Аранжиране на маса ...

  • 259 001
  • 724
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 143
Слънцето пекна и всички хукнаха по поляни и градинки да берат цветя и клонки, за да аранжират масите си! И темичката позаглъхна...
Добре, че са bliznacite2004 и yagodka да я поддържат топла!  Mr. Green

Ето и от мен малко за загрявка (и за триене):


А масата с оригамите е още, както се казва: under construction и coming soon  Flutter .

# 586
  • Мнения: 774
А сега за черните точки- не че се оправдавам Laughing, но имам снимки от преди няколко дни , но ми се стори , че трябва да позабавя темповете и си чакам аз , а в същото време двете пчелички какви ги подредили Wink

Как така ще забавяш темпото? А и как се сдържаш?  Аз не мога. Laughing Държа да видя всичко, което си направила в най-кратък срок!  bouquet Правиш невероятно красиви неща, които наистина заслужават да се видят! Последната ти маса е толкова приканващо топла, уютна и вкусна, че направо ми се прииска да поседна и похапна на нея!   bouquet
Ивира, и ти си траеш, значи!  Crossing Arms Подредила си две много нежни маси, особено първата(лявата) много ми хареса! И ний ходим по градинки и полянки, но и работим.  Wink Laughing
galaUSA, радвам се, че сме те убедили, че не всичко е красиви съдове и прибори!   Wink Добре дошла в отбора!  Hug

На Леля Ог май ще пишем една огромна черна точка. Ей такава:[ . ] Ама не защото не е аранжирала маси, а защото даже и не се вясва вече едно "здравейте" да каже даже!  Crossing Arms Специално снимах схемата за сгъване на салфетката и шнолата, както тя пожела, пък дано се сети да намине  Hug:



Ето и последната ми "цветна" маса. Мисля, че тя се получи най-добре. Поне на мен най- много ми харесва:

Последна редакция: пн, 10 май 2010, 19:39 от yagodka

# 587
  • Мнения: 211
Ехей, не бързайте с черните точки, моля! Ето ме идвам, с маса под ръка  Laughing

Да не мислите, че не съм видяла какво показвате!?! Всичко видях, по няколко пъти! Малко се позабавих, но отново съм на линия!

Ягодка, ти си отличник!!!    bouquet  Четири маси! И всеки път различно сгънати салфетки! Браво, наистина ти е призвание! Всяка маса ти се получава  красиво, завършено, оригинално...  браво!  И можеш да измислиш ужасно много комбинации с едни и същи цветчета, направо си страхотна! Първата, с гроздето много ми хареса, много добро съчетание! От мен имаш четири шестици!  Hug Благодаря и за шнолата и начина на сгъване на салфетката, дори си ми я избрала в тон!!!  Hug

bliznacite2004, цели три красиви маси си показала! Много свежи и весели салфетки имаш! Свещите също са в много нежни цветове! Много ми харесаха първите две маси, особено черно-оранжевата или черно-жълтата  (май цвета не е излезнал точно). Но третата е най-красива, според мен- много ми допадат цветовете, салфетките, кексчетата, всичко е много нежно!  Охлювчето е жестоко!

Пепика, твоята си е баш битова! Много красива аранжировка, за манджичката да не говорим!

Ivira, много ме развеселиха твоите постове! Салфетките ми отнеха много време (нещо не се справям с това сгъване) и затова предишната ми маса има толкова недовършен и небрежен  вид.
А защо да трием?! Това са си красиви аранжировки! И то четири! Най-много ми хареса тази с нарцисите и дребните цветленца. Чакам масата с оригамите с интерес!

merydit, хубава ти е масата, ама може ли така да я снимаш! Изкълчих се, за да я огледам  Laughing и пак не можах хубаво. Айде заради малката принцеска тоя път ще ти се размине, ама за другия път да направиш повече и по-изправени снимки!  Hug

Uinen, galaUSA, добре дошли!
galaUSA, красива маса! Харесах си пръстените за салфетките!

Uinen, тази снимка мирише на пари  Mr. Green  Много е красива, цветовете наистина са разкошни,  но трябват много цветя! Ей тия розовките са по 0,50 ст. на борсата. Което прави...  към 20-30 лв само в едната ваза!!!

Дина, масата с кокосовите орехи е разкошна! Много ми хареса, жалко, че тук не се продават само черупките! Много екзотично си сервирала салатката! А новите ти кърпи са много добро попадение, да са ти честити и да си ги ползвате със здраве! Оранжевата маса също ми хареса, особено ядливата част. Чудесни са тия кексчета! Тези големите резени от тиква ли са?

  Леля Ог- значи сега остава аз да заформя битовата , а ти тюркоазената и всичко , ще е наред Laughing

Речено-сторено!  Laughing  Ето я моята синьо-тюркоазена маса. Ти си наред с битовата!










Обещавам да не отсъствам вече толкова дълго!  Hug

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 23:16 от Леля Ог

# 588
  • Мнения: 143
Леля Ог, синята маса е направо ...  #Crazy  Shocked Тези лютичета са ми любими, а това синьо с бялото е вълшебно!

От мен малко упражнения, за триене на черни точки, и излизам във ваканция за уикенда:


# 589
  • Мнения: 7 430
Леля Ог, Евира - НЕВЕРОЯТНИ СТЕ!!!
 Hug Hug

# 590
  • Мнения: 610
Здравейте момичета , благодаря ви за милите думи .  Hug

Всички сте сътворили големи красоти !!!  Flutter
Ягодка, Дина , Леля Ог , Ивира, gala USA-- чудесни маси , много красиви !   bouquet  bouquet  bouquet

Леля Ог- синьо- тюркоазената ти маса е невероятна !!! Най-красивата до сега !  Flutter  bouquet Много съм впечатлена , страшно ми хареса !  Hug След зеленият цвят, много любим ми е и синия  Heart Eyes салфетките са ти страхотни , имам същите камъчета  Simple Smile и половинката вчера ми подари букет от същите цветя ..... Simple Smile бели и розови .

Аз имам две масички .... Simple Smile сега ще пусна снимките на масата ми от вчера, която направих на бързо..... Wink а днешната ми маса беше синя .

http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC0020214.JPG

http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC0020516.JPG
http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC0019714.JPG



# 591
  • Мнения: 569
 Уаааау!!!  Всички са тук и всички са във страхотна форма!!! Hug

 Благодаря ви за хубавите думи за "оранжевата" маса  bouquet  bouquet  bouquet
 
  Леля Ог- масата в синьо - тюркозазено е върхът! Нежна и ефирна ... салфетките са толкова красиви , в цветята ми останаха очите (аз продължавам да си мрънкам колко много  ви завиждам за цветята... Cry) , чиниите , малките сини "вазички"- всичко си е  на мястото !  bouquet
  Близнаците- при теб отново сякаш с много лекота се е получило! И твоите салфетки много ми харесаха- съчетание от 2       нежни цвята и едва загатнатия орнамент...
 Ivira вече се повтарям , но какво да правя като и твоите салфетки и чинийки ме впечатлиха с нежни цветове, интересни форми орнаменти  Heart Eyes
  galaUSA - чудесна маса- и на мен ми харесаха пръстените за салфетки, но най ми хареса как всичко е координирано цветово и...чашите! Peace

Как така ще забавяш темпото? А и как се сдържаш?  Аз не мога. Laughing Държа да видя всичко, което си направила в най-кратък срок!  bouquet

Ягодка - няма да те държа в напрежение повече Heart EyesЕто и втората маса от предните дни , а нова дано имам възможност да направя до 1-2 дни , че мъжа ми е с хранително отравяне(не от къщи Wink) и даже не може да се храни , пък камо ли на аранжирани маси Sad
Леля Ог- битовата маса я чакам и аз да се случи , но ми се иска да я направя за едни приятели , когато дойдат на гости и ги чакам да ми потвърдят Peace А това  на големите резени на "оранжевата" маса е папая, която намерих в двора- съседите имат 2 дървета  точно до оградата... аз идея си нямах , че са папая , и първоначално я помислих за малка тиква hahahaТо всъщност  точно папаята е "виновна " за цялата маса Mr. Green

                 
Още снимки в реални размери:
http://daniel007.snimka.bg/cooking/table-arrangement.487906.18391334

Легенда Laughing:
Цикламените салфетки от плат са последните 2 "кърпи" от прословутия комплект StopПонеже не съм имала време да ги занеса да ги направят на салфетки, отново реших да ги използвам за подложки , но имат толкова грозно направени ръбове с бял конец(което също ще поправя), че за да скрия този дефект , реших да използвам пръстените от Великден и да ги "набера " така.
 В същото време много исках да използвам и книжните салфетки , която е  всъщност една единствена салфетка останала ми от декупажа и разделена на 2 Embarassed Grinning
Цветята са от храста в градината, а зелената хартия- остнаки от Великден.
Хубав ден на всички!!!

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 14:32 от Dina767

# 592
  • Мнения: 909
Невероятни сте момичета,но нямам време да пиша много ...,извън града съм....форумска среща... Wink Като се прибера ще ви отразя повече и ще почна да си премахвам черните точки една по една... Hug Peace

# 593
  • Мнения: 211
Здравейте отново, момичета!

Ягодка, сега пък ти ми липсваш!  Hug

Ивира, благодаря за похвалите! Аз също много ги харесвам тези цветя, прелестни са. А има едни като макове, в силни лилави, цикламени, оранжеви цветове, те са ми още по-любими, но вчера бяха по 1,50 едното и се отказах за сега.
Масата ти е много нежна! Харесва ми комбинацията на жълтата и розовата чинийка! Салфетките също!

Исках да ви питам и двете със bliznacite2004, тези цветчета истински ли са, разкошни са!?!

bliznacite2004, аз съм по лилавото, но точно заради камъчетата исках да направя такъв цвят маса. Радвам се, че толкова ти е харесала! Масата ти е много нежна, с тези меки, пролетни цветове! Да ти се похваля, вече имам и аз такова пиленце, но друг цвят! Мноооого му се радвам и може скоро да го видите и на моята маса! Чакам синята с интерес!

Дина, не знам от къде да те почна! Много хубави цветове, много оригинални идеи! За пореден път се вижда, че си уцелила десятката с тези салфетки от плат,  много са красиви! Книжната салфетка е прекрасна, а всичко толкова хубаво си съчетала, че чак цветята са като “извадени” от салфетката! И ми харесва идеята да сложиш виличката и ножа в тези дългите чинийки!
Благодаря за комплиментите за синята ми маса! Тези малки вазички са всъщност чашки за ракия. И тях си ги отмъкнах от майка, а тя ги е купувала навремето от Чехия.

Меридит, ще ти трябва козметик в скоро време  Laughing Чакаме те да се завърнеш и да ни изненадаш, че ни липсваш!

Ето и днешната ни следобедна закуска, но много разхвърляно стана и ще има поправителен:



За сега нова идея нямам, но тези цветчета трябва да се използват поне още един път!
Приятна почивка!

# 594
  • Мнения: 610
Дина- чудна е последната ти маса !!! Всичко много ми харесва , страхотна си .   bouquet А тези храсти как се казват ? много са хубави... Flutter

Леля Ог- много оригинална и интересна е масата- кафе ! Браво !   bouquet
Цветчетата на зелено-розовата ми маса са истински , от ябълката от нашата градина са .  Simple Smile
Усетих те аз, че си по лилавото..... Wink чакам с нетърпение да видя пиленцето ... Hug .

Ето и синята ми маса от вчера..... Flutter

 

http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC0031210.JPG
http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC0030314.JPG
http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC0035113.JPG
http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC0035511.JPG



 

Аз имам и една маса от днес ,  Simple Smile розово- цикламена ....но нейните снимки ще пусна утре..... Rolling Eyes
Замислям и една маса с едно от най-любимите ми цветя - люляк  Heart Eyes майка ми донесе един огромен букет  Grinning и в къщи ухае страхотно ..... Party .

# 595
  • Мнения: 610
Леля Ог- тези ли са цветятата за които казваш , че са като макове ...?
Мисля че се казват анемония .... Thinking



Специално за теб в лилаво.... Simple Smile  Hug .



http://foto.bg/data/500/0045144_1_.jpg
http://foto.bg/data/500/0101856_1_.jpg
http://foto.bg/data/500/0046692_1_.jpg
http://foto.bg/data/500/0129010_1_.jpg
http://foto.bg/data/500/0142910_2_.jpg

Прекрасни са ,  Heart Eyes аз ги обожавам , има ги и в подписа ми .  Simple Smile
Моята розова маса от днес е с такива цветя..... Flutter

