СЕПТЕМВРИ' 09 TEMA 14

  • 16 882
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 701


Уиш, и аз съм от неромантичните Grinning

Тогава и да искаш, няма да се оженя за теб!   Naughty

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
wish, ти си ми слабост, много добре знаеш! Тъй, че готова ли си за разходки- време винаги ще намеря. А и аз ще работя до обед, така или иначе...

maya_4ekelova , electra , да не ви отчайвам, ама зъбите не се знае кога ще пробият, колкото и да е подут венеца. На Краска първото й зъбче проби няколко дена преди първия й рожден ден, а от 5ия й месец си навираша цялия юмрук в устата  и се точеха едни лиги... само като си спомня какъв кошмар беше- отпред винаги мокра (въпреки, че слагах лигавници). И педиатърката ни на всяка консултация- "скоро ще си имате зъбче".

# 32
  • Мнения: 0
искам да викажа,че от всички процедури покрай кръщаването Ангел нищо не разбра и нощо не усети защото ги проспа.Дори когато му потопиха крачетата във водата той продължи да спи и всички много се смяха Grinning

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Тогава и да искаш, няма да се оженя за теб!   Naughty
А ако ти подарявам цвекье и бамбонь на 14-ти?

Обичам морето. Тази година се надявам караваната вече да е отремонтирана и да намерим добро место за нея, а аз да се фучна с децата за месец.

# 34
  • Мнения: 359
gorbi, няма да е от зодията. Мъжът ми е риби, ми сеща се всяка година, въпреки че не смята, че това е наш празник, но го уважава, защото пък аз смятам  Mr. Green Е, с нещо дребничко се отчита човека...някоя възглавничка във формата на сърце или ароматна свещ, но не пропуска  Wink

# 35
  • Мнения: 14

Обичам морето. Тази година се надявам караваната вече да е отремонтирана и да намерим добро место за нея, а аз да се фучна с децата за месец.
Ах,какъв кеф!!!!!!! Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 2 143
Добро утро и честита ни нова тема! Дундито  bouquet
Да се включа по темите:
Кръщене - не сме го мислили още, но едва ли ще е на имения ден. Някак на 6-ти декември не си представям къпано голо бебе в църквата Mr. Green
Столче за кола - не съм избрала на този етап, но трябва да започна да издирвам, че сегашното вече му е доста късо.
Свети Валентин - и моят мъж не е от романтичните, но що се отнася до този празник сме единодушни. И аз не го празнувам, хич не си падам по такива "привнесени" празници, все едно си нямаме български. Да не говорим каква истерия настава с тия сърца навсякъде Mr. Green
Морето - надявам се да се разпишем поне веднъж, с повече късмет 2 пъти. Планината ми е голяма любов на мен, но за съжаление мъжът ми не я споделя Sad Умирам си да катеря чукарите, а той си умира от смях като му кажа да отидем заедно Rolling Eyes.

Ох, 7 нови отговора, публикувам пък после ще чета.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 504
Бу солен айрян...да не би течностите вчера да са ти били по-малко?
И сега темата за зъбките - имам предложение мамите с две деца да споделят как е минало зъбоникнето при първите им деца, защото нещо ми се струва че се преекспонира въпросното зъбоникне. Не може за всичко да са виновни зъбките. Явно трябва да се потърси някаква друга причина...дори и на пръв поглед елементарна....Знам, че бебето може да се оставя да си поплаче до към 15 минути, след това си трябва гушкане...или успокояване по начина по който мама и бебе са си го изградили. Обикновено когато Ангел е превъзбуден, заспива доста по-трудно. Когато видя, че му се спи,  избързвам с банята и кърменето....когато се забявя става лошо... през деня пак следя за тези неща...имаме ориентировъчни часове за заспиване и хранене...основно той ми дава знаците и се съобразявам с него.
Та за зъбките на Кати - като учеща се  майка изчетох и разпитвах доста мами, наплашиха ме с висока Т, сополи - цвят от прозрачни до жълти, подсечено дупе, разстройство.   В крайна с/ка за себе си извлекох следните изводи - всяко дете си е различно, жълти сополи от зъбоникнете няма, като цяло имунитета на бебето спада през периода на зъбоникнене и бебето/детето е доста по податливо на вируси/инфекции. Първите зъбки на Кати изникнаха на 10 месеца - вдигна много висока Т, аз се шашнах защото беше 39,5...но и много бързо я сваляше...естествено викнахме доки, нищо категорично, защото нямаше червено гърло, не кашляше, нямаше сополи. Доки каза, ако до 3 дена не спаден Т, почваме антибиотик...Т я вдигаше основно вечер и сутрин към 5 часа, през деня нищо. На третия ден беше пробило едното зъбче,  Т се изпари като с магическа пръчка. Останали зъби са никнели безз никакъв проблем и без да усетя кога са израснали. Единствено кучешките създаха проблем  -  сополяса, но определено смятам, че беше спад в имунната система, а не че сополите са от зъбите.
Соник в повечето големи  църкви...си има определено място за кръщенето, не е в самия храм...и стаята се затопля...Кати я кръстихме на 24 ноември...в "Св. Седмочисленици" беше си затоплено и гола си я топнаха...тя беше на 9 месеца.

