Аранжиране на маса ...

  • 259 003
  • 724
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 143
Момичета, много благодаря за пожеланията! (и за изтритата черна точка!)

mama1+2, честита годишнина! Да се обичате още дълги щастливи години!
Браво за масата! Не личи, че е правена набързо!

Dina767, масата ти отново е "като за ресторант" - (мойте щурчета така ме хвалят като има хареса масата или вечерята).
А солниците и каничката в средата ми създават романтично настроение...  Flutter

yagodka, последната ти маса е разкошна. Хареса ми, че си използвала консервните кутии като вази и много интересно си поставила салфетките. Получала се е наистина стилна и същевременно много жизнена и весела.

Чакам празничната маса на Ивира с нетърпение!

 Embarassed
Аз уж влязох да трия точки, ама след слънчевите маси на yagodka, моята направо залезе... Добре, че не пишете разни точки и за лошо представяне.  Mr. Green

За оправдание - много късно се прибрах, умряла от глад и студ и я наредих за 5 минути. Идеята ми беше многоооо по-различна, но ще я реализирам без повод... и като има повече слънце, че снимките ми се получават ужасно тъмни и жълти.  Sick

# 556
  • Мнения: 320
Здравейте момичета   bouquet съжалявам за закъснелия отговор  ooooh!, но затова пък направих доста снимки които да ви покажа.
Снимката на масата, която ви показах я направих с телефона и затова не е много качествена и да наистина сте прави, че не трябва да снимам срещу светлината, това въобще не съм съобразила  newsm78
Леля Ог, Ягодка, Dina767 и всички останали момичета невероятни неща показвате, браво   bouquet
Ягодка, вече ще показвам и манджи в другата тема, може би по-рядко, но.... ще показвам.
Ето и обещаните снимки:
 - това са пакетчетата
 - толкова са големи топченцата
 - поставени във вазата с малко водичка
 - след един час
 - на сутринта
 - като се върнах от работа в 6 часа - раздути още повече
merydit, права си, че като набъбнат трябва да се махне водата или може би трябва да се слага по-малко вода, но са интересни така във вазата дори и без цветя.
Рапорта е даден момичета, лека вечер  bouquet

# 557
  • София
  • Мнения: 1 634
Ivira, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
Здравето и късмета да са винаги с теб!
Тази толкова вкусна торта ти ли я прави? Ох, искам още едно парче


labrex , Uinen , добре сте дошли в темата! Hug Hug
То и аз съм от „наблюдателите” , но тук такива красоти показват момичетата, че и това ми доставя голямо удоволствие!

Мама 1+2 , ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА!  Да сте живи и здрави и радостта да бъде с вас!



alex_og97 , аз нали съм си малко разсеяна , сигурно си писала, но как се казват тези неща? Екопочва ли е или що..? От къде ги купуваш? Много ефектно!

Момичета, страхотни маси! Толкова стилни, нежни и цветни! Поздравления!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 558
  • Мнения: 320
Lady-B, аз го купих от магазин за домашни потреби, всъщност от там си взех вазичката и бяха направили една така в магазина, но предполагам, че би трябвало да се продава и по цветарските магазини незнам  newsm78

# 559
  • Мнения: 774
Ивира, аз даже не очаквах, че ще редиш маса! Мислех, че ще празнуваш. Браво, че си успяла, а и че си успяла да снимаш. Много ми харесва как си сгънала и наредила салфетките.   bouquet Да знаеш обаче, че това е само една изтрита черна точка и се поучи от Леля Ог - виж колко маси нареди заради липсата й по Великден.  Laughing
Lady-B, не се май, ами се включвай по-често!  bouquet
Алекс, радвам се, че ще показваш манджи отново, но се надявам и маса да аранжираш, и то скоро!  Wink Hug

Обещах ви, че ще ви измъча с жълтия цвят поне още един път. За сега спирам с него, че лалетата увяхнаха.  Sad Но за жълтото принципно имам две други идеи, но за сега няма да ги осъществявам. Комбинация от жълто и червено никога не би ми хрумнала. Но пък когато видях жълтуресто-калинковата маса на Близнаците, която се изгуби някъде...), останах очарована. Държа да отбележа, че нищо не съм купувала за нея. Тези малките червени нещица, са свещниците, които си купих за Баба Марта, а червената "ваза" е любимата чаша на сина ми за кола. Нея вчера съвсем случйно я забелязах в шкафа, въпреки че синът ми много обича кола и тя постоянно се подмята насам-натам.  Laughing.



