(*)(*) София, Ла Лече Лига среща! (*)(*)

  • 13 992
  • 268
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 56
Дано не е късно да се запишем, и ние ще дойдем: аз и две кърмачета на 11м и на 2г 10м, като голямото е по-пристрастено...
Иска ми се да се отбие вече каката, ама без да я притискам, не виждам обаче как ще стане това... Вече започва да ми е неприятно да я кърмя понякога, но ако й откажа, това ще породи още ревност и несигурност, а само това липсва...
Понякога имам чувството, че ще суче поне докато не се отбие малката, че дори и след това...

# 106
  • Мнения: 219
 cold отпадам
ще ти пиша на ЛС Шаманке, миличка, че имах въпросче
Хубав ден

# 107
  • София
  • Мнения: 112
ееех,аз съм от тия смотаните мами дето все изпускат нещо важно Embarassedявно пак оставам за следващ път Rolling Eyesхубав ден на всички  bouquet

# 108
  • Мнения: 3 695
ееех,аз съм от тия смотаните мами дето все изпускат нещо важно Embarassedявно пак оставам за следващ път Rolling Eyesхубав ден на всички  bouquet
И аз Sad

# 109
  • Мнения: 3 718
Спокойствие и само спокойствие, този месец има още една предвидена среща  Simple Smile

# 110
  • София
  • Мнения: 109
Шамане ще правите ли формална среща за отбиването, че от неформалната останах с впечатлението, че отбиването е голямо страшно  Whistling и децата стигат дотам, че дори ти носят вода или нещо за хапвае само и само да им дадеш млекце  Mr. Green Wink

# 111
  • Мнения: 3 718
Споко, Кумико, Иво ще ти носи вода много преди да стигне до отбиване, просто щото е нашо момче, генийче Mr. Green

Ще има още срещи  Peace

# 112
  • София
  • Мнения: 2 348
Чаках си рецептата за тиквените бисквити, но като не се появи, направих мои, но не така вкусни.

kumiko , само така изглежда, не е иначе ниак толкова зле .
Аз пък разбрах къде е ключето при нас  Simple Smile - не съм решила, за това не отбивам. Яно на него не му е дошло време за естествено отбиване, а аз не съм решила твърдо, че ще отбивам и за това си седя и чакам да ми дойде музата  Mr. Green

# 113
  • Мнения: 425
Много се извинявам за забавянето на рецептата Embarassedама се чудих да не излезе нещо като спам,ето я и нея:
1 ч.чаша захар -аз сложих половин чаша фруктоза
1 ч.чаша пюре от тиква-сварих и намачках парчета тиква,може и с печена
1 ч.чаша масло, със стайна температура-сложих по- малко
2 ч.чаши брашно
1 -1/2 ч.чаша фини овесени ядки
1ч.лъжица сода
1 ч.лъжица канела
1 ч.лъжица кардамон-това не съм го слагала
1ч.лъжица ванилия
1 ч.лъжица сол
1 яйце
1/2 ч.чаша орехови ядки-при мен сурови тиквени и слънчогледови семки,че нямаше кой да начупи орехите Laughing
1ч.чаша стафиди-и това го бях пропуснала

Загряваме фурната на 180гр. застиламе си тавата с пекарска хартия.
Разбиваме маслото със захарта, Прибавяме яйцето, ванилията, пюрето от тиква.
Отделно смесваме Брашното, овесените ядки, содата, солта, канелата, кардамона.
Обединяваме двете смеси, прибавяме орехите и стафидите.
Сипете по 1 суп.лъжица върху пекарската хартия и печете за 15-17мин. или до готовност. Извадете и охладете.
Рецептата е от тук:http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2524.msg93977.html#msg93977
Хайде да ви е сладко!

# 114
  • Мнения: 5 401

~*~

Привет вам, малки, големи и още по-големи кърмачета и кърмещи ги! Grinning

Със съдействието на Ла Лече Лига,

имам удоволствието да Ви поканя на кулинарната ни кърмаческа среща


Заповядайте на 24 октомври, неделя, от 1100 ч.
в уютното и вкусномиришещо заведение на
Made in Home
[/color][/size][/b]
ул. "Ангел Кънчев" 30А


Тема: "„Захранване на бебето и хранене на цялото семейство.
Школи, методи, теории и практики”

На маса можем да поговорим за:

- кога и как да започна със захранването?
- коя "школа" да следвам - класическа схема, ПЗ, baby-led weaning (метод на Рапли), други или от всичко по малко?
- как захранването става част от живота на кърмачето преди и след като навърши годинка?
- какво и как да сготвя на бебето?
- а ако теорията се размине с практиката?
- кърмачка съм, какво и колко трябва да консумирам?
- как цялото семейство да се храним здравословно?


Можем да поговорим и за всичко, което ви вълнува около кърменето, да споделите Вашия опит или просто да мушнем заедно по една доза палачинка със шоколад в приятна кърмаческа компания!  Grinning

Срещата е неформална, в приятелска атмосфера. Бъдещи, настоящи и бивши кърмачета, каки и батковци, татковци, баби и дядовци са винаги добре дошли! Ще бъде чудесно, ако успеем да се съберем навреме и за наша ориентация, ще ви помоля да се запишете в темата.  Hug


~*~

За повече информация за кърменето, можете да посетите и сайта на Ла Лече Лига България www.lllbg.org  

# 115
  • София
  • Мнения: 735
Да не ни мине котка път - там сме 2-3 броя (мама, бебе и баба, ако успее да стане  Mr. Green )

# 116
  • Мнения: 234
пу  и ние там  Peace

# 117
  • Мнения: 5 401
Предупреждавам ви да не ми разрешавате да си поръчвам палачинка със шоколад!  Naughty Иначе... ще я изям и ще ви тежи на съвестта!  Blush

# 118
  • София
  • Мнения: 735
Предупреждавам ви да не ми разрешавате да си поръчвам палачинка със шоколад!  Naughty Иначе... ще я изям и ще ви тежи на съвестта!  Blush

че нали именно за това се организира там лекцията, за палачинктеееееееееее  smile3534

а палачинките, които ние ще изядем, ще станат на млекце за малките  Mr. Green  Heart Eyes

# 119
  • Мнения: 37
Ако ми спре гадната хрема, и аз ще дойда. Щото иначе само ще мутиплицираме вируси разни. Относно палачинката не мога да ти помогна. Лично аз смятам да изям поне две. Все пак кърма требе да се произвежда  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт