Аранжиране на маса ...

  • 259 205
  • 724
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 066
Привет момичета!
alex_og97 много красиви аранжировки с храната,много ми допаднаха тиквичките на рулцаи луканковите парченца с кашкавалчетата!Много ми напомня как аз ги сервирам!
yagodka Много нежно бледо=розово и сме сгънали салфетките по еднакъв начин!  bouquet
merydit -Много изчистени 2 маси-браво!Най ми допадна червената-имам си слабост към този цвят,а лалетата са прекрасно допълнение към ансамбъла!
Леля Ог -Какво да кажа просто,думите ми са малко невзрачни за прекрасното нежно розово аранжиране изпипано до вазата,до прекрасните клонки и всичко!Много красиво,много!  bouquet
от мен днес набързо:

# 661
  • Мнения: 211
Здравейте, момичета!

merydit, благодаря ти за похвалите! Виждам, че си направила още цели две маси, браво!   bouquet  И двете ми харесват много, не мога да преценя коя повече! Това шаренкото под букета с лалетата, салфетка ли е или чиния? Виждам, че на първата маса си направила нещо интересно със салфетка и забодена в нея звездичка, но не се вижда добре. Аз не разбирам много от снимки, но ми се струва, че като снимаш отгоре не се вижда добре. Снимай я винаги от страни и да не е срещу светлината. По добре на части, снимани странично, отколкото цялата отгоре. А за аранжирането и аз като Ягодка стигнах до следния извод: за да ти е различна масата (при положение, че нямаш изобилие от прибори, съдове и аксесоари), ти трябват различни цветя и различни салфетки. Освен ако нямаш въображение и сръчни ръце, като някои от списващите в тази тема  Wink

Ягодка, благодаря ти и на теб, радвам се, че ти харесват масите ми! Тези салфетки са от плат, забеляза ли? Всъщност това са останалите изрезки от плата, с който тапицирах столовете. Лен и още нещо. Пазя ги от няколко години и все се чудя за какво са ми. Имам и едни изрезки от пердета…  Joy
Тази зелена маса е напълно в унисон с моята смокинкова. Много ми харесаха свещниците с тези зелени мъниста, чудесна идея! Винаги ме изненадваш!   bouquet

alex_og97, много красиво подредени маси, но за аранжировката не мога да кажа нищо конкретно, защото зяпах само в храната  Laughing Много изобилно, красиво и апетитно!

tanyatais, много ти благодаря, много си мила! А ти уж имаше само черни и бели чинии, пък я виж какви свежи цветове изкара! Продължавай в същия дух!  Peace

Ето и от мен, маса-смокиня:



Отново далеч от първоначалната идея, но много ми се опъна тая маса! За малко да се откажа, но палачинките със сладко от смокини и тарталетките вече бяха готови и трябваше да я завърша.

Лека нощ и успешна нова седмица!

# 662
  • Мнения: 774
Алекс, много красиви маси си направила! Първтата много идейно си разделила на "два лагера" - много ми хареса тази идея! Много са красиви и вкусноизглеждащи салатите и платото с мезенцата!  newsm22 Втората също много ми хареса, а тези чинии винаги съм ги харесвала - много може да се експериментира с тях. Видях в другата тема какви ги готвиш напоследък. Сигурна съм, че гостите ти са се чувствали чудесно!   bouquet
tanyatais, благодаря ти за комплимента за бледозелената ми маса! Много красиво се е получило при теб с размяната на купичките, чашките и салфетките. Много свежа комбинация от жълто и оранжево!
Леля Ог, ах, Леля Ог...! Много красиво, нежно, вкусно - перфектно! Друго няма да кажа, защото не знам какво!   bouquet Явно пътуването ти се е отразило чудесно в творческо отношение! Леле как обичам сладко от смокини! Преглът... Crazy Забелязах, че салфетките са от плат - няма как да се сбърка! И ти съмняваш ли се, че ми е убягнал някой детайл!?!  Wink  bouquet

Най-накрая и аз да я изтегля тази Пикаса. То вярно много лесно ставали нещата с нея – голям кеф! Аз онзи ден си купих едно букетче малки розички - това са най-ефтините цветя, които продават тук. Вътре са 4-ри цвята. За сега се получиха 3 маси, а довечера  - 4-тата. И една непланувана леко морска.  Rolling Eyes :







Вчера тук беше "Денят на Майката". Синът ми ме зарадва с картичка във формата на сърце, а аз почерпих с гала обяд.  Wink



Последна редакция: чт, 13 май 2010, 01:30 от yagodka

# 663
  • Мнения: 569
   Здравейте момичета!
   Май всички са в заслужена почивка? Grinning
   Освен Леля Ог   bouquet Поредните две неустоими рисунки... приказки...с идея , замисъл, главни герои и пълна хармония! Прекрасни са и двете маси! Розовата е толкова нежна ... и още като я видях исках да те попитам- откъде успя да ги намериш тези салфетки- просто перфектен цвят , още повече , че забелязах че са от плат... Чашите също са много красиви и в тон... десерта във високите чаши. А за смокиновата ...прелестна , свежа и вкусна! Листата , смокините , бурканите със сладко, салфетките са много красиво сгънати, а храната безупречна! Много ми харесва и подноса , в който са тарталетките! Перфектна аранжировка!  bouquet
 tanyatais- много ми хареса как си разменила цветовете на салфетките и купичките! Много добра идея!
 alex_og97- и аз като леля Ог... не спрях да се захласвам по съдържанието на чиниите и купите...какъв срам??? Всичко е подредено красиво и стилно и е вкусно и изобилно! Вторият сервиз много ми харесва и има възможности за много комбинации със него!
  Ягодка  bouquet Нежна и стилна маса в нашата цветова гама WinkМънистата на свещничетата е много интересна и подходяща, ти ли си я прави?
  Merydit- и двете ти маси са много хубави! Личи си колко старания си положила- всичко си е на мястото- от-до!На мен втората ми харесва повече- харесва ми как си извадила цветовете от лалетата и си ги "пръснала" по масата- червено , жълто и зелено! И аз мисля , че ти бях писала преди няколко поста за снимките- от по-близо и и от нивото на масата- странично би се виждало много по- добре-пробвай Praynig  bouquet

При мен малко застой...дребосъка беше малко настинал, после баща му , после нещо музата ми избяга... Едва успях една маса да по натъкмя за едно събиране по женски Wink
Отдавна ми се искаше да намеря приложение на едни стъклени атрибути , които красят една секция , но ми убягваше крайния замисъл. В крайна сметка се получи един горски кът...



Главните герои са от ето тук:http://media.snimka.bg/5486/017226657.jpg
 

Ето и останалите снимки:http://picasaweb.google.com/108616958419970965535/MasaGorskiKut# … 69591595630764706

  

# 664
  • Мнения: 569
  Ягодкаааа Hug Писали сме едновременно Blush Вземам си думите назад! Не само , че не си почивала , а и направо си преизпълнила плана! Много цветни и различни аранжировки! Всички са много красиви! Имаме вече и морски закачки! Много ефектно сгънати салфетки отново! Хубави червени свещници , цветята и свещите -подбрани перфектно! Ето вече усещам как ми се връща музата Laughing
 Хубав ден на всички!

  Близначкова, надявам се , че сте добре с дребосъците?!  bouquet

# 665
  • Мнения: 1 283
Здравейте, момичета!



Ето и от мен, маса-смокиня:


Еееее, за такова чудо не бих се сетила, ама и откъде ги набра тези смокинови листа бе жена?! Ти си върха  bowuu. А къде е Адам със смокиновото листо, че гледах, гледах и не го видях  Wink  Hug
Как ги правите така снимките на колаж, дайте моля ви програмата  Blush
Масите ви са прекрасни...  bouquet  bouquet..наистина.. Hug Hug...на всички. Продължавайте добри феи

# 666
  • Мнения: 320
Привет момичета и много мерси за милите думи  Hug
Вторият сервиз и аз много си го харесвам и сте прави ще търпи доста вариации  Peace
И сега от кого да започна, то не е Ягодка, то не е Леля Ог, то Dina767, merydit, мама 1+2, въобще всички, всички, вие просто сте неотразими, кога насмогвате бе хора, вие на работа не ходите ли  newsm78, как успявате и да наготвите и масата да подредите Thinking прсто .......думи нямам  ooooh! ееее признавам аз немога с вашето темпо  Tired просто неуспявам, затова аз по-полека ще карам  Wink, но вие действайте, за да гледаме ние и да се радваме на вашите красиви маси и да ни вдъхновявате  Hug Hug Hug
Лека вечер от мен  bouquet

# 667
  • Мнения: 211
Здравейте, момичета!

Ягодка, от половин час съзерцавам снимките ти, много са красиви! Серията с рози е прекрасна! Опитвам се да разбера коя ми харесва повече  #Crazy Жълтите рози са ми много любими, а в комбинация с жълта свещ и жълт сок става прекрасно! На втората маса пак  харесвам цвета на розите, салфетките-рози, както и бурканчетата-вазичките, разкошни са!
Третата е най-изискана, съвсем като за гала обяд! Червени рози, свещници, вино... тази спокойно може да мине за валентинска маса, много е романтична! А салатката е идеално допълнение, пасва си напълно!
Чакам с нетърпение да видя четвъртата!
И морската... “вълничките” в чашите, мидите, композицията в средата... усещам мирис на море!
Поздравявам те за това, че успяваш да направиш толкова много, разнообразни, оригинални и изпипани маси!   bouquet  Hug
Дина, благодаря за безбройните комплименти, много се радвам, че ти харесват масите ми! Подносчето ми е подарък от свеки (да не повярва човек, много си го харесвам  Mr. Green). Отново съм силно впечатлена от горската ти маса! Влюбена съм в шишетата! Харесват ми и чинийките листа, както и онези стъклени фигури, които аз оприличавам на охлюви, но може и да греша. Подложките от какво са? Много е красива, наистина. На секцията видях главните герои и едни още по-главни на снимките, страхотни!

И аз забелязвам липсата на другите момичета и се надявам скоро да се покажат със снимки!

Пепика, много ми стана приятно като видях, че си ме похвалила  Blush  Благодаря ти! Смокиновите листа брах край пътя.  Едва ги донесох читави до вкъщи. А Адам щеше да ме изостави на магистралата, защото му писна да спира през сто метра и да ме чака да притичвам измежду храстите Laughing Опитах се да бера и едни лилави тръни, но много ме бодяха пущините  Laughing
Програмата е Picasa  и ей сега ще ти пиша на лични.

alex_og97, не е важно да бързаш, да се притесняваш и т.н, за да си всеки ден с маса. Важното е да ти доставя удоволствие, както на на теб, така и на семейството. А ние ще се радваме да споделяш какво си аранжирала, когато можеш.

Аз този път съм без маса, защото вечеряхме при свеки, но много искам да ви почерпя. Нали помните онова, за което ми стискахте палци? Напуснах старата работа и започнах нова, надявам се по-добра. Това е и една от причините за липсата на време напоследък, но мисля, че скоро нещата ще се нормализират. Съжалявам за лошото качество на снимките, но моля вземете си от почерпката ми!



Надявам се, че не се сърдите, че снимките не са по темата!
Лека нощ!

П.С. Чудех се какво не му е наред на форума, а то олиото се свършило!!!  Laughing

# 668
  • Мнения: 774
 Laughing Вярно, олиото изчезнало! Но аз сигурно ще съм единствената, на която ще й липсва, защото малката много се радваше на рекламата - направо започваше да пищи от удоволстви, когато й  я пуснех!  Crazy Laughing

Леля Ог, честита нова работа! Значи дружно сме стискали здраво палци!  Laughing Да ти върви като по вода в нея, да ти носи удовлетворение и сигурност, да плащат добре  Wink, колегите да са свестни, да ти остава време за готвене и аранжировки всякакви,  и... да дават достъп до форума!  Laughing Благодаря за почерпката - вкусна и красиво аранжирана, както винаги!   bouquet Извинена си винаги, когато наминеш - много ми е приятно да чета милите ти писания!  Hug Предавам и комплимент от мъжа ми за твоята "Смокинова маса", особено за ядливата част!   bouquet А аз няколко пъти се връщам да я разглеждам - на мен също много ми харесва!  bouquet Благодаря ти за комплиментите! Наистина това заниманийце(различно от ежадневните домакински задължения) ми носи голяма наслада и разнообразява деня ми поне... цветотво.  Laughing
Алекс, Леля Ог го е казала, но и аз да кажа: няма състезание тук. Всеки прави колкото иска, колкото може, когато има време и важното е да му доставя удоволствие! Hug
Дина, чудех се аз къде се изгуби! Радвам се, че малкият е по-добре, а ти че имаш вече вдъхновение да твориш! "Горският кът" изглежда много меко, свежо, нежно, изящно и красиво! С нетърпение очаквам следващата маса!   bouquet

Ей, голям кеф с тази Пикаса! Вчера цял ден се занимавах да правя колажи на предишни снимки - много по- хубаво стоят така подредени! Party Пооправих и поне половината от побликуваните ми снимки в тази тема.

Ето и последните розички. Листенцата под свещниците са от едно клонче, което купих за 3-ти март и чак сега започна да пожълтява.



Последна редакция: чт, 13 май 2010, 02:10 от yagodka

# 669
  • Мнения: 569
  Здравейте момичета!
  Минавам само да ви поздравя:

  Леля Ог- честито и от мен за новата работа!Новите работодатели и колеги са истински щастливци да те имат сред тях ! Дано го     оценят и получаваш истинско удовлетворение! Благодаря за изящната и вкусна почерпка... точно едни такива ягодки ми се присънваха Grinning
  Много се забавлявах на разказа ти за смокиновите листа... представих си картинката много ясно , защото аз бях в същата ситуация само дето бях сама... спирам колата , пущам аварийните и атакувам някой храст край пътя... представям си каква е картинката отстрани Embarassed
  Относно масата- благодаря ти! Шишетата също са част от декорацията на тази мини секция , но нали съм леко разсеяна -съм сложила снимката , на която не се виждат , а именно тях също имах предвид под "главните герои" Laughing Стъклените неща са охлюви, да, а подложките ги бях правила за една друга маса в началото- от стари такива , които облицовах с фолио имитиращо дърво.
 Другото нещо , което направих са тези поставки за салфетките, в които има и стръкче бамбук- от вътрешността на алуминиево фолио, облицовано със салфетка, която ми се стори подходяща , а беше единствена и само така успях да я присъединя към масата...

