Вехтошари, да се преброим.

  • 14 097
  • 181
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 820
След всяко разчистване се чуствам като преродена,  толкова  ми е просторно . Дишането ми се подобрява. Blush

# 16
  • Vienna
  • Мнения: 519
Ох, и а3 сьм с вас. Още не сьм хвьрлила нищо от детските дреШки на София, 3а 3ти пьт ве4е ги пренасям с нас... И всеки пьт мьжьт ми като отвори дума и  просто се побьрквам, не давам и не давам да се пипнат. Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 15 486
   Като гледам, никой не чете за какво е темата? Всички започнаха да се хвалят как изхвърлят всичко, а темата е за тези, които не могат и не искат да изхвърлят. Моя мъж е същия.Аз изхвърлям скришно, но той помни и все се сеща да потърси нещо, точно като го изхвърля.

# 18
  • Мнения: 30
Аз мразя да трупам неща, които вече не ми трябват. Обикновено веднъж годишно правя основно прочистване на къщата и изхвърлям всичко, което сметна за ненужно. Бракувани домакински уреди изчезват още в деня на изваждането им от употреба. Дрехи, които не са обличани нито веднъж през годината също заминават в небитието. В къщи сме стигали до караници за изхвърлянето, затова гледам да го правя когато съм сама и без много шум. Обикновено дори и не забелязват, че така ценните им ветхории са изчезнали, ясно колко са им били нужни  Mr. Green.  

# 19
  • София
  • Мнения: 169
и аз съм плюшкин...  Embarassedне знам как да се преборя с това...понякога уж тръгвам да хвърля нещо, ама после си казвам, абе айде
ще го запазя, че може да потрябва... Confused
дори не мога да изхвърля нещо, докато не е свършило до абсолютния си край (като мляко за тяло или нещо такова). Трябва да ме видите как стържа крема за ръце като не излиза вече... Shocked или режа опаковката за да извадя останалото...
най-трагичното от всичко е, че баща ми е по-голям плюшкин и от мен. Докато живеехме заедно положението беше много зле, аз ако взема че се наканя да изхвърля нещо и баща ми се появява от някъде и не ми дава...добре че майка ми и брат ми идват на помощ от време на време и изхвърлят някои неща... Laughing

# 20
  • Мнения: 1 265
Не обичам да изхвърлям, за много от нещата намирам приложение и ги преобразуваме с детето в полезни украси /опаковките/, в това отношение притежавам голяма фантазия.
За мое съжаление съпруга ми е моя противоположност-маниак чистник и затова от време на време правя големи чистки в негова чест и по негова заповед.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 296
дори не мога да изхвърля нещо, докато не е свършило до абсолютния си край (като мляко за тяло или нещо такова). Трябва да ме видите как стържа крема за ръце като не излиза вече... Shocked или режа опаковката за да извадя останалото...
все едно описваш майка ми!

аз също бях бая голям плюшкин - най-вече на сантиментални неща, картички, дрънкулки, джунджурии, плюшени играчки - малки, големи, много малки, стари списания, писма... обаче като започнахме да се местим по квартири малко по-малко сама свикнах да разчиствам. а пък като станахме четиричленно семейство в 50кв. апартамент и само търсех какво да разчиста, та да дишам по-спокойно. все пак дрехите/предметите са, за да ми служат, а не аз да се съборазявам с тях и да им търся място и как да ги заобикалям.

сега пък се дразня понякога на майка ми - ама така е, като има две къщи, има къде да трупа. Laughing

а децата, особено големия, хич не дава да изхвърлям стари, счупени най-вече, играчки. затова им правя чистка скришом. Wink

# 22
  • Мнения: 114
Всичко ,което  не ми трябва се хвърля.Запазените дрехи,играчки и обувки на малкият ги давам на приятелка.Синът и е ,с една година по-малък от моя.И аз доволна,и тя доволна.До преди няколко месеца,дадохме и кошарата,коритото,количката на брат ми на приятел.Всичко друго ненужко изхвърлям. Grinning

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
саниментален човек съм аз...  bowuu
Трудно ми е, но това е дереджето.

# 24
  • на майната си
  • Мнения: 425
Много обичам да хвърлям.
Съпругът ми е в другата крайност - Плюшкин.
Затова изхвърлям тайно от него  Mr. Green

Абсолютно същата картинка сме, но обикновено скатавам някъде и ако не се присети - хвърлям. А колко неща му се "загубиха" по време на ремонта. Но... няма начин, ако зависи от него цялата къща ще е пълна с Hi-Fi непотребности Simple Smile, компютърни части и всякакви други прахосъбирачки, за които дори не подозира че има.

# 25
  • Мнения: 1 666
Като не можете да изхвърляте защо не опитате да подарявате излишните ви и ненужни вещи и дрехи на някой, който има нужда от тях? Предполагам ще боли по-малко, когато знаете, че сте направили добро!

Докато се роди дъщеря ми, събирах и грижливо пазех дрешките от сина ми. После си дадох сметка, че 2/3 от тях не ми вършат работа (разминават се сезонно като възраст, а са и твърде момчешки), затова ги дадох на една циганка.
Бебешките неща на дъщеря ми (не планирам павече деца, така че изобщо няма за какво да ги пазя) пък изпратих на една майка, която по коледните празници щеше да роди своето момиченце, а е в доста затруднено материално положение.
Прости примери, а и нищо кой знае какво не съм направила (има хора, които всекидневно вършат къде-къде по-големи неща), но мен ме накараха да се чувствам добър човек!

Иначе самата аз нямам такъв проблем - хвърлям, когато нещо не става, или пък раздавам на познати или непознати, нещата които стават още за употреба, но не са ми нужни.
Обаче майка и баща ми го имат. Боже, как си мечтая да ме пуснат да се развихря....

# 26
  • Мнения: 2 156
Изхвърлям всичко непотребно/според мен,а според съпругът ми "може да потрябва"/
На принципа съм,ако една дреха не си облякъл повече от две години,значи няма да ти потрябва.Както и когато си купиш нещо нова ,изхвърли нещо старо!
Няма смисъл от ненужни и непотребни вещи!

# 27
  • София
  • Мнения: 15 486
     На кой да дам купища винтове, дюбели, гайки,болтове, летвички, дъсчици, пантички и дъски и всякакви други подобни?Въпреки,че така написано не изглежда да заемат много място, всъщност заемат адски много място.Място,което не може да се използва за текущи нужди, защото тези неща "не се знаело, кога може да потрябват". newsm78  В мазето е същото.Не може даже да се влезе вътре. С всичко, което има, мога да отворя железарски магазин.

# 28
  • Мнения: X
Аз от малка събирах много вещи, бяха ми "спомени", дрехи също, стари тетрадки, какво ли не. И когато се разведох с мъжа ми изведнъж ми се прииска да разчистя, изпоизхвърлих много неща и ми просветна.  Simple Smile Оттогава изхвърлям старите неща и си пожелавам да си имам нови и по-хубави.

# 29
  • Мнения: 2 172
Нищо не хвърлям  Naughty И фон дьо тена режа и изчегъртвам с пръст  Laughing Камоли пък да изхвърля детските дрешки,в никакъв случай,те са имат сантиментална стойност за мен  Heart Eyes А място у нас колкото искаш.Даже си имаме една необитаема общо взето стая,която наричаме "склада"  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт