водата на 4.5 месечно бебе

  • 3 001
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мамита.Бебчо е на 4.5месеца.Каква вода да му давам?До сега давам глюкоза5%(така ми казаха от клиниката-роди се недоносен)Давам сокчета плодови и зеленчукови пюрета по малко.На АМ сме-кога да  започнем захранването и с какво е най-добре?Благодаря ви-помагате ми много.

# 1
  • Мнения: 1 224
Здравейте мамита.Бебчо е на 4.5месеца.Каква вода да му давам?До сега давам глюкоза5%(така ми казаха от клиниката-роди се недоносен)Давам сокчета плодови и зеленчукови пюрета по малко.На АМ сме-кога да  започнем захранването и с какво е най-добре?Благодаря ви-помагате ми много.
Ъъъъ...ами то вие сте захранени вече  Thinking.Сокчета, зеленчукови пюрета, плодови...месото ли считаш за захранване?За всичките изброени до тук ви е рано.

# 2
  • Мнения: 2 521
Водата-чешмяна преварена или изворна ако чешмяната ви не е хубава.От глюкоза няма смисъл според мен.
За захранването-вече даваш доста неща.Следващото трябва да е безглутенова каша,но трябва да е около 6-ия месец.Засега не въвеждай друго-това е достатъчно.

# 3
  • Мнения: 27 524
За всичките изброени до тук ви е рано.

Абсолютно! Особено за недоносено.  ooooh!

# 4
  • Мнения: 61
аз давам чай на хипп.аз на 3 месеца захраних с плодово пюре.сега сме на чмесеца и въведох зеленчуковите пюрета.Сокчета не давам,защото се запичаме от тях

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Да, реално детето вече е захранено. Аз вода все още не съм предлагала, а и нямам намерение - на една "гола" кърма сме  Laughing

# 6
  • Мнения: 1 424
Ти всъщност вече си захранила, но поне спри да въвеждаш нови храни, дори и сокчетата можеш да спреш. Що се отнася до водата - преварена чешмяна.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз давах преварена чешмяна вода до около годинката. Бих махнала глюкозата на твое място.
Както вече са ти писали-ти вече си захранила бебето. А като пишеш, че е родено недоносено-в коя седмица от бремонността се роди? Поначало при захранването на недоносените бебета се отчита коригираната възраст. Като имаш предвид, че бебетата е добре да се захранят не по-рано от навършване на 4 месеца, по-добре сега укроти топката и не бързай с въвеждането на нови храни.

# 8
  • Мнения: 1 473
Вода давах преварена, без захар. Бялата захар, дори и в малки количества е вредна.
Давала съм и чай срещу колики.
Чак като стана на една година започнах да давам изворна.
Минерална вода не се препоръчва за толкова малки деца.

Относно храненето - вие вече сте захранени.
Не разбирам, какъв ти е въпросът.
Каквато и нова храна да въведеш, то трябва да се дава винаги по малко.
Можеш да започнеш с пуешко месо, след това телешко и пилешко. Някой започват със заешко.
До 6-и месец е препоръчително да не се дават каши с глутен.
Твърдо сварен жълтък може да предложиш след 8- месец.
От 9 месец започнах да давам попара от сухар, сирене и масло.
Кисело и краве прясно мляко дадох чак след като навърши година.
Риба също след навършена година.



# 9
  • Мнения: 4 335
Аз нищо не разбрах,нали даваш сок и зеленчуково пюре,а се чудиш с какво да захраниш?
Много сте малки за всичко това,което даваш.
Не бих давала глюкоза,особено толкова дьлго време.Вода-преварена,без захар Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 23 093
Защо питаш за захранване, при положение, че детето е захранено, не ми е ясно...
Иначе за водата - давам откакто малката стана на 3 мес. изворната на Девин. Преди това изобщо не съм подслаждала водата, а само я преварявах.

# 11
  • Мнения: 191
От 2мес моята ддъщеря пие преварена вода правя и чай на Хипп в седмицата 2-3 от храненията ги сменя с вода не знам защо питах педито и тя каза щом и се пие да пие  Peace килограмите са ни в нормата

# 12
  • Мнения: 9 436
Ама,вие сте си захранени!Или не си си задала въпроса правилно?
А,относно водата,все още я давам преварена.

# 13
  • Мнения: 1 512
Ами ти си захранила вече и е късно да питаш с какво да захранваш.А относно водата преварена чешмяна до към 11 месец без захар и после изворна на Девин.

# 14
  • Мнения: 31 172
Давала съм преварена чешмяна вода. Падиатър ли ти даде съвет за толкова ранно захранване или сама го реши? Не бързай да даваш нови неща.

Общи условия

Активация на акаунт