Ягодка-благодаря!
 Тези рози са цяло съкровище- толкова маси и аранжировки от тях!И всичките различни-много добра идея с това букетче и най-вече да ги използваш поотделно цветово  bouquet
Много ми стана смешно, за еднаквите ни коментари от постовете , които сме писали почти едновременно Mr. Green
 Сега ще се върна да разгледам снимките , които си  оправила от предишни постове.

Ние днес ще сме навън, но довечера ще има маса BlushСтрупала съм всичко необходимо на масата и ще я спретна набързо после.
Хубав ден на всички!

# 670
  • Мнения: 320
Оооооооо, момичета явно не съм се изразила правилно  Blush, въобще нямам предвид, че това е надпревара или някакъв вид състезание, просто ви се възхищавах, че вие успявате да направите дори и масите си красиви, а аз не винаги успявам, просто ви поздравявам, че успявате, това е, сега дано сте ме разбрали правилно   Rolling Eyes
А иначе разбира се, че ще показвам и аз когато смогна и с аранжировката Wink
Вие момичета пак много красиви и стилни маси показвате, Леля Ог желая ти много успех в новата работа  Hug и с много красиви неща черпиш, чак да те е грях да ги хапнеш   bouquet

# 671
# 672
  • Мнения: 211
Здравейте, момичета!
Нямам с какво да се представя, но наминавам да ви поздравя и да ви благодаря за всичките ви мили пожелания и комплименти, за стисканите палци, за хубавите думи, за вдъхновението....
Благодаря ви от сърце!   bouquet

Ягодка, симпатията е взаимна, за мен също винаги е удоволствие да прочета какво си писала и какво си подредила!  Hug  И новата маса влезе в папка “Ягодка”, много е красива отново! Ах, и тези връвчици, с които си вързала приборите! Не казвай, че пак са шнурчета от салфетка!!! Поздрави мъжа си от мен и кажи, че му благодаря за оценката!

Дина, много си мила! А за притичването на прибежки и припълзявания между храстите... то е ясно, че ни е хванала една прекрасна лудост! Впечатлена съм от идеята за облепването на подложките с фолио! Ще използвам тази твоя хитрост, за което ти благодаря!   bouquet

Алекс, съвсем правилно те разбрахме, не се притеснявай! Просто исках да кажа, че когато и да можеш, ще ни е приятно да видим резултата! Благодаря ти за пожеланието!  Hug

krisi 1975, добре дошла!

Тази седмица копаят пред блока, вода няма, аз съм зле с организацията и затова нямам нито маса, нито ядене  Mr. Green
До края на седмицата се надявам да се поправя!
Желая ви приятен, макар и мрачен ден!

# 673
  • Мнения: 774
Ягодка-благодаря!
Много ми стана смешно, за еднаквите ни коментари от постовете , които сме писали почти едновременно Mr. Green

 Laughing Това сигурно е, защото сме една зодия. Чакам масата с нетърпение!  bouquet

Алекс, и аз те разбрах много добре - не се притеснявай! Hug
Леля Ог, шнурчетата пак са 1/3-та от салфетка, да.  Laughing Ти нямаш манджа и маса, но имаш комп все пак, нали?  Laughing Hug

Вчера мислех да обединя в един букет всичките рози и сложих на масата тези свещи. Попомислих, попомислих, пък махнах букета и останаха само свещите. Ето какво се получи. Само да се оправдая, че мъжът ми се прибра и нямаше време много да задълбавам дори и в правенето на салатата, че нямаше да остане време за снимки. А тази маса беше съвсем непланирана.

Последна редакция: чт, 13 май 2010, 02:04 от yagodka

# 674
  • Мнения: 143
Привет!   bouquet
...направо не знам накъде да гледам - неуморни и толкова идейни сте, че ми се завива свят... #Crazy
Обаче сте и заразни!  Laughing Цяла седмица не се сещам да хвана фотоапарата, но заради вас и снимах, и маси аранжирах:





Сега чак виждам, че на люляковата маса съм забравила чиниите - представете си ги - големи, обикновени, бели.

Дано ми остане време да се занимая и аз с тази пикаса, че снимките ми излизат...  Sick

Желая ви хубав ден и красива вечер!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт