Аборт в 16 г.с.

  • 22 677
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 749
Здравейте,
аз също съм с аборт в 13 г. с. - при мен причините бяха ясни- инфекция вследствие повишаване кр захар, която започва да се отделя с урината и от там бактериите полудяват. Гинеколожка след това ми предписа да направя изследвания и за тромбофилия- какво точно трябва да пусна? Тя ми каза да пусна фактор V Leiden PCR, протромбин мутация G20210A, MTHFR, PAL-1 4G/5G и каза, че от другите нямало смисъл (направо ми е писнало да съм специалист по всичко).

Възможен проблем при инфекциите освен кр захар, което се контролира с диета, може да е пиелонефрит- инфекцията често е скрита и протича с 37 градуса или без температура- трудно се засича при бременност. Четох, че детоксикациите на д-р Михайлов са полезни, но и аз сега проучвам как да го лекувам това преди да забременея, освен с прополис.

# 31
  • Мнения: 10
Имам вече резултати, момичета и на лице е ЦИТОМЕГАЛОВИРУС, който може би знаете, не се лекува. Откриха и гъбички, но сега действаме върху тях. Повече ме притеснявя цитомегаловирус-ът. Ако някой е минал през този проблем моля да ми пише. В интернет изчетох доста неща за тази диагноза и съм притеснена дали въобще ще мога да стигна до успешно прекарана бременност

# 32
  • Мнения: 34
Радостинка, аз бих препоръчала да направиш една биопсия на ендометриума за да се види дали има остатъчна инфекция след аборта. Всичко друго като гледам си направила. Аз имам един спонтанен аборт в 17 г.с. след изтекли води. Причината се оказа инфекция. Преди втората ми бременност направих биопсия. Оказа се, че имам все още инфекция. Лекувах я със силни антибиотици и чак тогава пристъпих към втори опит ИКСИ. През цялата бременност бях на тръни и често правех изследвания, защото се страхувах да не се появи отново инфекцията, но за мое щастие финалът беше успешен.
Жабче, минавало ми е през ум за ендометриална биопсия, но тази процедура я правят само в клиника Малинов, за съжаление  Confused.
Тъй като не съм техен пациент, нито пък съм за ин витро, ще има да чакам сигурно година за час, пък и ми е трудно с пътуването до София...та не мога да се реша още даже да се обадя дори да питам.
От една страна са ми и съмненията около самата процедура, после и около промивките, от друга страха, че може би точно от това имам нужда...
За сега това не го мисля, последното  което изследвах е Листериозата, която се оказа положителна и съм се съсредоточила там.

# 33
  • Мнения: 179
Момичета, искам да попитам,тази ендометриална биопсия наистина ли се прави само в клиника Малинов, и има ли друг начин да се установи евентуална вътрематочна инфекция?
...Няма как да се открие инфекция, просто предвид, че сте предразположени е хубаво изследвания на 14 дни, следене на ехо на 14-20 дни и адекватно лечение.
А какви трябва да бъдат тези изследвания, микробиология или?

# 34
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 999
supernova, CRP или поне ПКК. Микробиология във всеки триместър.

Радостинка, от промивки няма нужда. На теб ти трябва обикновена диагностична биопсия. Правих една за диагностициране и една след лечението. Иначе си спомням, че като ходих на профилактичен преглед след аборта ме гледа една възрастна лекарка, та тя още тогава изрази съмнение, че инфекцията не е излекуваа напълно тъй като матката била мека и контрахирала лесно.

# 35
  • Мнения: 34

Жабче, би ли споделила малко повече подробности за биопсията - трябва ли да записвам час при някой от много натоварените доктори (Стаменов или Персенска) или имат и други които поемат по-леки случаи, колко парички струва и такави работи Wink

Интересното е че при мен само няколко дни преди спукването на мехура АГ-то ми пусна ПКК и всичко беше идеално, нямаше нито завишени, нито понижени стойности, всичко беше повече от ок. Но СРП не сме следили, най-вероятно при следваща бременност, ще го правим и то всичко ще е много по на често, ама тогава, кой ти е предполагал...

Ама и маса и антибиотици изпих от тогава до сега Confused , не искам да ги виждам вече Close

# 36
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 999
Ами на мен едната ми я прави Стаменов, а другата Персенска, но аз бях техен пациент отдавна. Иначе сега знам, че има и нова лекарка там. Най-добре се обади по телефона и попитай. Или някоя приятелка да попита на място за по-сигурно.  Wink
Струваше 50 лв.
При мен имаше съмнения за инфекция, д-р Стаменов ми назначи антибиотик, но не помогна или по-скоро вече е било късно. А след аборта и аз един куп антибиотици изпих. След последния курс постоянно ми ставаше лошо, та ходих и по лекари да видят какво ми има...  Tired То болки и тежест в стомаха ли не бяха, сърцебиене и прилошаване.
С първата бременност и аз правих стандартните изследвания, с втората ме следяха мого изкъсо, а и аз самата настоявах.

# 37
  • Мнения: 179
Жабче, благодаря за отговора, изясниха ми се някои неща.
Успех на всички!

# 38
  • Мнения: 49
аз имам в 17 г.с и даже не ми дадоха епикриза

# 39
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 999
Не може да не ти дадат епикриза след болничен престой.  Peace Потърси си я.  Не я дават веднага, обикновено отнема седмица до 10 дена да я издадат.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 64
Аз съм с аборт в 23 г.с. след изтекли околоплодни води. Мислех си как е възможно такова нещо едва в 5-ти месец?!, но сега се убеждавам, че за съжаление се случва май често...И на мен като всички вас ми казаха, че е следствие на инфекция. Два пъти след аборта пих антибиотик, сега - 33 дни след аборта -  отнови съм заради открита бактерия enterococcus faecalis във влаг. секрет. Поне МЦ ми дойде на 31-ви ден след аборта...Сега се надявам да се оттърва по - бързо от тази бактерия, да минат 4-5 месеца и дано всичко бъде ОК, за да можем отново да си направим бебче...Ще се консултирам и с моя лекар за необходимите изследвания, но определено инфото от вас е мн. ценно, за което ви благодаря!
Успех на всички!

# 41
  • Мнения: 51
здравейте .Аз също имам аборт в 17г с преди 3 месеца. този ми беше втори,първият беше в доста по-късна седмица.лекаря ми каза,че най- вероятно  като причина е инфекция или цервикална недостатъчност.Преди месец си направих изсл.-Микробиология,хламидия микоплазма -всички са чисти.Лекаря каза,че може да е била вътрематочна инфекция.Как да разбера има ли я още или не,какви още изсл. да си пусна незнам.Мисля от този месец да подновим опитите за бебе,но същевременно се притеснявам да не се случи пак нещо,изтръпвам от ужас.Моля ви дайте ми съвет.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 64
Някъде бях чела за биопсия на ендометриума, но вече не помня къде...Питай твоя док за такова изследване и успех!

# 43
  • Мнения: 145
здравейте .Аз също имам аборт в 17г с преди 3 месеца. този ми беше втори,първият беше в доста по-късна седмица.лекаря ми каза,че най- вероятно  като причина е инфекция или цервикална недостатъчност.Преди месец си направих изсл.-Микробиология,хламидия микоплазма -всички са чисти.Лекаря каза,че може да е била вътрематочна инфекция.Как да разбера има ли я още или не,какви още изсл. да си пусна незнам.Мисля от този месец да подновим опитите за бебе,но същевременно се притеснявам да не се случи пак нещо,изтръпвам от ужас.Моля ви дайте ми съвет.

А лекаря като ти е казал, че може да е била вътрематочна инфекция не те ли насочи някъде към допълнителни изследвания.
При мен в 16г.с. изтекоха водите. След аборта лежах и в болница при проф. Милчев - лека му пръст, по негово настояване, за да се направят пълни изследвания и да се установи причината, но по същия начин всички изследвания и секрети ми бяха чисти и не се установи в крайна сметка защо се получи така.Това ми беше втора бременност, а с първат нямах никакви проблеми. От 1 година подновихме опитите, но за съжаление без резултат до момента.

# 44
  • Мнения: 51
Лекаря ми каза да направя само тези изследвания,които съм посочила ,нищо друго.всичко беше наред с бременността  и изведнъж вечерта болки и ми изтекоха водите и край.При първата бременност нямах такъв проблем ,но тя завърши в 37 г с с мъртво раждане.Физически съм готова за друга бременност,но се притеснявам дали няма нещо пак да се случи.незнам вече от къде да я подхвана.Правила съм всички генетични и имунологични изсл.,нямам проблем.Лекаря ми каза също,че може би да е имало скъсяване на шийката,никой не се сети да ме прегледа по време на бременността.Пожелавам ти ,дай Боже скоро да стане чудото и при вас,този път успешно.

Общи условия

Активация на акаунт