# 596
  • Мнения: 569
 Айй, тези цветя ще ги сънувам довечера Сабина!!!Прекрасни са... нямам търпение да видя и масата ти с такива!И благодаря за хубавите думи отново! Масата ти в синьо е много нежна - и виждам , че имаш и подходящи чинии и чаши в синьо- значи няма да те мислим за евентуалните морски аранжировки... за разлика от мен Grinning
 Цикламените цветя са нещо като дива роза - храста е доста голям , листата са идентични с тези на розата , но нямат бодли а цветовете са някак по- нежни , но затова пък по-бързо прецъфтяват... Миришат на роза, но по-слабо Flutter

 Леля Ог - Благодаря! bouquet
 Чак при мен се усети "чаромата" на твоето кафе! Много оригинално и различно! Браво! Наистина от същите аксесоари могат да се направят много варианти на тази маса- няма да сбъркаш ако направиш още една- но в никакъв случай защото има нужда от поправителен ! А курабийките... Hug

А къде е mama 1+2? :thinking:Lady B?Липсвате!  bouquet Peace

И като говорим за поправителен- аз тази маса мислех да не я пущам , докато не я поправя- те хората са казали- "Бързата работа срам за майстора"... Ни покривката изгладих като хората , нито се получи близко до първоначалния замисъл , но за 10 минути толкова. Пущам я , защото имам идеи за други и скоро няма да е върна на нея Blush
Тя е в тон с подфорума: Слънчогледена" Laughing


         

Последна редакция: нд, 25 апр 2010, 14:31 от Dina767

# 597
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735

Как и колко салфетки са сгънати тук. Някой може ли да даде подбробни напътствия?

Страхотия просто  Hug

# 598
  • Мнения: 211
Здравейте отново!

bliznacite2004, страхотна си!   bouquet Точно за тези цветя говоря, обожавам ги! Заподозрях, че тези в подписа ти са същите, но не бях сигурна. Страхотни снимки си им пуснала, не мога да им се нагледам!
Синята ти маса е прекрасна! Все не ми достига времето да си изрежа такива поставчици от хартия под свещичките, а седят много красиво! Бурканчето с тези синичките цветенца е много сладичко  също. (май Ралица се казват, но може  и да греша).  Масата ти е съсвем завършена – прибори, подложки, чинии, чаши, детайли... всичко! Ще взема пример, ама нещо с чашите съм в минус  Embarassed
Блазя ти за градината с ябълковото дръвче! И сигурно и люляк имаш   Money (това трябва да изразява алчност при мисълта за люляков храст в градината  Laughing). Аз ще трябва да кърша чужди храсти по късна доба. Днес на светофара видях убийствен бял люляк, но освен бабите, щяха и шофьорите да ме бият, ако бях слезнала да бера  hahaha

Ох, разкошни са тези анемони....

Дина, с теб си четем мислите! Вчера гледах едни слънчогледи по телевизията и си мислех за една слънчогледена аранжировка! Отварям днес да ви нагледам и твоите слънца блесват срещу мен! Много е красива, нищо, че ти някакви кусури и намираш! Отбелязвам обърнатите купички, свещичките с пеперудки и разбира се, цветленцата върху ориза, много е красиво! Браво на теб! И ми харесва как скачаш от силно цикламено в ярко жълто. Масите ти са коренно различни една от друга!

galaUSA, тази салфетка е сгъната по начина на Ягодка - слагам двете салфетки гръб с гръб, напълно отворени, шарената е от долната страна, синята отгоре. Щипвам точно в средата и вдигам, пооправям, поразмърдвам и завивам щипнатия край в едната посока, пъхам в чашата и дооправям, подгъвам леко единия край и това е.

Ягодка, видя ли как прихванах майсторлъка, а?!   Wink Joy  Hug

Ето от днес един вариант на вчерашната тема - пак следобедно кафенце и сладкиш. Като цяло не ми се получи добре, но все пак да видите:



Приятен неделен следобяд!

# 599
  • Мнения: 143
ООО, анемони!
Според Уикипедията анемоните/съсънки са братовчеди с лютичетата. Но ще чакаме merydit да обясни по-точно, по кои цветя въздишаме.

Преди време засадих едно от тях на вилата и вчера беше цъфнало:


С него и с диви лютичета стана страхотен букет:


Сложих го на масата ни за обяд:


(След снимките на Леля Ог нямам сили много да пиша, отивам да пека сладкиш...  Crazy )

П.П. Леля Ог, какво е това бяло кълбце пред чинийките. Прилича на оригамите, с които се боря още...

Общи условия

Активация на акаунт