Великденски пости 2010 !

  • 54 368
  • 630
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 7 942
Дядо хаджи, Вери, благодаря!

Хаджи, ако търсиш в Пикадили трябва да си доста упорит, храните им са пръснати на три места - както Фукла каза до зеленчуците, до млеката, на щанда с азиатските продукти (там може да се намери и кус-кус) и на щанда с продукти за диабетици.

Голямо съм говедо. Ядох кекс.  Tired

Бе аз си имам два диетични магазина дето като ида ги обирам, ама си мислех че като са хипермаркети мзани трябва дето се виса от пиле мляко да има. То впрочем забелязвам, че Биллата напоследък много са я отпустили и почти празни щандове разглеждам.

Това, че си яла кекс не е смъртен грях. Ако си вярваща помоли се малко повече или пък ходи направи някое малко дарение някъде (например пусни един SMS за децата сираци или нещо подобно) или пък да кажем от днес от 18:00 часа до утре до 18:00 го удари на строг пост. Аз така на коледните пости като се почнаха едни командировки -край нямаха, та после направих едни хубави погачи (три) и още топли топли ги раздадох в църквата една неделя та бабите ме благославяха докато си тръгнах (бил съм ги нахранил - стига бе с едно парче погача).

Едно време като бях по-млад така приготвиме с булката разни такива храни па ходехме в един старчески дом (децата ходеха в един дом за сираци) та така раздавахме да си похапнат. Ама сега трябвало сертификат от РИОК... (и не знам още какви букви) да им нося и се отказах.

Предупреждавам, че тези съвети не са според типика на БПЦ, а съм ги получил от моя изповедник. Да вас пък свещеника може да реши, че не е необходимо да ги спазвате.

# 421
  • Мнения: 1 110
Хаджи, ей такава съм глупава. Като ме удари лакомията и посягам.
Моя изповедник не ми е предлагал така да постъпя, но е добра идея. Ще имам повод сега да се реванширам. За втори път едно и също момче ни разбива храма. Да го питаш защо, взема дискоса. Младо момче на 21 години. Ще събираме пари за по-сериозна врата.

# 422
  • София
  • Мнения: 7 942
Хаджи, ей такава съм глупава. Като ме удари лакомията и посягам.
Моя изповедник не ми е предлагал така да постъпя, но е добра идея. Ще имам повод сега да се реванширам. За втори път едно и също момче ни разбива храма. Да го питаш защо, взема дискоса. Младо момче на 21 години. Ще събираме пари за по-сериозна врата.

Ами той няма как да ти предложи, защото човека не знае. Като го споделиш с него па като го попиташ ще ти каже какво трябва да направиш според него.

Е това момче още първия път като е посегнало на храма полицията не го ли е викала там да го тури на мястото му.

И какво ще го прави тоя дискос после ?

# 423
  • Мнения: 107
Брей, едно оранжево олио ни заля ...

# 424
  • София
  • Мнения: 7 942
Брей, едно оранжево олио ни заля ...

Доколкото схващам май всички теми в готварския са ги боядисали в този цвят.

# 425
  • Мнения: 107
Добра реклама...

# 426
  • Мнения: 2 375
Абе аз ли не съм в ред, но такъв глад ме гони напоследък... ooooh! Само дъвча нещо. Дали е защото не ям това, което ми се иска? При вас така ли е?

# 427
  • София
  • Мнения: 7 942
Абе аз ли не съм в ред, но такъв глад ме гони напоследък... ooooh! Само дъвча нещо. Дали е защото не ям това, което ми се иска? При вас така ли е?

Увеличи малко сладкото и протеините.

# 428
  • Мнения: 2 375
Абе аз ли не съм в ред, но такъв глад ме гони напоследък... ooooh! Само дъвча нещо. Дали е защото не ям това, което ми се иска? При вас така ли е?

Увеличи малко сладкото и протеините.
Така ще направя. Peace Ето сега си намерих една рецепта, да я споделя и с вас.

Постен бананов сладкиш.
Продукти за блата:
125 гр.маргарин,
125гр.захар,
100-120 мл.плодов сок,
125 гр.брашно,
1ч.л.бакпулвер,
2 средни банана намачкани на каша.
За крема:
50гр.финно смлени бадеми,
50гр.пудра захар,
1 банан,
1-2 ч.л.лимонов сок,
Приготвяне на блата:
В голяма купа разбъркваме на пяна марагарина и захарта.Добавяме течността и отново бъркаме.Добавяме и предварително пресятото с бакпулверът брашно и разбъркваме.При непрекъснато бъркане добавяме и банановата каша.Оставяме за 5 мин. и изсипваме в правоъгълна тавичка с пекарска хартия на дъното.Печем в предварително загрята на 180*С фурна около час.Изваждаме, обръщаме.
Крема:
В дълбока купа смесваме бадемите и пудрата, прибавяме намачканият банан и лимоновият сок.Бъркаме, докато се получи хомогенна смес.
Блата разрязваме на две еднакви половини.Намазваме с крема и отгоре слагаме другата половина.Ако е останал още крем мажем целият сладкиш или поръсваме с пудра захар.
*Вместо плодов сок може да сложите 2 яйца и вместо маргарин масло.
Източник не мога да дам, тъй-като е от студентският ми тефтер и от къде съм го написала просто не знам
пп Копирах го от друг форум.

# 429
  • Мнения: 4
  ЧЕСТИТА БАБА МАРТА, румени - червени, весели - засмени

Здравейте, скоро не съм се включвала ама редовно ви препрочитам и си приготвям това онова от вашите вкусотийки.  Laughing
На мен вече ми мина зверския глад и апетит и се чуствам все едно никога не съм опитвала животински храни.
 Психически съм по-спокойна и трудно се ядосвам, мисля по-трезво.
 Иначе относно храната е карам повиче на готвенко. Вчера например си направих праз манджа вътре гъбки стан чудесна имам и за днес.

Пожелавам ви спорен ден и хубав празник!!!

# 430
  • Мнения: 1 110
Е това момче още първия път като е посегнало на храма полицията не го ли е викала там да го тури на мястото му.

И какво ще го прави тоя дискос после ?

Лежа в затвора първият път, излезе и пак в храма за дискоса. Все с по 200-300 лв. Последният път на Тодоровден.

Днес съм на път към Плевен. Ще видим какво ще се яде. Последният път се отрових от солети и чипс (хич не мога да ги ям много).

# 431
  • София
  • Мнения: 362
Здравейте и от мен Simple Smile  Аз редовно ви чета, радвам се на кулинарните произведения на brazilka и дядо хаджия -  newsm74 .
Ползвам се от някои идеи, защото и аз обичам да готвя о готвя всеки ден, благодаря за идеите   Hug
Но искам да попитам, къде мога да намеря рецептата за баницата с локум??? Интересно ми е да я опитам, а не мога да намеря рецептата  Embarassed  Че снощи си доядох сусамките и нямам вече нищичко сладичко   Rolling Eyes

# 432
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен,аз продължавам сериозно със поста,редовно преглеждам тук за рецепти и идеи,за което Ви благодаря!У нас се включи още един желаещ да пости-съпруга ми,незнам до кога ще издържи,но мойте ангажиминти за приготвянето на вкусна и разнообразна постна храна се увеличиха.Вчера си набрахме доста коприва,сега търся идеи за приготвянето й.

# 433
  • Мнения: 107
Аз вчера правих баница с локум по рецептата от блога на Бразилка. Аз лично не съм я опитала, но домашните казаха, че е станала много сладка и хубава. Много са доволни.

# 434
  • Мнения: 4 527
Честита Баба Марта!  Hug Хайде да я носи тази пролет вече, стига дъждове!  Twisted Evil

Аз днес бях на паста /фетучини/ със зеленчуци и доматен сос, стана много вкусно. За обяд имах скромните хляб без брашно, домат и сирене /казах, че без него ми става зле  Blush/.

Общи условия

Активация на акаунт