакция: ср, 03 фев 2010, 12:22 от Tinaina

# 67
  • Мнения: 6
Момичета, в рамките на един ден колко пъти получавате контракции горе-долу, или поне на тези, на които им се случва newsm78? Откакто пия магнезия на мен по-рядко ми се случва, но пак едно 4-5 пъти на ден съм с контракция.

И аз пия магнезий, но и на мен до 4-5 пъти на ден ми се случва, но не всеки ден  Peace

# 68
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Момичета благодаря за подкрепата Hug Надявам се лошия късмет да свърши с бравата (не намерихме същата, взели са подобна и сега ще разширяват дупките с бормашина).
А майка ми са я приели за операция в 9:30 сутринта и сега се моля за нея. Тя искаше да ида до църква, но съм сама от сутринта, защото всеки нанякъде с тази брава - я за ботмашина, я за очила Confused
Чакам инфо за лекцията, как е минала Simple Smile
Tinaina видях как доста хора свалят с Дюкан, но аз сиета не съм пазила повече от 8 години и сега ще ми е странно пак да пазя. Абе да ми се роди живо и здраво бебе, да се кърмим добре, ще пазя и ушите ще плющят Grinning

# 69
  • Мнения: 91
Десолина,добре дошла сред нас.Лека бременност и лек финал ти желая  Hug
Относно контракциите и аз имам по 4-5 на ден,но не болезнени и сега в събота ще говоря с док дали трябва и аз да започвам да пия нещо че не искам изненади .....
И аз говорих с Никол преди мъничко.Беше на система.Каза че имала все още контракции,снощи дори и били инжекция през нощта,но иначе звучи добре,не се е отчаяла и аз знам че нещата ще се оправят  Praynig

# 70
  • Мнения: 123
jasmin_veni и от мен имаш една молитва за твойто мамче Praynig

# 71
  • Мнения: 467
jasmin_veni по време на кърмене не е нужно да се спазват диети, а просто да имаме някакъв режим на хрананене по който да се водим. Например стига да се избягват сладките, тестените неща, сладки плодове, или да се хапват по малко до обяд и вечер да се набляга на салатка, може и гарнирана с месце. Да вечеряме най-късно до 6 часа и след това да не приемаме храна и сокчета, а само вода или чай. През деня да правим по няколко упражнения и аз съм сигурна че ще отслабваме по време на кърмене.

Моя проблем обаче е не че не знам какво трябва да ям и правя, а сама да го спазвам. Аз защото съм висока и едра, винаги съм изглеждала пухкава и диетите винаги са в главата ми  Wink. Много от приятелките ми идваха при мен да ги съветвам кога какво да ядат, че да отслабват и отслабваха, само аз си стоях на същите килограми. Както и в любовния живот. Давах  и давах съвети на най-добрата ми приятелка, а когато аз изпадах в абсолютно същите ситуации  Embarassed, не вземах под внимание собствените си съвети, а действах точно обратното   Blush . Странна работа, като се замисли човек  newsm78 Grinning
Много ме бива да адвам съвети, но хич ме няма когато сама трябва да ги спазвам.  Laughing

# 72
  • Мнения: 30
Момичета, благодаря ви за топлото посрещане!  Heart Eyes
Аз пия но-шпа по препоръка на акушерката заради чувствителна матка - макар да не усещам контракции и въпреки че частния лекар каза че не е нужно.  За хемоглобина пия Феро-Фолгамма, че той е 110. Витамини не пия, но ям много плодове... и сладко... ей много обичам сладко и не мога да го откажа  Crossing Arms но нещо ми се накараха за килограмите на предното ЖК и сега се ограничавам...
Не съм имала гадене, нито съм повръщала, вообще никак не ми се промениха вкусовете  Laughing

# 73
  • Мнения: 1 167
jasmin_veni   майка ти ще е добре ,не се притеснявай да не вредиш и на бебо.Дори това че не успя да отидеш до църквата тя знае че се молиш за нея.Ще е наред всичко не мисли и за миг лоши неща.
А аз нямам уж никакви не усещам нищо док вчера обясни какво е контракцията точно като отидох на прегледа показа къде ме боли при нея и къде се стяга корема.Но ми изписа 7 дена магнерот 3по2.
Дано и Никол бързо се възтанови. PraynigЩом не се е отчаяла ще се наредят нещата.

# 74
  • Мнения: 64
Жасмин, майчето ти ще се оправи, бъди сигурна.  Praynig  Hug
За магнезия - аз го пия 3x2 от 1-2 месеца вече и ще го пия докрая щом трябва. Безболезнените контракции не са опасни, те са естествени за бременността и стават по-силни с напредването й. Опасни са когато са болезнени, тогава могат да предизвикат разкритие. Затова - магнезий, но-шпа, леглото, почивка, всичко ще е ок.  Praynig


и според моята компетенция на молекулярно ниво  Wink)
 
Tinaina, колежке Simple Smile да не си завършила БФ? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт