115 САЩ Сред Св. Валентински милувки ще връзваме панделки и джувки. Давай Вики!

  • 36 509
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 091
Ха! Какво съвпадение! И аз сънувах Вики, че е родила и сънувах името на бебето! Wink Само че моето започваше с М..или Л...беше нещо цветно май! И сънувах, че Елла държи бебето и го гушка и му говори! Мноого мила картинка..напомни  ми за Калин и Ели... Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 169
Аз не знам дали е, защото спах доста и четох стари теми тук, но сънувах, че някой се спотайва и не казва, че очаква бебче!
Ха сега да видим, кой ще излезе пророк  Grinning

# 62
  • Мнения: 940
Клер,тандур...вие ме убихте  Joy    Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
сори че трябва да ви разочаровам ама не съм родила и днес докторката ми каза че с моите НЕпомръднали 2 см от миналата седмица да не очаквам тази седмица  Rolling Eyes

а що се отнася за буквичките и 2те имате по 1 улучена от името което сме избрали.....ха дерзайте сега  hahaha

Ван...да видим дали ще се окажеш пророк ти,аз стискам палци на няколко девойки тук от темата -ще се радвам  ако се обади някоя от тях Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 2 185
а що се отнася за буквичките и 2те имате по 1 улучена от името което сме избрали.....ха дерзайте сега  hahaha

Уф, много ме е яд, че не писах сутринта като станах, тогава още си спомнях името. Беше от 2 части, като първото се изписваше с Е на английски, но съответно се четеше с 'И' . Нещо като Емоли, ама по-друго, защото категорично с 'И' се произнасяше.  После като ми избледня съня и се мъчех да си спомня името все ми се въртяха, че част от името е била Изабела или Стела, но ги отхвърлих, защото реших, че и двете много се римуват с Елла и едва ли сте избрали нещо такова  Grinning . Голям филм  Laughing .

# 64
  • Мнения: 1 800
... сънувах, че някой се спотайва и не казва, че очаква бебче!
Ха сега да видим, кой ще излезе пророк  Grinning


и аз от известно време имам такова 4увство, не знам кой е...пък може и тя да не знае още Joy

ноу прешър, лейдис Laughing

---

За името на Вики залагам на буквите И(да се 4ете) и Л Simple Smile



# 65
  • Мнения: 940
Охооооо почваме и да залагаме даже  Joy  ,ами тогава давайте реални имена да ви видя що за пророчици сте  ,а пък ако на някой му е супер скучно  може да пробва и да уцели датата на раждане .  Laughing

бенс...кхъъъм ....може и тя да не знае още - много добре казано  Wink


 

# 66
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Иво до година и половина беше с бг баби в къщи, но не говореше много. Като тръгна на детска градина научи английски за отрицателно време, всички бяха изумени и казваха че знае повече думи от децата там. Проговори с изречения може би към две години и половина чак, но пък са дълги  и смислени, затова и не се кахъря много. Вече не му обръщам много внимание дали изговаря правилно или не, рядко го поправям, смесва двата езика много, родовете също, говори български малко като чужденец. Любимото ми е '' Иво обича ю со много" Heart Eyes Аз чета на бг и английски, зависи каква е приказката, не превеждам, защото ме мързи. Говоря му на български, с мъжът ми също, но пък ако сме навън и има хора около нас, които не разбират какво говорим минавам на английски, просто ми е неприятно да говоря на език, който другите не разбират, пък било то и в магазина. Той безпогрешно превключва между двата езика. Също има любими думи на двата езика, и само на съответния език ги казва, въпреки че ги знае и на двата. ПОнякога като учим нови думи или играем се "изпитваме" как е на бг и енг думичката. Скоро имахме една приятелка на гости, американка, която като си тръгваше ни каза Чао! и той се стресна и ми вика "А тя защо говори на български?" Laughing
Азбуката сам си я научи, понякога му казвам и българската, но не наблягам. Общо взето съм доста спокойна за обучение, и без това толкова от рано ги почват тук, не искам да се тормозим и в къщи. Когато иска го уча. Понякога обаче признавам си ми е по-лесно да обясня на английски, особено що се отнася до дисциплина, казвам на бг и после повтарям на английски. Мисля че е така защото в градината им го набиват в главата, и той знае определени думички - share, not nice, kind, etc. които са му повече като сигнал за желаното от него поведение.
Вики, успех и леко! Скоро да се гушкате Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 384
Viki, stom ste se zalaga- Emma.