Последна редакция: ср, 03 фев 2010, 10:43 от EmiR

# 38
  • Мнения: 1 701
Тогава и да искаш, няма да се оженя за теб!   Naughty
А ако ти подарявам цвекье и бамбонь на 14-ти?

Обичам морето. Тази година се надявам караваната вече да е отремонтирана и да намерим добро место за нея, а аз да се фучна с децата за месец.

И диздорант за 8-ми март! bowuu

За плажа - Борис ще ходи!
Сутрин или следобед, според зависи!
Достатъчно голям ще е.
Пламъка го пазехме първата година, ама после реших, че няма особена разлика дали ще е на алеята до плажа или три крачки по-натам и на самия пясък. Пробвахме го, ама то беше едно ядене на пясък... Crazy
Борис, лятото, ще е едно седящо стабилно бебе пък и покрай батко му и на него няма дасе размине плажа. Разбира се, обилно намазан с фактор най-малко 1005, с шапка на тичвкичката и чадър... Simple Smile

# 39
  • Мнения: 655
аз или съм много тъпа,или не разбирам каква е връзката между цената на столчето и безопастността newsm78 newsm78 newsm78като гледам снимките,нашето е абсолютно същото,ама друго си е май да ти се вози дупето в 700 лева Wink hahaha hahaha

честити месечинки на бебоците на Лъки и Мама т   bouquetнека да са ви живи и здрави и да ви носят много радост Heart Eyes


за свети Валентин-ами ние винаги си правим изненади взаимно Party Partyама пък подкрепям Мама т,че малко се правим на модерни и това не е никакъв български празник.ма то някой не знаеят какъв ден е 6.септември,пък иначе ми празнуват 14. февруари Sick Peaceи дори и да не получа нищо няма да ми е  криво Grinningмисля,че е по-гадно ако мъжа е неромантичен и не направи нищо за 8 март,който си е деня,в който трябва да се поглези жената Peace Peace Peace



Дундито,какво да кажа-то това не е дете,това е слънце Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes



за кръщенето-и на мене най ми харесва на 15.08 ,ама няма как да стане,защото тука в Манастира,където сме сключили църковен брак е ужасна блъсканица на този ден,защото има поклонение пред Чудотворната икона Peace Peace Peace

Последна редакция: ср, 03 фев 2010, 10:45 от nahodkata

# 40
  • Мнения: 14
За зъбките мога да кажа,че с баткото така и не разбрах,че му излиза зъб!Нито е ревал,нито е имало безсънни нощи.Единствено много се лигавеше.
Наистина при всяко дете е различно!!

На плаж и ние ще ходим! Peace

# 41
  • Мнения: 91
Добро утро  Hug
Днес съм много happy от сутринта. Току що ми донесоха столчето за хранене на Адичка и съм много доволна.Ето такова е но зелено http://eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=21 вчера си го намерих в продавалника и се влюбих в него.
nahodkata закъсвацията покрай изпитите ми е ОГРОМНА....не отидох на поправките защото ми дожаля да оставя Андреа  Tired та сега ще трябва да ходя на ликвидации лятото. Ще стискам палци поне ти да се оредиш с изпитите  Praynig ама имах си аз да не ги вземеш....изглеждаш оправна жена във всичко така че не се съмнявам в способностите ти  Party
MammaT честита месечинка на Еличка. Голяма да порасне красавицата  newsm53
Dundito малката е страхотна, очите й много ми харесват....като на хъски  Hug
Ние сме си още със кошницата за кола и скоро май няма да я сменяме. На Андреа й е екстра вътре, даже и възглавничките които са за новородено не съм махнала още  Whistling Иначе аз съм си харесала следващото столче http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1927 Мисля това да е.Има си всичко и характеристиките ми харесват, но ще видим има още време докато станем 9кг. Нямам възможност за по марково иначе много ми допадат тези на maxi cosi. Обичам да иамт "стайлинг" нещата..... но всеки се разпростира според чергата си. Андреа ще преживее да си вози дупето и в такова столче.

# 42
  • Мнения: 277
Тогава и да искаш, няма да се оженя за теб!   Naughty
А ако ти подарявам цвекье и бамбонь на 14-ти?
И диздорант за 8-ми март! bowuu
ох, убихте ме вие двечките беее  Joy

# 43
  • където има любов
  • Мнения: 307
И при нас,тоест каката не разбрах кога избиха.Нито ми е била кисела,нито температура ми е вдигала,нито сополки.Но едва ли и този път ще е так лико.
ЛаДиДа ,чичо ми е кореняк помориец,при това от известна в града фамилия.












т







т

# 44
  • Мнения: 243
Привет  Grinning
Относно разискваните теми
Кръщенето ще и го направим когато се позатопли времето.
На море ще ходим, няма как да пропусне, но и на планина - за 8 март ще сме в Боровец.
Ох и аз отдавна разглеждам столчетата за кола, трябва да купим...
Приятен ден на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт