ФЕВРУАРИ 2006

  • 41 486
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 728
Нощта преди Коледа

Беше нощта преди Коледа – тиха и бяла.
Къщата спеше… И мишката беше заспала.
Само чорапките пъстри,грижливо строени,
...Чакаха гостенин драг с бързоноги елени.

Сгушени спяха отдавна децата щастливи,
сладко в съня им танцуваха захарни сливи,
спеше и майка им, сбрала в бонето косите,
дрямката вече и мен ми затвори очите.

Точно тогава разнесе се вън олелия.
В миг се събудих уплашен, защо да го крия,
Боже, от толкова хубост замря ми сърцето!
Месецът хвърляше сребърен пламък небесен,
всичко блестеше в снежеца – тъй пухкав и пресен,
и като приказни сенки посред белотата
осем еленчета теглеха бързо шейната.

Сам Дядо Коледа – дребничък стар симпатяга,
весело свиркаше, бързо подканяше впряга:
- Хайде, еленчета! Дашър и Виксен, и Прансър!
Бързайте, Дондър и Комет,и Кюпид, и Дансър!
Блитцен, светкавице моя, Напред към комина!
Знаете всички, че трябва през него да мина!
Както наесен летят с урагана листата,
тъй и елените литнаха, а след тях и шейната.

Пуснах пердето и тръгнах…
Пред мене стоеше ТОЙ,



Дядо Коледа!
С бяла брада до гърдите,
с кожени дрехи червени бе чак до петите.
С пепел и сажди изцапал си беше костюма…
Гледах го мълком – загубил и ума, и дума,
как пред камината ситни със пъргави крачки,
как от гърба си стовари торбата с играчки.

Имаше нос като алена сочна черешка,
весели устни, присвити във лека насмешка,
розови бузи с дълбоки и смешни трапчинки,
сини очи и коси като чисти снежинки.

Точно каквито са елфите – мъдри и стари,
щедро подготвяше гостът за всички ни дари.
Аз се разсмях от сърце, той обърна се живо,
махна с ръка и намигна с око закачливо.

После за своята работа пак се захвана –
сложи във всяко чорапче играчка желана,
сръчно добави отгоре и лакомства вкусни…
Пръст до носа си опря: “Тихо!”. Подсвирна със устни
и след това през комина с торбата изчезна,
В миг полетя със шейната в нощта многозвездна…

Чувах гласа му обаче да буди простора:
- Весела Коледа! Весела Коледа, хора!

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 727
ЧЕСТИТА КОЛЕДА! МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ НА МАЛКИ И ГОЛЕМИ!

Последна редакция: нд, 26 дек 2010, 15:28 от Катерина78

# 677
  • Мнения: 5 026
Весела Коледа!

Кате, много са ти хубави джуджанките  Heart Eyes

# 678
  • Мнения: 457
Godinata,koqto se zadava s shepi radost da razdava,da bade mirna,plodovita i za vas da e chestita!Chestita Koleda na vsichki!

# 679
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Честита Коледа и от нас! Да бъдем здрави, щастливи и по-добри!

Красикм, много хубави стихове Simple Smile

Кате, пробвай с някакви имуностимулатори другата година, Деян две-три зими е непрекъснато болен, болници, антибиотици ... страшна работа, но тая година, да чукна на дърво, само с настинки и сополи се разминава, и то набързо. Много подаръци сте купили на Руми, супер, сигурно и на малката така Simple Smile Ние на детето взехме доста неща, но за нас - по-скромно тая година.

Ние Деян го оставихме на село при баба и дядо на ваканция (той сам прояви желание  Shocked ) и сега сме младоженци Simple Smile

На Коледа си бяхме в Кюстендил и времето беше пролетно, но днес ... едва изкопах колата сутринта Simple Smile Дано задържи до Нова Година Simple Smile Вие водите ли малчовци на Сурува? Ние всяка година си правим автентична сурувачка с вълнени конци, семки, ошав, пуканки и обикаляме комшиите Simple Smile

# 680
  • Мнения: 5 026
Честито на всичките ни именици-Стефанийката и малките Стефчовци, живи и здрави   bouquet

Олии, де се затри, разкажи за вашата Коледа.......

# 681
  • София
  • Мнения: 7 168
Честит имен ден на Стефи и малкия Чечо!!! Да сте живи и здрави и името да ви носи само късмет!!!