# 68
  • Мнения: 2 988
Какво би се случило със служител, който е посочил невярно образование в резюмето си ( например посочено университетско образование, а няма такова)? Това ще се отчете ли като измама? Ако можете да ми посочите и законовото основание, ще съм много благодарна.

Титина, зависи от работата. По принцип най-лошото, което може да стане, е да го уволнят, ако вече са го наели. Обаче ако става въпрос за федерална работа, въпросът е по-сложен, защото кандидатските документи са по същество декларация, че не лъжеш, и ако си излъгал, това се брои за федерално престъпление. Иначе извън федералните, ако си излъгал, че си лицензиран за определена работа (примерно лекар, зъболекар и т.н.), без да си, това е престъпление. Законови основания не мога да цитирам.

# 69
  • Мнения: 3 988
Иначе извън федералните, ако си излъгал, че си лицензиран за определена работа (примерно лекар, зъболекар и т.н.), без да си, това е престъпление.

На Титина не мога да отговоря, но за лиценза за лекар няма как да излъжеш сякаш. Обикновено не питат теб и не желаят копие от теб, а директно се обаждат на лицензионната комисия и правят справка там. Дано не подвеждам с инфо, но скоро един познат се отказа да е лекар и си търсеше работа като консултант във фирми за медицинска техника и точно така се случи. Същото е и във фармацевтичните.
А ако кандидатстваш за лекарско място (атендинг, а не резиденси или фелоушип) така или иначе се правят сериозни проверки.

# 70
  • Мнения: 948
За работа със securities/financial services също има сериозни проверки; всеки договор се подписва с клаузата, че ще се провери и не е "краен" докато не минат проверките.

Вики, залагам на вторник, 9-ти феб. И за Лили  Grinning

# 71
  • USA
  • Мнения: 559
Na men za vsichkite mi raboti sa mi pravili background check. Za tradicionen business stava duma, ne banka ili bolnica naprimer.

# 72
  • Мнения: 868
Мм, в моята област е трудно да се изфабрикуват креденшълз. Първо, преди даже да се срещнем лично с кандидат,  вече има голяма папка с негова/нейна документация--от дипломи до...  Обаждаме се поне на 3 референсес, за които също обикновено имаме информация (лесно се намира днес).   С тях се говори лично по телефон, допълнително към писмото. Интервютата с кандидат са по 2-3 дни и са на принципа на грила, включват и "демонстрации" (не се казват така, разбира се).  При нас е сравнително лесно да се разбере кой лъже. Ако някой се държи не-етично и особено излъже, последиците за кариерата на лъжец са трайни.

Няма да залагам Simple Smile

Във вашите прискулз и при-Кс, има ли такива глупости като "крейзи дей" или "сили Фрайдей?"   Днес бяхме забравили с щерката тая подробност, стигнахме до училище, и като видя костюмираните деца, рече, че няма да влиза и това е. Трябваше да се върнем у дома и да си сложим шапката на Thing 1 от Др. Сус + още една-две подробности.... Conformity до последна степен. Не знам как запазих самообладание докато карах обратно в трафика към къщи и пак към скул.





# 73
  • Мнения: 130
Pixie, имаме такива дни - пижамен ден, смешна шапка ден и т.н. Петък е Learning Bag ден. Раздали са им по една специална торбичка, в която всеки петък трябва да носят нешо, което започва с определена буква. Абе занимавки за родителите, те децата са малки и не отбират да понмят.

# 74
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Pixie и при нас ги има тези дни. Не са често, но от време на време ни тормозят с нещо подобно.

Всеки петък е show and tell day - носят се играчки от вкъщи и си ги разменят.

Общи условия

Активация на акаунт