Аборт в 16 г.с.

  • 22 675
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 426
Имате прегръдки от мен HugДокато четях темата ти се разплаках. Хпез февуари и аз направих спонтанен аборт в 12 г.с. и то заради глупост. Скарах се с колежка и получих контракции, но мислих, че ще ми мине. Е събудих се в локва кръв отидохме на бегом в частната ни болницата, в която обаче се сменяха смените, сложиха ме на система и толкова. След 2 часа мъжа ми донесе принадлежности и какво да види-аз се гърча, а ръкта ми отромна....извадил се абоката и всичко в подкожната ми тъкан. След няколко неуспешни опита на сестрите след още 4 часа бебето просто падна.....в тоалетната newsm45. Нищо общо взето не ми пишеше в епикризата. Много трудно ми беше по цял ден плачех, а съпругът ми незнаее какво да направи. И знаете ли какво ме успокои...ново бебе два месеца по-късно, не ми пука какво казват докторите. Сега съм в 16г.с., чувствам се прекрасно и от сега започнах да купувам на бебчо нещица, дори в момента ме потупва, явно разбира, че съм развълнувана. Безкрайно много обичам малкото бебче в мен и това ми дава утеха и надежда. Но все още ме е страх когато ходя до тоалетната и може  би ще е така докато го родя. Много силно ви прегръщам. Hug  bouquet Hug

# 16
  • Мнения: 426
Извинявам се за правопсните грешки, не виждам какво пиша от сълзи.

# 17
  • Мнения: 9 471
Имате прегръдки от мен HugДокато четях темата ти се разплаках. Хпез февуари и аз направих спонтанен аборт в 12 г.с. и то заради глупост. Скарах се с колежка и получих контракции, но мислих, че ще ми мине. Е събудих се в локва кръв отидохме на бегом в частната ни болницата, в която обаче се сменяха смените, сложиха ме на система и толкова. След 2 часа мъжа ми донесе принадлежности и какво да види-аз се гърча, а ръкта ми отромна....извадил се абоката и всичко в подкожната ми тъкан. След няколко неуспешни опита на сестрите след още 4 часа бебето просто падна.....в тоалетната newsm45. Нищо общо взето не ми пишеше в епикризата. Много трудно ми беше по цял ден плачех, а съпругът ми незнаее какво да направи. И знаете ли какво ме успокои...ново бебе два месеца по-късно, не ми пука какво казват докторите. Сега съм в 16г.с., чувствам се прекрасно и от сега започнах да купувам на бебчо нещица, дори в момента ме потупва, явно разбира, че съм развълнувана. Безкрайно много обичам малкото бебче в мен и това ми дава утеха и надежда. Но все още ме е страх когато ходя до тоалетната и може  би ще е така докато го родя. Много силно ви прегръщам. Hug  bouquet Hug

Браво за куража!
Лека бременност Hug

# 18
  • Мнения: 98
loryn  action032,съжалявам за ужаса,който си преживяла...Но сега ти желая лека и успешна бременност и малкото човеценце да ти бъде утеха  bouquet

# 19
  • Мнения: 145
Мила Loryn, желая ти лека и безпроблемна бременност. Hug

# 20
  • Мнения: 535
Angelche, моят втори аборт беше в 18 г.с., но сърцето беше спряло по-рано, вероятно в 16-та. По това, което описваш от хистологията се надявам, че си направила и генетични изследвания за тромбофилии. Успех!!!

# 21
  • Мнения: 145
Миличка, много съжалявам за това, което си преживяла. При мен аборта беше в 16 г.с. отново със спукан околоплоден мехур. И аз попаднах като теб при проф. Милчев и д-р Коларов, но беше късно, въпреки неимоверните им усилия. Според професора при мен причината е била инфекция и когато ме изписваха от болницата, каза след като спре кървенето да отида, за да лекуваме инфекцията. След месец отидох при проф. Милчев и ме прие отново в болницата за 5 дни, за да ми направят изследвания. Изследванията ми бяха чисти - не се откри инфекция. При прегледа искаше да види в какво състояние ми е шийката на матката и дали евентуално трябва да се направи серклаж при бъдеща бременност, но каза, че е добре и няма проблем.  И аз като теб имам едно детенце на 8 годинки, а тази бременност ми беше след близо две години опити, но уви когато попаднеш на некадърни лекари, които те мотат и ти казват, че всичко е наред се стига до тук. Професора ми каза, че мога да подновя опитите след третия цикъл. Така и направих, но уви вече 4 месеца без успех. Само се моля този път да забременея по-бързо и ако се случи това единствените лекари, при които ще ходя ще са проф. Милчев и д-р Коларов.

# 22
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, чета всичко това и преживявам отново моята история. Първият ми аборт беше в 22-ра г. с. ,което много от вас знаят че това си е раждане но с мъртво бебе, а втория - на 02,08,2010г. в 16 г. с. със спукан околоплоден мехур на единия близнак. Писала съм за това в другите теми по-подробно, затова тук ще съм кратка.
И за мен е много важно преди следваща бременност да се направят всички необходими изследвания най-вече за вътрематочни инфекции. Не бързайте, дайте си почивка, защото ако има проблем е нужно време първо да се открие и след това да се отстрани.
Странно е че преди месец аз търсех съвети , а сега давам на вас, но осъзнах моята грешка.Веднага след първата неуспешна бременност исках втора, но уви- съдбата ми поднесе същият удар. Повярвайте ми - незнаех дали съм жива или мъртва след ужасния аборт, който ми направиха. Така че съветът ми е ДАЙТЕ СИ ПОЧИВКА . ВРЕМЕТО ЛЕКУВА ВСИЧКО.....