# 682
  • Мнения: 5 026
Дали ще ви е интересно? Simple Smile

# 683
  • БГ
  • Мнения: 1 163
Весела Коледа!!!   Hug   Живи и здрави!!!   Peace

Благодаря за пожеланията, весел празник и на другите именичета - Чечо на Тони и Чечо на черешка!    bouquet

Ние снощи се прибрахме от Пловдив, отидохме още на 23-ти и имахме време за всичко - хайманосване, пазаруване, купонясване, абе, ударихме го на живот!!!   Party  Децата също са доволни, дядо Коледа ги уважи на пет места и в момента бракуваме стари играчки.   Laughing

Кате, много са сладки Руми и Ани, пожелавам им болестите да останат в тази година и догодина да са здравички!!!   Hug

Ето ги и моите бандитчета:





# 684
  • София
  • Мнения: 548
Тая тема очаквам да я свършим по Коледа  Laughing
Добре си го изчислила  hahaha
Имаме още 5 страници, бързайте да я изпишеме и да влезнем в новата година с нова тема Laughing

 Ето - и аз да се "потрудя" да я изпишем.  Whistling

 Честит имен ден на патерици на Стефанийка, на Чечо и Стефчо!

 Леле като гледам по колко неща подарявате на дечицата си...Ние на Рая й взехме "джъмбовската" разновидност на играта "познай кой е". Голяма игра пада в нас. Само дебне кой е свободен да играе с нея. Не съм фен на това да я засипвам с подаръци. Тя така и така събра подаръци от другаде и в един момент зарязва това която е получила само преди 2 часа, за да почне да играе с новото. Но още от есента говори за поадръка за рожденния ден - колело. Поне този подарък няма да го мисля след месец.  Laughing

 Кате - много са ти сладки джуджанките.

 Стефи - големи сладурковци си имаш.

 Аз моите не съм ги снимала тия дни. И двамата са болни, и двамата са на АБ, но няма да ви занимавам с това. Гого е "изолиран" в стаята на Рая от някокло дни. Там спим с него - на леглото на Рая. Много неудобно, ама май така ще си изкараме зимата. Варианта с преносима кошара не става - няма място.

 

 
 

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 727
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ И ОТ МЕН! Стефи, Чечо - да сте живи и здрави!

Благодаря ви, мамчета! Наистина са ми много сладки с тия роклички Hug А с подаръците се оливаме всеки път и всеки път се караме с мъжо, щото няма къде вече да ги слагаме тия играчки. Имаше детето 7 желания и аз викам айде 6 ще изпълним (7-мото беше ски, а не ми се купуват, щото не може да кара и с тия болести до писти скоро няма да стигнем). Бях ги разпределила по бабите някои от желанията, други купих от тяхно име, а те купили още други неща, лелята и тя, та така станаха много...
Радос, приемам всякакви съвети за имуностимулатори. Както бях писала и по-рано едва ли е останало нещо, дето да не съм пробвала. От 1 януари мисля да почвам с Рибомунил, като го чета е като респивакс, който вече пихме без успех, но все пак ще го пробвам и него.
Иринополис, защо ги изолираш, щом и двамата са болни и на АБ newsm78 Аз изолирам само докато едната е здрава, даже тогава не се получава много.
Стефи, как успявате да свършите всичко за няколко дни тук в Пловдив? Ние си живеем тук и досега за купон не съм имала време, едвам намирам време да обикалям по магазините и то без децата (както се налагаше сега преди Коледа). А сега се пазаря свеки да гледа малката на Нова година, че от 5 г не съм празнувала като хората.
Искам да попитам друго - споделете сполучливи подаръци, с които децата ви играят много. Трябват ми идеи за подаръците за РД, отсега ги мисля, че да ги купувам докато е време. В тази връзка да споделя - шоколадовата фабрика се оказа голям боклук, нещо още не можем да улучим шоколада, така че да стане формичка. А мънистата Бийдос, мислех че няма да се справи, а тя доста добре се оправя сама и прави едни красотиии, а мама си почива през това време. Хем е тихо, хем не заема място, хем не й трябва друг човек да играе с нея, идеално е за мен Heart Eyes

# 686
  • Мнения: 1 209
Здравейте Малки и Големи палавници,

Честита Коледа, да донесе на всички здраве, спокойsтвие и късмет в начинанията. НапатаКоледа бе кротка домашна, но следколедната ни програма, нашата е богата.

Вчера по новините съобщиха за една динозавърска изложба в музея „Земята и хората”, та днес направихме  опит да идем. Безуспешно – народ, народ, бутане в студа, лоша организация ...и понеже ще гостува до май в София, си тръгнахме. За спомен от магазина на музея децата от компанията се сдобиха с по едно полускъпоценно камъче. Хапнахме навън , прибрахме се да поиграят у нас и по едно време Сашо идва и вика „Мамо, аз глътнах камъчето, че исках да видя дали свети!” Та досега пак бяхме в Пирогов. ..... Мина  на рентген и му предписаха слабително шоколадче и големи дози предимно кашава храна. Добре, че е обло и голямо като бадем, та ще го чакаме на изхода.  С това ми се изпари Коледния дух....