Май преизпълних плана за тази седмица.  Laughing

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 01:15 от yagodka

# 560
  • Мнения: 143
Ivira, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
Здравето и късмета да са винаги с теб!
Тази толкова вкусна торта ти ли я прави? Ох, искам още едно парче


Lady-B,мерси за пожеланията! Заповядай още едно парче торта и рецептата.

yagodka, празнуването е по-весело в съответно аранжирана обстановка. На този етап аз съм единственият квалифициран аранжор вкъщи, та затова и за моя си рожден ден - аранжирах аз.
А масата ти е страхотна - много харесвам комбинацията от жълто и червено - и ще ми ходи на трапезарията.  Mr. Green
Ще гледам да наваксам с масите до 24 май, защото после излизам във ваканция...  Flutter

# 561
  • Мнения: 569
  Здравейте момичета!

мама 1 + 2 - Честита годишнина! Бъдете здрави , единни и щастливи заедно още много дълги години!
Масата ти е празнична , тематична , пъстра и много вкусна!   bouquetМного ми хареса!

Ивира, какво лошо представяне бе човек?!Аз ако имам такава храна на масата пред себе си- нищо друго няма да виждам... Това са фокачи , нали?

Ягодка- ти тези жълтите маси с такава скорост ги правиш вече , че не мога да им сваря...Продължавай с жълтото- много продуктивен цвят WinkМожеш поне още 2 комбинации да направиш- жълто със синьо, жълто с оранжево Hug
И поредните 2 маси са красиви! Комбинацията с кафяво ми допада много , а последната снимка , от тази с червено ми е като картичка!

На всички- много благодаря за хубавите думи за аранжировката ! Истината е , че вие сте виновни за всичко- В такава беля ме вкарахте Mr. Green Само ходя из къщи , ровя из шкафове и виждам предмети, сувенири и неща , които бях спряла да забелязвам или никога не би ми хрумнало да ги използвам за нещо такова...Вчера в един хипермаркет направих поредното откритие- комплект от кухненски кърпи , но не хавлиени , а различни материи и десени, но са си предназначени за кърпи. Продаваха се 8 броя в един пакет - по 2 от десен и имаше най-различни комбинации. Всичко това  за 6 лв. От 1 кърпа ще станат 2 салфетки за хранене...така , че сега имам 4 комплекта салфетки в различни десени за 6 лв и мнооого идеи за нови аранжировки ooooh!

Започвам с първата осъществена...
Отдавна ми се искаше да "поканя" едни тюркоазени свещници , които стоят в банята на масата , но ми убягваше комбинацията. Това са едните салфетки в бледо синьо, въпросните свещници , 2 ролки опаковъчна хартия за покривка и подложки... сервиза ми за кафе и  сега трябва да сhttp://daniel007.snimka.bg/cooking/table-arrangement.487906.18274587[/url]претна едни Виенски кифлички и съм готова за гостенките ми   Mr. Green


И всичките снимки:http://daniel007.snimka.bg/cooking/table-arrangement.487906.18274587

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 14:44 от Dina767

# 562
  • Мнения: 774
Ай, ай, Дина, какво направи!? Не само без думи, без дъх ме остави направо! newsm20

Ивира, Дина, благодаря за комплиментите! Но истината е, че жълтото не е точно моят цвят. Не се чувствам комфортно с него. Но вчера видях едни ... черни салфетки и сега чакам идеята да узрее...  Laughing

На всички- много благодаря за хубавите думи за аранжировката ! Истината е , че вие сте виновни за всичко- В такава беля ме вкарахте Mr. Green Само ходя из къщи , ровя из шкафове и виждам предмети, сувенири и неща , които бях спряла да забелязвам или никога не би ми хрумнало да ги използвам за нещо такова...

Ама много хубаво си го казала. И аз така! Peace

Аз имам една маса, която направих преди малко, докато малката спеше, но по-късно или утре ще я пусна, че след тази на Дина направо ще се изгуби.  Laughing

# 563
  • Мнения: 610
Здравейте момичета .  Hug
Ягодка- тук съм, и се възхищавам на красотите които творите ..... Heart Eyes
На всички ви , масите са чудесни и много интересни !

Дина- много красиво и стилно ! В тюркоазената маса ми останаха очите....прекрасна е .   bouquet
мама 1+2- чудесна е масата ти за годишнината ви !   bouquet
Леля Ог- и при теб отново много красиви маси  Flutter Битовата маса е страхотна ! Поздравления !   bouquet А на въпроса ти от другата тема за гъбките .....разбира се, че нямам нищо против.  Hug
Алекс- добре дощла. Добре, че показа топченцата си, за да се сетя, че и аз имам такива...... Simple Smile аз преди време доста често си слагах във вазичките , имах много цветове, сега видях , че са ми останали само сини и цикламени .
Ягодка- просто ми напълни душата с тези слънчево- жълти маси !  Hug Всичките са много красиви, но най-много ме впечатли тропическата .   bouquet С теб сме мислели еднакво тези дни.... Simple Smile и аз правих жълто-червена маса и жълто- лилава , а сега замислям и жълто- черна... Wink

Ето снимки на една от масите ми .... Simple Smile

http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC098722.JPG

 

 

# 564
  • Мнения: 774
Близнаците, много сладуреста е отново масата ти! Мъжът ти може би е прав за детското в теб  Laughing, но мисля си, че без него в никакъв случай масите ти нямаше да са същите!  Hug С нетърпение очаквам следващата маса. И хич не си мисля, че няма да е скоро!  Wink
Благодаря ти за комплимента! И аз най-харесвам тропическата. Жълто-зелената я мислих , мислих и недоизмислих... Сега като гледам, можеше и по-добре да стане, но за следващия път ще оставя. Тропическата просто се "случи", както и днешната. Само че подложките при тропическата трябваше да са кафеви, но нямах нищо такова вкъщи.

Днешната мислех да ви я покажа утре, но толкова много ми харесва!(най-много от всичките до сега), че не мога да чакам до утре.  Blush
Лалетата увяхнаха, но листата дочакаха да видят бял свят. Бяха започнали маалко да поувяхват по краищата, но аз ги рифрешнах  Laughing, като ги поодрязах.  Flutter

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 01:30 от yagodka

# 565
  • Мнения: 1 179
Поздравления за майсторски подредените трепези, момичета! Искам да споделя нещо, което открих ,с вас, а именно тези подложки за хранене:
А тук е описано как може да се изработят. Wink
тук

# 566
  • Мнения: 3 499
Момичета, БРАВО, уникални украси, уникална аранжировка, всеки един детайл е на мястото си.  newsm81 newsm20

# 567
  • Мнения: 211
Ауу, момичета, за малко да ви оставя без надзор и гледайте какво сте направили!!!

Ivira, имаш цветя, имаш и салфетки (и то сгънати красиво), значи има аранжировка! Брои ти се и се спасяваш от още една черна точка! Много са ти хубави салфетките! А полегналите вкусотии още повече!   bouquet

alex_og97, тия топчета ме впечатлиха! Не очаквах да се надуят толкова много!
Супер са!