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
Просто бъди спокойна ,пази се и живо и здраво бебче на финала. Wink

# 24
  • Мнения: 34
Здравейте момичета!
Боли ме сърцето като чета, че има и други преживели този кошмар Sad

Аз загубих бебчето си в 20г.с., заради спукан околоплоден мехур. Бяха ме приели в болницата заради много силни и чести, но безболезнени контракции, когато ги овладяха и вече бях добре ми изтекоха водите. Последва една ужасна, смазваща физически и психически седмица, в която лекарите се опитваха да предизвикат раждане.  Няма да описвам ада, който преживях, старшно е дори да се чете Sad

Лекарите казаха, че възможните причини са или скъсяване на шийката (което се оказа, че нямам) или инфекция, но всичките ми изследвания правени преди няма и седмица (микробиология и ПКК) бяха идеални, но...

Искам да пипитам вие какви изследвания сте правили след това?

Изследвала са имунологични и генетични (преди бременността, проблема бяха само НК клетки, но правихме вливания), щитовидни също преди да забременея - ок, там всичките му хормони и други подробности, някои и по няколко пъти.
След аборта изследвах - токсоплазмоза, цитомегаловирус - отрицатлени.
Микоплазми, уреаплазми, хламидии (цервикален секрет) - отрицателни.
Чакам резултата и от листериозата.
Микробиологии на влагалищен секрет - вече няколко все чисти.

Правили ли сте нещо различно от това, което да съм пропуснала?

Благодаря и се извинявам за дългия пост!

# 25
  • Мнения: 40
Момичета пиша ви само,за да ви дам кураж.Аз имам син на 5 години и дьщеричка на 11 месеца;отново сьм бременна -13 седмица.След като се роди синьт ми и решихме да имаме второ дете,започнахме опитите.1.5 година не можех да забременея.След това имам 3 последователни аборта-в 6 седмица,8 седмица и 14 седмица(предизвикаха раждане,бебето беше починало).Преди третия аборт направих всички изследвания,и имах само някои имунологични отклонения,заради които при следващата бременост бях на максимална терапия,назначена от доц.Конова(тази бременност приключи в 14 седмица).И трите аборта са в една година(януари, май и октомври). След 4 месеца забременях с дьщеря ми и бях решила,че няма да приемам никакви лекарства.Най-накрая мечтата ни се сбьдна и имам прекрасно детенце...Надявам се и този пьт всичко да е наред,но само времето ще покаже....

Стискам палци на всички!!!

# 26
  • Мнения: 10
Момичета чесно казано и аз мисля , че с всички тези лекарства още повече отслабва имунитета на организма особено по време на бременност, така че незнам дали е по-добре с тях или без тях. Аз лично съм много объркана и при следващия опит ще се замисля повече върху лекарсвата, защото в моя случай инфекцията, заради която преливахе КИОВИК се оказа че въобще не се повлиава от това безумно скъпо лекарство, а просто е трябвало да бъде излекувана много преди да предприемем следваща бременност

# 27
  • Мнения: 4 589
При мен се случи два пъти, спукване на околоплоден мехур. И в двата случая инфекция.. Само че благодарение на д-р Колева от Токуда и всичките антибиотици и изследвания, втория път беше много по-благоприятен. Няма как да се открие инфекция, просто предвид, че сте предразположени е хубаво изследвания на 14 дни, следене на ехо на 14-20 дни и адекватно лечение. И не пренебрегвайте лекарствата, антибиотика може само да помогне на бебето да се адаптира по-бързо, ако се роди по-рано (говоря за седмици след 26 г.с.).
Аз съм правила всякакви изследвания, имунологични, генетични, хламидии, уреоплазма, мукоплазма.Имайте предвид, че често бактериалната вагиноза, което не е нищо страшно, предизвиква спукване на мехура, а това се прави рядко като изливане.

# 28
  • Мнения: 401
Момичета чесно казано и аз мисля , че с всички тези лекарства още повече отслабва имунитета на организма особено по време на бременност, така че незнам дали е по-добре с тях или без тях. Аз лично съм много объркана и при следващия опит ще се замисля повече върху лекарсвата, защото в моя случай инфекцията, заради която преливахе КИОВИК се оказа че въобще не се повлиава от това безумно скъпо лекарство, а просто е трябвало да бъде излекувана много преди да предприемем следваща бременност

Нещо не разбрах - как така са ги вливали КиовиГ (предполагам, че това лекарство имаш предвид) за лечение на инфекция? Тови препарат не се предписва за лечение на инфекции, а за потискане на имунната система, обикновено при наличие на НК клетки. Даже ако има инфекция, вливането му е противопоказано....

# 29
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 999
Радостинка, аз бих препоръчала да направиш една биопсия на ендометриума за да се види дали има остатъчна инфекция след аборта. Всичко друго като гледам си направила. Аз имам един спонтанен аборт в 17 г.с. след изтекли води. Причината се оказа инфекция. Преди втората ми бременност направих биопсия. Оказа се, че имам все още инфекция. Лекувах я със силни антибиотици и чак тогава пристъпих към втори опит ИКСИ. През цялата бременност бях на тръни и често правех изследвания, защото се страхувах да не се появи отново инфекцията, но за мое щастие финалът беше успешен.

Общи условия

Активация на акаунт