Отминава ли кризата при вас или тъкмо напротив?

  • 64 729
  • 1 173
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 916
Като сте решили да се връщате, трябва да сте били наясно, че Пловдив не е Лондон. Заплатите в Бг не са както в Западна Европа и т.н. И няма как да не си нарушиш стандарта на живот.

# 91
  • Мнения: 8 436
Всъщност мен повече ме интересуваше на къде върви кризата в западните страни. Дали са се стабилизирали нещата или срива продължава?

# 92
  • Мнения: 11 819
В Белгия криза не се усеща - поне сред моите познати емигранти. Единствените съкращения, за които са ми казали са от преместване на производството в Китай.

# 93
  • Мнения: 7 342
В Белгия криза не се усеща - поне сред моите познати емигранти. Единствените съкращения, за които са ми казали са от преместване на производството в Китай.
При вас не съкратиха ли доста служители от някакъв завод за бира ,а те от своя страна взеха за заложници шефовете си ?Или бъркам държавата?

# 94
  • Мнения: 11 819
Iliana__ ,
нямам идея. Аз съм в София, но преди седмица бях на гости за 1 седмица в Гент и подробно разпитвах за криза и начин на живот.
 

# 95
  • Мнения: 152
В Белгия криза не се усеща - поне сред моите познати емигранти. Единствените съкращения, за които са ми казали са от преместване на производството в Китай.
Ако не е тайна твоите познати какво работят? Rolling EyesСтана ми интересно как на тях не се отразила кризата. Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 7 342
Да не бъркам ,след съобщение за 10% съкращение на персонала поради намалени продажби са атакували офисите на ръководството.
Късметлии са приятелите ти.

# 97
  • Мнения: 157
За съжаление кризата се засилва.

Прогнозите на синдикатите за безработицата през 2010 г. са за 14-15 на сто, като това е консервативна величина, каза още Желязко Христов.
Официалната прогноза за безработицата през тази година е 11.4 на сто. По думите на Христов това ниво на безработицата вече е достигнато. Официалната статистика отчита само официалните данни за безработните, които получават обезщетения, отбеляза той.

Синдикатите посочиха и песимистичните прогнози на работодателите, според които безработицата ще достигне 20 на сто.

Май кризата тепърва идва.
От тук http://dnes.dir.bg/2010/02/09/news5846094.html

# 98
  • Мнения: 11 819
Работят - чистачка в офис, продавачки във верига магазини, изолации, отглеждане на цветя, шофьор на камион.

# 99
  • Мнения: 3 066
Не е трябвало да се връщаш.
С Hugега и аз мисля така!

# 100
  • Мнения: 4 300
И аз винаги съм се чудела защо хора, които са ОК на едно място се връщат. И още повече, не сте ли проучили икономическата ситуация в Пловдив, та избрахте точно него?

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Кризата изобщо не отминава, а напротив - засилва се...това засега не е нищо. И тези неща, които ги говореха, че март-април ще се оправим, са пълни измишльотини. Минимум още 1 година...да не кажа 3 години ще има здрава криза. И няма какво да гледаме на запад какво е положението - ние сме частен случай по всички параграфи Wink Не виждам как могат да се оправят нещата - всички взеха кредити, сега не могат да ги обслужват...откъде ще дойдат парите, та да се стабилизираме? Бизнесът в много сектори изнемогва и хората започват да действат на принципа "ако не работя, ще съм по-добре", защото поне няма да плащат разходи.
Не разбирам само, защо много от българите се завръщат от чужбина? Тук какво ще намерят?

# 102
  • Мнения: 230
Засега не усещаме кризата
 Shockedно като слушам прогнозите  Praynig

# 103
  • Мнения: 211

Не разбирам само, защо много от българите се завръщат от чужбина? Тук какво ще намерят?

Много са причините.
И ние сега се завърнахме,за което не съжалявам,поне за сега.
Кризата е навсякъде,всички са затънали в заеми,които не могат да погасяват.
Ние поне този проблем го нямаме в момента.
Никога не сме разполагали с много,но сме живели добре.

# 104
  • Мнения: 4 916
...
Не разбирам само, защо много от българите се завръщат от чужбина? Тук какво ще намерят?

Някои се връщат по сантиментални причини или пък не издържат повече навън. Моя позната - тя мед. сестра, той - строител, се върнаха миналата година. Сега работи само тя, но пък не плащат наем, имат съвсем малки разходи и не на последно място са си вкъщи. Сигурно след година-две ще излязат пак.

Общи условия

Активация на акаунт