Друго интересно е, уви отпускът ми свършва и в понеделник съм на работа..... мдам , иска ми се още да почивам, ама да ми плащат за това....

У нас Дядо Коледа бе на границата нищо да не остави под елхата за „показнО”, че критичното писмо от него бе подминато от Сашо без особен интерес. Но смили се и достави играчките по заявка.Останалите поръчки – за Рождения ден.

Аз също не съм фен на засипването на децата с играчки, но уви до нас близо отвориха Джъмбо и сега съм всяка седмица там ..... я за играчка, я за някоe рисувателно пособие, че нещо са ме прихванали бесовете за пръв път от 20 г насам. Зарибих се от готовите им платна и евтините акрилни бои.  

Сполучлива играчка унисекс е една колективна игра "Операция" от Джъмбо за около 10-15 лв  с електро писалка, която, ако докоснеш където не трябва светва носа на пациента и губиш ред....как само го обясних . Доволни сме и от Плазма дракон и Скелефлексите ..., но те са чисто момчешки.

Последна редакция: ср, 29 дек 2010, 21:45 от harmony_broken

# 687
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Олии, де се затри, разкажи за вашата Коледа.......
Здравейте, милички  Hug Честита Коледа!!!
Не съм се затрила, мързел ме гони  Embarassed Чета, но не ми се пише...
Нещо чувствам тялото си като старческо, нямам сили за нищо. Няколко дена се притеснявах, че имам проблеми с черния дроб и бъбреците (от 7 години съм добре и малко се притесних). Освен това все ми се спи, боли ме кръст, гръб  Laughing да продължавам ли  Joy  Joy  Joy Пия някакви гадни витамини, ама ефект не виждам...

И аз мислех като irinopolis - само по един подарък да взема на децата, ама хората са си казали: "Луд с картечница и жена с пари нЕмат спиране"  Mr. Green Като влезнах у това ми ти Джъмбо, дето имат добри цени на Плеймобилите и Дисни играчките, глей к'о стана....
Та значи, от Дядо Коледа имат съответно:
Константин: замъка на Червения дракон Плеймобил, сак със Спайдърмен и писмо от Дядо Коледа вътре, който го нахъсва да ходи на Тае Куон До  Mr. Green
Джиа: малко розово куфарче на Плеймобил с принцеса, еднорог, огледалце, тоалетка с парфюм, лебед и паун; къщата на Мики Маус, но не на Фишър Прайс, а на Дисни - определено по-добра заради звуците и светлините, розова чантичка-пудел с писмо от Дядо Коледа, да си носи нещата за балет в тях  Wink
Джиа ходи на балет вече и е много доволна. И мама покрай нея, че подскача заедно с децата  Laughing Бебе ми е тя още, най-малката в групата  Heart Eyes
Сега сме разпределили дните вторник и четвъртък за балет, понеделник-сряда-петък за Тае Куон До  Peace
Хубавото е, че и двете зали са на 5 и 10минути път от нас, та не се налага изморително пътуване. Водя и момиченцето на съседката на балет, та става весело с 3 столчета и 3 деца в тях  в колата  Laughing
От мама и тати децата получиха Плеймобил замък на Зеления дракон и Бъз пластилин с печати за Костаки, електронно килимче за скачане с Дора, розово делфинче и пластилин Дора за Джиа.
Милата ми сестричка им прати книжки на български, шоколадови календари, Снежанка, Принца и седемте джуджета заедно с къщата и хиляди джунджурийки към тях (чинийки, чашки, тенджерки, инструментите на джуджетата и пр) за Джиа и Черния дракон на Плеймобил за Коки, суичър и козметика за Джули (от мен тя има  ботуши и голяма палитра с гримове).
Нашият тати успя да се прибере на 24.12 вечерта, но трапеза отказах да правя, защото ние просто не вечеряме  Embarassed В смисъл, ядем нещо супер леко, например тост, децата също + мляко. Ако бях наготвила, трябваше после да хвърлям яден,  е...
harmony_broken  Hug, твоят Сашо е голям образ...Дано утре се срещнете с вече дваж пъти по-скъпоценния камък и спрете посещенията в Пирогов   bouquet
Катерина78  Hug, браво на Руми за сръчното боравене с мъниста...аз нЕмам нерви за такива неща...Малката кукла много е пораснала и е станала още по-сладка!
irinopolis  Hug, бързо оздравяване на сладурчетата ти и нека болестите останат в старата година   bouquet Покажи Гоши как е пораснал, добре ли хапва и наддава? Защо решихте да спите на леглото на Райчето? А тя сега къде спи?
stefaniika  Hug, много ви се кефя как обикаляте насам-натам из БГ и успявате да се веселите с компании въпреки двете малки деца   bouquet Много са пораснали момченцата ти, страхотни са!
Atrakcia  Hug, хареса ми бюлетинът на ЛЛЛ, обаче не открих нещо за теб с малките, имах нагласа да ви видя на страниците...
Как са Свилко и Бужи? Караха ли се за подаръци?  Laughing
elix  Hug, как се приеха страхотните ти подаръци? Аз не открих АкваДудъл за кола, търсех навсякъде...Има за стената и за пода само  Sad
радос  Hug, как върви заведението? Я разкажи и покажи за коледуването ви и сурвачката   bouquet
tonita76  Hug, честито ти племенниче  Hug Здравичко и послушно бебенце да расте   bouquet Нямам време да седна и прочета наново всичкото инфо, което ми прати, но скоро ще ми се избистри главата (надявам се) и ще синтезирам нещата  Hug
krasykm06  Hug, честито и за малката ти хубавица - спортистка   bouquet И аз съм изумена какви неща прави на тази крехка възраст!!!
mama nina  Hug, разкажи за вашата Коледа  Hug
Slyn4o  Hug, как се представи Дядо коледа тази година пред Ивана и Мелита?
Botzi  Hug, разкажи за вашата снежна Коледа, моля те  Hug
Пропускам ли някого???