Ягодка,  ти си неизчерпаем източник на оригинални идеи! Харесва ми и масата с ябълките, но последната... Права си, тази и на мен ми става любима! Много нежна и спокойна! И много екзотична ми се вижда с тези “палмови листа”! А чак сега забелязвам, че свещниците всъщност са чашки  Laughing  Мислех, че е един троен стъклен свещник!
Какво представляват чинийките, от какъв материал са (приличат ми на миди така отдалеч)?  И адски много ми харесва онова красиво нещо върху листото, но ми се иска близка снимка. Моля те, щракни го другия път да го видя!  А исках да те питам нещо: нали щяхме да украсяваме маса само в неделя  Mr. Green Много е заразно, нали!? Много са ти  красиви масите, страхотна си!  Hug

Dina767, сега пък ти ми взе идеята за тюркоазена маса! Обаче като гледам твоята... тая, която аз замислях май никой няма да познае, че е по сходна идея! Разкошна е. Невероятни са новите ти салфетки. И всичко – камъчетата, чашките за кафе, начина, по който са сгънати салфетките, тюркоазените листенца и разбира се, прекрасните гости от банята! Много красиво! Това май е първи повей за морската тема  Wink

bliznacite2004, благодаря за поздравленията, а също и за идеята с гъбките! Разкошни са! Масата ти, както винаги е свежа, нежна, светла, вкусна, уютна, цветна... Само едно не ми харесва- защо ми развали схемата -  една голяма снимка, две малки, втората със запалени свещи?!   Laughing Много я харесвах! Шегувам се, разбира се, много е красиво всичко!

Lady-B, Плодче, благодаря за хубавите думи!

coelum, страшна идея! Благодаря и добре дошла!


Ето и от мен една небрежна, направена и снимана набързо маса от вчера:



Знам, че липсват много детайли, но като за всеки ден е добре.
Лека нощ и да знаете, че до другата седмица няма да украсявам маса  Laughing

# 568
  • Мнения: 569
 smile3501 smile3501

 Колко оживено е тази вечер тук- обикновено вечер е пусто  bouquet
 Само да ви кажа , че аз за 4-ти път правя опит да напиша един пост - е нямаше такава каръщина... Няма да ви обяснявам подробности, че още съм ядосана Crossing Arms
 Това , което виждат очите ми тук обаче веднага ми поправя настроението!
  Обаче , явно с причина не успявах да публикувам , защото всичко , което исках да кажа- Леля Ог го е написала!
  Близначкова- добре , че се появи , че вече щяхме да те издирваме Wink Тъкмо щях да питам за тези бисквитки ти ли ги прави? И как всеки път добавяш и към без това веселите и привлекателни маси по нещо изкусително , абсолютно в тон с аранжировката , което те кара да се пресегнеш през екрана да си вземеш  bouquet
  Леля Ог- значи сега остава аз да заформя битовата , а ти тюркоазената и всичко , ще е наред LaughingНовата ти маса , за всекидневна е повече от добре!!! Колко си се старала да сгънеш салфетките , всичко отново е в страхотни цветове- а за лалетата - убивам!
  Ягодка , сега сме в една цветова гама- и не мен тази ми е " спокойна" и много балансирана Flutter
  Освен това сме и на вълна листа... то при мен като няма цветя и на едни листа се радвам...
  coelum- благодаря за интересната идея , която си споделила!
  И отново благодаря на всички ви за положителните оценки Hug
  Плодче  bouquet
 


 

# 569
  • Мнения: 569
  Ето и от мен днешната маса на тема листа и ... кокоси Wink

  
    

 Само да споделя- подложките за чинии в зелено с листата са втората двойка кърпи , за които ви писах по-рано. Май ще ги оставя в този вариант , а не като салфетки.
  Пеперудите ги бях намерила преди време - едната беше със счупено крило , затова бяха на много символична цена , но аз я залепих и нищо не личи Crazy
   Кокосите си ги поисках от супермаркета- само черупките- там ги отварят и са им безполезни след това...
   Ето и салатката в тях:
                                                          
Всички снимки:http://daniel007.snimka.bg/cooking/table-arrangement.487906.18285239
Хубав и усмихнат уикенд на всички!
  

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 01:14 от Dina767

Общи условия

Активация на акаунт