 

Последна редакция: ср, 29 дек 2010, 21:38 от Оле затвори очички :))

# 688
  • Мнения: 5 026
Ее,Оли,няма те, няма те и кат се спишеш  Laughing
Като стана по-лична тогава ще ме има и мен по бюлетините  Crazy

За подаръците-още чакам един колет/колетище от динодайрект. Пътувало  Whistling Май за р ден на Бужи ще дойде-аква дудъл килимче има там, разни креативни...
Иначе от Данет поръчах 3-4 неща, щото спечелих ваучер за 50лв от Пуфис и Билла  Flutter пИрфектно и на време Simple Smile Имат едно сирене за шиене, около 7лв. Няма да ви казвам колко се занимава с него. Ако някой нещо си поръчва от там, непременно си вземете и сиренето.
Иначе-чадър,чаша,фигурки (5-6бр + така желания Ъпчък) на Бен 10, омнитрикси с 12 фигурки, пъзели и всякакви бентенски изродщини го затрупаха...но си играе с играчките на Свил, че и се сърди, дърпат се,блъскат се чудо....

# 689
  • София
  • Мнения: 7 168
Оли, мноооооого подаръци бреее.... и вие може магазин да отворите  Joy В общи линии Плеймобили имате всякакви  Laughing
Ей и Джия стана балеринка, нека ходи детето, сигурно й е много забавно  Hug
Част от нашите подаръци много се използват, другата част само веднъж ги пробва и ги заряза  Confused С машинката за сандвичи примерно направи само 2 сандвича и й мина мерака. Бръмбара който рисува фигурки горе-долу го използва, а Аквадудъла като че ли й е най-интересен. Получи и много книжки- енциклопедията на Ларус и 2-3 други книжки. При баба й и дядо й пак имаше подаръци- пълно скиорско окомплектоване - ски, автомати, обувки и щеки. А вчера й купихме гащеризон и очила  Sunglasses Ще ги сефтосаме тия дни покрай Нова година живи и здрави  Laughing
Обаче на Кали много й харесаха подаръците на Сиянка  Crazy

Хармъни, Сашо е не-у-пра-в-ля-ем  Shocked Кога успя да го глътне? Дано бързо го изкара и да се успокоиш  Hug

В Джъмбото и аз ходя чат-пат, но не съм много доволна от качеството на играчките и рядко купувам нещо оттам, имаме играчки, които са ползвани само веднъж и са се развалили. По-често си купувам разни други работи декорации, битови работи и т.н.

Кате, супер са джуджанките ти  Heart Eyes Мънистата Бийдос и Кали ги е харесала, но понатам ще ги купя, ако не ги забрави дотогава.

Стефи браво на вас за купонясването, много е полезно отвреме-навреме  Mr. Green И твоите сладури са получили много хубави играчки  Grinning

Атракшън, от този сайт много по-евтини ли са нещата, заслужава ли си чакането? И аз съм взимала играчки от сайтове, но после видях, че и тук ги има и не са с голяма разлика в цената.
Браво за печалбата, все така да ти върви  Hug

Общи условия

Активация на акаунт